Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv! Ez szerintetek is HF tömítés csere lesz?

Kattints Ide!

Kattints Ide!

A víz számottevően nem fogy, de az olaj mintha fogyna. Nem fekete a kiegyenlítőben levő víz sem.

Egy cserét azért megérdemel a kép alapján? (okozhat HF tömítés melegen torpanást ill. enyhén egyenletlen alapjáratot (néha mintha ki.ki hagyna egy henger, de gyergyák és kábelek újak))

Kár lenne fénykép alapján találgatni.

Olaj kb. 1-1,5 hónapja pont szintig volt öntve, ma meg néztem és kb. 1/4-e hiányzott. (pedig nem sokat járkáltunk vele mert külföldön voltunk) Lehet kicsit csökkent a vízszint is, de folydogál a hűtőm és nemrég beöntöttem neki egy adag hűtőtömítőt és a kiegyenlítőben még mindig úszkálnak a darabjai... nem bírtam kimosni belőle. (bár nem hatott semmit :S ) A HF oldalán azt a vizet pedig akárhányszor letörlöm, mindig megjelenik. biztos, hogyn em a hűtőről kerül oda mert a másik oldal csepeg (kicsit) az alsó sarka. Van egy tartalék HF tömítésem, lehet felhasználom :S Ti szoktátok cserélni a HF csavarokat mindig? Sztem még ez az eredeti tömítés a csavarokkal együtt. Kibírhat egy cserét? Gáz lenne beleszakítani :rolleyes:

Tuti a hf tömítés alól jön a lé? Nem lehet hogy csak oda folyik valahonnan és úgy le tovább? pl. hátul a szívótorok rész, vagy a gyújtáselosztó alatt a fagydugó, stb.

Ezeknél a motoroknál olyan 200ekm-nél (+/- 20e) jelentkezik általában a hf tömítés cseréje, de ez nem törvényszerű!

Ha le kell venni a hf-et, érdemes megcsináltatni kompletten(!!), hogy többet ne legyen rá gondod. Sajnos egy szimpla tömítéscsere (úgy ala natur) általában csak ideig-óráig orvosolja a problémát.

Sajnos sok pénz ez. És akkor már olyan nyalánkságokról, mint pl. új vezérlés, termosztát, fagyálló, motorolaj és szűrő még nem is beszélve.

1,5 hó alatt kb 600 Km tettünk meg vele. A tiédben is tox-os HF csavarok vannak?

A hf csavarokhoz és a generátorhoz Neked szerintem E12-es torx dugókulcs kell, E10-es pedig a vezérlésburkolathoz és a kipuf.hővédőlemezhez. Ezt most csak fejből írom, tehát nem tuti - remélem jól emlékszem.

A főtengely ékszíjtárcsa is torx csavaros, az is valahogy E12, vagy E14 környékén van.

Legalább is az enyémben már (2002) minden torx. Lehet hogy a Tiedben még nem.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a 8, meg a 10-12? Nem 25Nm+2X90Fok? :rolleyes:

persze Nm ha lehúzom a hf melegen néha 2x is utána húzok de csak úgy hogy előszőr 8 aztán kb 1 ora mulva vagy melegen utána húzok 10. majd 12 esetleg 14- ig megyel el utána szakadhat a menet 90 fokot ne akarj húzni inkább szerezz be egy nyomaték kulcsot a hf pakolást pedig érdemes cserélni igy legalább megtudod mi a baja lehet hogy csak vastagabb kell bele megnézted hogy milyen volt benne?

Link to comment
Megosztás:

persze Nm ha lehúzom a hf melegen néha 2x is utána húzok de csak úgy hogy előszőr 8 aztán kb 1 ora mulva vagy melegen utána húzok 10. majd 12 esetleg 14- ig megyel el utána szakadhat a menet 90 fokot ne akarj húzni inkább szerezz be egy nyomaték kulcsot a hf pakolást pedig érdemes cserélni igy legalább megtudod mi a baja lehet hogy csak vastagabb kell bele megnézted hogy milyen volt benne?

