stirlitz Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Nekem is volt nyekergés anno. Vezérműszíj csere után megszűnt. Kiderült, hogy a 92e km-es óraállásnál még a gyári szíj volt fenn. Amit elvileg a szervízkönyv szerint már cseréltek... :( Most nem kötözködöm, de ezt honnét tudod? Ha szervizkönyves és normális a szerviz(jó tudom, ahogy wookie mondaná, ezt Yeti kategória) akár tehettek fel mindenből gyárit is.
Doug Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Üdv. Egy kérdésem lenne! Hogy tudnám kideríteni a motorszámot a blokban nincs (kirohadt) a forgalmiban meg csak c20xe szerepel . Hidrotőkét cserélnék a vasban de nem tudom a motorkódot 14137011 alatti vagy feletti ! A vas pedig: évj,:93 Opel Astra 2.0 16V Gsi (c20xe dis)
zotya975 Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Üdv. Egy kérdésem lenne! Hogy tudnám kideríteni a motorszámot a blokban nincs (kirohadt) a forgalmiban meg csak c20xe szerepel . Hidrotőkét cserélnék a vasban de nem tudom a motorkódot 14137011 alatti vagy feletti ! A vas pedig: évj,:93 Opel Astra 2.0 16V Gsi (c20xe dis) Aztaaa...micsoda mázlista.... :D Szedj ki egy tőkét és vidd el hogy ilyen kell. :icon1: Alvázszám alapján sem lehet pontosítani?
zotya975 Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Üdv. Egy kérdésem lenne! Hogy tudnám kideríteni a motorszámot a blokban nincs (kirohadt) a forgalmiban meg csak c20xe szerepel . Hidrotőkét cserélnék a vasban de nem tudom a motorkódot 14137011 alatti vagy feletti ! A vas pedig: évj,:93 Opel Astra 2.0 16V Gsi (c20xe dis) Aztaaa...micsoda mázlista.... :D Szedj ki egy tőkét és vidd el hogy ilyen kell. :icon1: Alvázszám alapján sem lehet pontosítani?
Hjoe Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 http://www.opel-magazin.hu/magazin/hasznos-lehet/167-mszaki-informaciok/81-az-opel-hengerfejekrol-eds-motorsport.html A leírásban lévő hengerfej csavar utánhúzást próbálta már valaki?
Doug Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Aztaaa...micsoda mázlista.... :D Szedj ki egy tőkét és vidd el hogy ilyen kell. :icon1: Alvázszám alapján sem lehet pontosítani? Sajna nem ! Gondoltam hogy ez lesz ! Köszi a választ ! :)
pszilaj Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Most nem kötözködöm, de ezt honnét tudod? Ha szervizkönyves és normális a szerviz(jó tudom, ahogy wookie mondaná, ezt Yeti kategória) akár tehettek fel mindenből gyárit is. Ragasztott csavarokból és a szíj állapotából... :P
Raptor1 Elküldve Augusztus7, 2014 Elküldve Augusztus7, 2014 Ezt akarom holnap csinálni. De ma kaptam egy jó tippet, mégpedig hogy a vezérműszíj burkolata ér hozzá a vezérműszíjhoz, vagy valamelyik görgőhöz. Érdekesmód ma nem volt ez a nyüsszögő hangja, pedig nem is nyúltam hozzá. Szerintem a vezérműszíjburkolthoz ért hozzá valami.
zotya975 Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 Érdekesmód ma nem volt ez a nyüsszögő hangja, pedig nem is nyúltam hozzá. Szerintem a vezérműszíjburkolthoz ért hozzá valami. Hát amikor a céges trakin ette a burkolat a vezérműszíjat annak nem volt hangja. Én nem gondolnám hogy valamihez hozzáér az egyik szíj, mert elméletileg egyik tárcsa sem üt, ott állandó súrlódás lenne nem ütemes nyüsszögés.
Raptor1 Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 Hát amikor a céges trakin ette a burkolat a vezérműszíjat annak nem volt hangja. Én nem gondolnám hogy valamihez hozzáér az egyik szíj, mert elméletileg egyik tárcsa sem üt, ott állandó súrlódás lenne nem ütemes nyüsszögés. Akkor majd ha újra előjön a hang, akkor kiderítem mi az :)
mlkcy Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 A rángatások tuti hogy gyújtás probléma. Első körben meg kellene mérni a gyújtás kábelek ellenállásait. 1-6 mOhm körül kellene lennie. Ha szakadt, akkor ugye végtelen lesz és kuka. Plusz, még érdemes lenne tök sötétben megnézni járó motornál a gyújtáskábelek. Ha kéken villódznak akkor kuka. A fékrásegítő membrán ha szakadt, akkor járó motornál is ugyanolyan vagy hasonló keményen kell taposni, mint leállított motornál pár taposás után. Asszem. Ezzel ki lehet szűrni. Kicseréltem a trafót..nem javított a helyzeten...holnap veszek gyújtókábeleket... A fékrásegítő membránt kicseréltem...szintén nem javult az állapot..a munkahengert nem cseréltem ki...elképzelhető, hogy az ment tönkre? ha igen, akkor annak a cseréjét, hogyan lehet otthon elvégezni? hiszen össze van kötve az abs-szel és ha leveszem, gondolom elmegy a levegő a rendszerből....vagy rosszul gondolom??
