Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Szerintetek mit szólna az EGR rendszer, ha mondjuk a visszaáramló kipufogó gázt egy levegő, vagy olajszűrőn keresztül juttatnám el a szelephez? Szeretném ha nem kellene falazni a szelepet, mert nem véletlen van kitalálva. Elvileg a vákuum átszívja, hiszen a levegő is átjut rajta, vizont az olajos, kormos trutyi a helyén marad...

Üdv!

Hetyke

Milyen motor?

Link to comment
Megosztás:

látom eléggé megoszlanak a vélemények a beszivott levegöhömérséklettel kapcsolatban, hogy miben számit miben nem :lol:)

ezt félretéve olyat csináltam tegnap hogy a lambdaszondáról vittem egy vezetéket az utastérbe és menet közbe figyeltem milyen jelet küld ECU-kának. amikor a garázsban álltam és alapjáraton ment + nyomtam kis gázt is néha akkor küldte rendesen a jelet 0.1V-0.8V-ig, ez akkor volt mikor kinyitott a termosztátom és beállt kb 92-93 fokra utána elindultam és sasoltam. azt vettem észre hogy menet közben a jel többször volt 0.5 és 0.1V között, mint 0.5V felett, tehát inkább jelzett szegény keveréket mint dúsat. egy kb 5perc kocsikázás után eltünt a jel és 0.00V-ot irt ki és utána meg se moccant még 2km után se. egészen addig amig újra nem inditottam a gépet, utána megint küldte a jelet, aztán pár perc után megint 0.00 lett amig ismét restart. na szerintetek mi akar ez lenni, hogy nem küld jelet a szonda? lehet kezd behalni? emiatt lehet a kb 1-1.5L-es fogyi emelkedésem? csak azt nem értem hogy nincs sárga lámpám? viszont mikor vettem a kocsit kb 1 éve nem sokra rá átvizsgálgattam és találtam 2 mágnesszelepet(egyik a szekunderlevegö bevezetés, másik tankszellöztetés) ami a dzsuvától bevolt ragadva, az egyik folyamatosan nyitva a másik zárva ragadt meg. és mégse adott rá lámpát csak ha lehuztam a csatiját, de a beragadásra nem szólt semmit. ja és ha lehuzom a lambdacsatit arra sincs lámpa, megtettem kb 3km-t városban igy és semmit nem jelzett.

tud-e valaki erre mondani valamit?

Mivel mérted a feszt?

Egy multiméter nem tudja követni a lambda jeleket tökéletesen, a mintavételezési időpillanatban mért értéket írja ki.

Link to comment
Megosztás:

Jah! Nem írtam! :lol: X16XEL.

Annál nem tudod megoldani a szűrőt. Csak egy hengeres kis cucc, közvetlen a blokk oldalára szerelve az AGR, nem megy rá cső, csak az elektromos csati. Ha leszeded a blokk oldaláról, akkor látszik a két lyuk. Egyiket zárja a szelep. Tehát oda nem tudsz beszerelni semmit. Itt csak a falazás a megoldás. De az jó megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mit szólna az EGR rendszer, ha mondjuk a visszaáramló kipufogó gázt egy levegő, vagy olajszűrőn keresztül juttatnám el a szelephez? Szeretném ha nem kellene falazni a szelepet, mert nem véletlen van kitalálva. Elvileg a vákuum átszívja, hiszen a levegő is átjut rajta, vizont az olajos, kormos trutyi a helyén marad...

Pedig a falazás a legjobb megoldás hacsak nem akarsz állandóan egr-t tisztítani cserélni.

Szerepe kb annyi, hogy ráfoghassák hogy euro2-es motor. Anélkül is simán teljesíti a gyári értékeket műszakin és nyugodt lehetsz, hogy lezárva sem szennyezed jobban a környezetet.

Link to comment
Megosztás:

ezt félretéve olyat csináltam tegnap hogy a lambdaszondáról vittem egy vezetéket az utastérbe és menet közbe figyeltem milyen jelet küld ECU-kának. amikor a garázsban álltam és alapjáraton ment + nyomtam kis gázt is néha akkor küldte rendesen a jelet 0.1V-0.8V-ig, ez akkor volt mikor kinyitott a termosztátom és beállt kb 92-93 fokra utána elindultam és sasoltam. azt vettem észre hogy menet közben a jel többször volt 0.5 és 0.1V között, mint 0.5V felett, tehát inkább jelzett szegény keveréket mint dúsat. egy kb 5perc kocsikázás után eltünt a jel és 0.00V-ot irt ki és utána meg se moccant még 2km után se. ...

