Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Góbé vagyok, bocs. Itt is élek. Gondolom mindenki értette miről beszélek, a tájszólásokról és abba, hogy ki mennyire beszél helyesen... de ebbe ne menjünk bele. Kösz, igyekszem tanulni. :D

Kidobni meg... nem tudom, egyedüli vélemény eddig. 3000km-enként mosom, olajozom, attól kutya baja nem lesz.

De ha megerősíti valaki, pl. aki használta is, azonnal lekapom.

Eddig. :)

Nyugi kapsz még ilyet. :D Nekem is volt az X16XEL astrámban. Semmi értelme. Csak plusz nyűg, és nem olyan hatékony mint a gyári szűrő. Megy be mellette por.

Link to comment
Megosztás:

Góbé vagyok, bocs. Itt is élek. Gondolom mindenki értette miről beszélek, a tájszólásokról és abba, hogy ki mennyire beszél helyesen... de ebbe ne menjünk bele. Kösz, igyekszem tanulni. :D

Kidobni meg... nem tudom, egyedüli vélemény eddig. 3000km-enként mosom, olajozom, attól kutya baja nem lesz.

De ha megerősíti valaki, pl. aki használta is, azonnal lekapom.

Támogatom Tiv.-t, hogy szerintem is hülyeség, ráadásul több port enged át mint a gyári papírszűrő így jobban is károsodik a motor. :)

Link to comment
Megosztás:

A hibakódokról szeretnék még kérdezni:

16os Simtec 56.0/56.1 csatlakozóm van. Áthidaltam, kijött szépen a 12-es kód vagy 50* s azzal annyi.

Valamilyen english oldalon olvastam, hogy jobb ha megy a motor. Meginditottam, villogott 20-at, azzal folyamatosan világított. A fordulatszám 1400 körül járhatott ezidő alatt, később ahogy kivettem a hidaló szálat, visszaesett 800ra. vissza a szál, és ismét 1400. Valami hülyeséget csináltam?

Link to comment
Megosztás:

Eddig. :D

Nyugi kapsz még ilyet. :D Nekem is volt az X16XEL astrámban. Semmi értelme. Csak plusz nyűg, és nem olyan hatékony mint a gyári szűrő. Megy be mellette por.

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :P

Link to comment
Megosztás:

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :D

Dadogás nem marad abba, a 12-es kód meg azt jelenti hogy nincs tárolt hiba. Beindított motornál meg nem ír semmit, akkor lehetne élő módban nézni a motor működését, érzékelők értékeit stb. Nekem amúgy pont fordítva csinálta, jéghidegen beindítottam összezárt diagpontokkal és szenvedősen próbált az üzemmeleg módban működni. :D

Link to comment
Megosztás:

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :P

Ez nem vicc. :D

A dobot hagyd. :D Azzal nem csinálsz bajt. A hangja szebb lehet tőle, és esztétikusabb is. Más haszna annak sincs. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :D

A sportlégszűrő csak sportnívópálcával együtt tudja kifejteni az érezhető teljesítménynövelő hatását :D :P

Viccet félretéve: Megfelelő törődés és gondosság hiányában több kárt tud csinálni, mint hasznot! Én nem ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :D

Dobd ki a p.csába. :D

Link to comment
Megosztás:

Dadogás nem marad abba, a 12-es kód meg azt jelenti hogy nincs tárolt hiba. Beindított motornál meg nem ír semmit, akkor lehetne élő módban nézni a motor működését, érzékelők értékeit stb. Nekem amúgy pont fordítva csinálta, jéghidegen beindítottam összezárt diagpontokkal és szenvedősen próbált az üzemmeleg módban működni. :D

Na ez már engem felülmúlt, nem fórumon a helye, hogy ezt megmagyarázzátok.

De azért köszi a segítséget :D

Bár gőzöm sincs mit kezdek vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt tudtam.

De a Simota direktszűrőmmel úgy elvoltam... hittem abba a plusz 2-3paciba :)

X16XEL-nél szükség lenne rá? (Tudom, hogy sosem elég, de azért ez a motor nem 60ló.) Még ha tényleg adna is, 100le felett 2-3-at nem vennél észre.

Link to comment
Megosztás:

Na meggyőztetek, félig ill., hogy a matek is legyen pontos 2/3-ig :D ! még egy rangidős hozzászóló ha véleményt nyilvánít, hétfőn veszem is meg a régi dobozba a szép új szűrőt :)...

Pedig, mindenhol dicsérték, januárban lenne 2 éve, hogy felszereltem :D

Ettől hátha minden dadogó cirkuszom helyrejön :D Sportdobot ne kapjam le? :D

Nem kizárt, hogy köze van hozzá, mert az olaj, amivel a direktszűrőt olajoztad rámehet a légtömegmérőre, aminek nem tesz jót...

Link to comment
Megosztás:

Nem kizárt, hogy köze van hozzá, mert az olaj, amivel a direktszűrőt olajoztad rámehet a légtömegmérőre, aminek nem tesz jót...

:D hogy mik vannak?!

nem hiszem hogy átszűrődne a szöveten a WD40, na de kiveszem a légtömegmérőt, hadd lássam hogy néz ki.

Gondolom kivehető, eddig még sose láttam, csak a csatit szedtem le róla :)

Link to comment
Megosztás:

De végülis a te autód, a te mocid, ha neked kell a direktszűrő, hát hagyd benne, ne foglalkozz másokkal. :D

:D ez akkor egy pozitív voks a direktszűrő mellett?

végülis, hétfőn nyit az üzlet, addig mindenképp marad, minthogy a 2 éve ledobott piszkos, gyári dobozba ülő szűrővel járjak.

Bár csak megoldódna a 3 hengerezős, dadogós problemo :D Nagyon hálás lennék, bár így is maximálisan elégedett vagyok a fórummal. Rengeteget tanultam, mégegyszer köszi mindenkinek :)

Link to comment
Megosztás:

:D ez akkor egy pozitív voks a direktszűrő mellett?

végülis, hétfőn nyit az üzlet, addig mindenképp marad, minthogy a 2 éve ledobott piszkos, gyári dobozba ülő szűrővel járjak.

Bár csak megoldódna a 3 hengerezős, dadogós problemo :D Nagyon hálás lennék, bár így is maximálisan elégedett vagyok a fórummal. Rengeteget tanultam, mégegyszer köszi mindenkinek :)

A szarkazmus még nem megy. :D

Link to comment
Megosztás:

:D ez akkor egy pozitív voks a direktszűrő mellett?

végülis, hétfőn nyit az üzlet, addig mindenképp marad, minthogy a 2 éve ledobott piszkos, gyári dobozba ülő szűrővel járjak.

Bár csak megoldódna a 3 hengerezős, dadogós problemo :D Nagyon hálás lennék, bár így is maximálisan elégedett vagyok a fórummal. Rengeteget tanultam, mégegyszer köszi mindenkinek :)

Egyáltalán nem, én fel nem raknám semmi pénzért, csak elfogadom ha valaki használja, én is teszek olyat, amit más helytelenítt, de nekem tetszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.