Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Segítségeteket kérném, 1500 és 2000 fordulat között berángat az Astrám (1,8i 16V), bármelyik sebességfokozatban. Mi lehet a hiba oka? Hogyan lehetne orvosolni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Petike

Első körben légtömegmérőre tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Poetry!

Az anyós oldalon a hátsó űléssor alatt egészen elöl kell lennie (nem középen).

Hát attól függ honnan nézzük! :-)

Hosszanti irányból gondoltam közép tájékon...

Ma megnéztem újra, de nem, nincs ott lyuk.

Majd hétvégén lefotózom a nagyközönségnek és a jövőhéten bedobom.

Kuriózum lesz! :-)

Link to comment
Megosztás:

anyós mögött ülő ember kb. bal combközépnél, tehát teljesen az űléssor

legelején kell keresni. Még az lehet, hogy lekátránylapozták a lyukat,

azért nem találod. :lol:

Én éppen most imádkozom fel a kátránylapokat az aljáról, itt egy kép

segítségképpen. :lol:

alja.jpg

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket kérném, 1500 és 2000 fordulat között berángat az Astrám (1,8i 16V), bármelyik sebességfokozatban. Mi lehet a hiba oka? Hogyan lehetne orvosolni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Petike

Még mielőtt k..va nagy költségekbe ill. munkába vernéd magad vizsgáld át a vezetékeket. Esetleg öregedés repedezés a szigetelő kipergése zárlatot okozhat a motornál lévő érzékelők végénél. Ez egy bizonyos rezgésnél okozhat zárlatot. CSAK TIPP, de negyedórát megér. Egy srácnál így kezdődött, majd be sem indult. Szervízben gépre kötve ki is mutatja hol a hiba, csak hát pénzbe kerül. Az alapjárat stabil?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten baromi sok volt, ezért írni sem nagyon tudtam.

Kedden voltam a szerelőnél akit a opel16v ajánlott!

Meg voltam vele elégedve!!

Ilyet még nem láttam, ugyanis mikor előző hét csütörtökén kimentem megbeszélni a dolgokat, egy motorháztető nyitás után észrevette a lehetséges hibát! Valami kis csövecske volt elrepedve az alapjárati motor mellett, és mivel ott vákuum-nak kell lenni, ez okozhatta a hibát (Ti autószerelők bizti tudjátok miről van szó, mert én nem vágom... :lol: ).

Szóval mondta, hogy cseréljem ki a csövet, én úgy is tettem (ezt a nehéz feladatot megoldottam) és azóta semmi rángatás, és leállás...

Most kedden azért átnézte a többi lehetséges hibalehetőséget, de nem talált semmit! Azóta tényleg nem jelentkezik a hiba!

Opel16v, mit szólsz, milyen szerelőm van? :lol: :lol: :lol:

Különben köszi!

Link to comment
Megosztás:

a gyűjtőt meg valahová elé, lehetőleg mélypontra.

Izé... Nincs kedved képeket csinálni? Kis howto-t írni? Mit vettél, kb mennyiért, hova szerelted, stb? :lol:

Jövő héten amúgy is megyeek Csergőbe, megvenném a cuccokat, meg be is illeszteném a kocsiba lassan, de így nem merek belevágni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

A lecsapatót meg a gyűjtőt nem lehet egyben összekombinálmi? Már csak azért, mert én magamnak csinálom a tartály(oka)t, és egyszerűbb lenne (nekem), ha a kettő helyett egy látná el a funkciókat.

Arra gondoltam, hogy a szűrő alá kicsit mélyebbre raknám a tartájt, és a tetején vinném ki a szűrőhöz a csövet, csak hosszabban mint neked, a bemenője meg oldalt felül lenne, így megfoghatná a nedvességet meg trutyit.

Szakmailag mit szólsz - szóltok hozzá? Jó lehet így, vagy ne nagyon újítsak, aztán maradjak csak a 2 tartájos verziónál.

Leslie: ha készen vagyok az alkatrészekkel, akkor dobok képeket. eddig forintba csak a szűrő került, 2000 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Azt ne felejtsd, hogy a lecsapatás funkcióhoz nagy fémfelület kell, amit

pl. háztartási dörzsi alkalmazásával lehet elérni. :lol:

Pfhu... éreztem, hogy kell valami vém, ezért is kérdeztem rá, mielőtt nekiestem volna beszerelni (mert már csak a tartály(ok) kialakítása van hátra, minden más kész a berakásra.

Ert a háztartási dörzsit kifelytenéd? (mondanám, hogy pü-ben, de biztos érdekel mást is :wink: Leslie, figyelj :lol:

Szóval akkor nem kizárt az egy tartályos megoldás?

Csak vagy teljesen fém legyen, hogy lecsapasson, vagy mivan ezzel a dörzsivel? :?: :?: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem elég a tartály. Ha lecsapatót akarsz, akkor a gázt át kell vezetni

sűrűre vett háztartási dörzsin (bármelyik boltban kapható), mert annak

nagy fémfelülete van a lecsapatáshoz. Elképzelhető az egy tartályos

megoldás, de mindenképpen meg kell oldani, hogy a gáz a dörzsin

menjen át. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem elég a tartály. Ha lecsapatót akarsz, akkor a gázt át kell vezetni

sűrűre vett háztartási dörzsin (bármelyik boltban kapható), mert annak

nagy fémfelülete van a lecsapatáshoz. Elképzelhető az egy tartályos

megoldás, de mindenképpen meg kell oldani, hogy a gáz a dörzsin

menjen át. :lol:

Köszöntem, felfogtam a lényegét végre a lecsapatásnak (mármint azt, hogy hogyan lehet elérni) :lol: .

