Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy hete vettem meg első Astrámat, azóta vagyok olvasója a fórumnak.

1997-es 1.4I 8V. Lenne pár kérdésem amiben tanácsotokat kérném:

Néhány napja észrevettem, hogy menet közben ha kidobom üresbe, vagy kinyomom a kuplungot, a fordulatszám nem esik vissza teljesen alapjáratra, 1300 körül áll be. Ha megállok, visszaáll a normál alapjárat.

Nem tudom ez hiba-e vagy ilyen gyárilag, mindenesetre az előző autómnál ez a jelenség nem fordult elő, ezért furcsállom.

A másik kérdésem: vétel után kicseréltettem a vezérmű ill. ékszíjjat és kb. 50 km után éles sivítás hallatszott a generátor felől. Ez azóta állandósult, hidegen melegen fordulatszámtól függően hallható.

Előre is köszönöm segítségéteket!

Üdv: Nándi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete vettem meg első Astrámat, azóta vagyok olvasója a fórumnak.

1997-es 1.4I 8V. Lenne pár kérdésem amiben tanácsotokat kérném:

Néhány napja észrevettem, hogy menet közben ha kidobom üresbe, vagy kinyomom a kuplungot, a fordulatszám nem esik vissza teljesen alapjáratra, 1300 körül áll be. Ha megállok, visszaáll a normál alapjárat.

Nem tudom ez hiba-e vagy ilyen gyárilag, mindenesetre az előző autómnál ez a jelenség nem fordult elő, ezért furcsállom.

A másik kérdésem: vétel után kicseréltettem a vezérmű ill. ékszíjjat és kb. 50 km után éles sivítás hallatszott a generátor felől. Ez azóta állandósult, hidegen melegen fordulatszámtól függően hallható.

Előre is köszönöm segítségéteket!

Üdv: Nándi

Én a generátor alá vettem egy műanyag védő lemezt 2600 Ft-ért.

Azóta ilyen hangot még véletlenül sem hallok, lehet akármekkora esső.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm gyors válaszotokat!

Nem klímás a gép, sima fapados, tehát ha üresbe teszem, elvileg nincs terhelés.. Még a világítás lekapcsolása sem segített.

Miféle az a műanyag lemez amit a generátor alá tettél? HOva is pontosan?

Nem lehet, hogy az új ékszíj vagy bordásszíj okozza a sivítást? A szíjcserék előtt nem volt semmi hangja!

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárat addig magas amíg állóra nem fékezem az autót. Csak ez után esik vissza. Egyébként is visszaesik, csak nem a normál értékre.

ettol sztem egyenlőre ne félj nagyon

néha hidegben nekem is előjön, ugyanilyen mocis autoval...ilyenkor azzal vigasztalom magam, hogy tuti a rajtprogram indult be hogy a turboval jol tudjak indulni :) :D

Viszont ha már melegen is csinálja akkor az lehet h. gáz. Pár km (10-20) után sem mukodik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos melegen is csinálja! Az eddigi kb. 400km-en mindig. Igazából nem zavarna a dolog, csak ugye a fogyasztás..

Lenne egy másik kérdésem is: mennyi a normál üzemi hőmérséklet?

Hol kapcsol a ventillátor? Ma reggel észleltem ugyanis egy kis autópályázás után , hogy állandó sebesség mellett szinte folyamatosan ingadozik a motorhőfok, eléri a 90-es feletti vonalat, majd vissza 90re és így tovább..

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igazán normális...

Lehet hogy kicsit mindig nyitva van az a termosztát.

Attól hogy új, még nem biztos hogy jó. :)

Hétfőn késő este hoztam át az autóm Csepelről, mínusz 12 volt az

idő, és mégis végig 90 felett volt a víz, pedig az enyémnél huzatosabb

motorteret keresve sem találsz. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.