Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem sokat voltam bontóban, de eddíg már kettő olyan kocsit láttam, ami szarrá volt törve, de a motor működött, és eladták belőle. Mindkettő 100ezer kilóméter alatti volt. Van ilyen, csak szerencse kell hozzá. Én ha eljutok odáig, tuti, hogy mocit cserélek, és nem ezt generáloztatom. Vagy akkor én csinálom.

Hengerfúrást, hónolást, főtengely köszörülést? Hmmm. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16v Astrám van, 175 ezer km-el. Azt vettem észre, hogy mióta hidegebb van reggeli hidegindítás után mikor terhelést kap a motor halk kopogó hangot ad. Alapjáraton nem észlelhető, és 2-3 km megtétele után teljesen megszűnik.

Ha este hidegen beindítom, hogy mondjuk beálljak a garázsba akkor másnap reggel alapjáraton is erős durva kopogó hangot ad ami kb. 10 sec alatt elhalkul, és a kipufogóból erős szag jön.

Mi lehet ? Hidrotőke? Szelephézag?

Valvoline 10W40 es olaj van benne.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfúrást, hónolást, főtengely köszörülést? Hmmm. :excl:

Nem természetesen nem így értem. Úgy értettem, hogy nem elviszem egy szervízbe, hogy csinálják meg, hanem szétszedem, elvégeztetem az alkatrészeken a gépmunkát, majd összerakom. Persze ez elmélet. :(

Sziasztok!

1996-os 1,6 16v Astrám van. Azt vettem észre, hogy mióta hidegebb van reggeli hidegindítás után mikor terhelést kap a motor halk kopogó hangot ad. Alapjáraton nem észlelhető, és 2-3 km megtétele után teljesen megszűnik.

Ha este hidegen beindítom, hogy mondjuk beálljak a garázsba akkor másnap reggel alapjáraton is erős durva kopogó hangot ad ami kb. 10 sec alatt elhalkul, és a kipufogóból erős szag jön.

Mi lehet ? Hidrotőke? Szelephézag?

Valvoline 10W40 es olaj van benne.

Köszönöm.

Szelephézagot nem lehet állítani rajta, a hidrotőke hang az fellülről jön, onnan hallod?

Link to comment
Megosztás:

Nem természetesen nem így értem. Úgy értettem, hogy nem elviszem egy szervízbe, hogy csinálják meg, hanem szétszedem, elvégeztetem az alkatrészeken a gépmunkát, majd összerakom. Persze ez elmélet. :excl:

Szelephézagot nem lehet állítani rajta, a hidrotőke hang az fellülről jön, onnan hallod?

Az enyémnek mégiscsak a szétszedés részét vállaltad... Elvileg a héten kész, úgyhogy hétvégén jöhetsz összerakni.

Link to comment
Megosztás:

Nem természetesen nem így értem. Úgy értettem, hogy nem elviszem egy szervízbe, hogy csinálják meg, hanem szétszedem, elvégeztetem az alkatrészeken a gépmunkát, majd összerakom. Persze ez elmélet. :excl:

Szelephézagot nem lehet állítani rajta, a hidrotőke hang az fellülről jön, onnan hallod?

Menet közben hidegen gázadásra jelentkezik a halk kopogás, nem tudom, hogy felülről jön-e. Alapjáraton még csak egyszer csinálta ahogy írtam egy esti hidegindítás utáni reggelen, és mire felocsudtam, már elhalkult.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

93-as C18NZ astrám van és szeretnék gázat (LPG) szereltetni bele.

Van valakinek véleménye vagy tapasztalata??

Már nem rosszból írom nehogy félreérts de egy 17éves autóba megéri belerakatni egy minimum 160ezer Ft-os gázt? Bár attól függ hogy hány km-er van benne.

(Remélem nem sértettelek meg mert akkor elnézést.... :excl:)

Link to comment
Megosztás:

Már nem rosszból írom nehogy félreérts de egy 17éves autóba megéri belerakatni egy minimum 160ezer Ft-os gázt? Bár attól függ hogy hány km-er van benne.

(Remélem nem sértettelek meg mert akkor elnézést.... :excl:)

Hát a gázrendszer 400 euroba kerülne, az autó meg 100 ezerbe van és max 15 000 km után megtérült a gázberendezés ára.

Link to comment
Megosztás:

Hát a gázrendszer 400 euroba kerülne, az autó meg 100 ezerbe van és max 15 000 km után megtérült a gázberendezés ára.

Ha 100-ért találtál egy patent állapotú autót akkor végül is jól hangzik. Csak nem tom hogy melyik fajta gázrendszer meg mekkora a tartály. meg hogy az autó milyen állapotban van, meddig tudod majd még használni.

Link to comment
Megosztás:

Ha 100-ért találtál egy patent állapotú autót akkor végül is jól hangzik. Csak nem tom hogy melyik fajta gázrendszer meg mekkora a tartály. meg hogy az autó milyen állapotban van, meddig tudod majd még használni.

A gázrendszer Landi Renzo (olasz) és a potkerék helyére lenne betéve.Biztos van 30-40 literes.

Link to comment
Megosztás:

A gázrendszer Landi Renzo (olasz) és a potkerék helyére lenne betéve.Biztos van 30-40 literes.

