Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem szerintem pedig az optika miatt -10 környékén képes visszahülni 90-ről, mert ugye át lett alakítva a lökhárító, és kapja rendesen a hideg levegőt, és elég nehezen melegszik is be.Viszont most, hogy du. 0 fok környékén mozogott a hőmérő higanyszála, minden okés volt. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1997-es 1.4I 8V. Lenne pár kérdésem amiben tanácsotokat kérném:

Néhány napja észrevettem, hogy menet közben ha kidobom üresbe, vagy kinyomom a kuplungot, a fordulatszám nem esik vissza teljesen alapjáratra, 1300 körül áll be. Ha megállok, visszaáll a normál alapjárat.  

Nem tudom ez hiba-e vagy ilyen gyárilag

Üdv: Nándi

Nekem is ugyen ez a bajom, ugyan az a motor, ugyanaz az évjárat!

Az Opelnél azt mondták, hogy ez így normális! :shock:

A másik problémád szintén jelentkezett nálam is a generátorszíjj cseréje után, az ékszíjjtárcsa cseréjével odódott csak meg!

Link to comment
Megosztás:

Mondták már nekem is többen, hogy normális így az alapjárat, én mégsem tartom annak. Az előző autóm sosem csinálta (szamara).

Hétvégén nekiállok az ékszíjjnak, kiderül mi a gond!

Tegnap utánakérdeztem a vízhőfokos sztorinak, azt mondták, 92 foknál kapcsol a ventillátor. Namost nekem 90ről 95re megy fel majd vissza 90re és ez folyamatos. LEhet, hogy túlmelegszik és a ventillátor hűti vissza? Levegős lenne? HOgy tudom menet közben ellenőrizni, hogy mikor kapcsol a venti?

Arra gondoltam, kiiktatom a rendszerből és megnézem visszahűlik-e vagy felforr!

Link to comment
Megosztás:

Venti ellenörzése... ha mentél vele, utána hagyd járni alapjáraton.. Fűtés ne menjen. Bár nekem úgy is felmlegedett, igaz, én vagy egy órát álltam,és nem figyeltem mennyi idő után.

Sajna ez a hideg nem kedvez neki, úgyhogy nem tom mennyi ideig kell várnod, de elvileg felmegy majd a vizhő, és ha jól fülelsz, lehet hallani ahogy bekapcsol a hűtőventi.

Nekem legalábbis lehet... meg "érezni" is, mert egy pillanatra le majd feljebbmegy egy hajszálnyit a fordszám. Meg szinte érezni, hallani a kattanást.

Hogy hol kapcsol..remélem nem mondok hülyeséget, de sztem motorfüggő...mármint mocikód..

nekem aszem majdnem 95-100 fok körül.. de lehet rosszúl emlékszem. :roll: (vagy két fokozatú, és egyik ekkor, másik akkor :shock:

MOst olvasom.."menetközben ellenőrizni".. hát úgy sztem elég nehéz...

Kiikttás: én személy szerint nem javasolnám.. drága mulatság egy megfőzött moci. Persze mint laikus felhasználó mondom.

De amúgy nem értem ám egy részét a dolognak. "Namost nekem 90ről 95re megy fel majd vissza 90re és ez folyamatos.LEhet, hogy túlmelegszik és a ventillátor hűti vissza?

Ha jól tudom ennek pont igy kell müködnie.

Adott a hideg motor. Termosztát zárva.. a viz csak a motorban kering, igy tud melegedni.

Eléri az üzemi höt, ami érzésem szerint motorkód függő lehet, de ugy 90fok magasságára saccolom.

Kinyit a termosztát, engedi a vizet a hűtőbe is. Ezáltal a menetszél hűti a vizet, nem engedi továbbmelegedni, ami esetleg már káros lenne.

Ha mindez még nem elég(nincs elég menetszél, pl. dugóban, vagy túl meleg a levegő, nyáron) akkor x hőfoknál, nálad ez lehet a 95 nálam asszem a 100, kapcsol a venti, és plusz levegővel segíti a hűtést.

