Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy most akarok venni uj légszűrőt csak van egy csomó fajta és nekem a mérete kellene hogy mekkor is kell pontosan. X16XEL a motor szám

És ha kivennéd a régit és bevinnéd a boltba? Vagy esetleg kiveszed, és megnézed rajta a számot. Az alapján már kereshető.

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem jászberényi, hanem nagykátai :lol:

Csak Jászberénybe járok gyakorlatra meg iskolába

És te??

Én is csak dolgozni járok Berénybe, de a másik irányból (Jákóhalma) Na de ez már nem a Motor topic témája. Majd PÜ-ben összehozunk egyszer egy Berényi Opel találkát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan jellegű kérdésem, hogy 95-ös astra F kombiba bele lehet-e pakolni egy 2004-es 1,8-as vectra ecotec motort?

Mármint a lényegi része az lenne, hogy össze tudom-e házasítani a hajtásrendszert?

Nem tudom, abban a Vekiben pontosan milyen motor van, de Astrában létezett X18XE(L) motor, úgyhogy sztem igen, egy F18-as váltón keresztül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

felteszen itt is a jkérdésem hátha valakinek volt már ilyen problémája.

új szokása lett az Astrámnak amit nem nagyon szeretek. Leáll. Menetközben semmi gond, maximum akkor ha erőset fékezek mert néha akkor is leáll. Indítás után valamikor azonnal leáll valamikor meg 100 km-tert eltudok menni hiba nélkül. A piroslámpánál mikor kirakom N-be a motor felpörög kb 1500-ig majd leáll, ma pedig indítás után a fordulat ingadozni kezdett majdnem leáll azután mégse, aztán mégis. Nem igazán jó mert néha else tudok indulni vele normálisan mert nem lehet hogy nyomom egy kicsit a gázt és úgy sebességbe mert kinyírom az autómataváltót.

Megnéztem a alapjárati motort levettem a csatlakozót ( 1 van rajta? ) holnap veszek kontaktsprayt és befújom vele. Más ötletem nincs, hibakódot a rossz alapjárati motor hagy maga után?

más dolog szóba jöhet még? ha lehúzom a csatlakozót az alapjárati motorról akkor a motornak le kell állnia?

gyertyák és üzemanyagszűrő cserélve lett

a motor: x18xel

hallottam már pár helyen hogy esetleg falsot szívhat. azt hol tudom megnézni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

felteszen itt is a jkérdésem hátha valakinek volt már ilyen problémája.

új szokása lett az Astrámnak amit nem nagyon szeretek. Leáll. Menetközben semmi gond, maximum akkor ha erőset fékezek mert néha akkor is leáll. Indítás után valamikor azonnal leáll valamikor meg 100 km-tert eltudok menni hiba nélkül. A piroslámpánál mikor kirakom N-be a motor felpörög kb 1500-ig majd leáll, ma pedig indítás után a fordulat ingadozni kezdett majdnem leáll azután mégse, aztán mégis. Nem igazán jó mert néha else tudok indulni vele normálisan mert nem lehet hogy nyomom egy kicsit a gázt és úgy sebességbe mert kinyírom az autómataváltót.

Megnéztem a alapjárati motort levettem a csatlakozót ( 1 van rajta? ) holnap veszek kontaktsprayt és befújom vele. Más ötletem nincs, hibakódot a rossz alapjárati motor hagy maga után?

más dolog szóba jöhet még? ha lehúzom a csatlakozót az alapjárati motorról akkor a motornak le kell állnia?gyertyák és üzemanyagszűrő cserélve lett

a motor: x18xel

hallottam már pár helyen hogy esetleg falsot szívhat. azt hol tudom megnézni?

Az irány jó... én is az alapjárati motorra tippelnék, de nem az elektromos hanem inkább mechanikus probléma lesz szerintem. Ki kell venni a motort és jól letakarítani a ráégett kormot. Féktisztítóval és hasonlókkal szokták takarítani, és ne huzogasd, forgasd a szelepet mert el lehet rontani. Érdemes a folytószelepben a az alapjáratihoz vezető furatokat is kitakarítani, vagy akár az egész folytószelepházat.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ha X20XEV-nél hidrotőke csere után is csattog az egyik szelep/tőke, de csak melegen, akkor mi az ami nem gombölyű?

Az olajjáratokat alaposan kifújtam, de a HF felújításkor is kitakarította a gépműhely (21000km-el ezelőtt). Innen gondoltam, hogy valamelyik tőke lesz a ludas, de már nem vágom hogy ki kivel van :lol:

Kapott a téli hidegre és a városi rövid távra(6km) való tekintettel a gyári előírásban is megtalálható 5w30 GM Dexos 2-t.

A gyári tőkék valamelyike csak néha csattogott, és inkább csak hidegen, de most fordult a kocka. Hidegen semmi hangja, de ahogy melegszik, úgy kezd hangosabb lenni. A csere óta kb 10km-t mentem, lehet ez még kevés?

