Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Már volt szó róla, de most újra előjött a problémám. 8 szelepes 1.6i motorral szerelt 93-as Astram van. Alapjárati vezérléssel van valami gondom. Előzőleg magas volt a fordulatszám, és kiderült, hogy az egyik tömítés kiégett, ott kapott fals levegőt a rendszer. Ki lett cserélve, most viszont meg nagyon alacsony (500rpm alatti) Mi lehet ennek az oka szerintetek?

Melyik tömítés lehetett???

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

A rángatás a régebbi Opeleknél szinte típushiba. Keressetek rá a Totalcar AutóDoki rovatában a "rángatás" szóra, és megtaláljátok a lehetséges hibaforrások teljes skáláját!

Ha minden alkatrész hibátlanul üzemel, akkor még az fordulhat elő, hogy hirtelen (gázadáskor) túl sok üzemanyag került a hengerekbe, és néhány pillanatra tökéletlen égés jön létre. Mondjuk ez inkább a "megtorpanásra" igaz... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Gyurka!

Az a valaki valószínűleg Patyi Laci volt!

Itt a száma: 06-30-922-6040 nyugodtan hivatkozz rám mint Virágh Anti...

bár lehet hogy majd csak hétfőn veszi fel mert vadul készülnek a versenyre hétvégére...

Nagyon szépen köszönöm, Atommanó! :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki hogy a fojtószelepháznál az a vákuumvezeték /ha egyáltalán az/ ami a közvetlen az alapjárati moci mellé csatlakozik milyen szerepet játszik?

http://img.tar.hu/tapioszecso/img/11367347.jpg#3

Arról a furatról van szó amiben a pici lyuk van. Egyébként a tűzfalhoz a műanyag borítás alág csatlakozik be egy kis kütyübe. Erre valami olyasmi van írva: CONTROL VAC.

És mit csinál a kis kütyü?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Te a MAP szenzorról beszélsz, és az a szívócső-vákumot méri.

Szerintem nem.

A szívócső-nyomásérzékelő cső a fojtószelepház hátulján található, és az egy 4vezetékes zöld csatis gyufásdobozalakú /annál kicsit nagyobb/ valamibe megy bele. Én úgy hiszem az a MAP szenzor.

Ez a kütyü viszont kerek és belemegy ez a vákuumcső, meg a fékrásegítőtől egy /ezek egyoldalt/, a másik oldalon lévő cső pedig eltűnik az ablakmosó tartály alatt. :roll:

De ha nincs így ötlet akkor csinálok róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdeztem mert újra szétszedtem az egészet és az a furat olajos volt /meg az egész ház/ :? . Kartergáz kikötve, és máshonnan már nem mehet be olaj. Bár a múlkori szétszedésnél még nem volt kikötve így lehet hogy csak azóta ott áll, de furcsállom hogy azóta nem tisztult volna ki. :?

Valószínű ledugózom és ha nem lesz semmi gond akkor úgyhagyom.

Link to comment
Megosztás:

ÁHHHÁÁÁÁÁ igen! Hidrótőke :(

Mindent tudok róla.........

Hidrótőke csere után fogtam mind a 16db-ot és egyenként a leg apróbb részletekig kitisztítottam őket.(Majd egy 7-ig tartott a műtét !!!)Ami az idegesítő,hogy megtaláltam azt a 3db "rossz" tőkét amiből 2-nél irdatlan elkoszolódás volt csak a problem és csupán 1db volt aminek a belső golyós szelepe eleresztette a nyomást!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Van egy hidrotőkém az átmérője 35mm, off VW-be on való a fószer akitől szereztem azt mondta ha kell 1K-ért adja darabját.

Szedtem már szét a motort és nagyon úgy rémlik ugyanilyen van benne, de lehet, hogy nem. Csak azért kellene mert az ár elég jól hangzik.

Link to comment
Megosztás:

ÁHHHÁÁÁÁÁ igen! Hidrótőke :(

Mindent tudok róla.........

Hidrótőke csere után fogtam mind a 16db-ot és egyenként a leg apróbb részletekig kitisztítottam őket.(Majd egy 7-ig tartott a műtét !!!)Ami az idegesítő,hogy megtaláltam azt a 3db "rossz" tőkét amiből 2-nél irdatlan elkoszolódás volt csak a problem és csupán 1db volt aminek a belső golyós szelepe eleresztette a nyomást!!!!!

Nekem is valszeg szét kellene kapnom a vasat,mert hát nem a lexebb már a hangja,hiába tettem rá egy új kipuff rencert. :( Szóval a hidrotőkéket hogyan tudod ellenőrizni?Illetve hogy teszed nyomás alá?Bocsi ha hülyeséget kérdezek,de még nem bontottam,így nem igazán tudom,hogy mivel állok szemben! :oops: Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A hidrotőke, ha tönkremegy és elkezd kopigni akkor azzal már nem tudsz mit csinálni...

Szemre nem állapítható meg, de még fülre sem, mert ugye nagyon közel vannak, és hát azt kihallani... :roll: Na mindegy ha összetudod nyomni, akkor tuti szar, de akkor már nagyon...

Ha nem is tudod kézzel benyomni, sajnos még akkor is kb 50% esélyed van arra, hogy vagy szar vagy nem... :roll:

Amúgy meg akkor is csattoghat, ha nem is ahidrotőke szar hanem mellette vannak kikopva a járatok... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.