Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!Vásároltam egy X14XE motoros Astra F-et.Egy idő után elkezdett rángatni, most már szinte vezethetetlen. Hibakód: P170 szegény keverék. Minden elektromos alkatrészt kicseréltem, kivéve kábelköteg, és motorvezérlő. Az egyetlen javulást akkor tapasztaltam, amikor a hőgombát lehúztam és egy másikra dugtam a csatlakozót, amelyet rátettem a motorra. Keveset fogyaszt, de nem is akar menni. 100km/h-nál vége van. Nemtudom van-e köze de néha furcsa értéket mutat a külső hőfok jeladóm is. Ha valaki tud segíteni, kérem jelezze! Köszönöm!

A lambdaszonda is cserélve lett gyári újra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy menet közben fűtő ventilátort bekapcsolva benzin szagot nyom be az utastérbe...mitől lehet ez szerintetek? X16XEL 1.6 16V f astra

válaszotokat előre is köszönöm.

Vagy valahol szivárgás van, benzincső-csőbilincs van meglazulva, esetleg cső repedt, vagy a tankszellőztetéssel vannak gondok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Végig futottam a GYÍK-ot meg googlet- meg eztazt de nem találtam információt az egyik astra típusról.

2.0i 16v 136 LE, Sima sedan F astra. tehát nem GSI.

Mondanátok nekem erről valamit? Fogyasztás , teljesítmény, megbízhatóság.

Olvastam hogy az ecotec motorok hajlamosak az olajfogyasztásra. Ez egyáltalán ecotec?

A szüleimnek van egy 1994 es ( 93as gyártású) F astra.

4 éves kora óta a tulajdonukban van, én kb 5 éve használom. 250.000 KM van benne.

1.4-es 8 szelepes,hengerenkénti injektoros 82 lóerős.

Én ezzel a teljesítménnyel meg vagyok elégedve, meg úgy az egész autóval. A tankbeöntő mellé még fiatal korában került egy műanyag lemez és le lett alvázvédőzve, így rozsdának nyoma sincs. Nagyon megbízható gépnek tartom, de gondolom nektek ezt nem kell bemutatni.

Mindezeket csak azért írtam, mert én venném magamnak a 2.0i-t ( persze ha jókat mondtok róla) és ha valaki ismeri össze hasonlíthatná a kettőt. Tudom nem könnyű , csak mivel nekem ehhez az 1.4-hez van viszonyítási alapom , arra lennék kíváncsi mit várjak a másiktól. Na meg az is megtetszett benne hogy a mostani az fapados a 2.0 pedig, szervós, klímás, elektromos ablak(e-h) , légzsákos 97-es évjárat.

Várok mindenféle információt a gépről!

Köszi előre is, bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett.

Itt egy pár kép a mostani 1.4 ről:

http://href.hu/x/fe3l

http://href.hu/x/fe3m

http://href.hu/x/fe3n

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Végig futottam a GYÍK-ot meg googlet- meg eztazt de nem találtam információt az egyik astra típusról.

2.0i 16v 136 LE, Sima sedan F astra. tehát nem GSI.

...

a 2.0 pedig, szervós, klímás, elektromos ablak(e-h) , légzsákos 97-es évjárat.

Várok mindenféle információt a gépről!

Köszi előre is, bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett.

97-ben még csináltak ilyeneket F-be? :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Végig futottam a GYÍK-ot meg googlet- meg eztazt de nem találtam információt az egyik astra típusról.

2.0i 16v 136 LE, Sima sedan F astra. tehát nem GSI.

Mondanátok nekem erről valamit? Fogyasztás , teljesítmény, megbízhatóság.

Olvastam hogy az ecotec motorok hajlamosak az olajfogyasztásra. Ez egyáltalán ecotec?

A szüleimnek van egy 1994 es ( 93as gyártású) F astra.

4 éves kora óta a tulajdonukban van, én kb 5 éve használom. 250.000 KM van benne.

1.4-es 8 szelepes,hengerenkénti injektoros 82 lóerős.

Én ezzel a teljesítménnyel meg vagyok elégedve, meg úgy az egész autóval. A tankbeöntő mellé még fiatal korában került egy műanyag lemez és le lett alvázvédőzve, így rozsdának nyoma sincs. Nagyon megbízható gépnek tartom, de gondolom nektek ezt nem kell bemutatni.

Mindezeket csak azért írtam, mert én venném magamnak a 2.0i-t ( persze ha jókat mondtok róla) és ha valaki ismeri össze hasonlíthatná a kettőt. Tudom nem könnyű , csak mivel nekem ehhez az 1.4-hez van viszonyítási alapom , arra lennék kíváncsi mit várjak a másiktól. Na meg az is megtetszett benne hogy a mostani az fapados a 2.0 pedig, szervós, klímás, elektromos ablak(e-h) , légzsákos 97-es évjárat.

Várok mindenféle információt a gépről!

Köszi előre is, bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett.

Itt egy pár kép a mostani 1.4 ről:

http://href.hu/x/fe3l

http://href.hu/x/fe3m

http://href.hu/x/fe3n

Szia!

