Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Érdekes egy kép ez: Ami Neked "X"el van jelölve az az a cső ami a szelepfedélből jön legfelül? Mert nálam az a cső a képen látható "2"-es szám alatt van két vékonyabb cső abból nálam a baloldali helyére megy és nem a képen látható injektor háta mögé... Nálam van valami elkötve akkor?

Én úgy láttam , hogy minden jó helyen van az injektorodon. Igen az X-elt cső a szelepfedélről jövő vékonyabb cső.

Van egy másik nézőpontból is:

338315.jpg

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Ma levettem az elosztófedelet (C14NZ rotoros).

Alatta a rotor alatt lévő műanyag lapocskát kivéve, olajat találtam. Ezt mi okozhatja? Van ott valami szimering, amit cserélni kellene?

Köszi

Van, de asszem nem szimering, csak O-gyűrű. Ha jól rémlik le kell venni azt a rögzítő Y-ont, és ott van alatta.

Link to comment
Megosztás:

Help!!!

Sziasztok.Van egy probléma a verdámmal ill nem is kicsi, már az agyamra megy.Hidegen pöcre indul ha megyek vele kb 15 kilómétert (víz még üzemi hőmérsékleten sincs) és megállok valahol 5 percre akkor tíz esetből hétszer nem hajlandó elindulni ha ilyenkor nyegtetem nem idul be de ha várok pl 15-20 percet akkor úra pöccre indul.Már ott tartok,hogy nem merek megállni vele mert nem lehet tudni,hogy beindul e újra. Múlkor vettem egy hidegindító spért ha befújok a légszűrőnél vele amikor nem akar engedelmeskedni akkor általában elindul. Aztán néha meg nem de olyankor motorhiba visszajelző is világít.Ha ez az eset van akkor le kell vennem az aksisarut fél perc várakozás spré befuj és tízből nyolcszor beindul pöcre.Újaban elkezdte azt is,hogy menet közben kivillan a motorhiba ha leállítom az autót és újraindítom akkor pedig minden ok. Ingadozik az alapjáratom is néh leesik 500-ra is aztán észhez tér. Az indulási probléma szerintem a vízhőmérséklettel lehet összefüggésben mert úgy vettem észre,hgy ha kellően visszahült a víz akkor indul. Ha valakinek volt hasonló problémája akkor érdekelne mi volt a gond mert azt sem tudom,hogy autószerelőhöz vagy villamosságihoz vigyem a kincsem.

Az autó egy astra f 1.6 i központi inyektoros.

Ha nem nagy gond akkor az emailcímemre írjon aki tud segíteni mert ott biztosan megtalálom.

g.szerdahelyivgmail.com

előre is köszönök minden segítő hozzászólást

Link to comment
Megosztás:

Hát mostmár én is kiváncsi lennék, valaki tényleg megnézhetné. Vagy elég ha valaki szaki annyit mond, hogy az enyém legalább jó helyen van :D

Aki hirdeti ezt a hengerfejet nála már volt beépitve? Csak azért kérdezem mert ha jólsejtem Te ismered az eladót. Ha igen vajon miért adja el, nem vált be neki?

Hmmm.....kéne egy típustárs, most már nagyon kiváncsi vagyok mi a gyári állapot. A logika szerint a pillangószelep alá kell menni a vékony kartergáz-csőnek. Ahogy keresgéltem né má mit talátam, isemerős? :) Klikk ide! :)
Link to comment
Megosztás:

Na itt vannak a képek. Nézd meg hogy nálam a vékonyabb kartercső ami a szelepfedélből jön az nagyon nem oda megy az injektornál ahol nálad az "X" jelü cső.

http://kepfeltoltes.hu/100415/DSCI1020_www...ltoltes.hu_.jpg

Itt meg lefotóztam hogy hova megy nálam az a cső ami nálad az "X"-el van jelölve:

http://kepfeltoltes.hu/100415/DSCI1030_www...ltoltes.hu_.jpg

Ez igen érdekes, az a vékonyabbik kartergázcső (X) nálad a vákuumcsatlakozásra van kötve, ahová vákuumos cuccok (pl. belső keringetés, AGR-szelep, ilyesmi) kellene, hogy csatlakozzanak. Úgy kéne lennie, ahogy Zotya mutatta. Ahogy a képet nézem, megcserélték a kartergázcsövet és a tankszellőztető szelep vákuumcsövét.

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ, mi az a rögzítő y-n?

Amúgy szerinted is az lesz a ludas?

