Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha nem bántották nagyon, megkapta az új jeladókat akkor még egészen motor jellege van. Persze a ecotec cuccokat ki kell irtani belőle. :D

Az enyémből irtsa ki valaki az ecotec cuccokat... :)

Szétgyalázva meg szerintem nem sok olyan motor van, ami jónak nevezhető. Legalábbis nem ebben a kategóriában. :D

Link to comment
Megosztás:

Miért, nem olyan rossz az az X20XEV. :D

Nem úgy tűnik, hogy szét lenne hajtva, de majd kiderül...

Amúgy szar az x20xev motor? Nem értek nagyon hozzá... Azért is vettem nagyobb motorút, mert reméltem, hogy az nincs eltaposva.

Rosszul gondoltam? :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémből irtsa ki valaki az ecotec cuccokat... B)

Szétgyalázva meg szerintem nem sok olyan motor van, ami jónak nevezhető. Legalábbis nem ebben a kategóriában. :D

J0hnny eléggé kiírotta a korzájából. :D

Nem úgy tűnik, hogy szét lenne hajtva, de majd kiderül...

Amúgy szar az x20xev motor? Nem értek nagyon hozzá... Azért is vettem nagyobb motorút, mert reméltem, hogy az nincs eltaposva.

Rosszul gondoltam? :)

Nem szar, csak törődést igényel. Vannak olyan jeladók, amik maguktól elhalnak és idővel cserélni kell őket. Caravanból meg esélyesebb a kevésbé széthajtott nagy motor.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny eléggé kiírotta a korzájából. :D

Nem szar, csak törődést igényel. Vannak olyan jeladók, amik maguktól elhalnak és idővel cserélni kell őket. Caravanból meg esélyesebb a kevésbé széthajtott nagy motor.

Ja, értem. Mondjuk arra számítottam, hogy egy 96-os autóval foglalkozni kell. Ami tőlem telik meg is teszem. Nem hajtom, figyelek rá. Első saját autó, nem keveset spóroltam rá :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, értem. Mondjuk arra számítottam, hogy egy 96-os autóval foglalkozni kell. Ami tőlem telik meg is teszem. Nem hajtom, figyelek rá. Első saját autó, nem keveset spóroltam rá :D

Hajtani lehet, nincs vele gond. Vezérlés, olaj, víz legyen mindenképp. Meg üzemi hőmérséklet. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem lassan melegszik fel. Söt, szinte csak akkor melegszik 90 fölé kicsivel, ha hajtom. Pedig a termosztát jó. Legalábbis hideg motornál zárva van és hirtelen kinyit egyszer csak. Lehet olyan is, hogy nem jó hőfokon nyit? Vagy olyan, hogy ha kinyitott, nem zár vissza csak ha lehült a víz nagyon (áll pár órát)?

Link to comment
Megosztás:

Nekem lassan melegszik fel. Söt, szinte csak akkor melegszik 90 fölé kicsivel, ha hajtom. Pedig a termosztát jó. Legalábbis hideg motornál zárva van és hirtelen kinyit egyszer csak. Lehet olyan is, hogy nem jó hőfokon nyit? Vagy olyan, hogy ha kinyitott, nem zár vissza csak ha lehült a víz nagyon (áll pár órát)?

Lehet hogy a műszer nem az igazi :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyat csinál kb1 hete h mikor jobban odalépek neki akkor beszaggat 1kicsit ez mitől lehet?gyertya?

Nem myomom neki annyira akkor jó,csak ha lepadlózom. :D

Akkor ne padlózz! B) :D

Kell itt állandóan száguldozni, mi?! :D :D

Nekem is, úgy csinál, hogy dádádádádádádád! :) :D

Link to comment
Megosztás:

oké! Akkor csak alapjáratom megyek vele,jobban odalépek neki már szaggat.

Nekem gyertyák cseréjével oldódott meg az ilyen rángatós problémám.

Meg volt valami gubanc a gyújtókábelekkel is, pedig zsír újak voltak. Behúztam őket egy gégecsőbe, rátekertem egy tekercs szigszalagot, azóta tünetmentes :D

Gábor

ui: lehet, hogy ahogy ürül a tank, hangosodik a benzinpumpa? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyertyák cseréjével oldódott meg az ilyen rángatós problémám.

Meg volt valami gubanc a gyújtókábelekkel is, pedig zsír újak voltak. Behúztam őket egy gégecsőbe, rátekertem egy tekercs szigszalagot, azóta tünetmentes :D

Gábor

ui: lehet, hogy ahogy ürül a tank, hangosodik a benzinpumpa? :D

Most kicserélem a gyertyákat akkor lehet megszünik,nem rég lettek lecserélve a kábelek.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6os x16sz motorkódú astrám. Hideg indítás után,1 esbe ahogy engedem fel a kuplungot rángat az autó.

Ez nem olyan kuplungos rángatás mert majdnem le is fullad a motor.

Utána megy szépen,melegen semmi baj.

Valami ötlet valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy tűnik, hogy szét lenne hajtva, de majd kiderül...

Amúgy szar az x20xev motor? Nem értek nagyon hozzá... Azért is vettem nagyobb motorút, mert reméltem, hogy az nincs eltaposva.

Rosszul gondoltam? :D

Így van. Ilyet is ezért vesznek az emberek,mert ez a motor keveset forog 130-al az autópályán. Gondolom... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6os x16sz motorkódú astrám. Hideg indítás után,1 esbe ahogy engedem fel a kuplungot rángat az autó.

Ez nem olyan kuplungos rángatás mert majdnem le is fullad a motor.

Utána megy szépen,melegen semmi baj.

Valami ötlet valakinek?

Hibakódot nem dob?

Link to comment
Megosztás:

Megint kategóriá(kat)t csúsztál, de nem szólok be, mert megsértődsz :D

Szerintem nagyon-nagyon nagyrészt emberfüggő mennyire van egy autó taposva. Boyrészer bálintka ugyanúgy szétb*ssza anyukája 1.2-es corsáját, mint a fater 2.5 V6 vectráját, de azért mégiscsak a vectrát szereti elkérni,mert az még harmadikban is sokáig elkapar és kétkiló felett van a vége.

Meg Anyám ülhet akár 1.2-es corsában,akár dodge viper-ban 80-nál többel úgysem mer menni például. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.