Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

De kértem én bármit is, hogy csináljatok meg valamit?. Ezt nem értem.

Más részt nem biztos tudod-e miről beszélek.

A benzin előszűrő ami a jobb hátsó kerék előtt van. 2gumicső megy rá. És az a gyári műanyag vagy milyen bilincs van rároppantva. Amit ha leszedek nem tudom már vissza rakni. Tehát a gumicsőre kell bilincs. De ha te visszatudod rakni a gyári roppantott bilincset akkor császár vagy. Magát a szűrőt tartó bilincs az jó. Jobban nem tudom elmagyarázni. Ez ha gányolás..... Akkor mondj jobb tippet. De ennél jobbat momentán nem tudok csőszorításra. Másrészt a kocsi alatt van.. Meg 2darab kis bilincs valszeg tényleg gányolás. :lol:

Blankolófogó a megoldás. Aminek mindkét pofáján v alakú a vágás. Én azzal raktam vissza az összeset hengerfejezés után.

Link to comment
Megosztás:

De kértem én bármit is, hogy csináljatok meg valamit?. Ezt nem értem.

Más részt nem biztos tudod-e miről beszélek.

A benzin előszűrő ami a jobb hátsó kerék előtt van. 2gumicső megy rá. És az a gyári műanyag vagy milyen bilincs van rároppantva. Amit ha leszedek nem tudom már vissza rakni. Tehát a gumicsőre kell bilincs. De ha te visszatudod rakni a gyári roppantott bilincset akkor császár vagy. Magát a szűrőt tartó bilincs az jó. Jobban nem tudom elmagyarázni. Ez ha gányolás..... Akkor mondj jobb tippet. De ennél jobbat momentán nem tudok csőszorításra. Másrészt a kocsi alatt van.. Meg 2darab kis bilincs valszeg tényleg gányolás. :D

Miféle roppantott bilincs? :lol:

Simán kicserélem neked egy parkolóban is,egy sima vízpumpafogó kell hozzá és egy csavarhúzó, csak alá kell feküdni.

Leírtam már, hogy mivel és hogyan kell cserélni de nem kell megfogadni a tanácsom... B)

Link to comment
Megosztás:

Mély levegő, bentart,.....................kifúj.

Nyugodj le. :D

...de érted Tiv: arra nem képes, hogy aláfeküdjön és meglesse, engem meg leoszt...pedig nem 1-2szűrőt cserélem már....

Na mindegy,igazad van, szenvedjen akkor! B) Majd jön sírni, hogy a hónaljába folyt az üa a csere közben...mer ugye hiába írtam le hogyan kell csinálni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem már amikor cserélve lett bilincs volt a benya szűrőn...

Más motorhőmérséklet jeladója nekem egyvezetékes, azt lehet ellenőrizni hogy működik-e?

Illetve nemrég vettem ki takarítottam meg és tettem vissza. Ez alá nem kellene tömítés vagy csak nekem nincs alatta?

Mivel qvára korrodált volt körbementem rajta finom csiszolópapírral, a sarut ha ráforrasztanám a tetejére gondot okozhat vajon? Mert ha igen akkor cserélek sarut mert elég fos... és azt csak kapirgáltam most érintkezik vsz. de meddig...

Másik kiszedtem a műszert mert nem világított a motor "baszogató" sárga lámpa. Persze mivel nincs is benne izzó :lol:

Ilyet lehet kapni úton útfélen autósboltba? Vagy ez kifejezetten opel típus?

Link to comment
Megosztás:

Nekem már amikor cserélve lett bilincs volt a benya szűrőn...

Más motorhőmérséklet jeladója nekem egyvezetékes, azt lehet ellenőrizni hogy működik-e?

Illetve nemrég vettem ki takarítottam meg és tettem vissza. Ez alá nem kellene tömítés vagy csak nekem nincs alatta?

Mivel qvára korrodált volt körbementem rajta finom csiszolópapírral, a sarut ha ráforrasztanám a tetejére gondot okozhat vajon? Mert ha igen akkor cserélek sarut mert elég fos... és azt csak kapirgáltam most érintkezik vsz. de meddig...