zotya975 Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 Kicseréltem a trafót..nem javított a helyzeten...holnap veszek gyújtókábeleket... A fékrásegítő membránt kicseréltem...szintén nem javult az állapot..a munkahengert nem cseréltem ki...elképzelhető, hogy az ment tönkre? ha igen, akkor annak a cseréjét, hogyan lehet otthon elvégezni? hiszen össze van kötve az abs-szel és ha leveszem, gondolom elmegy a levegő a rendszerből....vagy rosszul gondolom?? Nem megy el levegő, csak a csere után légteleníteni kell a fékrendszert. De a fékrásegítő cseréhez le kellet venned a főfékhengert nem?
epk947 Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 Hopp, volt egy hátsó kipufdob cserém. Az első a vételkor 2005-ben, a második 2010-ben, a harmadik dobot most kapta tőlem. Bosal volt és lett is.
Atchen Elküldve Augusztus8, 2014 Elküldve Augusztus8, 2014 Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy az X20XEV blokkra fel lehet tenni a C20XE hengerfejet??? Ha igen át kell alakítani valamit? Milyen változást hozhat? Köszi a válaszotokat!!!
mlkcy Elküldve Augusztus9, 2014 Elküldve Augusztus9, 2014 Nem megy el levegő, csak a csere után légteleníteni kell a fékrendszert. De a fékrásegítő cseréhez le kellet venned a főfékhengert nem? És hol kell légteleníteni? Megoldottam, hogy ne kelljen levenni :) leszedtem egy tartó konzolt + a réz csövek engedtek annyit, h kivehető legyen a fékrásegítő... ) De a kérdésem még mindig áll...vajon egy főfékhenger (most már tudom h így hívják :)) okozhatja a hibát?!??...
Hjoe Elküldve Augusztus9, 2014 Elküldve Augusztus9, 2014 Üdv. Egy kérdésem lenne! Hogy tudnám kideríteni a motorszámot a blokban nincs (kirohadt) a forgalmiban meg csak c20xe szerepel . Hidrotőkét cserélnék a vasban de nem tudom a motorkódot 14137011 alatti vagy feletti ! A vas pedig: évj,:93 Opel Astra 2.0 16V Gsi (c20xe dis) Az enyém 92, rotoros még, 141340.. 1
zotya975 Elküldve Augusztus9, 2014 Elküldve Augusztus9, 2014 És hol kell légteleníteni? Megoldottam, hogy ne kelljen levenni :) leszedtem egy tartó konzolt + a réz csövek engedtek annyit, h kivehető legyen a fékrásegítő... ) De a kérdésem még mindig áll...vajon egy főfékhenger (most már tudom h így hívják :)) okozhatja a hibát?!??... A kerekeknél kell légteleníteni körben adott sorrendben, ha nem ABS-es akkor a legtávolabbival kell kezdeni ABS-el más a sorrend. Ha olyan a pedál mintha állna a motor és nem lenne rásegítés akkor általában a vákumdobbal van baj amit kicseréltél. Húzd ki a csövet a dobból, járó motornál fogd be a végét szív rendesen? Ha áll a motor és állsz a féken ( miután párat fékezel hogy tényleg elmenjen a vákum), amikor beindítod be kell süllyedni a pedálnak ahogy húzza a vákumdob, ilyenkor sem érezni a különbséget?A hibás főfékhenger általában féloldalas fékhatást, süllyedő pedált okoz ha átenged, vagy kifele ereszt akkor meg a dob alját szokta megmarni a fékfolyadék. Ha meg levegő van ott akkor könnyen koppig benyomható a pedál. De itt általában csak akkor szokott levegősödni ha például lecserélik a főfékhengert.