Végső elkeseredésemben lehet bepróbálkozom a Prolonggal, mert a Fiat mocimnál bizonyított, ott a kalapáló szelephang teljes mértékben eltűnt és a csapágyak is kibírták a benzines olajat (átszakadt az AC membrán). Szóval ott tette a dolgát.

Szerintetek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ha X20XEV-nél hidrotőke csere után is csattog az egyik szelep/tőke, de csak melegen, akkor mi az ami nem gombölyű?

Az olajjáratokat alaposan kifújtam, de a HF felújításkor is kitakarította a gépműhely (21000km-el ezelőtt). Innen gondoltam, hogy valamelyik tőke lesz a ludas, de már nem vágom hogy ki kivel van :lol:

Kapott a téli hidegre és a városi rövid távra(6km) való tekintettel a gyári előírásban is megtalálható 5w30 GM Dexos 2-t.

A gyári tőkék valamelyike csak néha csattogott, és inkább csak hidegen, de most fordult a kocka. Hidegen semmi hangja, de ahogy melegszik, úgy kezd hangosabb lenni. A csere óta kb 10km-t mentem, lehet ez még kevés?

Végső elkeseredésemben lehet bepróbálkozom a Prolonggal, mert a Fiat mocimnál bizonyított, ott a kalapáló szelephang teljes mértékben eltűnt és a csapágyak is kibírták a benzines olajat (átszakadt az AC membrán). Szóval ott tette a dolgát.

Szerintetek? :lol:

Az olajnyomás gyengélkedhet , már nem jut elég a tőkékhez,

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomás gyengélkedhet , már nem jut elég a tőkékhez,

Vagy pedig már eleve ki voltak kopva a tőkék és a hengerfej kipucolás csak ideiglenesen oldotta meg a dolgot és mostmár melegen is csattognak.

De lehet, hogy nem a tőkék, hanem lejjebbről a blokk környékéről jön a hang. Amúgy X20XEV-be nem 10W40 kell? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ha X20XEV-nél hidrotőke csere után is csattog az egyik szelep/tőke, de csak melegen, akkor mi az ami nem gombölyű?

Az olajjáratokat alaposan kifújtam, de a HF felújításkor is kitakarította a gépműhely (21000km-el ezelőtt). Innen gondoltam, hogy valamelyik tőke lesz a ludas, de már nem vágom hogy ki kivel van :lol:

Kapott a téli hidegre és a városi rövid távra(6km) való tekintettel a gyári előírásban is megtalálható 5w30 GM Dexos 2-t.

A gyári tőkék valamelyike csak néha csattogott, és inkább csak hidegen, de most fordult a kocka. Hidegen semmi hangja, de ahogy melegszik, úgy kezd hangosabb lenni. A csere óta kb 10km-t mentem, lehet ez még kevés?

Végső elkeseredésemben lehet bepróbálkozom a Prolonggal, mert a Fiat mocimnál bizonyított, ott a kalapáló szelephang teljes mértékben eltűnt és a csapágyak is kibírták a benzines olajat (átszakadt az AC membrán). Szóval ott tette a dolgát.

Szerintetek? :lol:

Mérj egy olajnyomást.

Link to comment
Megosztás:

Vagy pedig már eleve ki voltak kopva a tőkék és a hengerfej kipucolás csak ideiglenesen oldotta meg a dolgot és mostmár melegen is csattognak.

De lehet, hogy nem a tőkék, hanem lejjebbről a blokk környékéről jön a hang. Amúgy X20XEV-be nem 10W40 kell? :lol:

Úgy rémlik az összes F astrába 10W40 jár, de lehet elírták a használatit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ha X20XEV-nél hidrotőke csere után is csattog az egyik szelep/tőke, de csak melegen, akkor mi az ami nem gombölyű?

Az olajjáratokat alaposan kifújtam, de a HF felújításkor is kitakarította a gépműhely (21000km-el ezelőtt). Innen gondoltam, hogy valamelyik tőke lesz a ludas, de már nem vágom hogy ki kivel van :lol:

Kapott a téli hidegre és a városi rövid távra(6km) való tekintettel a gyári előírásban is megtalálható 5w30 GM Dexos 2-t.

A gyári tőkék valamelyike csak néha csattogott, és inkább csak hidegen, de most fordult a kocka. Hidegen semmi hangja, de ahogy melegszik, úgy kezd hangosabb lenni. A csere óta kb 10km-t mentem, lehet ez még kevés?

Végső elkeseredésemben lehet bepróbálkozom a Prolonggal, mert a Fiat mocimnál bizonyított, ott a kalapáló szelephang teljes mértékben eltűnt és a csapágyak is kibírták a benzines olajat (átszakadt az AC membrán). Szóval ott tette a dolgát.

Szerintetek? :lol:

Ha csak egy tőke a csattogos akkor szedd szét és pucold meg , néha bekapnak egy kis szemetet és eldugitják az olajfuratait.

Link to comment
Megosztás:

Köszke srácok a hozzászólást :lol:

Az olajnyomás gyengélkedhet , már nem jut elég a tőkékhez,

Mérj egy olajnyomást.