Hidegen -melegen, ennyire nem vágom a témát, ilyenről mondjuk még nem hallottam, Etzold bácsi sem emítette ,nekem tökéletesen megfelel az előírt meghúzási nyomaték, meg a megadott 2X90Fok utánhúzás. A HF-tömítést nem nézegettük, megvettem bele az újat amíg síkolták.

Link to comment
Megosztás:

persze Nm ha lehúzom a hf melegen néha 2x is utána húzok de csak úgy hogy előszőr 8 aztán kb 1 ora mulva vagy melegen utána húzok 10. majd 12 esetleg 14- ig megyel el utána szakadhat a menet 90 fokot ne akarj húzni inkább szerezz be egy nyomaték kulcsot a hf pakolást pedig érdemes cserélni igy legalább megtudod mi a baja lehet hogy csak vastagabb kell bele megnézted hogy milyen volt benne?

Mi az hogy melegen, hidegen? Üzemmeleg motornál nem bontunk hengerfejet, meg kell várni mig kihűl. Egy hengerfejezés ideje alatt amugy is kihűlne, mert ugye mire mindent lebontasz, megtisztítod a tömités helyét, átnézed a szelepeket, már rég ki is hűlne. De ugye illik síkoltatni is. Nem tudom mit értesz azalatt, hogy melegen.

Link to comment
Megosztás:

van egy olyan gondom, hogy ha nagyon meleg van 100 fokig felmegy a vízhőmérséklet, ha hűvősebb van, akkor 90 fokot se éri a h vízhőmérséklet, ez termosztátcserét jelent nem? ha nem akkor segítsetek ki <_<

viszont ha az, akkor kb mire számítsak, mennyire vág a földhöz?? sokba kerül a csere? (mert nekitudnékállni otthon, de nemmerek -_- ) mert néztem elég sokmindent kell lebontani hozzá :S :rolleyes:

és ha már termosztátcsere, mit érdemes ilyenkor még cserélni??

Link to comment
Megosztás:

Na,beszéltem a szerelőmmel.Holnap viszem a műhelybe a gépet.Sanszos a gyűrű törés. <_<

Szétkapja és mond rá valamit.Remélem nem túl gáz a helyzet.

Veszprémi a szerelőd? Ha esetleg gondban vagy, tudok ajánlani egyet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor tengelye nektek is kotyog kicsit oldalirányba? Vagy annak veszettül passzosnak kéne lenni?

Igen, kotyog, gondolom már kopott.

van egy olyan gondom, hogy ha nagyon meleg van 100 fokig felmegy a vízhőmérséklet, ha hűvősebb van, akkor 90 fokot se éri a h vízhőmérséklet, ez termosztátcserét jelent nem? ha nem akkor segítsetek ki <_<

viszont ha az, akkor kb mire számítsak, mennyire vág a földhöz?? sokba kerül a csere? (mert nekitudnékállni otthon, de nemmerek -_- ) mert néztem elég sokmindent kell lebontani hozzá :S :rolleyes:

és ha már termosztátcsere, mit érdemes ilyenkor még cserélni??

De a venti bekapcsol ugye? Ilyenkor nekem is felmegy 95-fok környékére, bár csal az órám, de ha a venti elundul, és visszahűtti akkor jó. Egy termosztát 4-6 ezer forint, csak nekünk a vezérlést le kell bontani hozzá, ha van rá keret, és időszerű akkor egybe lehet kötni a vezműszíj, feszítő, vízpumpa cserével. Csak akkor állj neki, ha pontosan tudod mit kell csinálni, mert nagy kárt tud okozni a motorban egy elszakadt vezműszíj.

