Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ma cseréltünk ékszíjat...régi nyikorgott....de töltés jo volt....azóta turbo szerüen sipol a generátor felöl a motor...kezdek aggodni....

???uraim???

nekem ugyanez volt pajti :) egy hifiszerelő műhelyben odajött hozzám egy ######i: "szépen fütyül a turbo" megjegyzéssel :)

nekem generátor csapágyak voltak kifingva :idea: volt amikor csak lightosan, de később előjőtt az elviselhetetlen visítás :x

Link to comment
Megosztás:

köszi naon.....mind2ötöknek....csapágy vifír van? menjek patacsira? lehet egyáltalán cserléni azt a csapágyat vagy new gerátor kell 1 millio ft ért? :roll:

amugy valszeg jol huztuk meg mert sztem feszesebb mint a régi volt...mitül mehet tönkre a csapágy?

nah csók

thx még1x

Link to comment
Megosztás:

köszi naon.....mind2ötöknek....csapágy vifír van? menjek patacsira? lehet egyáltalán cserléni azt a csapágyat vagy new gerátor kell 1 millio ft ért? :roll:

amugy valszeg jol huztuk meg mert sztem feszesebb mint a régi volt...mitül mehet tönkre a csapágy?

nah csók

thx még1x

Bele vauzok egy kicsit... :)

Az a fránya csapágy éppen ettől tud meghallni, hogy túl húzzák a szíjat, de lehet egyszerűen elhasználódás is.

Mivel Szíjcsere utántól visít, javaslom engedd visszább a feszeséget és ha az sem segít tényleg csapágy csere, ami házilag megoldható max 5 pénzből! :wink:

Link to comment
Megosztás:

köszönöm!

a baj csak az h nincs ien torz(?) kulcsom illetve ien kiforditott torz kulcsom....szal elég messzire kell mennem h tudjak engedni rajta...de megpróbálom azért!

thx még1x!

TORX!

Én már beruháztam egy egész jó kis készletbe, mert mindenhova ilyet használtak a csoda mérnökök ebbe a járgányba is! Még a motor burkolatot is ilyennel csavarozták le és a műszerfalban még a kesztyűtartót is! Szerintem te is vegyél hozzá, ha hosszabb távon akarod használni a kocsit!

Egyébként, ha jól tudom kb 3 cm-t kell tudni benyomni a szíjat...persze meghatározott erővel (műszerrel)..de ez passz :)

Link to comment
Megosztás:

ah jah......mondassz vlmit....amugy a 3 cm picit soknak tünik!de müszerrel lehet hogy más a helyzet....akkor a 7n visszarakatom a régit hogy ugy is szar e (még jo h nem dobtam ki...)aztán ha még mindig sipol akkor fesztelenebbül rakjuk fel az ujat...és ha ugy is szar akkor keresek csapágyat....5letetek van hol tok csapágyat szerezni?

amugy köszi megint mindent!

Link to comment
Megosztás:

Csapágyat a csapágyboltból!

Szedd ki a régit, nézd meg a számát (pl 6203 2Z ahol a 6203-ban kódolva van a belső és külső átmérő, meg hogy egysoros golyóscsapágy, a 2Z meg azt jelenti hogy mindkét oldalról zárt), és jobb autósboltban, csapágybotlban, haztartási gépalkatrész boltban (mosógépben szokott ilyen lenni) próbálkozhatsz. Darbaja 5-800 HUF.

Legjobban egyébként akkor jársz, ha elviszed valami generátor felújító szakműhelybe (pl Ádi autóvillamosság 06-20-957-2559), és rájuk bízod. Szerszámok meg műhely nélkül elég macerás szétszedni a generátort, meg leginkább több kárt lehet benne tenni mint hasznod.

A szakműhelyben nemcsak a csapágyakat cserélik ki, hanem szükség esetén a szénkeféket is, meg felszabályozzák a rézgyűrűket is. Egy ilyen felújítás le-, felszereléssel 8-15e HUF körül mozog.

