Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát én meg a te véleményedet cáfolom, mérési eredményekkel alá lehet támasztani h. sokkal erősebb a károsanyag kibocsájtás.

Azt nem vitattam h. a teljesitmény nőhet ha kiiktatod, de ezeket a motorokat egy bizonyos égési körülményekhez tervezték. ..az elődei pedig lehet h. megbizhatóak voltak, de itt esetleg más tűrések fordulhatnak elő, ezt mindenképp figyelembe kell venni.

Az égés hőmérséklete kb. 20-30 százalékkal magasabb. Az oxigénszint pedig magasabb hőfokon jelentősen csökken a nitrogén oxidációjából kifolyólag, és ezt a vezérlő elektronika ugy érzékeli mintha nem lenne megfelelő a keverékösszetétel és megváltoztatja azt.

Ebből kifolyólag lehetséges az is h. a katalizátorba sem jut megfelelő összetételü gáz többletüzemanyaggal, és nem jön létre az utóégés.

(nitrogén redukció, co oxidáció, ch oxidáció kölcsönfolyamat)

Ez olyan hatás-visszahatás dolog.., mélyebben nem szeretnék belemenni, ezek komoly mérnöki munkák, számitások és tesztek végeredményei...

A tuning mindig olyan dolog, amivel a motor élettartamából nyerünk lóerőket, ez viszont vitathatatlan.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

..azt elfelejtettem irni, h. lehet h. a technológia maradt, de mivel egynéhány új dologgal gazdagodik a paletta, azon mindig változtatni és finomitani kell.

A tervezésnél összehangolják a motor különböző vezérlési funkcióit, a perifériákkal, ha egyet kiiktatsz az hatással lehet a másikra.

Ha javasolhatom inkább a vezérléssel kell okoskodni, azzal sokkal nagyobb eredményt lehet elérni, ott elég nagy ráhagyásokkal van megtervezve a széria autó, nagyobbak a kiaknázatlan erőforrások. ( pl. sportvezérműtengely)

Link to comment
Megosztás:

most akkor az AGR a kipufogógáz visszavezetésére vagy a kartergáz visszavezetésére szolgál...? :?

Az AGR a kipufogógáz visszavezetésére szolgál.

A kartergáz visszavezetéséhez nincs semmi extra szelep, vagy kütyü, egyszerűen a szelepház (vagy mi) van összekötve a szívótorokfedéllel.

Link to comment
Megosztás:

"...mélyebben nem szeretnék belemenni, ezek komoly mérnöki munkák, számitások..."

Igyexem Én is mérnöki fejjel gondolkodni, munkakörömből kifolyólag. :D

"Az égés hőmérséklete kb. 20-30 százalékkal magasabb. "

Ha ezt alá tudod támasztani mérési jegyzőkönyvel, akkor ügyes vagy! :)

Ne érts félre, nem a szakmai hozzáértésedet kérdőjelezem meg, de ez az

adat a nitro bevezetésére igaz. :lol: Az AGR kiiktatásával szinte észrevehetetlen

lesz a változás, mérési körülménytől függően pár százalékot adhat ki.

Ez nálam nem is vitatéma. :lol:

Azt Én is aláírom, hogy meg fog nőni a károsanyag kibocsájtás, de nem

olyan nagy mértékben, hogy akár kilépjen a gyárilag meghatározott

emissziós határokból.

A katalizátor oldalon pedig nem észlelhető nagy változás, mivel a lambdaszonda

a megváltozott helyzethez igazítja a befecskendezést.

Egyébként az AGR szelep kiiktatását nem sorolom a tuningok közé,

hiszen nem fog nőni az autó teljesítménye. Az egy dolog, hogy sokkal

szebb lesz az alsó tartományban a nyomatékkarakterisztika, ezt lehet

is érezni, szebben is jár és reagál a motor, de nem ad hozzá KW-ot.