Link to comment
Megosztás:

venti kapcsol, azzal nincs gond, hát vezérműszíj ha minden igaz mielött vettük volna akkor volt cserélve pumpával 1ütt (volt róla számla), azóta meg kb 5-8 ezer km-ert mentem :rolleyes: de ha akkor vezérműszíjat is cserélek, szerelő mennyit kér el? mert akkor lehet napolom :S olajat is kéne cserélni, olajteknőtömítést is, ááhhh

Link to comment
Megosztás:

venti kapcsol, azzal nincs gond, hát vezérműszíj ha minden igaz mielött vettük volna akkor volt cserélve pumpával 1ütt (volt róla számla), azóta meg kb 5-8 ezer km-ert mentem :rolleyes: de ha akkor vezérműszíjat is cserélek, szerelő mennyit kér el? mert akkor lehet napolom :S olajat is kéne cserélni, olajteknőtömítést is, ááhhh

Végülis ha valós az 5-8 ezer kilóméterrel korábbi csere, akkor felesleges most cserélni, árat nem tudok, mert mi itthon csináltuk. Ha mászkál a mutató, látszik a termosztát nyitásakor a visszesés, meg kapcsolgat a venti, akkor valszeg nincs baja a termosztátnak. Melege van. <_<

Link to comment
Megosztás:

jólenne :rolleyes: csak az a baj, hogy ilyen nyári melegba 90 fok felett, kb 100 fokon áll végig a mutató, máskor meg 90 és az alatt megy fel, le, attól függ hogy megyek, állok-e éppen <_< (utóbbi persze hűvösebb időben )

szal nemtudom, akkor nemlesz para hogy így mászkálok a kocsival ? -_-

szerk: termosztátot ilyen 2-4 ezerért láttam most bárdinál, unixnál :D

Link to comment
Megosztás:

jólenne :rolleyes: csak az a baj, hogy ilyen nyári melegba 90 fok felett, kb 100 fokon áll végig a mutató, máskor meg 90 és az alatt megy fel, le, attól függ hogy megyek, állok-e éppen <_< (utóbbi persze hűvösebb időben )

szal nemtudom, akkor nemlesz para hogy így mászkálok a kocsival ? -_-

Ha nem nyitna ki a termosztátod, akor nagyon rövid idő alatt ilyen melegben talán 10 kilóméter alatt megfőne a moci, nem mászkálna lefele, csak menne fel amíg a csövek, vagy a tömítések bírják. Ha meg nem zár el, akkor nagyon nehezen melegedne, bár ezt nyáron nehezebb kiszűrni.

Link to comment
Megosztás:

Milyen hibája van? :rolleyes:

hát sok (mindent azért nem sorololk fel <_< ) -_- gyorsításkor van amikor rángat (lehet nemkap elég benyát? anno cserélni kellett benzinpumpát, lehet most benzinszűrőt is kéne..), motorikusan más nincs is vele, szép a hangja

futómüvi gondok vannak :D 100nál már olyan mintha repülne az eleje, könnyű a korományzás, meg ha már mentem vele 5-10 km-ert, akkor jobb elöl élesen csikorog valami, ha jobbra (vagy balra, nem is tom :) ) kanyarodok

Link to comment
Megosztás:

hát sok (mindent azért nem sorololk fel :rolleyes: ) <_< gyorsításkor van amikor rángat (lehet nemkap elég benyát? anno cserélni kellett benzinpumpát, lehet most benzinszűrőt is kéne..), motorikusan más nincs is vele, szép a hangja

futómüvi gondok vannak -_- 100nál már olyan mintha repülne az eleje, könnyű a korományzás, meg ha már mentem vele 5-10 km-ert, akkor jobb elöl élesen csikorog valami, ha jobbra (vagy balra, nem is tom :D ) kanyarodok

Ja, benzinszűrőt sem árt néha cserélni, légszűrőt, meg gyertyákat sem, elosztó-rotor is kopó alkatrésznek számít folytószelepházat takarítani, alapjárati léptetőmotort stb-stb.

Link to comment
Megosztás:

alapjárati léptető motor, az szerepelhet néhol alajárati vezérlőszelep néven is? <_< mert régen motorhibakódként azt villogtattam ki, bár idén még nem csinálta . gyertya, elosztó rotor, meg gyujtáselosztófedél is cserélve,

folytószelepház az hol van?? kitakarítom akkor :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

persze Nm ha lehúzom a hf melegen néha 2x is utána húzok de csak úgy hogy előszőr 8 aztán kb 1 ora mulva vagy melegen utána húzok 10. majd 12 esetleg 14- ig megyel el utána szakadhat a menet 90 fokot ne akarj húzni inkább szerezz be egy nyomaték kulcsot a hf pakolást pedig érdemes cserélni igy legalább megtudod mi a baja lehet hogy csak vastagabb kell bele megnézted hogy milyen volt benne?