Ha leveszed az elosztót a hengerfejről, előtte jelöld össze a pozícióját a hengerfejjel, mert ha megnézed, látható, hogy el lehet forgatni jobbra-balra. Ezzel az alap előgyújtást lehet állítani, és jó lenne ugyanoda visszatenni.

Link to comment
Megosztás:

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ, mi az a rögzítő y-n?

Amúgy szerinted is az lesz a ludas?

Neked valszeg nem ott folyik az olaj, ahol Zotya mondja, hanem az elosztó tengelyének a tömítése, a Zotya meg az elosztó házáról beszélt (szerintem)

Le, majd szét kell szerelni az elosztót és akkor ki lehet cserélni a tömítését (off japcsikon szimmering) szerintem az astrában meg "o" gyűrű az is meg az elosztó házának a tömítése is

Az "Y" rögzítő meg ott van a hengerfej oldalában közel az elosztó középvonala alatt 8-az tőcsavar anyával, vagy csak 8-as csavar

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek hozzá, de akkor az én autómban szanaszét van kötve minden? Honnan lehetne megtudni hogy csak nálam van igy vagy minden C16NZ-nél ilyen? Nincs valakinek erre valami könyve, vagy ismerőse, de egy C16NZ "motorkódos társ" is belenézhetne a motortérbe ha látja ezt a segélykiáltást :)

Ez igen érdekes, az a vékonyabbik kartergázcső (X) nálad a vákuumcsatlakozásra van kötve, ahová vákuumos cuccok (pl. belső keringetés, AGR-szelep, ilyesmi) kellene, hogy csatlakozzanak. Úgy kéne lennie, ahogy Zotya mutatta. Ahogy a képet nézem, megcserélték a kartergázcsövet és a tankszellőztető szelep vákuumcsövét.

Ha leveszed az elosztót a hengerfejről, előtte jelöld össze a pozícióját a hengerfejjel, mert ha megnézed, látható, hogy el lehet forgatni jobbra-balra. Ezzel az alap előgyújtást lehet állítani, és jó lenne ugyanoda visszatenni.

Link to comment
Megosztás:

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ, mi az a rögzítő y-n?

Amúgy szerinted is az lesz a ludas?

Ott van a kerék alatt kékkel bekarikázva. Egy csavar rögzíti a HF-hez, ez fogja oda az elosztó alatti részt. Olaj elméletileg csak bellülről kerülhet oda a bütyköstengely felől, ha a gyűrű kopott.

338365.jpg

Hát mostmár én is kiváncsi lennék, valaki tényleg megnézhetné. Vagy elég ha valaki szaki annyit mond, hogy az enyém legalább jó helyen van :)

Aki hirdeti ezt a hengerfejet nála már volt beépitve? Csak azért kérdezem mert ha jólsejtem Te ismered az eladót. Ha igen vajon miért adja el, nem vált be neki?

Nem ismerem, csak itt is hirdette megát, csak kicsit piszkáltuk, hogy ilyen hamar nem szereli be, meg hogy nem említi a felsorolásból a nagynyomású pumpát, pedig az SE-szethez az is kell.

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek hozzá, de akkor az én autómban szanaszét van kötve minden? Honnan lehetne megtudni hogy csak nálam van igy vagy minden C16NZ-nél ilyen? Nincs valakinek erre valami könyve, vagy ismerőse, de egy C16NZ "motorkódos társ" is belenézhetne a motortérbe ha látja ezt a segélykiáltást :)

Bár enyém nem C16NZ, de amúgy tökugyanaz, csak kicsit elektromosabb. :) Holnapra megnézem neked az enyém verziót. Az tuti hogy jó. :D

Link to comment
Megosztás:

Help!!!

Sziasztok.Van egy probléma a verdámmal ill nem is kicsi, már az agyamra megy.Hidegen pöcre indul ha megyek vele kb 15 kilómétert (víz még üzemi hőmérsékleten sincs) és megállok valahol 5 percre akkor tíz esetből hétszer nem hajlandó elindulni ha ilyenkor nyegtetem nem idul be de ha várok pl 15-20 percet akkor úra pöccre indul.Már ott tartok,hogy nem merek megállni vele mert nem lehet tudni,hogy beindul e újra. Múlkor vettem egy hidegindító spért ha befújok a légszűrőnél vele amikor nem akar engedelmeskedni akkor általában elindul. Aztán néha meg nem de olyankor motorhiba visszajelző is világít.Ha ez az eset van akkor le kell vennem az aksisarut fél perc várakozás spré befuj és tízből nyolcszor beindul pöcre.Újaban elkezdte azt is,hogy menet közben kivillan a motorhiba ha leállítom az autót és újraindítom akkor pedig minden ok. Ingadozik az alapjáratom is néh leesik 500-ra is aztán észhez tér. Az indulási probléma szerintem a vízhőmérséklettel lehet összefüggésben mert úgy vettem észre,hgy ha kellően visszahült a víz akkor indul. Ha valakinek volt hasonló problémája akkor érdekelne mi volt a gond mert azt sem tudom,hogy autószerelőhöz vagy villamosságihoz vigyem a kincsem.