Ezt a műveletet Én alapvető dolognak tartom, ha vennék egy új Corsát,

abban is az lenne az első, hogy 0 km-esen kiiktatnám. :lol:

Ja, és látom bekapcsolódott mellékes témának a kartergáz-visszavezetés

is, azt is egy nagyon hülye ötletnek tartom. Azzal annyi lerakódó mocskot

viszünk vissza a szívórészbe, hogy az ott levő összes periféria egy idő

után szó szerint belefullad a mocsokba. A kartergáz kikötését is alapvető

dolognak tartom, sok 10000km-t lehet adni az élettartamnak vele.

És ha jól csinálod (lecsapató, szűrő), akkor a környezetet sem károsítod

vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden fórumlakónak, opel vadernek és egyéb titulusoknak.

Hidegindítás után roppant ronda hangja van a kocsinak. Meleg motornál hasonlóan viselkedő ciccegés, fordulatszámmal arányos frekvenciával. Hidrotőke? Mivan, ha szétesik az ember alatt? Milyen egyéb alkatrészeket visz magával? Honnan lehet tudni, hogy biztos a hidrotőke az?

Kösz...

Mr. gsi még mindig 150 LE gsi astrával jár

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke nem igazán tud szétesni. Annak az a baja, hogy nem tudja

tartani az olajnyomást, így nem tudja kiegyenlíteni a szelephézagot.

Ettől a vezérműtengely hamarabb kopik, innen a kicsi kalapáló hang.

Ki lehet próbálni átmosni őket, a látványosan rosszakat pedig cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv CARtársak!

Honnan tudhatom meg egyes Opel típusok váltó-áttételezését?

Egyúttal megkérdezném Opeltársaimat (főként G Astra) kinek milyen sebességet mér Opeljuk pl. 3000 fordulat/perc-nél különböző sebességi fokozatokban (elég lenne 1-2-3 talán 4, nem kell szálguldozni...)

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdv CARtársak!

Honnan tudhatom meg egyes Opel típusok váltó-áttételezését?

Egyúttal megkérdezném Opeltársaimat (főként G Astra) kinek milyen sebességet mér Opeljuk pl. 3000 fordulat/perc-nél különböző sebességi fokozatokban (elég lenne 1-2-3 talán 4, nem kell szálguldozni...)

Gábor

Enyém 1.4 16v

3. 66km/h

4. 80km/h

5. 100km/h

a km óra pontos, lemértük 1km 40 sec=90km/h

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint a hozzáértő véleményeteket, segítségeteket lérném.

Szóval a múlt héten "Chiptuningon" esett át a gépem. (ATC).

Amikor a beavatkozás előtt lemérték a járgány teljesítményét terheléses fékpadon, nagy meglepetésemre, csak 79,3 LE-őt(5000ford) mutatott és 114Nm-t (4700ford). (a nyomaték még csak-csak ok, mivel az eredeti C14SE 113Nm). Ezek után a motorelekronika optimalizálás hozta az elvárt eredményt, mert 86LE és 122Nm lett hasonló fordulatokon.

Amit nem értek, hogy az alap teljesítmény miért ilyen alacsony. Elvileg egy sima C14SE 82LE, az enyémeben meg még van egy csomó minden, ami elvileg teljesítményt növel(sportgyertya, légszűrő, Lexmaul 4leömlő, és dbilas vezérműtengely,272 fokos).

Legalább 90LE-t vártam volna alapból, erre meg csak 79 lett.

Szerintetek miért?

Annyit még hozzá kell tenni (sajna nem tudok képet feltenni a görbéről), hogy a nyomatékgörbe szépen fut felfelé és nem is esik hirtelen nagy fordulaton, de végig vibrál, göröngyös, szóval nem sima a görbe. A szaki szerint benzinhiány lehet. AC pumpa, injektor, stb.

A másik jellegzetessége a teljesítmény görbének, hogy szinte víszintes 4800 és 5700 között. 4500 körül mintha meglódulna, aztán meg jó ideig vizszintes lesz, és lassan esik 5700 felett.

Ez is benzinhiánylehet?