Sőt! úgyhallottam van 2fokozatú venti is. Talán az enyém is ilyen, de még nem jártam utána, ami elösször kisebb ford.számmal indúl, aztán ha tovább melegszik, rákapcsol..

na szóval aztán amikor a venti visszahűti a normális hőre(esetedben valszeg a 90) akkor venti kikapcs és kezdődik elölről a játék.

szvsz nálad ez áll fenn, ergó normális.. de lehet valamin átsiklottam.

Fáradt vok, most jöttem melóból.

Illetve ha vmit rosszúl tudok, írok, gyorsan javítsanak ki a szakik :oops:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm részletes válaszod! Kipróbálom majd hol kapcsol a venti.

Lehet, hogy igazad van és ez teljesen normális dolog. Csak eddig még nem láttam ilyet, ezért furcsállom. Előző kocsimnál elérte az üzemi hőfokot és ott meg sem mozdult. Most meg zavar, hogy kétpercenként irányt vált a mutató..

Ha 95felett kapcsol a venti, semmi bajom vele, de ha mindig az nyomja vissza 90re, az gondolom mégsem egészséges. De majd kiderül hétvégén..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm részletes válaszod! Kipróbálom majd hol kapcsol a venti.

Lehet, hogy igazad van és ez teljesen normális dolog. Csak eddig még nem láttam ilyet, ezért furcsállom. Előző kocsimnál elérte az üzemi hőfokot és ott meg sem mozdult. Most meg zavar, hogy kétpercenként irányt vált a mutató..

Ha 95felett kapcsol a venti, semmi bajom vele, de ha mindig az nyomja vissza 90re, az gondolom mégsem egészséges. De majd kiderül hétvégén..

Nekm 100 fok alatt egy kicsivel kapcsol be a venti, azt az ingadozást amit te írtál a terosztát okozza szerintem, mert a -6 -10 fokos víz azért csak lehűti a 90 95 fokos vizet is.

Az enyémben tavaly lett hűtő cserélve, hasonló időjárási körülmények között mint most van, álló helyzetben jó 20 perc kellett, hogy bekapcsoljon a venti!

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem megy fel menet közben 80-fok fölé a mutató!

Már két termosztátot kipróbáltam de semmi változás!

Nem lehet, hogy ki van kicsit kopva a termosztátház űléke

és egyfolytában szivárog át víz a hűtőbe??

Vagy a hőmérséklet érzékelő szenzor adta be az unalmast?

Mi a véleményetek??

Julio

Link to comment
Megosztás:

Szenzor lesz az ! Nekem is az volt ősszel, szép folyamatosan megdöglött... egyre lassabban ment fel és egyre kevesebbet mutatott... úgyhogy jól be is szívtam, mert fölösbe cseréltem termoszt... :oops:

Amúgy a Csergőben 1200 az identikus... nekem eddig jó... a gyári sajna 5 körül lett volna...

Amúgy még esetleg lehet maga a műszer is rossz, de annak kicsi az esélye...

Link to comment
Megosztás:

A termosztát a vizet általában 92 foknál engedi el.

A motorhőjeladó és a műszer szondája közvetlenül a termosztátnál van.

A ventillátor kapcsolója pedig a hűtő oldalán, és általában 96 foknál kell

kapcsolnia gyárilag.

A Samara teljesen más világ, bűn lenne összehasonlítani vele. :)

(karburátor-injektor)

Link to comment
Megosztás:

na udv

mindenkinek

végre nekem is sikerült valami-t be szerezni a gépemhez

hogy mégis gyorsabb legyen ...

ezért vettem

egy c20let motort

ami kb 1-1,5 honap mulva kerül bele a gépbe

egyenlöre nincs meg minden hozza

de ahogy a bontos beszerzi ugy fizetek neki

elvleg a vége 250-300e ft lesssz

idáig 140e ft be van

ami még hiányzik az a lényeg de ez is meg fog oldodni

ami még kell:

legtomeg mérö :

turbo + csonk + leömlö

vizhütö

elösztofedél + hall jelado

generator 100amp

szervopumpa + feszitő

az autoban 120e km van

ugynézki reálismert leszedtem a szelepfedelet

és olyan hogy olajsár vagy hasonlo nem volt benne

majdnem hogy fém tiszta ...

szal ennyi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.