Az autó egy astra f 1.6 i központi inyektoros.

Ha nem nagy gond akkor az emailcímemre írjon aki tud segíteni mert ott biztosan megtalálom.

g.szerdahelyivgmail.com

előre is köszönök minden segítő hozzászólást

Van egy topic, csak erről szól, igaz amotor kisebb, de a hibák ugynazok:Klikk ide. sajnos ez nem olyan dolog, hogy cseréld ki ezt meg ezt, és jó lesz, sokan szívnak vele, sokáig, van hogy ki sem derül mia hiba oka. Olvasgasd a belinkelt topicot, akkor már nagyjából képbe leszel hova kell nyúlni.

Ja értem. Te el tudnád nekem magyarázni hogy melyik a tankszellőztető szelep vákumcsöve amit FPepe mondott az előbb hogy azzal lett nálam felcserélve a vékonyabbik kartercső. Mert igy nem tudom visszacserélni, ha nem tudom melyik csövet hova tegyem. Képen nem tudod bekarikázni nekem?

Hát ugye elméletileg az X-elt csőnek kell mennie a szelepfedéltől a pillangószelep alá. Tehát ahova megy a vákony cső a szelepfedélről azt lehúzod, bedugod a pillangószelep alá, ami meg oda ment, azt visszadugod ....tudod mit, gyere ki holnap délután. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Az első felét még értem a "a dugdosásnak" tehát a karter csövet azt látom hova kéne, de ami nálam most a pillangószelep alá van kötve cső azt nem tudom hova kössem vissza. Ha holnapra nem mond senki okosat, akkor lehet megcsörgetlek délután :)

Hát ugye elméletileg az X-elt csőnek kell mennie a szelepfedéltől a pillangószelep alá. Tehát ahova megy a vákony cső a szelepfedélről azt lehúzod, bedugod a pillangószelep alá, ami meg oda ment, azt visszadugod ....tudod mit, gyere ki holnap délután. :D :)
Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem visszakötözgetni a csöveket, viszont 1-2 csőnél nem vagyok biztos hogy jó helyen van. Ebben kérném valaki tapasztalt segitségét.

Az első kérdésem az lenne hogy ezen a képen az "1"-es cső az a kép tetején látható fekete műanyag karikának(tankszellőztető?) az alsó vagy a felső kivezetésére kell mennie? Tehát igy most jó helyen van az "1"-es cső a műanyag karika alsó kivezetésén, vagy cseréljem meg ennél a bizonyos fekete műanyag karikánál a "2"-es számú csővel?

k_rd_s1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen meg az lenne a kérdésem hogy a "2"-es cső az jó helyen van a fékszervó dobbol kiálló alkatrészen, vagy cseréljem fel a "?"-el jelölt vékony kis műanyag csővel? (Ez a kérdőjeles cső egyébként megy az utastérbe ez mi?)

k_rd_s2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem visszakötözgetni a csöveket, viszont 1-2 csőnél nem vagyok biztos hogy jó helyen van. Ebben kérném valaki tapasztalt segitségét.

Az első kérdésem az lenne hogy ezen a képen az "1"-es cső az a kép tetején látható fekete műanyag karikának(tankszellőztető?) az alsó vagy a felső kivezetésére kell mennie? Tehát igy most jó helyen van az "1"-es cső a műanyag karika alsó kivezetésén, vagy cseréljem meg ennél a bizonyos fekete műanyag karikánál a "2"-es számú csővel?

http://kepfeltoltes.hu/100416/k_rd_s1_www....ltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen meg az lenne a kérdésem hogy a "2"-es cső az jó helyen van a fékszervó dobbol kiálló alkatrészen, vagy cseréljem fel a "?"-el jelölt vékony kis műanyag csővel? (Ez a kérdőjeles cső egyébként megy az utastérbe ez mi?)

http://kepfeltoltes.hu/100416/k_rd_s2_www....ltoltes.hu_.jpg

A kérdőjeles vékony cső, a belsőlevegő keringetés vákumcsöve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.