Másik kiszedtem a műszert mert nem világított a motor "baszogató" sárga lámpa. Persze mivel nincs is benne izzó :lol:

Ilyet lehet kapni úton útfélen autósboltba? Vagy ez kifejezetten opel típus?

Lehet kapni. Mond meg a boltosnak hova kell. Foglalattal együtt adják.

Link to comment
Megosztás:

Igen,mert volt valaki előtted, aki már leörte, eltörte...de ha még el si töri, az új szűrővel adnak új bilincset is....szóval nem értem az mé nem jó.

Fölrakás közben azt is eltöri, és akkor már elkotor egy bilincset a szerszámosból, mert ott úgyis van :D

Leszedésnél én is simán eltörtem az elsőt B) A többi utána már ment, csak az elsőt mindig mindenből el kell törni, hogy rájöjjön az ember hogy is kellett volna ezt rendesen leszedni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak a gyári GM szűrőhöz adnak? Mert nem azt vettem. De most már meg van a bilincs is. :D

Én nem gyárit vettem, de volt hozzá. :D

Amúgy kiváncsi leszek a gyári kék csőre az olcsó awab bilincs, hogy fog szorítani. B)

Mikor cseréled?

Tavasszal? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én nem gyárit vettem, de volt hozzá. :)

Amúgy kiváncsi leszek a gyári kék csőre az olcsó awab bilincs, hogy fog szorítani. :D

Mikor cseréled?

Tavasszal? :lol:

Enyém sem gyári, kaptam hozzá bilincset, azt a szorítós vagy milyet (szóval nem csavaros B)). Simán felraktam. :D

Arra a kékre én is kíváncsi leszek. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor én szar helyeken vásárolok :lol:

Mert már két benyaszűrőt kapott a vas, de egyikhez sem volt bilincs és semmi más (ezer párszáz ft-os szűrő...)

De most már nem kell mert a gázzal megy B)

Nah közben felmentem a boltba, aztán kicsit néztem mikor mondja h 250pézzzé ad egy ilyen foglalatos izzót...

Gondoltam magamban csak azért mert csak egy kell...

Lényeg berakom és lőn világosság :D és nem akarja bepótolni a kihagyott órákat amit nem világított a tátongó lyuk. Gyújtásra világít (ahogy megtudtam tegnap hogy kell) aztán meg alszik mint minden más!

ÉS ÚJRA CSAK KÖSZÖNET!

Link to comment
Megosztás:

Én nem gyárit vettem, de volt hozzá. :D

Amúgy kiváncsi leszek a gyári kék csőre az olcsó awab bilincs, hogy fog szorítani. :D

Mikor cseréled?

Tavasszal? :lol:

Nem tudom neked hogy volt. De nekem a szűrőbe bemenő végig fekete gumicső. Az előre, kimenő oldalon igazad van kék benzincső megy. De a szűrő és a kék benzincső között szintén van egy 10centis fekete gumicső, majd ezután a kék benzin cső. Tehát a szűrőre közvetlen nem a kék benzin cső megy. Holnap csinálom de majd csinálok most már fotót is B)

Link to comment
Megosztás:

Én nem gyárit vettem, de volt hozzá. B)

Amúgy kiváncsi leszek a gyári kék csőre az olcsó awab bilincs, hogy fog szorítani. :D

Mikor cseréled?

Tavasszal? :lol:

Én sem kaptam bilincset, ill. nekem már gumicső ment rá (így vettem), azt meg szorítja a bilincs.

Szerk: Megelőztek

Link to comment
Megosztás:

Én sem kaptam bilincset, ill. nekem már gumicső ment rá (így vettem), azt meg szorítja a bilincs.

Nekem is ilyen. Gumi cső megy rá mind2 oldalon és gyári. Most lesz először cserélve. Gyárilag így van csinálva a szűrőbe menő cső az végig fekete gumi. A kimenőnél van egy darab gumi amit rászorítasz a szűrőre majd ezután jön csak a kék? nem? neked is ilyen?162045-20110128-lDifDK.jpg

Ez a kimenő oldal. A lényeg látszik azt hiszem....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.