Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Meg kellene sasolni mind a két mocihoz tartozó elektromos rajzot, abból ki lehet deríteni!

de ő nem NZről csinál Se-t

hanem egy butítottból akarja visszahozni az eredetit, meg meg is van piszkálva.

kellene egy kép, és eldönthető...

egy próbát megérne sztem.

Link to comment
Megosztás:

Ez a te volt szívósorod!

Semmi konkrét adatod nincs már róla vagy közeli képed?

http://www.opel16v.hu/kepek/2005/temp/szivosor.jpg

Nincs semmi adatom róla, a gyári szívósorból lett alakítva, így nem sok anyag kellett hozzá, csak

a hegesztés és a kialakítás. De az se volt 5 perces meló, azért kerül annyiba, amennyibe :lol:

Nem értek az áramlástanhoz, de parasztos eszemmel arra gondolok, hogy szerintem itt ennél a rendszerű szívócsöveknél a legfőbb gond amikor szétválik a levegő az egyes hengerekhez, már ott van benne egy 90 fokos törés, ez talán lassítja is. Ezt a törést nem lehetne kivenni a rendszerből valahogyan? (laikus vagyok)

Persze, erre jó a 4 pillangós szívósor :lol: De az már más költségkategória <_<

X16XE komputerhez írtam a gsi topicba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na kicseréltem a gyertya kábeleket,és lekopogom megszűnt a rángatózás,de az alapjárati probléma sajna nem.

Az Opelben ugye ajánlották,hogy nézzem meg a szívósor tömítést,és cseréljem ki fémre,mert szerintük már létezik olyan is.Csakhogy nem találok sehol.Mindenhol csak papírt tudnak!!!

Ti tudtok róla,hogy létezik fém vagy alu??? <_<

Link to comment
Megosztás:

Na kicseréltem a gyertya kábeleket,és lekopogom megszűnt a rángatózás,de az alapjárati probléma sajna nem.

Az Opelben ugye ajánlották,hogy nézzem meg a szívósor tömítést,és cseréljem ki fémre,mert szerintük már létezik olyan is.Csakhogy nem találok sehol.Mindenhol csak papírt tudnak!!!

Ti tudtok róla,hogy létezik fém vagy alu??? <_<

Mennyi volt a kábelszett? Én már vhol hallottam alu tömítésről, asszem itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi volt a kábelszett? Én már vhol hallottam alu tömítésről, asszem itt a fórumon.

Brecav gyártmányú,és 15.000 Ft-ért hozta a villamosságis ismerősöm!!!

Ja,még egy dolog amit kihagytam,hogy szedtem le a kábeleket,és a 2-3 henger kábelei fel voltak cserélve a trafónál!!!Ez mit okozhatott esetleg???

Link to comment
Megosztás:

Brecav gyártmányú,és 15.000 Ft-ért hozta a villamosságis ismerősöm!!!

Ja,még egy dolog amit kihagytam,hogy szedtem le a kábeleket,és a 2-3 henger kábelei fel voltak cserélve a trafónál!!!Ez mit okozhatott esetleg???

Arra emlékszem, hogy ezek egyszerre járnak le, és fel, de nem tudom, hogy az ütem is megegyezik-e.

Link to comment
Megosztás:

Brecav gyártmányú,és 15.000 Ft-ért hozta a villamosságis ismerősöm!!!

Ja,még egy dolog amit kihagytam,hogy szedtem le a kábeleket,és a 2-3 henger kábelei fel voltak cserélve a trafónál!!!Ez mit okozhatott esetleg???

Ha "jól" voltak felcserélve, akkor nem okozhatott semmi bajt, mivel a gyújtásmodul kettesével ad szikrát.

Link to comment
Megosztás:

A fém szívósor tömítésre van valakinek ötlete?Hol találok?Tényleg kapható-e?Opel szervizben is csak papír van,ma megkérdeztem,de akkor nem tudom miért mondták,hogy létezik fém...

és miért nem jó a papír?

most kicseréled, már nemigen kell többet cserélned.

mennyi idős a kocsid?

Link to comment
Megosztás:

és miért nem jó a papír?

most kicseréled, már nemigen kell többet cserélned.

mennyi idős a kocsid?

nekem jó lenne az is,de ugye a szervizben ezeket hozták hiba lehetőségnek,hogy vagy a szívósor tömítés van szakadva vagy pedig a computer elektronikája rossz!!!98-as az autóm,és tavaly kapott új tömítést,de az mondta az Opeles szerelő,hogy meghúzásnál elszakadhat,és lehet már kapni fémet ami tuti jó!!!Aztán kiderülhet,hogy semmi baja,de ahhoz szét kell szedni,hogy lássuk...

