Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Az auto egy pár napja rakoncátlankodik.

Ha beinditom es elindulok nyomok egy gázt akkor az auto megtorpan és csak utánna veszi a tempot.És minden gázadásnál "gondolkodik" a gép.Ha bemelegszik akkor minden ok. Találkozott már vki ilyen hibával?

Hol keressem a gondot?!

Link to comment
Megosztás:

Az auto egy pár napja rakoncátlankodik.

Ha beinditom es elindulok nyomok egy gázt akkor az auto megtorpan és csak utánna veszi a tempot.És minden gázadásnál "gondolkodik" a gép.Ha bemelegszik akkor minden ok. Találkozott már vki ilyen hibával?

Hol keressem a gondot?!

Ez sok Astrával előfordul :arrow: ilyenkor mindenki mindent ellenőriz, cserél, és mégsem szűnik meg tökéletesen a hiba. Az én legújabb ötletem a katalizátor. :roll: 100e km felett már eléggé el van tömődve, és fojtja a motort. Napokon belül ki fogom próbálni a Catacleant, mert eddig csak jókat hallottam róla. Ez a cucc néhány 10 km -en belül kitisztítja az egész rendszert. Olvass róla : www.cataclean.hu (érdemes a fórumba is beleolvasni)

Link to comment
Megosztás:

És ha a katalizátort leszedem? Mennyiben változik? Zöldkártyát lehet rá csináltatni ezután?

Kizárt. Legalábbis legálisan. :wink:

Bilincsesre szokták megcsináltatni, és vizsga előtt visszarakják.

Katalizátor nélkül érezhetően nő a teljesítmény és a környezetszennyezés.

Link to comment
Megosztás:

hmmm.....

és akkor mi a helyzet a BKV buszokkal meg a rohadt teherautókkal, azok nem szennyezik :?: :roll:

olyan kib :arrow: ott büdösek, ha autóval elmegyek mellettük vagy mögöttük..és hiába zárom légmentesen a verdát akkor is beszivárog :x

amíg ezek szennyeznek addig az én kis tragacsom pici füstje eltörpül mellettük :wink:

Link to comment
Megosztás:

Semseyp!

Ha van dugaszod, akkor nincs kopogásérzékelő.

Szerintem keress egy sorstársat, és hasonlítsátok össze a dugót,

neki hátha van még rajta szám. Egyébként elméletileg asszem egy

dióda van benne, csak nem tudom merre van záróiránya.

Aztec!

Alapjárati motor lesz az.

PetiGSi!

Dudás Sanyival egyezkedj, Ő tud olcsón katalizátort, és meg tudja

csinálni kivehetősre is. Nála olcsóbbat meg ne is keress.

www.dudasdob.hu

30/9669803

Link to comment
Megosztás:

....amíg ezek szennyeznek addig az én kis tragacsom pici füstje eltörpül mellettük :wink:....

Valóban eltörpül mellette. De mint tudjuk sok kicsi sokra megy.

Szerény véleményem szerint vannak olyan dolgok, amelynek nincs igazán ráhatása a mindekori, azon időpillanatban regnáló kormánynak, hanem az egyén szintjén kell elkezdődnie valaminek. Pl mint páran már tudják dohányzom, nem is gyenge szinten, de a kocsiból soha nem pöckölöm ki a csikket, hanem elnyomványolom a hamutartóban. Kapok is rendesen érte, hogy álladóan cigarettaszag van az utastérben, hiába van ott az illatosító is.

Apróságnak tűnhet a dolog, de én így látom helyesnek, tehát így cselekszem.

Link to comment
Megosztás:

Valóban eltörpül mellette. De mint tudjuk sok kicsi sokra megy.

Szerény véleményem szerint vannak olyan dolgok, amelynek nincs igazán ráhatása a mindekori, azon időpillanatban regnáló kormánynak, hanem az egyén szintjén kell elkezdődnie valaminek. Pl mint páran már tudják dohányzom, nem is gyenge szinten, de a kocsiból soha nem pöckölöm ki a csikket, hanem elnyomványolom a hamutartóban. Kapok is rendesen érte, hogy álladóan cigarettaszag van az utastérben, hiába van ott az illatosító is.

Apróságnak tűnhet a dolog, de én így látom helyesnek, tehát így cselekszem.

hát az autóból szemetet kidobáló autósokat én is utálom, de ez offtopic dolog :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem célom leszedni a katalizátort! Az lenne a legulsó! Csak ha bazi drága akkor sajnos nem tudom megvenni :)

Értem én, hogy nem a katalizátor mindenáron történő eltávolítása a cél. Amikor azt írtam, hogy reméljük, nem az lesz a gond, akkor elsősorban nem a környezetvédelem lebegett a szemem előtt :wink: Írtam neked az "Egyéb csevegés"-be egy kérdést. Megnézed ?

Link to comment
Megosztás:

van egy snasz 1.6-os astram.mit tudok vele kezdeni hogy haraposabb legyen?ja és persze ne fogyasszon 15 litert,és ne másfél mill.ráforditásával? :)

kezd azzal talán, hogy milyen az az 1,6os?

1,6 8v? 1,6 8v hengerenkénti befecsi? 1,6 16v? 1,6 16v Twinport?

nézz szét a Tuning topikban sok infót fogsz találni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.