Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A vez szett a szíjat, és a feszítőt tartalmazza. Vegyél hozzá egy jó minőségű pumpát. Vagy vedd meg egyesével a cuccokat. Úgy is jó.

A pk6-os szíj cseréjekor nem szükséges feszítőt cserélni. Persze ha már hangos a görgője, azt cserélheted. Lehet kapni azt is.

Van szett Bosch 48000-ért amit kicsit sokallok... Meg van egy SKF meg egy GATES, mindkettő vízpumpával eyütt. Mindez 36ezerért. Meg 28ezerért egy Gates tömítésekkel... Na meg persze külön külön ugye. De gondolom a Bosch, Gates SKF azért minőségnek számítanak ugye?

Engem nem a görgő hanem a szíj hangja zavar. Vagyis azt hallani. Rendesen nyikorog. Hidegen melegen mindenhogy. Amúgy mi az a pk6-os szíj?

Link to comment
Megosztás:

Van szett Bosch 48000-ért amit kicsit sokallok... Meg van egy SKF meg egy GATES, mindkettő vízpumpával eyütt. Mindez 36ezerért. Meg 28ezerért egy Gates tömítésekkel... Na meg persze külön külön ugye. De gondolom a Bosch, Gates SKF azért minőségnek számítanak ugye?

Engem nem a görgő hanem a szíj hangja zavar. Vagyis azt hallani. Rendesen nyikorog. Hidegen melegen mindenhogy. Amúgy mi az a pk6-os szíj?

szíjból csak gates, a pumpából, és a feszítőből meg ha keret van rá SKF

6 bordája vana szíjnak az a pk6

Link to comment
Megosztás:

szíjból csak gates, a pumpából, és a feszítőből meg ha keret van rá SKF

6 bordája vana szíjnak az a pk6

A GATES szíj 6ezer az SKF feszítő meg a pumpa összesen 20ezer. Ez 26ezer. Amit kedvezményekkel együtt 16ezerért meg tudok venni a Unixba. Az úhy egész jó ár érte nem ?

Aha. Akkor majd megnézem mi van a kocsimon.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

A GATES szíj 6ezer az SKF feszítő meg a pumpa összesen 20ezer. Ez 26ezer. Amit kedvezményekkel együtt 16ezerért meg tudok venni a Unixba. Az úhy egész jó ár érte nem ?

Aha. Akkor majd megnézem mi van a kocsimon.

Köszi a segítséget.

hát aznagyon jó ár!!!

sőt remek!!!!!

Link to comment
Megosztás:

A GATES szíj 6ezer az SKF feszítő meg a pumpa összesen 20ezer. Ez 26ezer. Amit kedvezményekkel együtt 16ezerért meg tudok venni a Unixba. Az úhy egész jó ár érte nem ?

Aha. Akkor majd megnézem mi van a kocsimon.

Köszi a segítséget.

Ezt az árat hogy és hol buliztad ki??? Milyen motorkódod van?

kártyám az nekem is van, Gates szíj az egy másik helyen is ugyanennyi, kb. de 16 ért kompletten az elég occó! (20-21 ért fogok rendelni, Gates szíj görgővel, meg valamilyen pumpa...lehet hogy olcsóbb típus lesz?-- akkor viszont inkább én költenék a Unixnál 16ot egy SKF/Gates kombinációra, mint másutt 21 et....- és azt csak át kell vennem:)

A gyújtáseolsztó alatti tömítőgyűrűre lökjetek légyszi egy linket/kódot hogy milyen is kell.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az árat hogybuliztad ki??? Milyen motorkódod van?

kártyám az nekem is van, Gates szíj az egy másik helyen is ugyanennyi, kb. de 16 ért kompletten az elég occó! (20-21 ért fogok rendelni, Gates szíj görgővel, meg valamilyen pumpa...lehet hogy olcsóbb típus lesz?)

40% kedvezményem van a unixnál. X16SZR a kód (tovább i kell?)

A GATES szíj az 6094 pontosan, az SKF feszítő csapágy 11562 pontosan, az SKF vízpumpa pedig 11125. Az összesen 28781. Ha lejön a kedvezmény akkor lesz 17268 pontosan.