Multiméterrel nem, csak szkóppal lehet megnézni, hogy jó-e a jel. Ha jól tudom nem is a feszültség értéke hanem a jel sűrűsége a mérvadó.

Ha tényleg rossz vagy csak ha már "lustul" a szonda akkor is szokta az x16xel-ben dobni a hibakódot. Tényleg van izzód a pech lámpában?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Nem tudja valaki, hogy a benzinszűrő(ami a jobb hátsó kerék előtt van. Mekkora gumi cső megy rá? Hétvégén esedékes az OIL csere ezt is cserélném csak nem tudom mekkora bilincs kellene rá. És ebbe a jó nyárias időbe nincs kedvem fetrengeni a kocsi alatt tolómérővel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel mérted a feszt?

Egy multiméter nem tudja követni a lambda jeleket tökéletesen, a mintavételezési időpillanatban mért értéket írja ki.

egy multival mértem, azt vágom hogy csak abban a pillanatban levö feszt mutatja de azaz érdekes hogy amiket láttam rajta a 90%-uk 0.5V alatt volt, ritkán ugrott fel e felé, a multival "nagyjából" fele-fele körül kéne lenni az aránynak. de nem is azon vagyok kiakadva hogy milyen értékek között szaladgál, hanem hogy pár perc kocsikázás után 0.00-t mutatott és nem tünt el csak ha restart. utána megint jól mutat, késöbb megint 0.00. egy X14XE moci. szal hogy mi az a 0.00? mert ugy tom hogy folyamatosan kéne küldenie jelet a keverékröl vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Nem tudja valaki, hogy a benzinszűrő(ami a jobb hátsó kerék előtt van. Mekkora gumi cső megy rá? Hétvégén esedékes az OIL csere ezt is cserélném csak nem tudom mekkora bilincs kellene rá. És ebbe a jó nyárias időbe nincs kedvem fetrengeni a kocsi alatt tolómérővel. :lol:

Pontos méretét nem tudom de én úgy kértem a boltban ,hogy 10-es csőre és jót adtak tehát úgy 10-es körül lehet .

Link to comment
Megosztás:

Multiméterrel nem, csak szkóppal lehet megnézni, hogy jó-e a jel. Ha jól tudom nem is a feszültség értéke hanem a jel sűrűsége a mérvadó.

Ha tényleg rossz vagy csak ha már "lustul" a szonda akkor is szokta az x16xel-ben dobni a hibakódot. Tényleg van izzód a pech lámpában?

jó az égöm(tuti). már próbáltam hibakódot csinálni, lett lámpi, ki is tudtam olvasni. nem az értékekkel van bajom különösen, hanem hogy mi az a 0.00V ?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Nem tudja valaki, hogy a benzinszűrő(ami a jobb hátsó kerék előtt van. Mekkora gumi cső megy rá? Hétvégén esedékes az OIL csere ezt is cserélném csak nem tudom mekkora bilincs kellene rá. És ebbe a jó nyárias időbe nincs kedvem fetrengeni a kocsi alatt tolómérővel. :lol:

Ellvileg ha szakbarbár nem nyúlt még hozzá, akkor műanyag gyári bilincsek tartják.Szóval nem is biztos, hogy kell útólagos bilincs...

Egyébként miért nem fexel alá, fél perc megmérni....

Link to comment
Megosztás:

egy multival mértem, azt vágom hogy csak abban a pillanatban levö feszt mutatja de azaz érdekes hogy amiket láttam rajta a 90%-uk 0.5V alatt volt, ritkán ugrott fel e felé, a multival "nagyjából" fele-fele körül kéne lenni az aránynak. de nem is azon vagyok kiakadva hogy milyen értékek között szaladgál, hanem hogy pár perc kocsikázás után 0.00-t mutatott és nem tünt el csak ha restart. utána megint jól mutat, késöbb megint 0.00. egy X14XE moci. szal hogy mi az a 0.00? mert ugy tom hogy folyamatosan kéne küldenie jelet a keverékröl vagy nem?

Az ECU elég széles határok között képes "kompenzálni" a szar lambda jeleket.

Nekem az etanolos átlakításnál kellet cserélni (de pl pszilajnak is), mert 500mV fölé nem nagyon akaródzott neki bemelegedés után sem menni....

