Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv.

Melegen nézted a szikrát? Alapjárat egyenletes? Ez már DIS-es?

Leállás után melegen nem néztem a szikrát, előtte ment rendesen a motor. Ha hidegről beindul akkor minden ok, alapjárat jó, nem rángat a motor, megy rendesen. Még nem írtam, a gyújtókábel gyújtáselosztó, rotor cserélve lett, nem DIS-es. A benzinszivattyú is cserélve lett, benzinnyomás van, indítózáskor spriccel az injektor. Érzésem szerint, ha behúznánk, gyorsabban pörögne a főtengely, mint ha az indítómotor tekerné, akkor beindulna. Ezt még nem próbáltam ki, igazából az okot keresem, mitől nem akar melegen indulni? Az ötletekből kifogytam.

Link to comment
Megosztás:

A gyújtáselosztóban van 1 modul, az engem 1szer megszívatott a melegedési gondjával.

Kedves öcsibácsi!

A motorhőfok jeladó=hőmérséklet távadó, ez igazából egy ellenállás, ami hőre változik, most fejből nem tudom PTC, vagy NTC, mindegy. A "karburátor" mögött kissé lentebb található, ezt is méregettem kábelhibára, ellenállásra de jónak találtam. Ha szakadt, vagy zárlatos lenne, akkor az elektronika jelezné, a sárga tengeralattjáró kigyullad a műszerfalon. A gyújtáselosztó modult is néztem, azzal sokat nem lehet tenni. De mint írtam gyújtás van meleg leállított motornál is, meg benzin, valamiért mégsem ismeri a fizikát. ;) . 13 éve nyúzom, szerelgetem, de így még nem szívatott.

Link to comment
Megosztás:

Kedves öcsibácsi!

A motorhőfok jeladó=hőmérséklet távadó, ez igazából egy ellenállás, ami hőre változik, most fejből nem tudom PTC, vagy NTC, mindegy. A "karburátor" mögött kissé lentebb található, ezt is méregettem kábelhibára, ellenállásra de jónak találtam. Ha szakadt, vagy zárlatos lenne, akkor az elektronika jelezné, a sárga tengeralattjáró kigyullad a műszerfalon. A gyújtáselosztó modult is néztem, azzal sokat nem lehet tenni. De mint írtam gyújtás van meleg leállított motornál is, meg benzin, valamiért mégsem ismeri a fizikát. ;) . 13 éve nyúzom, szerelgetem, de így még nem szívatott.

Már csak az a kérdés, hogy melyiket mérted???

Mert ha az egy vezetékest, akkor az csak a műszeregységnek ad jelet.

A kétvezetékest kell megmérni. Pontosan a két érintkezője közti ellenállást... ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumlakóknak!

Motor indítási problémával küzdök és szeretnék tippeket kérni tőletek.

A motor C16 NZ, még a sárga irányjelzős kivitelű kaszni. A gond az, hogy hidegen indul, de néhány perc melegedés után ha leállítom a motort, akkor nem indul. Ezeket ellenőriztem: villogtatással hibakód nincs, a hőmérséklet távadó hidegen, melegen jó ellenállási értéket mutat. Indítózáskor szikra van, benzin megy a pillangószelepre. Alapjárati motor többször cserélve. vezérlőelektronika cserélve. Pillangó potméter jó(hidegről indul és megy a motor forgalomban is míg le nem állítom). Vákumcsövek a fékszervóra menő kivételével ellenőrizve. Az EGR szelep vákumos, beleszívva kicsit ereszt. Gyanúm szerint valahol fals levegőt szívhat indítózáskor, de mi lehet ami hőfokfüggő? Legutóbb 3 napig mentem vele a központi elektronika csere után, a 4. nap reggel 10 perces városi forgalom után nyekk, néhány óra pihenő után, hidegen indult. Kérlek segítsetek erről a szopóágról lejutni!

Sztem próbáld meg lezárni egy lemezzel (ne csak a vákuumcsövet!) azt az EGR-t, lehet, hogy túlságosan kinyit melegedés után, és megfojtja a motort.

Link to comment
Megosztás:

Leállás után melegen nem néztem a szikrát, előtte ment rendesen a motor. Ha hidegről beindul akkor minden ok, alapjárat jó, nem rángat a motor, megy rendesen. Még nem írtam, a gyújtókábel gyújtáselosztó, rotor cserélve lett, nem DIS-es. A benzinszivattyú is cserélve lett, benzinnyomás van, indítózáskor spriccel az injektor. Érzésem szerint, ha behúznánk, gyorsabban pörögne a főtengely, mint ha az indítómotor tekerné, akkor beindulna. Ezt még nem próbáltam ki, igazából az okot keresem, mitől nem akar melegen indulni? Az ötletekből kifogytam.

