Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Már oké szívem szerint mindent ráköltenék az autóra de nem tehetem :rolleyes: ez akkor jó C14SE-be? 95' kb mikorra van Hajdúnánáson? mármint milyen gyorsan szállítanak?

Nem tudom, én még nem rendeltem tőlük, de van itt már olyan, akinek innen rendelt lambda van a kocsijában. Ez a gyári máshol egyébként 25-30e Ft körül van, úgyhogy ez a 6e nagyon kedvezményes érte ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én még nem rendeltem tőlük, de van itt már olyan, akinek innen rendelt lambda van a kocsijában. Ez a gyári máshol egyébként 25-30e Ft körül van, úgyhogy ez a 6e nagyon kedvezményes érte :D

Nekem is ilyen van benne már több mint 1 éve kopp kopp. :rolleyes: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a gyertya csere.A szomorú hír,hogy a motor dadogásának problémája nem múlt el.

Tegnap többször meg is állt,alig indult újra.Nem is megy,nehezen veszi a lapot.Kezdek stresszes lenni a helyzet miatt.Nézzem át a gyújtást,vagy vegyem le a hengerfejet?Szelep,stb?

Megy minden Henger? :rolleyes: ;) :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Fülre?Nem.Épp ezért vettem gyertyát,mert elég korosak voltak benne.Össze-vissza jár,kipuffnál is csak buborog,hallani,hogy nem egyenletes.8szelepes létére sem szabad így járnia.Egy hete csinálja ezt.Elötte szépen ment.

Járó motornál egyesével húzd le a gyertyákat, és ha nem változik a motor járása, ott a bibi.

Link to comment
Megosztás:

A 3-as henger (balról jobbra) nem reagál.Szikra van akkora mint az állat,de ha lehúzom a pipát nem változik a hangja.Kicsit nagyobb fordulaton,kb 2000,már jobb,de érezni,hogy valamiben kaka van.

Van szikra a 3-as hengernél, de ha lehúzod a pipát nem változik a motorhang? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Központi injektoros? Szikra van, benzin van, mégsem megy egy henger? Szelep, himba törés? :rolleyes:

'92-es c16nz.Központis.Benzin biztos van.Ha himbatörött,akkor nagyobb fordulaton sem menne,szerintem.Nagyobbon viszont megy rendesen.Vagy ugyanúgy nem,csak kiegyensúlyozza a többi?Passz.Meg kell nézetnem majd.Szép eset lesz,ha nagyobb a baja.Jól bevásároltam ;)

Link to comment
Megosztás:

'92-es c16nz.Központis. ... Szép eset lesz,ha nagyobb a baja.Jól bevásároltam :rolleyes:

Egy sűrítési csúcsnyomás mérést (méretést) megérne a dolog.

Szerk. Ha nem laknál ilyen messze, megmérném szívesen.

Link to comment
Megosztás:

Széép estét mindenkiek aki erre olvas! ebben a percben regisztráltam, óriási segítségre lenne szükségem! F karaván 1.4, 8v, tegnap a gyújtáselosztó megadta magát szén = 0. csere megvolt, utánna próbakör, pont mint elötte :rolleyes:

kicsit "bubugott" a kipufogó már elötte is, csere után ez megmaradt. Hiba: nagyobb kigyorsításkor a motor megtorpan, lefullad, utánna le is áll,valamennyit hül utánna újra beindul, nagyon szabálytalanul jár. valaki találkozott már ilyennel? tapasztalat, ötlet hogy miért csinálhatja???

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Gondoltam rá én is.Jövő héten kapok kis pénzmagot,akkor megejtem a dolgot.

A kompresszió mérés rögtön kidobja,hogy hol a bibi :rolleyes:

A kompressziómérés megmutatja, hogy probléma van-e valamelyik henger tömítettségében (mert ez is okozhatja a problémádat), de azt nem mondja meg, hogy azt mi okozza. Oda már egyéb vizsgálat kellene, de az már felesleges lenne neked. A Te esetedben a k.mérés azt árulja el, hogy le kell-e venni a hengerfejet, vagy nem szükséges. Persze nem szűr ki minden lehetséges mechanikai hibát, de igen jó támpontot ad, főleg akkor, ha már a rutin dolgokat leellenőrizte az ember és nem talált hibát. Maga a mérés pár perc és csak pár forint, azonnal ki is értékelik neked. Ahol sokat kérnek érte, oda ne vidd.

Link to comment
Megosztás:

A kompressziómérés megmutatja, hogy probléma van-e valamelyik henger tömítettségében (mert ez is okozhatja a problémádat), de azt nem mondja meg, hogy azt mi okozza. Oda már egyéb vizsgálat kellene, de az már felesleges lenne neked. A Te esetedben a k.mérés azt árulja el, hogy le kell-e venni a hengerfejet, vagy nem szükséges. Persze nem szűr ki minden lehetséges mechanikai hibát, de igen jó támpontot ad, főleg akkor, ha már a rutin dolgokat leellenőrizte az ember és nem talált hibát. Maga a mérés pár perc és csak pár forint, azonnal ki is értékelik neked. Ahol sokat kérnek érte, oda ne vidd.

Megnézetem majd.Még pár napot kihúzok vele így,sajna nem tudom letenni a kocsit.Aztán,ha komoly a gond,akkor érdemes elgondolkodnom az eseten.Amilyen szerencsém van komplett HF felújítás.Saccra mennyiben lehet szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Széép estét mindenkiek aki erre olvas! ebben a percben regisztráltam, óriási segítségre lenne szükségem! F karaván 1.4, 8v, tegnap a gyújtáselosztó megadta magát szén = 0. csere megvolt, utánna próbakör, pont mint elötte :rolleyes:

kicsit "bubugott" a kipufogó már elötte is, csere után ez megmaradt. Hiba: nagyobb kigyorsításkor a motor megtorpan, lefullad, utánna le is áll,valamennyit hül utánna újra beindul, nagyon szabálytalanul jár. valaki találkozott már ilyennel? tapasztalat, ötlet hogy miért csinálhatja???

Szia!

Mivel ezt a problémát nagyon sok minden okozhatja, ezért a teljesség igénye nélkül írok párat amire nézz rá.

Hibatároló kivillogtatása.

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

Menj vele egy hosszabb távot magas motorfordulaton, hátha csak ki kell pucolódnia a rendszernek.

Ellenőriztesd a kipufrendszert lehetőleg hozzáértő szakival. Tud ilyet okozni egy szerencsétlen kipufogó probléma is.

Cserélj szűrőket.

Ellenőrizd az elektromos cuccokat.

http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm

Ellenőrizd a teljes vákuum rendszert, tömítetlenséget keresve. (Ellenőrizd a belsőlevegő-keringető rendszert is, hogy működik-e megfelelően.)

Cserélj gyertyákat, lehetőség szerint gyárit mert azzal tuti nem lesz kellemetlenséged.

Stb... sok ilyen dolog van még, de ne szaladjunk ennyire előre. Reméljük csak valamilyen apróság okozza a bajt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.