Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kérlek, kérlek segítsetek mert megőrülök. Van egy-két műszaki adat ami számomra nem tiszta és nagyon idegesít hogy nem tudom. Egy Opel Astra F gk-im van.(persze nyilván mert ide írok :blush:)

A Forgalmi alapján: 1997; Astra 1.4 GL; 44kW; X14NZ

Van hozzá egy gépkönyv amit egy unalmas munkanapon át akartam tanulmányozni és itt kezdődtek a bajok.

Motorszám alapján vannak a végén felsorolva a kocsik, gondoltam kikeresem az enyémet és megnézem a hivatalos műszaki adatokat. Ilyen hogy X14NZ(mint az enyém) nincs benne csak olyan hogy C14NZ!

Az első kérdésem tehát az hogy az X14NZ ugyanaz mint a C14NZ, vagy csak az én gépkönyvemből hiányoznak az autóm adatai?(mondjuk ez elég furcsa lenne)

Továbbá nem tudom hogy ez a kocsi injektoros -e? Illetve az tuti (sz.tem) hogy nem hengerenkénti befecskendezéses, de akkor ez még karburátoros lenne? Azt sem hiszem. Találtam olyanokat hogy központi injektor ill. szabályozott karburátor. Az én kocsim ilyen? Pl. a múltkor kérdezték alkatrész vásársáskor(benzinszűrő,olajszűrő) hogy karburátor vagy injektor hát nem tudtam válaszolni és égtem rendesen, persze magam előtt mert az eladó sem tudta a forgalmi alapján se. Most megint ezeket fogom vásárolni és akkor melyk fajtát kérjem?

Hú köszi szépen előre is aki tud segíteni. Üdv. Rob

Link to comment
Megosztás:

Kérlek, kérlek segítsetek mert megőrülök. Van egy-két műszaki adat ami számomra nem tiszta és nagyon idegesít hogy nem tudom. Egy Opel Astra F gk-im van.(persze nyilván mert ide írok :blush:)

A Forgalmi alapján: 1997; Astra 1.4 GL; 44kW; X14NZ

Van hozzá egy gépkönyv amit egy unalmas munkanapon át akartam tanulmányozni és itt kezdődtek a bajok.

Motorszám alapján vannak a végén felsorolva a kocsik, gondoltam kikeresem az enyémet és megnézem a hivatalos műszaki adatokat. Ilyen hogy X14NZ(mint az enyém) nincs benne csak olyan hogy C14NZ!

Az első kérdésem tehát az hogy az X14NZ ugyanaz mint a C14NZ, vagy csak az én gépkönyvemből hiányoznak az autóm adatai?(mondjuk ez elég furcsa lenne)

Továbbá nem tudom hogy ez a kocsi injektoros -e? Illetve az tuti (sz.tem) hogy nem hengerenkénti befecskendezéses, de akkor ez még karburátoros lenne? Azt sem hiszem. Találtam olyanokat hogy központi injektor ill. szabályozott karburátor. Az én kocsim ilyen? Pl. a múltkor kérdezték alkatrész vásársáskor(benzinszűrő,olajszűrő) hogy karburátor vagy injektor hát nem tudtam válaszolni és égtem rendesen, persze magam előtt mert az eladó sem tudta a forgalmi alapján se. Most megint ezeket fogom vásárolni és akkor melyk fajtát kérjem?

Hú köszi szépen előre is aki tud segíteni. Üdv. Rob

A két motor uaz. A C, és az X a környezetvédelmi besorolásbeli különbségre utal. Az autó központi injektoros, és van benne katalizátor is. Ami attól szabályozott, hogy a Lambda szonda szabályozza a keverék milyenségét.

Link to comment
Megosztás:

Kérlek, kérlek segítsetek mert megőrülök. Van egy-két műszaki adat ami számomra nem tiszta és nagyon idegesít hogy nem tudom. Egy Opel Astra F gk-im van.(persze nyilván mert ide írok :blush:)

A Forgalmi alapján: 1997; Astra 1.4 GL; 44kW; X14NZ

Van hozzá egy gépkönyv amit egy unalmas munkanapon át akartam tanulmányozni és itt kezdődtek a bajok.

