Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A sok benzint a lambda-szonda miatt kapja. Öregszik a szerencsétlen és folyamatosan szegény keveréket jelez az ECUnak, ezért az dúsít.

A hidegjárásba nem szól bele a lambda-szonda. Kb 50-70 °C környékén kezd el szabályozni.

Ez egy kicsit kevés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Motorhőmérsékletben nézve nem rossz az adat. :D

Tudom hogy a lambda-szonda 400°C-ig meg sem "szólal"...főleg a régi, fűtés nélküli egyvezetékesek... :D

De a lambda nem motorhőmérséklet alapján múkoggy. Ha beindítod a motort, már több mint 50fokos.

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben ennyire kukacoskodni akarsz, akkor kb 50-70 °C-os motorhőmérséklet eléréséig a vezérlő nem veszi figyelembe a lambda-szonda jeleit.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

De mivel csak egy vidéki suttyó vagyok, ráadásul nem is autószerelő, lehet hogy hülyeségeket beszélek...:D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben ennyire kukacoskodni akarsz, akkor kb 50-70 °C-os motorhőmérséklet eléréséig a vezérlő nem veszi figyelembe a lambda-szonda jeleit.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

De mivel csak egy vidéki suttyó vagyok, ráadásul nem is autószerelő, lehet hogy hülyeségeket beszélek...:D

Nem kukacoskodás. Írtál egy adatot, aminél még alszik a szonda és kész. Nem mondtam, hogy vidéki suttyó vagy.

Link to comment
Megosztás:

De a lambda nem motorhőmérséklet alapján múkoggy. Ha beindítod a motort, már több mint 50fokos.

Kb mennyi idő után? Mármint maga a motor? :D

Vagy pl a víz, ha 25'C melegben(kinti hőmérséklet) mennyi idő múlva lesz a víz pl 30'C? (gáz átkapcsolás miatt kérdezem). :D

Link to comment
Megosztás:

A sok benzint a lambda-szonda miatt kapja. Öregszik a szerencsétlen és folyamatosan szegény keveréket jelez az ECUnak, ezért az dúsít.

A hidegjárásba nem szól bele a lambda-szonda. Kb 50-70 °C környékén kezd el szabályozni.

Köszönöm szépen! Milyen márkájú szondát szokás bele tenni? Néztem az unixot, elég sokféle van.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motort milyen szerrel érdemes tisztítani? Tapasztalataitok szerint mi a leghatékonyabb?

Amúgy mennyi időnként szokott nektek aktuálissá válni a tisztitás?

Féktisztítóval, és akkor ha gond van az alapjárattal. Csak úgy nem kell szétszedni ha jó műkszik.

Csak is a GM-hologramos gyárit érdemes. Kb 25ezres/db...

Sokak szerint a Csergőben érdemes megvenni.

6-7-ezer forint. :D

Link to comment
Megosztás:

Hja szar ügy, minek akkora moci... :D

Azé' mert azt mondta valami okos, hogy a nagy felnitől nem lesz erősebb a gyenge moci, sőt megfelelő körülmények között még a trágyás IFA is megelőz :D :D :) B)

De amúgy viccen kívül azért vettem ezt, mert ez nagyon jó állapotban volt a többihez képest, és régi álmom volt egy erős caravan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.