Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha a kuplungom mostanában elég sűrün megcsúszik akkor az gondolom cserés nem? Bowdenen már állítottam, szóval az sincs hogy feszül és nincs holtjátéka. Az hogy mikor melyik fokozatban csúszik meg, az kedvfüggő. Volt hogy 2.-ban, de volt már 5.-ben is.

Eleinte magasabb sebességfokozatban kellene csúsznia, mikor kis fordulaton odalépsz neki, mondjuk előzéskor nem váltasz vissza. Próbáld meg 4-5-ben 2000 alatt lepadlózni, ha megcsúazik akkor biztos cserés. Ha már 2-esben is csúszik, akkor nagyon a végét járja, de ha 2-es csúszik és 5. nem mindig akkor más baj lehet. Esetleg a szimmeringek eresztik az olajat, és olajos lett a tárcsa, és amikor leég róla akkor fog. A kopás miatt egyenletesen a magas fokozatokban jelentkezik először, és szépen lassan már egyre kisebb gázra és alacsonyabb fokozatokban is tapasztalható a csúszás.

Holnap lesz a nagy nap, kezdem az SE-építést. A fojtószelep házról tudna valaki képet csinálni, hogy mennek a vákuum, karter csövek? Meg az üzemanyag rendszerben a visszacsapó szelep a nyomó vagy a visszafolyó ágon van?

Link to comment
Megosztás:

Zotya!

A kartert meg tudod úgy is sasolni, hogy hozzáilleszted a blokk aljához, és megróbálod billegtetni. Ha egy kicsit is moccanik akkor ott bajok vannak. Ezek nem szoktam úgymond gödrösre vetemedni, csak csavarodni szoktak. Az meg egy sima mozgatással érzékelhető.

Oké, de végülis mindegy, mert úgyis kiveszem a mocit a szimeringcsere miatt, akkor meg már fejreállítom, és ránézek közelről.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Összeraktam az SE cuccot. Viszont baj van. Ha ráadom a gyújtást nincs sárga lámpa, csak az olaj és a kézifék, és az AC sem indul be! Hol keressem a hibát? Csatlakozókat átnéztem, most megyek rámérek pár helyen multiméterrel. Önindító forgat. A vezérlőhöz megy két lila soktűs csatlakozó, meg még egy az AC reléhez, egy kisebb négyszögletes fekete asszem 7 tűs, ezeknek meg van a párja, de van még 1 fekete négyszögletes 3 tűvel, annak nekem nincs párja, az mi lehet? A donor klímás volt az enyém nem, lehet a klíma vezérlő? Vagy immós volt?

Segítsetek, nem akarok ma is taxival hazamenni!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Összeraktam az SE cuccot. Viszont baj van. Ha ráadom a gyújtást nincs sárga lámpa, csak az olaj és a kézifék, és az AC sem indul be! Hol keressem a hibát? Csatlakozókat átnéztem, most megyek rámérek pár helyen multiméterrel. Önindító forgat. A vezérlőhöz megy két lila soktűs csatlakozó, meg még egy az AC reléhez, egy kisebb négyszögletes fekete asszem 7 tűs, ezeknek meg van a párja, de van még 1 fekete négyszögletes 3 tűvel, annak nekem nincs párja, az mi lehet? A donor klímás volt az enyém nem, lehet a klíma vezérlő? Vagy immós volt?

Segítsetek, nem akarok ma is taxival hazamenni!

SE-nál, ha jól tudom, nem indul be az AC gyújtásra, csak indítózásnál, de ebben nem vagyok 100% biztos. Viszont ha immos lenne, akkor villogna a sárga lámpa.

Link to comment
Megosztás:

SE-nál, ha jól tudom, nem indul be az AC gyújtásra, csak indítózásnál, de ebben nem vagyok 100% biztos. Viszont ha immos lenne, akkor villogna a sárga lámpa.

Kapcsolási rajz alapján végignézegettem a drótokat, nem látszik hiba, feszültségek meg vannak, de nem éled a rendszer. A sárga lámpának égnie kellene, ha rá van adva a gyújtás.

Van ez a 3 érintkezős dugó, zöld-fekete, kék-fekete, és fehér-fekete színű drótokkal, mind az ECU-ra megy, ennek nincs párja, és szerintem ezzel lesz a gond, de a kapcsolási rajzban nem találtam. Mi lehet ez?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Az így csináldban megtaláltam, klíma csatlakozó! Attól, hogy nincs összedugva, még működnie kellene az ECU-nak, nem?

Valakinek valami ötlete?

Igen, működnie kéne. spzoli-nak sincs rádugva, pedig az övé klímás és ugye ő is átalakíttatta. Az csak egy tiltó és engedélyező valamint üzemjelzés az ECU felé a klímáról. A donorban még jó volt a motor, beindult?

Link to comment
Megosztás:

Igen, működnie kéne. spzoli-nak sincs rádugva, pedig az övé klímás és ugye ő is átalakíttatta. Az csak egy tiltó és engedélyező valamint üzemjelzés az ECU felé a klímáról. A donorban még jó volt a motor, beindult?