Azért én megnézném a helyedben. Nekem is voltak gyujtási gondjaim azt tanácsolták, hogy nézzem meg sötétben nem húz át-e valamerre a rendszer. Lehet meleg motornál megváltozik az elektromos rendszer ellenállása és ez már elég ahhoz, hogy ne a gyujtókábeleken (amik elvileg olyan 5.6-7 Kohm körül lehetnek) keresztül haladjon az magasfesz. Nekem akkor gyujtótrafó csere oldotta meg a gondomat.

Link to comment
Megosztás:

Már csak az a kérdés, hogy melyiket mérted???

Mert ha az egy vezetékest, akkor az csak a műszeregységnek ad jelet.

A kétvezetékest kell megmérni. Pontosan a két érintkezője közti ellenállást... ;)

A kétvezetékest mértem, az jó volt hidegen és melegen, legalább is a könyv szerinti ellenállásokat mértem.

Link to comment
Megosztás:

Sztem próbáld meg lezárni egy lemezzel (ne csak a vákuumcsövet!) azt az EGR-t, lehet, hogy túlságosan kinyit melegedés után, és megfojtja a motort.

Ez is megfordult a fejemben, kipróbálom ehhez mit szól. Az a disznóság, hogy amikor felmelegszik a motor, jól megy, jó az alapjárat, amint leállítom hiába tekeri az önindító. Ma este próbáltam, kb. 5 perces egyhelyben melegítés után leállítva újraindult, szórakozik velem.

Link to comment
Megosztás:

Azért én megnézném a helyedben. Nekem is voltak gyujtási gondjaim azt tanácsolták, hogy nézzem meg sötétben nem húz át-e valamerre a rendszer. Lehet meleg motornál megváltozik az elektromos rendszer ellenállása és ez már elég ahhoz, hogy ne a gyujtókábeleken (amik elvileg olyan 5.6-7 Kohm körül lehetnek) keresztül haladjon az magasfesz. Nekem akkor gyujtótrafó csere oldotta meg a gondomat.

Köszi a tippet, majd a garázsban kipróbálom szaladgál-e az ív máshova. A kábelt januárban cseréltem (Champion-ra), mert már akkor kezdte ezt a mókát. A trafócserét még megpróbálom, bár melegen jól megy a gép(hidegről sikeres indítás után), alapjáraton is.

Még egy érdekes jelenség, tegnap, amikor már meleg volt, újraindítózva éppen még elkapta, de csak gázadással lehetett életben tartani, alapjárat nem volt. Néhány gázfröccs után próbáltam a gázt visszaengedni, hátha az alapjárati motor szabályoz, de leállt, újraindítva már semmi. Alapjárati motorom már van 3, cserélgettem őket, mindegyiknél ugyanaz a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, majd a garázsban kipróbálom szaladgál-e az ív máshova. A kábelt januárban cseréltem (Champion-ra), mert már akkor kezdte ezt a mókát. A trafócserét még megpróbálom, bár melegen jól megy a gép(hidegről sikeres indítás után), alapjáraton is.

Még egy érdekes jelenség, tegnap, amikor már meleg volt, újraindítózva éppen még elkapta, de csak gázadással lehetett életben tartani, alapjárat nem volt. Néhány gázfröccs után próbáltam a gázt visszaengedni, hátha az alapjárati motor szabályoz, de leállt, újraindítva már semmi. Alapjárati motorom már van 3, cserélgettem őket, mindegyiknél ugyanaz a helyzet.

Nézd át az alapjárati motor vezetékeit nem szakadt-e valahol.