Már én is erre tippelek :)

1900-2000f/p-nél elhallgat a kopogás. Hidegen iszonyat csendes lett ettől az olajtól, de melegen nagyon csöves ez a csattogás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak egy tőke a csattogos akkor szedd szét és pucold meg , néha bekapnak egy kis szemetet és eldugitják az olajfuratait.

Vagy pedig már eleve ki voltak kopva a tőkék és a hengerfej kipucolás csak ideiglenesen oldotta meg a dolgot és mostmár melegen is csattognak.

De lehet, hogy nem a tőkék, hanem lejjebbről a blokk környékéről jön a hang. Amúgy X20XEV-be nem 10W40 kell? :lol:

Ööö... nem a régi tőkéket raktam vissza, hanem egy 0km-es új garnitúrát. Igaz ezzel megoldódott az eredeti probléma, de született egy újabb (sanszos az olaj miatt).

A gyári ajánlásban volt 5W30, ezért gondoltam kipróbálom (A Vekis Ádámnál bevált ez a Dexos 2 X20XEV-nél:) ). De lehet marad a jól bevált Magnatec 10W40 :lol:

Köszke mégegyszer mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

felteszen itt is a jkérdésem hátha valakinek volt már ilyen problémája.

új szokása lett az Astrámnak amit nem nagyon szeretek. Leáll. Menetközben semmi gond, maximum akkor ha erőset fékezek mert néha akkor is leáll. Indítás után valamikor azonnal leáll valamikor meg 100 km-tert eltudok menni hiba nélkül. A piroslámpánál mikor kirakom N-be a motor felpörög kb 1500-ig majd leáll, ma pedig indítás után a fordulat ingadozni kezdett majdnem leáll azután mégse, aztán mégis. Nem igazán jó mert néha else tudok indulni vele normálisan mert nem lehet hogy nyomom egy kicsit a gázt és úgy sebességbe mert kinyírom az autómataváltót.

Megnéztem a alapjárati motort levettem a csatlakozót ( 1 van rajta? ) holnap veszek kontaktsprayt és befújom vele. Más ötletem nincs, hibakódot a rossz alapjárati motor hagy maga után?

más dolog szóba jöhet még? ha lehúzom a csatlakozót az alapjárati motorról akkor a motornak le kell állnia?

gyertyák és üzemanyagszűrő cserélve lett

a motor: x18xel

hallottam már pár helyen hogy esetleg falsot szívhat. azt hol tudom megnézni?

sziasztok

na elvittem a masinát a szerelőhöz. Már kínszenvedve mentem mert folyamatosan leállt szóval ball lábbal fékeztem jobb lábbal adtam neki a gázt mert inkánbb a féket nyírom mint az autómataváltót. :lol:

Na bementem mondja alapjárati motor majd hozzam be megcsinálja. Mikor mennék ki a műhelyből leint hogy nem volt ezen a kocsin vezérműszíj cserélve? Mondom volt azóta nem olyan a kocsi mint régen. Szóval azt mondta hogy kettővel el van rakva a vezérlés. Megnézegette a kocsit mondomk akkor már nézzd körbe meg elmondtam hogy estleg mi gondja van még.

Hát először is jön hogy a vezérlést megcsinálni. Aztán meg a leállást. VAgy esetleg a leállást okozhatja a szar vezétlés? ezt elfelejtettem megkérdezni. Megnézettem már vele a hátsó dobot mert univerzális van rajta és nemtetszik. A gyári rávaló 125 ezer Ft. Szóval marad ez rajta.

Nem utolsó sorban végig kell nézetni az egész kocsit mert az a szerelő akinél volt amihez hozzányult az nemjó.

Remélem most már több szerencsém lesz vele.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

na elvittem a masinát a szerelőhöz. Már kínszenvedve mentem mert folyamatosan leállt szóval ball lábbal fékeztem jobb lábbal adtam neki a gázt mert inkánbb a féket nyírom mint az autómataváltót. :lol:

Na bementem mondja alapjárati motor majd hozzam be megcsinálja. Mikor mennék ki a műhelyből leint hogy nem volt ezen a kocsin vezérműszíj cserélve? Mondom volt azóta nem olyan a kocsi mint régen. Szóval azt mondta hogy kettővel el van rakva a vezérlés. Megnézegette a kocsit mondomk akkor már nézzd körbe meg elmondtam hogy estleg mi gondja van még.

Hát először is jön hogy a vezérlést megcsinálni. Aztán meg a leállást. VAgy esetleg a leállást okozhatja a szar vezétlés? ezt elfelejtettem megkérdezni. Megnézettem már vele a hátsó dobot mert univerzális van rajta és nemtetszik. A gyári rávaló 125 ezer Ft. Szóval marad ez rajta.

Nem utolsó sorban végig kell nézetni az egész kocsit mert az a szerelő akinél volt amihez hozzányult az nemjó.

Remélem most már több szerencsém lesz vele.

:)

Kicsit sokallom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.