Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Már régebb óta jellemző, hogy nincs meg az a szép fordulatesés, hanem ha lelépek a gázról, mondjuk csak üresben próbálgatva, akkor a fordulat nagyon komótosan vándorol lefele, nincs az a dinamikus ugrándozás, aminek lennie kellene szerintem. Viszont semmi más gondom nincs a kocsival. Ez mitől lehet?

Ez nálam is mindennapi esemény. Hidegen indításnál is olykor elég lassan ereszkedik le, de van mikor egy hirtelen mozdulattal lemegy emelt alapjáratra. ;)

Link to comment
Megosztás:

áj hev a litöl problem vit máj motor.

Van amikor csinál olyat mondjuk reggel hidegen indításnál, hogy beindul szépen csökken a fordulat és leáll. Ha megint beindítom akkor már nem áll le, viszont a fordulat ingadozik lemegy meleg alapjáratig, majdnem lefullad, kapcsol a komputer és újra felpörgeti a motort és amíg be nem melegszik nem igazán stabil az alapjárat, ingadozik.

Ez vajh miért lehet? Valahol olvastam hogy légtömegmérő probléma okozhatja ezt a fajta hibát. ;)

Ha már angol fonetika, akkor endzsin. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítségeteket szeretném kérni!Van egy 1.6 16v Ecotec Astra F-em,és olyan problémám van vele,hogy alapjáraton rángatózik a motor menet közben meg alacsony fordulaton rángat meg dadog!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítésnél van gond vagy computer hiba!!!

Valakinek volt hasonló problémája???

;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítségeteket szeretném kérni!Van egy 1.6 16v Ecotec Astra F-em,és olyan problémám van vele,hogy alapjáraton rángatózik a motor menet közben meg alacsony fordulaton rángat meg dadog!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítésnél van gond vagy computer hiba!!!

Valakinek volt hasonló problémája???

;) ;)

Ha alapjáraton közlekedsz vele sokadik sebességben és oda is lépsz neki alacsony fordulaton, akkor ne csodálkozz. 2000rpm-es fordulat alatt nem illik odalépni neki.

Ha mégsem ilyen eredetű a probléma, akkor a többiek remélhetőleg segítenek.

Link to comment
Megosztás:

Ha alapjáraton közlekedsz vele sokadik sebességben és oda is lépsz neki alacsony fordulaton, akkor ne csodálkozz. 2000rpm-es fordulat alatt nem illik odalépni neki.

Ha mégsem ilyen eredetű a probléma, akkor a többiek remélhetőleg segítenek.

Mondjuk kanyarodok és vissza rakom 2-be vagy 3-ba akkor is csinálja,de tök mindegy,mert ha elakarok indulni akkor ugye el kezdem nyomni a gázt,és először dadog majd elkapja a fordulatot!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítségeteket szeretném kérni!Van egy 1.6 16v Ecotec Astra F-em,és olyan problémám van vele,hogy alapjáraton rángatózik a motor menet közben meg alacsony fordulaton rángat meg dadog!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítésnél van gond vagy computer hiba!!!

Valakinek volt hasonló problémája???

;) ;)

AGR szelep, lambdaszonda, fals levegő... esetleg gyújtáskábel, gyertya.

Ha az injektorfejek eresztenek, az is lehet a fenti sztori oka, tegyél bele a benyába piros protec adalékot ;)

Link to comment
Megosztás:

a hidrotőkék jó esetben hidegen álló motorban is magukban tartjáka nyomást igaz???

na már most, van ez a verzió, amikor is kézzel nyomkodjuka himbákat a tőkéknél, hogy amelyik megmozdul lefelé, az nem tartja mega nyomást, és szar.

az lenne a kérdésem, hogy mikor nyomkodjam?

mikor a bütyök felfelé áll nem?

ekkor nem nyomja le a himbát semmi, mert ha a bütyök lefelé áll, akkor már kinyomódik belőle az olaj is vagy nem?

erről vki vmit?

Link to comment
Megosztás:

/nincs valakinek 1,4 nz-s motorhoz való vez szíj műanyag borítása komplett? /nem lehet már kapni, bontóban meg nem volt.../ mondjuk olyan 5 ezerig. ;) /válság van!/

Bontóból talán tudok 5E-ig.Persze nem ígérhetem.Komplett kellene-tehát alsó,felső,első,hátsó ;) stb ?

Mi az, hogy nem lehet kapni? A Csergőben van:

- hátsó (motor felőli) cikkszáma: 06 68 467, katalógusszáma: 90352715, ára: 8919Ft

- első alsó rész motorszámfüggő, 2-féle van, 3960Ft, ill. 3410Ft

- első felső rész szintén 2-féle van, 3073Ft mindkettő.

Pontosabb infókért motorszámot kérek.

Nekem is kell majd cserélnem, el van deformálódva, néha súrlódik a szíjtárcsával.

Link to comment
Megosztás:

a hidrotőkék jó esetben hidegen álló motorban is magukban tartjáka nyomást igaz???

na már most, van ez a verzió, amikor is kézzel nyomkodjuka himbákat a tőkéknél, hogy amelyik megmozdul lefelé, az nem tartja mega nyomást, és szar.

az lenne a kérdésem, hogy mikor nyomkodjam?

mikor a bütyök felfelé áll nem?

ekkor nem nyomja le a himbát semmi, mert ha a bütyök lefelé áll, akkor már kinyomódik belőle az olaj is vagy nem?

erről vki vmit?

Nem nyomódik ki belőle az olaj, feltéve hogy jó a tőke.

Pont az a szerepe a tőkének, hogy a benne megtartott olajjal tartsa a "terpesztési" távolságot a szelep és a bütyök között.

A felső holtpontján van az olajzási pont, azaz ha legfelül van a tőke, akkor a rendszerben levő olajnyomás tölti az esetleges

elszivárgott mennyiséget, vagy a növekvő hézag miatti plusz mennyiséget. Amint onnan kimozdul, tartja a töltött mennyiséget

jó esetben.

Link to comment
Megosztás:

Nem nyomódik ki belőle az olaj, feltéve hogy jó a tőke.

Pont az a szerepe a tőkének, hogy a benne megtartott olajjal tartsa a "terpesztési" távolságot a szelep és a bütyök között.

A felső holtpontján van az olajzási pont, azaz ha legfelül van a tőke, akkor a rendszerben levő olajnyomás tölti az esetleges

elszivárgott mennyiséget, vagy a növekvő hézag miatti plusz mennyiséget. Amint onnan kimozdul, tartja a töltött mennyiséget

jó esetben.

na igen

ez van ha jó a tőke, de mint tudjuk, nekem valamelyik szar

és azt akarom kideríteni, csak nem tudok mikor kell nyomkodni, hogy tutira mennyek.

mert pl ha szar, akkor a bütyök lefelé áll, akkor ki is nyomhatja belőle egyből az olajat, és akkor én már hiába fogom nyomkodni.

de ha a bütyök felfelé áll, akkor elvileg ha én megnyomom, akkor nyomom ki belőle nem?

ha jó a tőke, nem fogom bírni lenyomni egy kicsit se, ha szar, akkor igen. ha jól értem a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

így nem fogod tudni szerintem megnézni, mert ehhez már teljesen szarnak kell lenni a tőkének.

akkor milyen megoldást tudsz mondani???

meg mikor teljesen szar egy tőke? nekem már egy éve kisebb nagyobb megszakításokkal szól.

tél óta hidegen állandóan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.