A ######i azt mondta kipróbálta, sajnos nem tudtam róla meggyőződni, már kiszerelt állapotban volt. Kívülről jól nézett ki, de mikor itthon szétszedtem, akkor látszott, hogy repedt a váltó, a blokk, karambolos volt. A vezérműtengely is használhatatlan volt, egy olajjárat eltömődött teljesen lekopott a bütyök hengeresre. Azt mondta ad vissza pénzt, azóta sincs semmi. Tiszaföldvárról van a donor, Nyíregyházáról nem sokmindent tudok tenni, nem fogom neki visszavinni. Ha még az ECU is rossz lesz, akkor nagyot buktam az üzleten.

El nem tudom képzelni mi lehet a gond, csak az ECU-ra tudok gondolni.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig az immo-n agyalok. Keresgéltem, de nem találtam semmit, arról, hogy van-e immo ebben a vezérlőben. Hogyan lehetne megtudni? A kormányoszlopon levő vevő hogyan kommunikál a vezérlővel? Úgy tudom maga az immo a vezérlőbe van építve, az olvasó van a kormánynál. Ez vezetékkel van összekötve? Vagy rádiós? Lehet valahogy újrakódolni?

Opel szalonban le tudják tesztelni az ECU-t, ha csak azt viszem be?

Link to comment
Megosztás:

Még mindig az immo-n agyalok. Keresgéltem, de nem találtam semmit, arról, hogy van-e immo ebben a vezérlőben. Hogyan lehetne megtudni? A kormányoszlopon levő vevő hogyan kommunikál a vezérlővel? Úgy tudom maga az immo a vezérlőbe van építve, az olvasó van a kormánynál. Ez vezetékkel van összekötve? Vagy rádiós? Lehet valahogy újrakódolni?

Opel szalonban le tudják tesztelni az ECU-t, ha csak azt viszem be?

Akár ki is lehet "ütni" az imot,csak kell egy legális OP-COM hozzá! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Még mindig az immo-n agyalok. Keresgéltem, de nem találtam semmit, arról, hogy van-e immo ebben a vezérlőben. Hogyan lehetne megtudni? A kormányoszlopon levő vevő hogyan kommunikál a vezérlővel? Úgy tudom maga az immo a vezérlőbe van építve, az olvasó van a kormánynál. Ez vezetékkel van összekötve? Vagy rádiós? Lehet valahogy újrakódolni?

Opel szalonban le tudják tesztelni az ECU-t, ha csak azt viszem be?

A Vekiben vezetékkel kapcsolódik. Sógor elhagyta az egyetlen kulcsát is, így kellett egy új transzponder a kulcsba. Elsőre nem lett jó a programozás, de a másodjára már meg tudta rendesen csinálni a mókus.

Kellett neki a kormány alatti olvasó és a többit megoldotta.

Link to comment
Megosztás:

SE-nál, ha jól tudom, nem indul be az AC gyújtásra, csak indítózásnál, de ebben nem vagyok 100% biztos. Viszont ha immos lenne, akkor villogna a sárga lámpa.

Átnéztem mégegyszer az ECU-t belülről, és volt a NYÁK-on egy elégett szál, átkötöttem, bedugtam és a sárga lámpa világít, diagnosztikában kivillogja 3x a 12-t. Viszont az AC nem megy a gyújtással, tényleg csak indítózásnál menne?! Munka után felöntöm vízzel, átnézem mégegyszer a motort, és megpróbálom indítani! Szurkoljatok!

Link to comment
Megosztás:

Átnéztem mégegyszer az ECU-t belülről, és volt a NYÁK-on egy elégett szál, átkötöttem, bedugtam és a sárga lámpa világít, diagnosztikában kivillogja 3x a 12-t. Viszont az AC nem megy a gyújtással, tényleg csak indítózásnál menne?! Munka után felöntöm vízzel, átnézem mégegyszer a motort, és megpróbálom indítani! Szurkoljatok!

^_^

Ha nem akarna elindulni az AC, ideiglenesen adhatsz neki fix tápot, a reléfoglalatban átkötve, hogy a motort ki tudd próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Átnéztem mégegyszer az ECU-t belülről, és volt a NYÁK-on egy elégett szál, átkötöttem, bedugtam és a sárga lámpa világít, diagnosztikában kivillogja 3x a 12-t. Viszont az AC nem megy a gyújtással, tényleg csak indítózásnál menne?! Munka után felöntöm vízzel, átnézem mégegyszer a motort, és megpróbálom indítani! Szurkoljatok!

Lehet, hogy célszerű lenne megnézned, hogy az az elégett szál a nyákon hova megy, esetleg már kivezetés-e a csatlakozóba. Ha igen, akkor rajzon megkukkanthatnád, hogy mié, nehogy gond legyen belőle később.

