Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

egyszer néztem én is géppel, nekem is valahol 700-800 körül volt ..hidegen is..nemtudom, egyszer ha tali alkalmával összefutunk kipróbálod ezt, és megmondod ez is annyival gyengébb e :)

Az fura, mert nekem hidegen 1200 körül pörög. :huh:

Rendicsek, szintúgy fordítva. :D

Link to comment
Megosztás:

Az is meleg volt, valamint az én autóm is a teszt során. Abban sem volt fordulatszámmérő, az meg feltűnt, hogy lusta/gyenge. Nem gondoltam volna hogy 15 paci ennyit jelentene...

Amúgy az alapjárat 795rpm az enyémnek. :huh:

Van összehasonlítási alapom az x16szr és a c14se között, mert a két lányomnak ilyenek vannak, mindkettő caravan. Szóval az 1,6-os lent nyomatékosabb, az 1,4-es pedig fönt jobban gyorsul. Én, ha választanom kellene az 1,4se-t választanám.

Link to comment
Megosztás:

Van összehasonlítási alapom az x16szr és a c14se között, mert a két lányomnak ilyenek vannak, mindkettő caravan. Szóval az 1,6-os lent nyomatékosabb, az 1,4-es pedig fönt jobban gyorsul. Én, ha választanom kellene az 1,4se-t választanám.

De az SE, nem NZ, kéremszépen. :huh:

Link to comment
Megosztás:

De az SE, nem NZ, kéremszépen. :huh:

Olyanom is vót (9 évig), az egy hangyányit gyengébb mint az 1,6-os. Azzal csak az volt a bajom főútra rákanyarodásnál, hogy ha nem nyomtam eléggé neki akkor majdnem elcsaptak a főúton jövők, ha meg nyomtam neki akkor csak pörgött a kerék, de a kocsi ottmaradt állva, és megint majdnem elcsaptak a főúton jövők! :)

Link to comment
Megosztás:

Olyanom is vót (9 évig), az egy hangyányit gyengébb mint az 1,6-os. Azzal csak az volt a bajom főútra rákanyarodásnál, hogy ha nem nyomtam eléggé neki akkor majdnem elcsaptak a főúton jövők, ha meg nyomtam neki akkor csak pörgött a kerék, de a kocsi ottmaradt állva, és megint majdnem elcsaptak a főúton jövők! :huh:

így én is szoktam járni :)

Link to comment
Megosztás:

Igen!

jajo akkor már értem

azt hittem hogy a pumpára is azt értetted

Hq-t azért én nem venék...

feszítő is esett már szét, szétrepedt még a blokk is úgy összeakadt a vezélése, de maradt már a kezünkben a vízpumpa szíjkereke is, csomagból való kivétel után!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

jajo akkor már értem

azt hittem hogy a pumpára is azt értetted

Hq-t azért én nem venék...

feszítő is esett már szét, szétrepedt még a blokk is úgy összeakadt a vezélése, de maradt már a kezünkben a vízpumpa szíjkereke is, csomagból való kivétel után!!!!!!

Én meg láttam hibás Sony tv-t és kigyulladt Bosch hűtőt!

Mindenből van rossz,de persze nem a legolcsóbbat vesszük meg és nem is rögtön a legdrágábbat,ha van észszerűbb lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet az, hogy az autónak alapjáraton büdös a kipuff szaga? Tavalyi zöldkártyamérésnél is az alapjárati CO egy nagyságrenddel nagyobb vol, mint az emelt fordulaton (3000rpm) mért érték, pedig emléxem, hogy azelőtt a két érték kb. egyforma volt. Mi halódik, a katalizátor, vagy esetleg a lambda? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet az, hogy az autónak alapjáraton büdös a kipuff szaga? Tavalyi zöldkártyamérésnél is az alapjárati CO egy nagyságrenddel nagyobb vol, mint az emelt fordulaton (3000rpm) mért érték, pedig emléxem, hogy azelőtt a két érték kb. egyforma volt. Mi halódik, a katalizátor, vagy esetleg a lambda? :huh:

Irigylem a problémáid! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon, de rögötn lenne kérdésem. Kigyulladt a sárga motorkontroll lámpa, és a 0170-es hibakódot atda. Más hibakód nincs. Annyi még a jelenség, hogy a motorfék elején picit rángat, és az alapjárat néha "fennakad". Az alapjárati motor pedig 1-2 hetes, az előző kikészült, csere után jó volt. Magas fordulaton gyullad ki a lámpa, 2000 körül, alatta van, hogy kialszik. Valaki írta, hogy esetleg lambdaszonda is okozhat ilyen 0170-es hibakódot, de a szondára nem volt hibakód. Mit lenne érdemes ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet az, hogy az autónak alapjáraton büdös a kipuff szaga? Tavalyi zöldkártyamérésnél is az alapjárati CO egy nagyságrenddel nagyobb vol, mint az emelt fordulaton (3000rpm) mért érték, pedig emléxem, hogy azelőtt a két érték kb. egyforma volt. Mi halódik, a katalizátor, vagy esetleg a lambda? :huh:

Szerintem általában a mi kocsijainknál ez van. Alapon rosszabb a CO mint fordulaton. Talán az alapjárati motor nem tud olyan pontosan szabályozni mint fordulaton az ECU.

Link to comment
Megosztás:

és ez teljesen biztos hogy 170-es kódot ad? nem számoltad el? :huh:

egyébként meg nem lambda hiba lesz ez, mert annak megvan a saját más kódja.

Nem hiszem. Néztem, közben írtam, 4 kört is. 10-1-7-10 villanás ismétlődve. Lambda 0130-tól 0167-ig a táblázat szerint, nekem 0130 volt amikor már volt ilyen korábban, tehát nekem is más hibakód volt rá. Mondjuk tudom, hogy a lambdája már nem 100-as, mert ZK-k is szóltak. De arra még nem volt hibakód. Viszont rángat motorféken.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.