Link to comment
Megosztás:

Ellvileg ha szakbarbár nem nyúlt még hozzá, akkor műanyag gyári bilincsek tartják.Szóval nem is biztos, hogy kell útólagos bilincs...

Egyébként miért nem fexel alá, fél perc megmérni....

Nem ez még gyári. De hát a gyári bilincset, hogy rakom vissza? Mert hideg van hó van sárvan latyak van az udvaron. :lol: Ha a szobába lenne a kocsi megnézném. :D

Link to comment
Megosztás:

Az ECU elég széles határok között képes "kompenzálni" a szar lambda jeleket.

Nekem az etanolos átlakításnál kellet cserélni (de pl pszilajnak is), mert 500mV fölé nem nagyon akaródzott neki bemelegedés után sem menni....

na nálam is az van hogy 500mv felé nem igazán akart menni majd jött ez a 0.0 dolog ami nem tom mi. szal elképzelhetö hogy rossz a lambdám? emiatt lehet többlet fogyi?

Link to comment
Megosztás:

Nem ez még gyári. De hát a gyári bilincset, hogy rakom vissza? Mert hideg van hó van sárvan latyak van az udvaron. :lol: Ha a szobába lenne a kocsi megnézném. :D

Kartonpapír,funérlap stb. stb. látszik, hogy nem vagy corsás! B)

Egy vízpumpafogó és egy csavarhúzó kell a cseréhez.Összenyomod a gyári müanyag pici füleit és kihúzod a szűrőt, aztán az újat vissza.

Előtte érdemes elreszteni a nyomást a rendszerből, hogy ne a nyakadba lottyanjon az üa, amikor a szűrőt cseréled... FI bizti ki és indít.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Nem tudja valaki, hogy a benzinszűrő(ami a jobb hátsó kerék előtt van. Mekkora gumi cső megy rá? Hétvégén esedékes az OIL csere ezt is cserélném csak nem tudom mekkora bilincs kellene rá. És ebbe a jó nyárias időbe nincs kedvem fetrengeni a kocsi alatt tolómérővel. :lol:

A legkisebb amit árulnak.

Link to comment
Megosztás:

Nahát lambaszonda fogyasztás ésatöbbimegeggymás.... :lol:

Felcsapott a kíváncsiság, mert engem is zavar a fogy adatom... Most kimentem lehúztam a lambdát és se sárga lámpa se más, ami utalt volna arra hogy lehúztam!

Mondom akkor indítsunk, átkapcsolt gázra, kimentem gurultam 1-2km-t és semmi változást az égegyadta világon nem vettem észre rajta! Teljesen ugyan olyan mint ha nem is húztam volna le...

Viszont a gáznak van egy elektronikája ami elvileg szabályoz, és ez visszajelzi a szondát.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led.

Eszerint pedig működik a szonda, mivel ha lehúzom akkor rögtön leáll a felváltott villogás, ha visszadugom akkor pedig újraindul!

C14NZ 8szelepes 95' 10havi mókus

Akkor hol van az én sárga lámpám? Ezt hogyan tudom megkeresni miért nincs, illetve ecu van nekem amit kitudok villogtatni?

Link to comment
Megosztás:

Nahát lambaszonda fogyasztás ésatöbbimegeggymás.... :lol:

Felcsapott a kíváncsiság, mert engem is zavar a fogy adatom... Most kimentem lehúztam a lambdát és se sárga lámpa se más, ami utalt volna arra hogy lehúztam!

Mondom akkor indítsunk, átkapcsolt gázra, kimentem gurultam 1-2km-t és semmi változást az égegyadta világon nem vettem észre rajta! Teljesen ugyan olyan mint ha nem is húztam volna le...

Viszont a gáznak van egy elektronikája ami elvileg szabályoz, és ez visszajelzi a szondát.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led.

Eszerint pedig működik a szonda, mivel ha lehúzom akkor rögtön leáll a felváltott villogás, ha visszadugom akkor pedig újraindul!

C14NZ 8szelepes 95' 10havi mókus

Akkor hol van az én sárga lámpám? Ezt hogyan tudom megkeresni miért nincs, illetve ecu van nekem amit kitudok villogtatni?

Üzem meleg volt a motor a teszt során?