Mondjuk 19 ezerért van GATES meg SKF készlet de abba nincs pumpa. Ami 11400 lenne nekem.

Amibe van vízpumpa az már 36 ezer. A GATES is meg a SKF is. Ami 21600 lenne nekem.

Ha közel laksz vehetek neked is...

Link to comment
Megosztás:

Ugye? Csak nem jártál már ott... ?

Idén nyáron voltam arrafelé.

Látom Te szedegeted össze az alkatrészeket, Ti is fogod csinálni?

Termosztátot és fagyállót cserélsz-e? Ilyenkor sokkal célszerűbb kicserélni, még ha jelenleg jó is, mert ha a mostani megpurcan, akkor lehet leszedni a vezérlést megint...

Link to comment
Megosztás:

Idén nyáron voltam arrafelé.

Látom Te szedegeted össze az alkatrészeket, Ti is fogod csinálni?

Termosztátot és fagyállót cserélsz-e? Ilyenkor sokkal célszerűbb kicserélni, még ha jelenleg jó is, mert ha a mostani megpurcan, akkor lehet leszedni a vezérlést megint...

fagyálló csere így is úgy is, mert kifolyik a pumpa helyén.

Link to comment
Megosztás:

Idén nyáron voltam arrafelé.

Látom Te szedegeted össze az alkatrészeket, Ti is fogod csinálni?

Termosztátot és fagyállót cserélsz-e? Ilyenkor sokkal célszerűbb kicserélni, még ha jelenleg jó is, mert ha a mostani megpurcan, akkor lehet leszedni a vezérlést megint...

Gondolkodtam a készleten is meg a darabokba való összeszedésen is. Próbálok minél olcsóbban kijönni. Na meg persze ha lehet minőséget beépíteni.Mert azért a vezérlés csak nem játék... Vagy? Szerintem az összeszedegetés lesz. Fagyálló mindenképp lesz, a termosztátot viszont most hogy mondod... De mondjuk az a 3-4 ezer már nem nagyon számít. Lehet az is megy akkor. Habár még semmi probléma vele.

Link to comment
Megosztás:

Vezérléscsere? C18XEL 1.8 B. Gates szíj, autómata feszítő, közbetét görgőt vettem 20ért.

De akárki akármit mond (hiába gyári beszállítója az opelnek, 60E után nemsokkal eléri a csereidőt sajnos :S)

Vízszivattyú, mivel u.gy szíj megy rá kibírja a durva 150E kilómétert (ha csak nem látszik szivárgás, de ilyenkor azt is számold bele hogy az új szíj + görgő kicsit feszesebb, többet feszíthet rajta)

Üzaszűrőnek pedig tökéletes a Mahle!!! (Olcsó, jó, néhol gyári beszállító!)

Link to comment
Megosztás:

Vezérléscsere? C18XEL 1.8 B. Gates szíj, autómata feszítő, közbetét görgőt vettem 20ért.

De akárki akármit mond (hiába gyári beszállítója az opelnek, 60E után nemsokkal eléri a csereidőt sajnos :S)

Vízszivattyú, mivel u.gy szíj megy rá kibírja a durva 150E kilómétert (ha csak nem látszik szivárgás, de ilyenkor azt is számold bele hogy az új szíj + görgő kicsit feszesebb, többet feszíthet rajta)

Üzaszűrőnek pedig tökéletes a Mahle!!! (Olcsó, jó, néhol gyári beszállító!)

azét ilyen hülyeségeket ne beszéljünk már jó???

ahol egybe van a vezérlésben a pumpa a feszítő, ott egybe 60anként jó??

ahol külön van a pumpa, ott csak akkor kell, ha tényleg baja van, de ahol egybe van ott 60

maxa gyárit amivel kijött a gyárból, azt leet 120ig hagyni, de az se életbiztosítás!

Link to comment
Megosztás:

És mi az hogy u.gy. szíj?

Az lehet ugyanaz mint a gyári, ugyanolyan feszes. A gyári is lehet ugyanaz, Opel nem gyárt vez. szíjat. :D

usgyi :)

am az 1.8 xel az majd xe annak meg talán külön van a vezérlésea pumpától...

de eddig egybevezérléses mociról volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.