Tehát csinálhatom én müanyag tartályból, ha a gázt alulvezetem be, középen átaraszol a dörzsin, felül meg távozik a szűrőn keresztül.

Még1x köszöntem

Link to comment
Megosztás:

Még mielőtt k..va nagy költségekbe ill. munkába vernéd magad vizsgáld át a vezetékeket. Esetleg öregedés repedezés a szigetelő kipergése zárlatot okozhat a motornál lévő érzékelők végénél. Ez egy bizonyos rezgésnél okozhat zárlatot. CSAK TIPP, de negyedórát megér. Egy srácnál így kezdődött, majd be sem indult. Szervízben gépre kötve ki is mutatja hol a hiba, csak hát pénzbe kerül. Az alapjárat stabil?

Az alapjáratom stabil, nem ingadozik, remélem igazad lesz, és nem fog sokba kerülni! Még egyszer köszönöm neked, és minden más hozzászólónak a segítséget!

Űdv Petike

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, itt a kép a hátsó ülés alatti helyzetről:

http://poetryastra.atw.hu

Ahol ugye nincs lyuk az üzemanyagszivattyúnak.

Majd nemsokára lekövetem a csöveket a kocsi alatt a tanktól, hogy kiderítsem merre lehet.

Közben kipötyögtettem egy Classic hibakódjait. 16PIN csatlakozó, de sima hibakódokat dob ki, vagyis nem a Siemens-eset. 1-2-vel kezdett és nem is volt benne más, a tulaj megnyugvására...

Még valami.

Milyen különbségek lehetnek a könyvben leírt 16szelepes motorok és a mi ECOTECünk között? (Megmondom őszintén még nem néztem pontosan át a könyvet, de az érdekelne, hogy sok vagy kevés.)

És egy G Astra ECOTEC motorja és a mienk között?

Szeretnék pontos leírást beszerezni a motorhoz.

Van ilyen '96 utáni F Astrához? Mert ugye a könyv '96-ig gyártottakhoz van.

Link to comment
Megosztás:

Poetry!

95 végéig a C16XE nevű 1.6 16v motor volt, amit még nem neveztek

ekoteknek. Ebből lett aztán az X16XEL, nagyon minimális változtatással

(szívósor, lendkerék, motorvezérlő, olajpumpa, bordáskerék). Aztán 98-tól

ebből varázsolták a Z16XE mocit, amiben megintcsak a szívósor változott

leginkább (e-gas), de pl. a dugattyúk is mások benne. És ha jól emléxem,

változott kicsit a blokk is, de csak a G kasznihoz és váltókhoz igazították,

semmi szerkezeti dolog...

Az 1.4 esetében az X14XE változatnál kezdődött az élet.

Link to comment
Megosztás:

Poetry!

95 végéig a C16XE nevű 1.6 16v motor volt, amit még nem neveztek

ekoteknek. Ebből lett aztán az X16XEL, nagyon minimális változtatással

(szívósor, lendkerék, motorvezérlő, olajpumpa, bordáskerék). Aztán 98-tól

ebből varázsolták a Z16XE mocit, amiben megintcsak a szívósor változott

leginkább (e-gas), de pl. a dugattyúk is mások benne. És ha jól emléxem,

változott kicsit a blokk is, de csak a G kasznihoz és váltókhoz igazították,

semmi szerkezeti dolog...

Az 1.4 esetében az X14XE változatnál kezdődött az élet.

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hengerfejes a 93-as Caravanom :cry:

Rüsselsheim-i autó, 2002-ben jött be, most van benne 151ekm...

Ma lesz kész a síkolás elméletileg, van valami karcolódás-szerű a 4-es hengernél, sajna valószínű, hogy repedés :cry:

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes ezt hegesztetni? Jómagam nem igazán hiszek a hegesztésben, ráadásul a cimborám X20XEV Omegáján is 2x kellett leszedni a HF-et, és elvinni hegedülni, mire úgy-ahogy jó lett. Nálunk az asszonyé a vas, és nem igazán szerencsés, amikor áll, mert akkor az én OFF autóimmal kénytelen járni :D

Az index fórumon is kérdeztem, hogy ez a hengerfej eltér-e valamiben a szokványos C16NZ-től, és azt a választ kaptam, hogy nem. Csak a dugattyúk tetjének kiképzése más, ebből adódik a magasabb sűrítési viszony. Ha jól emlékszem. Ez esetben jó lehet hozzá bármilyen régi 8V 1.6-os (azaz C16NZ) hengerfej, ami azért gyakoribb, mint az X16SZ.

Szerintetek? Hegesztessem, vagy inkább bontott? Ha az utóbbi, akkor esetleg valakinek makulátlan hengerfeje eladósorban? :D

Köszönöm, ha válaszoltok. Sajna az archívumban nem leltem erre vonatkozó infot.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.