Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha már probléma:

Astra F X14xe rádugtuk gépre és üzemi hő elérést követően is azt írta ki hogy a keverék dús. adtunk neki egy kis gázfröccsöt és motorféknél is azt írja dús.Persze rengeteget eszik. (hosszú távon is 10,5l)

1, Lehet e a lambda-szonda baja vagy esetleg más?

2, ha folyamatosan dús akkor E85-el is menne szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

van 1 astrám 1,6 os 16 szelepes és az a gondom hogy kopog nagyon gyorsan bemelegszik és nem is ugy megy mint régen.találkozott már vki ilyennel?előre is köszönöm

Hibát nem jelez? (kis motor piktogramos hibalámpa)

Mi a motorkódod? (motorszám elő karakterei pl X16XEL)

A kopog dolgot is jó lenne pontosítani. Milyen kopogás honnan hallani? Mikor jelentkezik a kopogás? hidegen/melegen/mindig, üresjáratban/nagyobb fordulaton/ terhelve/terheletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Ha már probléma:

Astra F X14xe rádugtuk gépre és üzemi hő elérést követően is azt írta ki hogy a keverék dús. adtunk neki egy kis gázfröccsöt és motorféknél is azt írja dús.Persze rengeteget eszik. (hosszú távon is 10,5l)

1, Lehet e a lambda-szonda baja vagy esetleg más?

2, ha folyamatosan dús akkor E85-el is menne szerintetek?

Lambda szonda vagy a kétvezetékes hőgomba halódik.

Link to comment
Megosztás:

nem jelez hibát.a motorkód :x16xel.a kopogásbiztos hogy a motorból jön csinálja hidegen is de főleg melegen is terhelés alatt .gyertya és kopogásérzékelő kicserélve.melegedés kb 5 perc és üzemi hőfokon van ez még most el is megy de mi lesz ha jön a nyár ?

Meg kellene ejteni egy szkópos gyújtásdiagnosztikát.

(pl. valami hibából kifolyólag a túl nagy előgyújtásod kopogást és rendkívül nagy hőterhelést jelent a motornak)

Link to comment
Megosztás:

A lambda-szondát hiba nem jelzi (pl:chak lámpa)? A hőgomba hogyan tud haldoklani? (néha mér néha nem vagy nem azt a hőfokot jelzi pl.: üzemi hőmérsékletnél még csak 40 fokot mér?

De, az "egyesített motorhiba" sárga jelzőlámpája [check engine] jelzi egyéb ( kb. 10 más) hibával együtt.

Link to comment
Megosztás:

Tuti nincs hibalámpád? Egyáltalán benne az izzó (ha gyujtást ráadod világít) Ha ennyire szegény a keverék akkor azt már jelezni szokta. Meg a lambda hibát is jelzni általában. Üzemanyag nyomást mértetek már?

ha ráadom világít amugy nem. a nyomás még nem lett megnézve.van 1 ugyanilyen kocsi csak az jo arra gondoltunk átcserélünk 1 2 jeladót hátha pont ráhibázunk szerinted miket cseréljünk át?

Link to comment
Megosztás:

A lambda-szondát hiba nem jelzi (pl:chak lámpa)? A hőgomba hogyan tud haldoklani? (néha mér néha nem vagy nem azt a hőfokot jelzi pl.: üzemi hőmérsékletnél még csak 40 fokot mér?

Jelzi, ha már nagyon rossz, addig csak a fogyasztáson veszed észre. A hőgomba úgy haldoklik, hogy nem úgy változik már az ellenállása, mint újkorában, így a motorvezérlő hidegnek érzékeli a motort, ezért dúsít rá (ahogy írtad). Ha cseréled, semmiképp se QH gyártmányúra! A lambdából pedig csak gyárit!!

Link to comment
Megosztás:

ha ráadom világít amugy nem. a nyomás még nem lett megnézve.van 1 ugyanilyen kocsi csak az jo arra gondoltunk átcserélünk 1 2 jeladót hátha pont ráhibázunk szerinted miket cseréljünk át?

Én a lambda szondával kezdeném. Hőfok jeladó nem valoszínű mert akkor inkább dúsítana ha az kuka lenne. Esetleg lehet a map szenzor...

Próbáltad már 98-as benzinnel? Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve? Üzemanyag nyomást továbbra is javaslom megmérni.

De azt nem értem, hogyan tud úgy szegényíteni, hogy azt a lambda szonda nem veszi észre :lol: vagy hogyan tud nagyobb úgy előgyújtást adni, hogy a kopogás szenzor nem veszi észre...

Nem volt estleg motorgenerál hengerfej sikolás és ebből adódóan nagyobb kompresszió?

Link to comment
Megosztás:

Meg kellene ejteni egy szkópos gyújtásdiagnosztikát.