Mi ez a sületlenség a hidegen-melegen össze-vissza húzogatott hengerfejcsavarokkal? :rolleyes:

Ajánlanék figyelmedbe egy kis olvasnivalót! <_<

Az első lépésben a nyúló hengerfejcsavar előnyomatékkal történő meghúzásával felfekszik a hengerfejre. A második meghúzással, az úgynevezett továbbfordítási szöggel a csavar meghúzása a rugalmas tartományon túl, a képlékeny tartományba történik.

Az előfordulási szöges meghúzási módszerrel a csavarerő ingadozásai +- 10%-os tartományba esnek.

A több nyomatékfokozatos meghúzási módszernél ezek az értékek a számított csavarerőérték +- 30%-os tartományába esnek. Ennek oka a nyomaték szórástartománya és a teljes súrlódási érték, amely a csavarfej alatti és a menetnél létrejövő súrlódási értékből füg.

Az elfordulási szöges meghúzási módszernél a hengerfejcsavarok képlékeny, azaz maradandó alakváltozást szenvednek. A kiépítésnél jelentősen hosszabbak, mint a beépítésnél. A motor első bemelegedési fázisában a csavarok tovább nyúlnak. Különösen akkor, ha az acélcsavar teljesen alumíniumból készült, vagy bimetálmotoroknál kerül alkalmazásra, mivel a két anyag hő hatására különböző mértékben nyúlik.

A legrosszabb esetben a csavar az ismételt felhasználás alkalmával elszakadhat, vagy az összeszerelésnél felütközhet a zsákfurat alján, és megsértheti a motorblokkot. Ezért biztonsági okból a hengerfejcsavarokat csak egyszer használják fel.

Kíváncsiságból utána néztem más típusoknál is.....a technika ugyanaz, legfeljebb az értékek változnak....

Link to comment
Megosztás:

alapjárati léptető motor, az szerepelhet néhol alajárati vezérlőszelep néven is? <_< mert régen motorhibakódként azt villogtattam ki, bár idén még nem csinálta . gyertya, elosztó rotor, meg gyujtáselosztófedél is cserélve,

folytószelepház az hol van?? kitakarítom akkor :rolleyes:

Igen szerepelhet. A folytószelepház a bazi nagy fekete kupak alatt van amire megy a légszűrőház csöve. De aztán enni lehessen róla! -_- Tömj egy rongyot a torokba, ne folyjon a trutyi befele.

Link to comment
Megosztás:

Igen szerepelhet. A folytószelepház a bazi nagy fekete kupak alatt van amire megy a légszűrőház csöve. De aztán enni lehessen róla! B) Tömj egy rongyot a torokba, ne folyjon a trutyi befele.

köszöntem -_- holnap elleszek a kocsival asszem :D végre volt fizu :) asszem akkor megejtem az olajcserét (olajteknő tömítés cseréhez mindenképp lekell vennem a kipuff elülső részét?), vízhűtőcsere meg majd köv hónapba, akkor a hűtés dolgot rendbehozom <_< sajna a hűtő 1-2 helyen már olyan ha végighúzom a kezem akkor jönnek ki darabok :S lehet az a hűtés baja? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

köszöntem -_- holnap elleszek a kocsival asszem :D végre volt fizu :) asszem akkor megejtem az olajcserét (olajteknő tömítés cseréhez mindenképp lekell vennem a kipuff elülső részét?), vízhűtőcsere meg majd köv hónapba, akkor a hűtés dolgot rendbehozom <_< sajna a hűtő 1-2 helyen már olyan ha végighúzom a kezem akkor jönnek ki darabok :S lehet az a hűtés baja? :rolleyes:

Meg kell oldani a leömlővel összekötő két csavart, ekor már félra lehet húzni annyira, hogy hozzáférj, tanácsot nem tudok adni, mert az enyém is ereszt. B) A hűttést egy kicsit befolyásolhatja ha jönnek le a bordák, da annyira azért nem hogy észrevedd. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.