Nekem ilyenem van caravanba. Jaja, ez ecotec. Igaz még csak 4 hónapja van meg, azóta kb 2000-2500 km ment bele nálam. Panaszra semmi okom. Mikor megvettük kicseréltük a szokásos dolgokat (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, benzinszűrő, pollenszűrő; a vezérműszíj, terelő-feszítő görgő és vízpumpa jövő 7végén fog lecserélődni.) Nálam a fogyasztás úgy, hogy főleg városon kívül használom 8.5l körül mozog. Autópályán folyamatos 130-al előzésnél max 140-el evett 7.2 lityit. Az enyém 96-os ugyanolyan felszereltséggel amit Te is kinéztél. Rozsda ügyben jól nézd át, mert én elég tüzetesen átnéztem, de azóta találtam már olyan hibákat amit nem vettem észre megvételkor, vagy nem tűnt olyan vészesnek. Ilyenek a hátsó lökös alatt és a csomi ajtón fedeződtek fel napjainkban. Az olaj fogyásról annyit, hogy mi Castrol Magnatec 10w40 -et raktunk bele, hát azt ne tedd:). Kicsit később olvastam én is a fórumon, hogy abból szépen csipeget, nekem olyan 5dl-t evett eddig (a 2000-2500km alatt), úgy hogy télleg nem hajtom, 3000nél már váltok, persze csak, mert még nincs kicserélve a vezérmű szíj és barátai. Az erőről nemtom mit írhatnék, megy rendesen. Szóval nekem eddig nincs rossz tapasztalatom. Ha valami még eszembe jut írok. Üdv! Sanya

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem ez az autó fossá volt törve! Legalábbis volt egy ilyen zöld sedan, ilyen belsővel, amibe x20xev került...Persze ettől még megnézheted, de szerintem akkor is ez volt, mert nem túl gyakori kombináció.

Ez király.. volt egy másik amit felhívtam, 300 ezerért. az is rommá volt törve...

Ez ni:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...i_gl_se-4768669

Pedig az tetszene benne hogy hátha kicsit jobban lépne mint az 1.4...

Mondjuk erről is kérdezgettem autószerelőket, hogy mi van akkor ha össze van törve?! Ha a futómű rendben van, akkor lehet hogy engem nem is zavarna, úgysem 10 évre tervezek vele, csak egy 400 ezer forintos autó nem új.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem ilyenem van caravanba. Jaja, ez ecotec. Igaz még csak 4 hónapja van meg, azóta kb 2000-2500 km ment bele nálam. Panaszra semmi okom. Mikor megvettük kicseréltük a szokásos dolgokat (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, benzinszűrő, pollenszűrő; a vezérműszíj, terelő-feszítő görgő és vízpumpa jövő 7végén fog lecserélődni.) Nálam a fogyasztás úgy, hogy főleg városon kívül használom 8.5l körül mozog. Autópályán folyamatos 130-al előzésnél max 140-el evett 7.2 lityit. Az enyém 96-os ugyanolyan felszereltséggel amit Te is kinéztél. Rozsda ügyben jól nézd át, mert én elég tüzetesen átnéztem, de azóta találtam már olyan hibákat amit nem vettem észre megvételkor, vagy nem tűnt olyan vészesnek. Ilyenek a hátsó lökös alatt és a csomi ajtón fedeződtek fel napjainkban. Az olaj fogyásról annyit, hogy mi Castrol Magnatec 10w40 -et raktunk bele, hát azt ne tedd:). Kicsit később olvastam én is a fórumon, hogy abból szépen csipeget, nekem olyan 5dl-t evett eddig (a 2000-2500km alatt), úgy hogy télleg nem hajtom, 3000nél már váltok, persze csak, mert még nincs kicserélve a vezérmű szíj és barátai. Az erőről nemtom mit írhatnék, megy rendesen. Szóval nekem eddig nincs rossz tapasztalatom. Ha valami még eszembe jut írok. Üdv! Sanya

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ez király.. volt egy másik amit felhívtam, 300 ezerért. az is rommá volt törve...

Ez ni:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...i_gl_se-4768669

Pedig az tetszene benne hogy hátha kicsit jobban lépne mint az 1.4...

Mondjuk erről is kérdezgettem autószerelőket, hogy mi van akkor ha össze van törve?! Ha a futómű rendben van, akkor lehet hogy engem nem is zavarna, úgysem 10 évre tervezek vele, csak egy 400 ezer forintos autó nem új.

De ez a sedan nagyon ropi volt. Asszem az aoszlop is hajlott. Lehet hogy a cimborámnak van róla képe, majd megkérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Elég konkrét elképzeléseid vannak. 1.4-től 2.0-ig bármi, csak sedan legyen :D :D

Olyan elképzeléseim vannak hogy:

Kizárólag sedan.

Ha már4-500e között akkor miért ne legyen szervós, klímás elektromos ablakos. Mert van sok ilyen is.

rozsda NO

minimum a 82 lóerős motor 60as kizárva.

Lehetőleg valami szép színe legyen, és ne legyen le lakva.

Van néhány ilyen tehát szerintem megéri keresni, és nem megvenni a legelső szétrohadt fapados 500ezres hulladékot.

Link to comment
Megosztás:

Olyan elképzeléseim vannak hogy:

Kizárólag sedan.

Ha már4-500e között akkor miért ne legyen szervós, klímás elektromos ablakos. Mert van sok ilyen is.

rozsda NO

minimum a 82 lóerős motor 60as kizárva.

Lehetőleg valami szép színe legyen, és ne legyen le lakva.

Van néhány ilyen tehát szerintem megéri keresni, és nem megvenni a legelső szétrohadt fapados 500ezres hulladékot.

Jó is,szép is, szedán is, fullos is, erős is, 4-500-ért odaadják. Ezekből az opciókból kettőt választhatsz. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.