Nem vagyok benne biztos de az enyém 43Literes és elvileg 37 liter megy bele de amit itt mondtak az 34liter. Mert mintha azt olvastam volna a haszálatiába, hogy a biztonságos tankolás és az engedélyezett a tartály 80%-a a nyári tágulás stb miatt.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg? :excl: :( Tudom, csak azt akartam ezzel mondani, hogy lehetőleg kipróbálható mocit kell keresni, és nem olyat ami raklapon van. :lol: Ahol Ditával jártunk a Balcsinál ott pölö ki sem mehettem a kocsikhoz, sima snassz boltba voltak letárolva az alkatrészek. Itt nálunk meg én vettem ki a roncsból ami kellett.

Próbálkoznak, próbálkoznak, de ha elég szenvedősen magyarázod hogy mi kell, és hogy miért is gondol ő rosszra, akkor ki szoktak engedni hogy "mennyé b+ és inkább mutass rá hogy mit akarsz, mert ezt így nem tudja senki" :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Főtengely köszörüléssel mennyire érdemes foglalkozni? Meg új középső támcsapággyal?

Kérdezd meg a köszörűst , neki biztos megéri :excl:

EZ mindig attól függ , hogy menyit akarsz rákölteni.Ha nagyon megnyalodott akkor köszörűs , de sima csapágycserével lehuzhatsz akár 50 000-is .

Csapágyat nem szabad egyenként cserélni mert nem lesz egyenletes az olajnyomás, amin a legkisebb az illesztés onan nem tud kifolyni az olaj és tulmelegszik.

Link to comment
Megosztás:

Próbálkoznak, próbálkoznak, de ha elég szenvedősen magyarázod hogy mi kell, és hogy miért is gondol ő rosszra, akkor ki szoktak engedni hogy "mennyé b+ és inkább mutass rá hogy mit akarsz, mert ezt így nem tudja senki" :excl: :(

Na jó egy vizhűtőt elég jól körül tudtunk írni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jó egy vizhűtőt elég jól körül tudtunk írni. :(

Kellett neked a hűtőt szétcsapni a pócvágenen :lol: A rezonátort...akarommondani : tudjaaa, az a műanyag izé ami a sárvédőben van, és amikor a sárvédőt összetörtem akkor az is összetört, de kell az bele mert így nem jóígy mert... -dobbetét?-neeeeem az a másik ami belülről van a sárvédőben, és amikor a sávédőt össetörtem akkor az is összetört, tudjaaa amiben a levegő... -légszűrőház?-neeeeeeeem, az a másik ami fekete és műanyag, és ott van a sárvédőben, és az összetört amikor a sárvédőt összetörtem és.... Mennyé ki és mutasd meg b+ mer' sose végzünk... :excl:

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Kellett neked a hűtőt szétcsapni a pócvágenen :( A rezonátort...akarommondani : tudjaaa, az a műanyag izé ami a sárvédőben van, és amikor a sárvédőt összetörtem akkor az is összetört, de kell az bele mert így nem jóígy mert... -dobbetét?-neeeeem az a másik ami belülről van a sárvédőben, és amikor a sávédőt össetörtem akkor az is összetört, tudjaaa amiben a levegő... -légszűrőház?-neeeeeeeem, az a másik ami fekete és műanyag, és ott van a sárvédőben, és az összetört amikor a sárvédőt összetörtem és.... Mennyé ki és mutasd meg b+ mer' sose végzünk... :excl:

:lol:

Tényleg ezt nézegettem, de semmi értelmes dolgot nem találtam, hogy pontosan miért is van ott, és mit csinál.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ezt nézegettem, de semmi értelmes dolgot nem találtam, hogy pontosan miért is van ott, és mit csinál.

Ha kiveszed rájössz :lol: :lol: (olyan szívóhangja lett tőle, amit szerintem egy-két tunyingos szuzukis sokezerért megvett volna :( :lol: (csak az autópályán annyira nem élveztem :excl: )

Link to comment
Megosztás:

A P0110-es hibakódot melyik érzékelőre dobja ki a drágaszág? Mert a 2 fokban aztatat mondja, hogy beszívott levegő 30 fok! :( Holott a kis kijelzőn jól mutatja a kinti hőmérsékletet. Unixnál 2 féle van: a vízhőfok és a külső hőmérséklet érzékelő.

Arra anyázik pontosan. Amelyik érzékeli, hogy hány fokos a beszívott levegő. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Arra anyázik pontosan. Amelyik érzékeli, hogy hány fokos a beszívott levegő. :excl:

És akkor az az érzékelő hol található? Amelyikre anyázik. Mert akkor ezek szerint 2 db egyforma(?) van belőle. Az egyik méri a kinti hőmérsékletet, a másik meg a beszívott levegő hőmérsékletét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy cserélt-e már valaki közületek dugattyú gyűrűket és főtengely csapágyakat otthon (esetleg úgy is, hogy nem vette ki a motort).

Továbbá van-e valakinek megfelelő műszere ovalitás ill. fötengely csap méréshez (mérőóra, mikrométer, stb.).

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha a gyujtás nemjol van beálítva sokkal többet ehet a kocsi? Sokat eszik a kocsim azonis gondolkodtam már, hogy a befecskendezőm ahol pricceli be a bendint ott halk zörgést hallok,és nézegettem és úgynézki mintha a befecskendező el lenne kopva.Eltud kopni?:excl:

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha a gyujtás nemjol van beálítva sokkal többet ehet a kocsi? Sokat eszik a kocsim azonis gondolkodtam már, hogy a befecskendezőm ahol pricceli be a bendint ott halk zörgést hallok,és nézegettem és úgynézki mintha a befecskendező el lenne kopva.Eltud kopni?:excl:

Minden el tud kopni. Főleg a bendintől, mert az nagyon koptató anyag. Próbáld ki a benzint. Meg fogsz lepődni. Azt még jobban is pricceli. :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.