Link to comment
Megosztás:

Átnéztem mégegyszer az ECU-t belülről, és volt a NYÁK-on egy elégett szál, átkötöttem, bedugtam és a sárga lámpa világít, diagnosztikában kivillogja 3x a 12-t. Viszont az AC nem megy a gyújtással, tényleg csak indítózásnál menne?! Munka után felöntöm vízzel, átnézem mégegyszer a motort, és megpróbálom indítani! Szurkoljatok!

Az AC csak indítózásra megy. Ez tuti biztos. Nem olyan mint a központis kis nyomású, hogy gyújtás ráadásra elindul és a rendszernyomást létrehozza. A 3 Bar-os pumpa egy pillanat alatt felépíti a nyomást, tehát nem kell hogy induljon gyújtásráadásra.

Link to comment
Megosztás:

Az AC csak indítózásra megy. Ez tuti biztos. Nem olyan mint a központis kis nyomású, hogy gyújtás ráadásra elindul és a rendszernyomást létrehozza. A 3 Bar-os pumpa egy pillanat alatt felépíti a nyomást, tehát nem kell hogy induljon gyújtásráadásra.

Nekem egy ideje elfelejtette ezt a dolgot, csak indítózáskor indul már be az AC pumpa, ami fura, mert eddig nem így történt. Észre is venni, hogy tovább kell indítózni. Az AC meghaláskor is már így üzemelt egyébként, pedig előtte mindig hallottam, hogy kattan a relé... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy ideje elfelejtette ezt a dolgot, csak indítózáskor indul már be az AC pumpa, ami fura, mert eddig nem így történt. Észre is venni, hogy tovább kell indítózni. Az AC meghaláskor is már így üzemelt egyébként, pedig előtte mindig hallottam, hogy kattan a relé... ^_^

Sasolj körbe a relé környékén, lehet hogy ott lesz a gond. vagy nem tudom, hogy van megoldva a kikapcsolás. Gondolom van valami kis nyomásmérő vagy valami ami adja a jelet, hogy a rendszernyomás felállt, AC off. Azt kéne kideríteni, hogy ott nincs e bibi.

Link to comment
Megosztás:

Sasolj körbe a relé környékén, lehet hogy ott lesz a gond. vagy nem tudom, hogy van megoldva a kikapcsolás. Gondolom van valami kis nyomásmérő vagy valami ami adja a jelet, hogy a rendszernyomás felállt, AC off. Azt kéne kideríteni, hogy ott nincs e bibi.

Megnézem a rajzon majd, hogy van-e ilyesmi az ECU-nál, mert eddig nem tudtam róla, hogy van nyomásmérő vagy ilyesmi... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkodtam a napokban h motort cserélek a kocsimban, ha már megy kasztnishoz meg festés is lesz, gondoltam akkor motor csere is ^_^

Kérdéseim a következők volnának:

Egy C16SE motort mennyiért lehet eladni? computer, kábelköteg, blokk, hengerfej szóval mindennel együtt. 280ekm van benne de olaj és víz evés mentes motor. Soha nem volt még szétszedve.... minden gyári a hengerfej tömítés, a szívósor tömítés, a leömlő tömítés minden.

Egy C20NE motort mennyiért lehetne venni? szintén mindennel együtt lehetőleg.

A régi váltóm jó vagy kell egy másik?

Milyen papír munkával jár ez? esetleg ezek a papírok körülbelül mennyibe kerülnek, terveztetés vagy ilyesmi kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv. HellTomy

Link to comment
Megosztás:

Az AC csak indítózásra megy. Ez tuti biztos. Nem olyan mint a központis kis nyomású, hogy gyújtás ráadásra elindul és a rendszernyomást létrehozza. A 3 Bar-os pumpa egy pillanat alatt felépíti a nyomást, tehát nem kell hogy induljon gyújtásráadásra.

Ez így van nekem is csak indítózáskor megy az AC.

C16SE-m van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkodtam a napokban h motort cserélek a kocsimban, ha már megy kasztnishoz meg festés is lesz, gondoltam akkor motor csere is ^_^

Kérdéseim a következők volnának:

Egy C16SE motort mennyiért lehet eladni? computer, kábelköteg, blokk, hengerfej szóval mindennel együtt. 280ekm van benne de olaj és víz evés mentes motor. Soha nem volt még szétszedve.... minden gyári a hengerfej tömítés, a szívósor tömítés, a leömlő tömítés minden.

Egy C20NE motort mennyiért lehetne venni? szintén mindennel együtt lehetőleg.

A régi váltóm jó vagy kell egy másik?

Milyen papír munkával jár ez? esetleg ezek a papírok körülbelül mennyibe kerülnek, terveztetés vagy ilyesmi kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv. HellTomy

Pölö klikk!

Link to comment
Megosztás:

Eddig rendben de sajnos ehhez sincs elektronika.... és engem igazán az érdekelne h mennyibe kerülne a papírmunka ha motort cserélek, m ilyennel gyártották az astrát és nem kell terveztetni ahogy utánna olvasgattam, de ha vki V6-ot szeretne ble akkor már terveztetni kéne meg stb...

Köszönöm.

Én úgy tudom 10% teljesítmény növekedés felett mindenképpen terveztetni kell, de legyen igazad. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.