Mivel még mindig a régi a kipufrendszer a katalizátortól, ez számíthat ennyit? Az ATC-s fickó szerint nem "szabad" sportkipufrendszert feltenni, legfeljebb egy szolid hátsódobot, mert túl nagy lesz az öblítés és nincs kellő ellennyomása a rendszernek. Szóval csak a nyomaték esik meg több elégetlen benzin megy ki a "szabadba".

Azóval nem tudom mit kellene csinálni, de ennyi tuning után elég kevés ez a 86LE.

Köszi minden javaslatért

Link to comment
Megosztás:

Indítás után, (hidegen) ha gázfröccsöt adok (2-3 szor), vagy erősen gyorsítok (1-2-3), akkor látványosan jön ki egy adag füst (korom), de csak ennyi, utána abbamarad, jelenthet ez valamit?

Vagy csak a városi használat következtében rakódik le egy adag koksz valahol?

Olaj nem fogy látványosan és a fogyasztás is tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

C14SE!

A nagytengely+gyári chip+gyári benyanyomás szegényebb keveréket

eredményez mindenképpen, így érthető a csökkent teljesítmény.

A chiptuning előtt emelni kellett volna a benyanyomást, akkor több pacit

is lehetett volna nyerni, igaz nagyobb fogyasztás mellett. :)

Link to comment
Megosztás:

Indítás után, (hidegen) ha gázfröccsöt adok (2-3 szor), vagy erősen gyorsítok (1-2-3), akkor látványosan jön ki egy adag füst (korom), de csak ennyi, utána abbamarad, jelenthet ez valamit?

Vagy csak a városi használat következtében rakódik le egy adag koksz valahol?

Olaj nem fogy látványosan és a fogyasztás is tökéletes.

Nálam is ez a helyzet....csak elöször csak a jobb kipuff produkálta most meg már mind2 böl jön !néha! pici feka füst... de pl ma csak a jobb ból jött egy pici fehér.....na szal már nemtom h mi a jo és mi nem....a dolghoz még annyit hogy jobb kipufnál nincs dob csak a csőrendszer...

Link to comment
Megosztás:

Én nem esnék kétségbe a lóerők miatt. Szerintem az tök nyóc, hogy ha összeadogatod, hogy ha az alap LE X és még ehhez a leömlő Y meg a mittomén Z megaminden, akkor az egyenlő akármennyivel. Soha nem lesz annyi lóerőd, amit egyes tuningok százalékban kifejezve ígérnek. Azmeg, hogy a kerékre hány lovat ad le a gép, az megint más tészta... de ez csak az én véleményem :roll: az én vasam elvileg, ha a fentiek szerint számolunk, akkor valahol 130 és 160 lovacska közt van. Aztán ebből le lehet vonni a motor öregedéséből és kopásából származó méneshiányt, meg az egyebeket, fel lehet álllni egy padra beméretni, és akkor asszem a helyszínen önnön dugámba dőlnék mert könnyen kiderülhetne, hogy a kerékre leadott erő bőven 100 alatt van és az lenne az a pont, ahol teleraknám a verdát plüss gárfildokkal meg bólogatós kutyával, meg beaplikálnék még egy táncoló elviszt is a műszerfalra, felrakatnék két mankó kereket és csak sötétbe kivilágítatlanul közlekednék vele... :roll: szóval én nem is akarok ilyen bemérős helyekre menni :roll:

Link to comment
Megosztás:

fel lehet álllni egy padra beméretni, és akkor asszem a helyszínen önnön dugámba dőlnék mert könnyen kiderülhetne, hogy a kerékre leadott erő bőven 100 alatt van és az lenne az a pont, ahol teleraknám a verdát plüss gárfildokkal meg bólogatós kutyával

nemtudom mi a baj az utastérben elhelyezett plüss állatkákkal és egyéb kiegészítőkkel ? :roll: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Opel16valve ha már itt vagy lenne 2 question :)

hidrotőkét ugye nem érdemes csupán azért cserélni, mert hidegen hangoskodnak :?: úgy tudom,hogy tipikus c20 jelenség... vagy tévednék?

kinyomócsapágynak van egy nagyon szép hangja, ha nincs kinyomva a kuplung... teendő? mit kő cserélni kb milyen árkategória :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.