mlkcy Elküldve Augusztus9, 2014 Elküldve Augusztus9, 2014 A kerekeknél kell légteleníteni körben adott sorrendben, ha nem ABS-es akkor a legtávolabbival kell kezdeni ABS-el más a sorrend. Ha olyan a pedál mintha állna a motor és nem lenne rásegítés akkor általában a vákumdobbal van baj amit kicseréltél. Húzd ki a csövet a dobból, járó motornál fogd be a végét szív rendesen? Ha áll a motor és állsz a féken ( miután párat fékezel hogy tényleg elmenjen a vákum), amikor beindítod be kell süllyedni a pedálnak ahogy húzza a vákumdob, ilyenkor sem érezni a különbséget?A hibás főfékhenger általában féloldalas fékhatást, süllyedő pedált okoz ha átenged, vagy kifele ereszt akkor meg a dob alját szokta megmarni a fékfolyadék. Ha meg levegő van ott akkor könnyen koppig benyomható a pedál. De itt általában csak akkor szokott levegősödni ha például lecserélik a főfékhengert. Értem... Valószínűleg rossz volt a korábbi fékrásegítő membrán, mert miután álló helyzetben fékeztem párat, majd elindítottam be süllyedt a fék (optimálisnak tűnt a süllyedés). Korábban ugyanolyan kemény volt. Szóval ilyen szempontból történt javulás, csak a fordulatszám ugrálás maradt meg továbbra is....A pedál egyébként semmilyen esetben nem nyomható koppig...nem könnyű az esetem... :S
zotya975 Elküldve Augusztus10, 2014 Elküldve Augusztus10, 2014 Értem... Valószínűleg rossz volt a korábbi fékrásegítő membrán, mert miután álló helyzetben fékeztem párat, majd elindítottam be süllyedt a fék (optimálisnak tűnt a süllyedés). Korábban ugyanolyan kemény volt. Szóval ilyen szempontból történt javulás, csak a fordulatszám ugrálás maradt meg továbbra is....A pedál egyébként semmilyen esetben nem nyomható koppig...nem könnyű az esetem... :S Hát ugye a fékrásegítő fákumdobjából a 4.henger szívja a vákumot. Ha nem lyukas a membrán akkor nem kap fals levegőt a motor hiszen nincs levegő utánpótlás, mintha egy üres PET-palackt szívnál, összehorpad, van vákum, de nem jön több levegő belőle. Ha lyukas a membrán akkor kap plussz levegőt ez a henger amiben ugye nincs benzin mert az injektor előbb van, de hogy ez mennyire mozgatja meg az alapjáratot azt nem tudom.
mlkcy Elküldve Augusztus10, 2014 Elküldve Augusztus10, 2014 Hát ugye a fékrásegítő fákumdobjából a 4.henger szívja a vákumot. Ha nem lyukas a membrán akkor nem kap fals levegőt a motor hiszen nincs levegő utánpótlás, mintha egy üres PET-palackt szívnál, összehorpad, van vákum, de nem jön több levegő belőle. Ha lyukas a membrán akkor kap plussz levegőt ez a henger amiben ugye nincs benzin mert az injektor előbb van, de hogy ez mennyire mozgatja meg az alapjáratot azt nem tudom. Hát ez nem egyszerű...nagyon nem....minden esetre köszönöm a segítséget. a probléma marad...
zotya975 Elküldve Augusztus10, 2014 Elküldve Augusztus10, 2014 Hát ez nem egyszerű...nagyon nem....minden esetre köszönöm a segítséget. a probléma marad... Hát azért utána kéne járni, mert bár a tényleges fékerő megmarad, de a pedált jóval nagyobb erővel kell nyomni ami adott helyzetben lehet hogy pont számítt.
Gabry001 Elküldve Augusztus10, 2014 Elküldve Augusztus10, 2014 Érdeklődnék hogy c16xe-be vezérmű tengelyt cserélnék+injektort hogy hozzon egy pár LE-t!Mit ajánlotok hozzá??
Bundee Elküldve Augusztus10, 2014 Elküldve Augusztus10, 2014 Próbálkozott már valaki C16NZ motorra alu kartert feltenni? Felmegy rá egy az egyben? Ahogy nézem az SZ és SZR motorokon volt olyan is, akkor elméletileg stimmelnie kell.
wookie Elküldve Augusztus11, 2014 Elküldve Augusztus11, 2014 Próbálkozott már valaki C16NZ motorra alu kartert feltenni? Felmegy rá egy az egyben? Ahogy nézem az SZ és SZR motorokon volt olyan is, akkor elméletileg stimmelnie kell. Gyakprlatilag is stimmel, de ha az alu kartert odaütöd valahova, akkor onnan lábon nem mész haza.
stirlitz Elküldve Augusztus11, 2014 Elküldve Augusztus11, 2014 Gyakprlatilag is stimmel, de ha az alu kartert odaütöd valahova, akkor onnan lábon nem mész haza. ako meg mé jó?
Recommended Posts