Sajna computert nem tudtam eddig szerezni,mert akkor inkább azzal kezdeném a próbát,hogy tényleg az-e a hibás!!!

Ha esetleg valakinek van elfekvőben X16XEL computer,és kölcsön tudná adni 1 próbára azt nagyon megköszönném

:lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

nekem jó lenne az is,de ugye a szervizben ezeket hozták hiba lehetőségnek,hogy vagy a szívósor tömítés van szakadva vagy pedig a computer elektronikája rossz!!!98-as az autóm,és tavaly kapott új tömítést,de az mondta az Opeles szerelő,hogy meghúzásnál elszakadhat,és lehet már kapni fémet ami tuti jó!!!Aztán kiderülhet,hogy semmi baja,de ahhoz szét kell szedni,hogy lássuk...

Sajna computert nem tudtam eddig szerezni,mert akkor inkább azzal kezdeném a próbát,hogy tényleg az-e a hibás!!!

Ha esetleg valakinek van elfekvőben X16XEL computer,és kölcsön tudná adni 1 próbára azt nagyon megköszönném

:lol: <_<

meghúzásnál elszakad?

nemtudom milyen az a tömítés... de minden esetre érdekesnek hangzik

Link to comment
Megosztás:

meghúzásnál elszakad?

nemtudom milyen az a tömítés... de minden esetre érdekesnek hangzik

hát én is furcsálltam,de sajna nincs jobb ötletem!!!Lehet,hogy veszek gyárit az csak erősebb mint utángyártott társai.Kicserélem aztán meglátjuk...Jó lenne,ha már megtalálnám a hiba okát!!!

Link to comment
Megosztás:

hát én is furcsálltam,de sajna nincs jobb ötletem!!!Lehet,hogy veszek gyárit az csak erősebb mint utángyártott társai.Kicserélem aztán meglátjuk...Jó lenne,ha már megtalálnám a hiba okát!!!

ezek a tömítések egy lapos papírlemezek nem??

az elszakadni meghúzáskor aligha tud, max kinyomódni.

Link to comment
Megosztás:

hát én is furcsálltam,de sajna nincs jobb ötletem!!!Lehet,hogy veszek gyárit az csak erősebb mint utángyártott társai.Kicserélem aztán meglátjuk...Jó lenne,ha már megtalálnám a hiba okát!!!

Nem hinném,hogy rögtön szívműtéttel kellene kezdeni...mi a baja most a sasnak?

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném,hogy rögtön szívműtéttel kellene kezdeni...mi a baja most a sasnak?

Nos a probléma a következő: napi első indításnál nehezen áll be az alapjárat,ingadozik le-fel aztán beáll + amúgy meg be-be rángatózik a motor!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítéssel van gond vagy computer hiba!!!

Link to comment
Megosztás:

Nos a probléma a következő: napi első indításnál nehezen áll be az alapjárat,ingadozik le-fel aztán beáll + amúgy meg be-be rángatózik a motor!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítéssel van gond vagy computer hiba!!!

...vagy injektor, vagy benzinnyomás-szabályzó... <_<

Link to comment
Megosztás:

injektor ugyan bontott,de bevizsgált,nyomásszabályzó lehet gyanús...Az tud ilyeneket produkálni?Nem tudom valahogy kideríteni csak ha kicserélem???

Mérni kéne nyomást az üzemanyag-rendszerben. Elvileg azon a szelepen lehet, ami az injektorhídon van, olyan, mint egy kerékszelep.

Link to comment
Megosztás:

Mérni kéne nyomást az üzemanyag-rendszerben. Elvileg azon a szelepen lehet, ami az injektorhídon van, olyan, mint egy kerékszelep.

szervizben mértek nyomást,de azzal nem volt gond.Legalábbis nem mondtak semmit,de pont ott voltam amikor mérték,és vákuummal mértek 2.7 bart vákuum nélkül meg 3 bart,ha jól emlékszem!!!

Link to comment
Megosztás:

Na akkor három dolgoggal kezdeném.

Először is a szívósor papírtömítését mielőtt felrakják,vékonyan kenjék meg gumiámpasztával és ne izomból huzzák rá.

Másrészt a pillangó utáni csövet ki kell szedni és tüzetesen átnézni nem-e lyukas az oldala,repedéseket keresni rajta.

Erről a csőről beszélek:

img_226.jpg

Alapjárati motort is ki kellene venni,tisztítani és a myakán lévő tömítést megnézni,jó-e még.

AGR szelepje jó még?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.