Másik. Én is nemrég pucoltam meg az alapjárati motort (gumiharang nélküli) előszőr csak felületesen "kivülröl". Észre vettem, hogy nehezen tudom kihúzni a tengelyét. Gondoltam fejrefordítom (tengellyel felfele) és nyomtam rá 1 kis brigót majd megjárattam kézzel aztán kiöntöttem belőle a fekete löttyöt ezt addig ismételgettem míg teljesen ki nem tisztult a kifojó lé. Mire végeztem már könnyen járt a tengelye....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A GYIK-ban -> "2.1.2 Vezérlés csere 1,4-1,6 literes 8 szelepes motorokhoz (C/X14NZ/SE, C/X16NZ/SE/SZ/SZR)" <- ennél a résznél a képek sehol nincsenek. Kidob a TAR.hu-ra és ennyi.. Nem lehetne megoldani, hogy a képeket lássam is mert sokat segítene!!! Nemtudom pontosan hogy ki az illetékes

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálhatod cserélni a 2-es 3-as henger kábeleit, persze mindkét végét, ha most meg a 2-es nem megy, akkor ugye kábelgond. Amúgy ki is lehet mérni multiméterrel 3-20Kohm a jó érték.

Na megvan a probléma! A szívótorok tömítés volt a baj.... Le volt véve és elméletileg rossz tömítés került vissza és ott szívott fars levegőt!

Viszont most meg úgy nézem nincs töltésem. ;) Lehet köze ahhoz,hogy le volt ot szerelve minden??? Mindig van valami. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A GYIK-ban -> "2.1.2 Vezérlés csere 1,4-1,6 literes 8 szelepes motorokhoz (C/X14NZ/SE, C/X16NZ/SE/SZ/SZR)" <- ennél a résznél a képek sehol nincsenek. Kidob a TAR.hu-ra és ennyi.. Nem lehetne megoldani, hogy a képeket lássam is mert sokat segítene!!! Nemtudom pontosan hogy ki az illetékes

Nem vagyok illetékes, de ha adsz emailcímet, akár privátban, tudok küldeni pár képet a vezérlésről zipelt fájlban.

Na megvan a probléma! A szívótorok tömítés volt a baj.... Le volt véve és elméletileg rossz tömítés került vissza és ott szívott fars levegőt!

Viszont most meg úgy nézem nincs töltésem. ;) Lehet köze ahhoz,hogy le volt ot szerelve minden??? Mindig van valami. ;)

A generátoron minden kábel rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Hali. az lenne a kérdésem. nekem a közép konzolon a dátumot és a hőmérsékletet jelzi ki. gyári rádióm van. apukám astrájában meg a rádió állomásokat jelezte.azt nem lehet az enyémnél valahogyan meg oldani???

Úgy tudom csak akkor van meg ez a funkció ha még gyári a rádió, illetve ha az akkor meg lehet szüntetni egy kábel elvágásával.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezzel kéne mennie a kijelzőnek. Már így vetted a kocsit, vagy Te szerelted be ezt a rádiót?

Így vettem.jó lenne ha működésre tudnám bírni... közben nézegettem hogy lehet ezekbe fedélzeti computert rakni azt minden tipusba belehet szerelni? vagy ahoz más motor vezérlö egység kell amiből kapja az infókat.az enyém 1993as és hengerenkénti injektoros.

Link to comment
Megosztás:

Így vettem.jó lenne ha működésre tudnám bírni... közben nézegettem hogy lehet ezekbe fedélzeti computert rakni azt minden tipusba belehet szerelni? vagy ahoz más motor vezérlö egység kell amiből kapja az infókat.az enyém 1993as és hengerenkénti injektoros.

A kijelzős kérdésedre az én válaszom, hogy az előző tulaj valszeg más rádiót használt amin volt kijelző és ezért át kellett kötni néhány vezetéket, eladásnál viszont vissza rakta a gyári rádiót de nem kötötték vissza a vezetékeket. Ezért nem irja a kijelződ a rádió állomásokat.

Link to comment
Megosztás:

Így vettem.jó lenne ha működésre tudnám bírni... közben nézegettem hogy lehet ezekbe fedélzeti computert rakni azt minden tipusba belehet szerelni? vagy ahoz más motor vezérlö egység kell amiből kapja az infókat.az enyém 1993as és hengerenkénti injektoros.

Be lehet tenni ebbe is..

Link to comment
Megosztás:

Eltűnt több mint fél liter olaj 250km-es úton.

Utántöltés közben ellenőriztem volna a fagyálló szintjét a kiegyenlítőben,na ott volt a fél liter olaj. ;)

Füst az egyáltalán nincs,vajon a hengerfej is elrepedt vagy csak a tömítés az a kérdés.

Jövő héten kiderül....

Füst nincs ,mert ahogy írtad nem az égéstérbe jutott be az olaj, hanem a vízjáratokba. Szerintem valószínűbb a HF--tömítés, elég valószinűtlen, hoygy egy repedés csak az olajjárattól a vízjárat között legyen és nem terjed tovább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.