Link to comment
Megosztás:

nekem ugyanez volt pajti :) egy hifiszerelő műhelyben odajött hozzám egy ######i: "szépen fütyül a turbo" megjegyzéssel :)

nekem generátor csapágyak voltak kifingva :idea: volt amikor csak lightosan, de később előjőtt az elviselhetetlen visítás :x

Szintén így voltam!!

Egyébként azt mondták, hogy az Oplekben a generátor kb 120-160 e km-t bir, rossz helyen van, nagyon televerődik mocsokkal. Nekem is 16000 volt a javítás, mindent cseréltek benne + felszabályozás. Egyébként a sípolást a vezérműszíj túl feszessége is okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

hát remélem nem kell 10-15 pénzt befektetnem....holnap lazitok az ékszíjon....visszarakom a régit esetleg.....utána new csapágy ha nem jön be ez a 2....köszi a segitségeket....amugy nem voltam sosem szaki nem is leszek valszeg ugyhogy nem oan egyszerü nekem hogy leugrom és szétszedem meg megcsinálom.....mindig vlmi ösmerössel bütykölgetek.....és szerszám készletet sem hinném hogy tudnék most venni mert azt hallottam hogy egy full torx(beta) 40 papir....mind1....az autoba amugy 35 ezer van!de tuti tekertek rajta picit....szal kb 60...ami messze van még a 120 -160 tol....azért megköszönném ha leirnátok pár cimet ezekre a generátor mühelyekre...

csók

Link to comment
Megosztás:

hát remélem nem kell 10-15 pénzt befektetnem....holnap lazitok az ékszíjon....visszarakom a régit esetleg.....utána new csapágy ha nem jön be ez a 2....köszi a segitségeket....amugy nem voltam sosem szaki nem is leszek valszeg ugyhogy nem oan egyszerü nekem hogy leugrom és szétszedem meg megcsinálom.....mindig vlmi ösmerössel bütykölgetek.....és szerszám készletet sem hinném hogy tudnék most venni mert azt hallottam hogy egy full torx(beta) 40 papir....mind1....az autoba amugy 35 ezer van!de tuti tekertek rajta picit....szal kb 60...ami messze van még a 120 -160 tol....azért megköszönném ha leirnátok pár cimet ezekre a generátor mühelyekre...

csók

Nekem a torx-ból vmi francia vagy swéd van örök garival és egy kis áfa betyárkodásal kedvezményekkel volt 10 papír hivatalos üzlteből! :)

60-nál sem illik csapágyasnak lennie! :roll:

Link to comment
Megosztás:

illik vagy nem iilik csapágyas....kaka az egész...hátsó csapágy vagy mi....csavarnyuzót oda raktuk és átvezeti a hangot igy lehet hallani hogy hátul sípol.....tehát a kérdésem fix: hol tom meg hogy milyen a csapágy száma,hol szerzek ien csapágyat,hol tom berakatni? ha tuttok akkor pls................................

cső

Link to comment
Megosztás:

csoki

van Énnnekem egy Astra(milyen furcsa -)) szal 1.6i és a fordulatszám néha leesik 4-500-ra,és megjelenik a sárga lámpa...mi lehet az?már kipucoltattam az alapjárat motort...lehet kuka?vagy más baja van?ha az akkor valakinek van ,vagy tud alapjáratmotort?

csumi

Link to comment
Megosztás:

hát ha más nem ir okosat akkor az lesz csak azt hittem hogy veszek csapágyat 1000 pénzért és mondjuk 2-3 ért berakják azt nekem és kész is ....de majd felhivom ezeket a bácsikat hogy mizujs..... :roll:

amugy thx

Ebben ne reménykedj, mert ahol beraknák neked ott csak saját anyagból melóznak az tuti..vagy megveszed és berakod vagy tényleg vidd olyan helyre, ahol megcsinálják kompletten! Esetleg akkor már a keféket is nézesd meg velük!

Sok szerencsét hozzá!

Link to comment
Megosztás:

figy engem érdekelne hogy hogyan tisztitottad ki az alap. mocit!!szal léccci....

amugy erröl az STP röl mi a véleményetek?érdemes vele mérgezni az injektort? hali

Hát azt ugy csináltam,hogy elvittem a közeli autoszerelöhöz,és kipucoltattam.-)))nem nagy össszeg....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.