Link to comment
Megosztás:

Nahát lambaszonda fogyasztás ésatöbbimegeggymás.... :D

Felcsapott a kíváncsiság, mert engem is zavar a fogy adatom... Most kimentem lehúztam a lambdát és se sárga lámpa se más, ami utalt volna arra hogy lehúztam!

Mondom akkor indítsunk, átkapcsolt gázra, kimentem gurultam 1-2km-t és semmi változást az égegyadta világon nem vettem észre rajta! Teljesen ugyan olyan mint ha nem is húztam volna le...

Viszont a gáznak van egy elektronikája ami elvileg szabályoz, és ez visszajelzi a szondát.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led.

Eszerint pedig működik a szonda, mivel ha lehúzom akkor rögtön leáll a felváltott villogás, ha visszadugom akkor pedig újraindul!

C14NZ 8szelepes 95' 10havi mókus

Akkor hol van az én sárga lámpám? Ezt hogyan tudom megkeresni miért nincs, illetve ecu van nekem amit kitudok villogtatni?

Gyújtásra világítania kell.

Van hát. Jobb küszöbben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nahát lambaszonda fogyasztás ésatöbbimegeggymás.... :D

Felcsapott a kíváncsiság, mert engem is zavar a fogy adatom... Most kimentem lehúztam a lambdát és se sárga lámpa se más, ami utalt volna arra hogy lehúztam!

Mondom akkor indítsunk, átkapcsolt gázra, kimentem gurultam 1-2km-t és semmi változást az égegyadta világon nem vettem észre rajta! Teljesen ugyan olyan mint ha nem is húztam volna le...

Viszont a gáznak van egy elektronikája ami elvileg szabályoz, és ez visszajelzi a szondát.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led.

Eszerint pedig működik a szonda, mivel ha lehúzom akkor rögtön leáll a felváltott villogás, ha visszadugom akkor pedig újraindul!

C14NZ 8szelepes 95' 10havi mókus

Akkor hol van az én sárga lámpám? Ezt hogyan tudom megkeresni miért nincs, illetve ecu van nekem amit kitudok villogtatni?

Az egyvezetékes lambda nem azonnal éled, csak akkor szabályoz az ECU, ha már üzemi hőmérsékletű a lambda. :lol:

Addig nem is figyeli az ECU, hogy van-e vagy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üzem meleg volt a motor a teszt során?

Persze a koli udvarán a csillaggarázsban üzem meleg motorral tartom a járművet :D

Szóval csont hideg volt és úgy mentem vele 1-2km, a végére már melegecskét eregetett.

De ezek szerint melegen is ki kellene próbálni, hm holnap meglesz!

Gyújtásra világítania kell.

Van hát. Jobb küszöbben. :lol:

Hogy az a jó elektronika dugott q-v-@... Sárga lámpát mi mással tudom ellenőrizni amire szintén világítania kellene?

Ecu kivillogtatása anno volt gyikbe, vagy azt máshol olvastam volna mert most nem találom benne?

Link to comment
Megosztás:

Persze a koli udvarán a csillaggarázsban üzem meleg motorral tartom a járművet :lol:

Szóval csont hideg volt és úgy mentem vele 1-2km, a végére már melegecskét eregetett.

De ezek szerint melegen is ki kellene próbálni, hm holnap meglesz!

Hogy az a jó elektronika dugott q-v-@... Sárga lámpát mi mással tudom ellenőrizni amire szintén világítania kellene?

Ecu kivillogtatása anno volt gyikbe, vagy azt máshol olvastam volna mert most nem találom benne?

Most akkor mi a gond?

Nem tudod kiégett-e a lámpa vagy nem?

Ha ráadod a gyújtást, világítania kell, ha van hiba, vagy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor mi a gond?

Nem tudod kiégett-e a lámpa vagy nem?

Ha ráadod a gyújtást, világítania kell, ha van hiba, vagy nincs.

Ja, hogy annak alapból világítani kell gyújtásra....

Már lassan buzinak néz a portás h 10 percenként kimegyek a kocsihoz két percre :D

De a lényeg hogy jelenleg 4 visszajelzésem van, és mind piros; kézifék olaj, akkumulátor és légzsák, az utolsó pár másodperc múltán elalszik.

A sárga lámpának merre kellene lennie? Holnap kiveszem a műszert megnézem hogy van-e benne izzó és hogy jó-e.

Ecu villogtatás továbbra is érdekelne merre találom, kíváncsi vagyok hogy van e benne valami :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.