Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Egyértelmü hogy nem tesz jót neki, igaz nem is vágja sztem kapásból galyra.. (azért van a tiltás ott..)

De neked se mindegy, hogy szép nyugisan elsétálsz a sarokig, vagy egy pitbullal a seggedben a tüdődet kiköpve megszakadva rohansz el addig.

Gondolom én... 8)

ui: nem beszélve arról, hogy mondjuk nem tom minden motor ilyen-é, de nálam a legvége felé már mintha csökkenne a kraft.

Én pl. ritkán tolom el szabályzásig, sacc olyan hat -hat fölött egy picivel elváltok. És mintha jobban is jönnék ki, mint ha tiltásig menne.

Mondjuk többnyire nem figyelem, érzésre váltok .. ez persze csak racing esetében..

Nyugis közlekedésnél 3-4 ezer körül.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Régebben olvastam a fórumon arról, hogy elvileg nem használ a motornak, ha leszabályzásig pörgetjük. Igaz ez????????????????????????

Szerintem azért van a leszabályozás, hogy az még nem károsíthatja a gépet.  :roll:

Ha soxor, és tartósan, akkor a folyamatosan magas fordulat miatt hamarabb elhasználódnak a motor kopóalkatrészei, a sor elején az olajjal.Minden mocinak megvan azaz optimális ford.szám tartománya, ahol leadja a maximális nyomatékát, némi gyakorlás után királyul lehet vele úgy autózni.Ha túl megy ezen a tartományon, utána moci már csak erőtlenül üvölt, és lényegesen rosszabul gyorsul.Na ez előtt kell még nagyobb seb.be kapcsolni, és folytatódik a gyors.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

6 esetleg 6félnél váltani kell (c20xe) !  

Ha olyan chiptuning van a kocsiban ami hagyja 7500 vagy netán felette pörögni a motort és nincs más módosítás könnyen a motor halálát (szelepek, dugók) okozhatja.  

Hidrótőke RULEZ :lol:

JJJJogos a tizes...

Nekem még várnom kell egy fizut a tőkecserével, így nem pörgetem, max 4000, de az is 4 vagy 5 -ben, és így nem hangosodik a tőke, még kibírja a cseréig.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem azon van a hangsúly, hogy állandóan padlón közlekedek, sőt, az anyagi helyzetemre tekintettel leginkább 90-100-as tempóval utazok, és ha le kell lassítanom mondjuk 50-60 környékére, álltalában nem váltok vissza, hanem 5-ben megyek, szóval nem pörgetem gyakran. Épp ezért néha jól esik odacsapni a lovak közzé (bár nem nagy a ménes, de én így is élvezem), és előfordul, hogy szabályzásig megy a buli. :twisted:

Amúgy 6000-nél tiltás van, és hogy 5500-at vagy 6000-t pörög szinte midegy szerintem. Legalábbis arra az 1 pillanatra. De cáfoljatok meg nyugodtan!

Olyat is hallottam, hogy ellustul a motor, ha nem nyomják neki, én ilyen megfontolásból is néha megkínálom, de tényleg csak néha!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. F astrából melyik benzines motort érdemes megvenni? Én azt hallottam, hogy a sima 1.6-os (75le) az egy jó motor. A 16V-esekkkel mi a helyzet? De ha az ember már úgyis 1.5 fölött fizet biztosítást, akkor lehet jobban megéri nagyobb motorral venni az autót. Azt hallottam még, hogy 2ezres 8szelepes motor is nagyon jó. Mondjuk ilyet még nem láttam hírdetve. Az 1.8-as motorról megintcsak nem hallottam semmit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. F astrából melyik benzines motort érdemes megvenni? Én azt hallottam, hogy a sima 1.6-os (75le) az egy jó motor. A 16V-esekkkel mi a helyzet? De ha az ember már úgyis 1.5 fölött fizet biztosítást, akkor lehet jobban megéri nagyobb motorral venni az autót. Azt hallottam még, hogy 2ezres 8szelepes motor is nagyon jó. Mondjuk ilyet még nem láttam hírdetve. Az 1.8-as motorról megintcsak nem hallottam semmit.

Széles a skála, az 1.6 8V egy igénytelen, a végletekig megízható moci, az 1.4 8V kicsit gyengusz, de ha nincs hajtva, egy élet meg egy nap.16V-sek törődést, és folyamatos odafigyelést igényelnek, de ezért cserébe "pörgősek", nyomatékosak, jól terhelhetőek, és megbízhatóak is, bár az 1.6 16V-nek van egy sajátos olajfogyija, amire azért oda kell figyelni, és utántölteni.Amúgy más baj nincs vele.(nekem)

Ritka, de érdemes keresgélni 1.8 16V-t, mert jó moci.A 2.0 8V Astrában ritka, mint a fehér holló, a 2.0 16V pedig már a Sportautó kategória.

Link to comment
Megosztás:

milyen célre vennéd? mekkora kell? csapotthátú? sedan? caravan? mérjük fel az igényeket :lol:

Kombi autót szeretnék és tulajdonképpen igáslónak kéne. :lol:

Ahogy látom a legtöbb astra amit hírdetnek 1.6-os 16V-es. Van egy-kettő 1.6 (75le) (én erről hallottam jókat. Erről vélemény??? ) egy pár 2.0 16V és elvétve látok 1.8-ast.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.