(pl. valami hibából kifolyólag a túl nagy előgyújtásod kopogást és rendkívül nagy hőterhelést jelent a motornak)

erre már mi is gondoltunk de mi okozhat nagy előgyújtást?esetleg még ha kevés kaját kap az nem okozhatja?

Mielőtt bármit is cseréltetnél el kell vinni diagnosztikára. Az lenne a legjobb, ha van lehetőség mobil élő adat megjelenítésre, így tudnátok figyelni menet közben a lambda és a kopogásdetektor jelét és hogy ennek megfelelően szabályoz-e az ecu.

(Egyébként ha jól tudom, a lambda hibát csak akkor jelzi ki és tárolja le a rendszer, ha a jel a szabályozási tartományon közel 1 percen át kívül esik.)

Link to comment
Megosztás:

Én a lambda szondával kezdeném. Hőfok jeladó nem valoszínű mert akkor inkább dúsítana ha az kuka lenne. Esetleg lehet a map szenzor...

Próbáltad már 98-as benzinnel? Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve? Üzemanyag nyomást továbbra is javaslom megmérni.

De azt nem értem, hogyan tud úgy szegényíteni, hogy azt a lambda szonda nem veszi észre :lol: vagy hogyan tud nagyobb úgy előgyújtást adni, hogy a kopogás szenzor nem veszi észre...

Nem volt estleg motorgenerál hengerfej sikolás és ebből adódóan nagyobb kompresszió?

minden fajta benzint kipróbáltam.müszer volt rátéve de nem találja az agyát.-22 ben 5 perc és 95fok.Motorgenerálról nem tudok nemrég van nálam eddig jó volt 2 hete csinálja

Link to comment
Megosztás:

Ha nem láttja az agyát akkor ott valami gond lehet az ecu-val.

Ha hibakódot próbálsz kivillogtatni akkor legalább a 12-t villogja?

az a baj hogy nem tudjuk melyik láb a csatlakozón az ab mert nincs megjelölve és ami a hibakódos könyvemben van csatlakozó az nem is hasonlít az én csatlakozómra

Link to comment
Megosztás:

az a baj hogy nem tudjuk melyik láb a csatlakozón az ab mert nincs megjelölve és ami a hibakódos könyvemben van csatlakozó az nem is hasonlít az én csatlakozómra

Neked akkor a 16 polusu csatlakozód lehet. ott az 5-6 lábat kell összezárni.

Itt találsz arról is ábrát:

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Link to comment
Megosztás:

Neked akkor a 16 polusu csatlakozód lehet. ott az 5-6 lábat kell összezárni.

Itt találsz arról is ábrát:

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

de ugye tuti hogy az a két láb lesz az?Már csak azért mert nem szeretnék füstgépet csinálni :lol: van elég baja így is.Szerintem hétvégén kipróbálom,és majd írok hogy mi a helyzet remélem megoldódik a nagy rejtély.Köszönöm az eddigi segítségeket

Link to comment
Megosztás:

de ugye tuti hogy az a két láb lesz az?Már csak azért mert nem szeretnék füstgépet csinálni :lol: van elég baja így is.Szerintem hétvégén kipróbálom,és majd írok hogy mi a helyzet remélem megoldódik a nagy rejtély.Köszönöm az eddigi segítségeket

Ha a kép szerint csinálod nem lehet baj:

s007.jpg

Itt már sokan csináltuk így én is. Még semmi nem füstölt el. Volt olyan örült/bátor aki úgy kezdett neki, hogy sorba kezdte rövidrezárni próbálgatva. Ha jól tudom ő is megúszta azzal, hogy egy biztosítéka szállt el.

A kivillogtatás menetét gondolom tudod. (rövidrezár->gyújtást ráad(nem ráindít!!)->figyeli a villogást)

Link to comment
Megosztás:

Ha a kép szerint csinálod nem lehet baj:

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i..._codes/s007.jpg

Itt már sokan csináltuk így én is. Még semmi nem füstölt el. Volt olyan örült/bátor aki úgy kezdett neki, hogy sorba kezdte rövidrezárni próbálgatva. Ha jól tudom ő is megúszta azzal, hogy egy biztosítéka szállt el.

A kivillogtatás menetét gondolom tudod. (rövidrezár->gyújtást ráad(nem ráindít!!)->figyeli a villogást)

ennél a fajtánál is kezd vmivel (12)vagy egyből a hibát villogja ki,és ha jol látom ez már 4 számjegyü kódokat ír ki ugye?

Link to comment
Megosztás:

ennél a fajtánál is kezd vmivel (12)vagy egyből a hibát villogja ki,és ha jol látom ez már 4 számjegyü kódokat ír ki ugye?

Általában a 12-vel kezdik, a 4-számjegyű kódok pedig csak a Siemens vezérlőknél vannak, nem biztos, hogy a Tiéd olyan, a csatlakozó tipusa nem jelent semmit ebből a szempontból.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.