Motorszám alapján vannak a végén felsorolva a kocsik, gondoltam kikeresem az enyémet és megnézem a hivatalos műszaki adatokat. Ilyen hogy X14NZ(mint az enyém) nincs benne csak olyan hogy C14NZ!

Az első kérdésem tehát az hogy az X14NZ ugyanaz mint a C14NZ, vagy csak az én gépkönyvemből hiányoznak az autóm adatai?(mondjuk ez elég furcsa lenne)

Továbbá nem tudom hogy ez a kocsi injektoros -e? Illetve az tuti (sz.tem) hogy nem hengerenkénti befecskendezéses, de akkor ez még karburátoros lenne? Azt sem hiszem. Találtam olyanokat hogy központi injektor ill. szabályozott karburátor. Az én kocsim ilyen? Pl. a múltkor kérdezték alkatrész vásársáskor(benzinszűrő,olajszűrő) hogy karburátor vagy injektor hát nem tudtam válaszolni és égtem rendesen, persze magam előtt mert az eladó sem tudta a forgalmi alapján se. Most megint ezeket fogom vásárolni és akkor melyk fajtát kérjem?

Hú köszi szépen előre is aki tud segíteni. Üdv. Rob

A tied központi befecsis (erre utal a motorkódban a "Z" betű), azaz injektoros. :)

A C14NZ meg ugyanaz, mint az X14NZ, csak az utóbbi környezetkímélőbb, bár nem tudom hogyan. A két motor amúgy az első csavartól, az olajleengedő csavarig ugyanaz. :lol:

Ha opel márkaboltba voltál alkatrészt venni, akkor illett volna tudnia az eladónak, hogy injektoros. Meg úgy általában minden boltosnak tudnia kéne...

Link to comment
Megosztás:

A tied központi befecsis (erre utal a motorkódban a "Z" betű), azaz injektoros. :lol:

A C14NZ meg ugyanaz, mint az X14NZ, csak az utóbbi környezetkímélőbb, bár nem tudom hogyan. A két motor amúgy az első csavartól, az olajleengedő csavarig ugyanaz. :blush:

Ha opel márkaboltba voltál alkatrészt venni, akkor illett volna tudnia az eladónak, hogy injektoros. Meg úgy általában minden boltosnak tudnia kéne...

én szerintem találnék jópár dolgot ami nem azonos :)

pl szelepfedél, vagy a vezérlés jelölésénél is másabb :D

de alapjába véve azonos.

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baj…

F Astra, benzines, X16XL2002; 135000 km

A negyedik hengerben állandóan kormos, olajos a gyertya, nem is megy az a henger.

AGR szeleppel kezdődött, kiiktatva. Több szerelőnél volt. Rövid időre mindig megszűnt a hiba, aztán kezdődött megint. Több computer teszten is volt, semmit sem mutatott ki.

A motor hibajelző nem gyullad ki, akkor sem, ha nem megy a 4. henger. Gyertyák, kábel, stb. cserélve lett. Jelenleg úgy használom, hogy a 4-es hengerben gyertyát cserélek, és kb. 50-60 km-ig működik minden henger, aztán megint csere a 4.-ben...

Link to comment
Megosztás:

A motorkód elején lévő betűjelek a sűrítésre mutatnak rá: Az X az kb 10,5-11,5, persze ha jól emlékszem. A C az ennél kevesebbre utal, talán 9,5...nem bizonyos. A számok egyértelműen a hengerűrtartalmára utalnak. Az utána következő betűk pedig a gyújtás és befecskendezés tipusára utalnak.

Ha otthon leszek akkor megnézem, mert benne van egy könyvemben.

Link to comment
Megosztás:

A motorkód elején lévő betűjelek a sűrítésre mutatnak rá: Az X az kb 10,5-11,5, persze ha jól emlékszem. A C az ennél kevesebbre utal, talán 9,5...nem bizonyos. A számok egyértelműen a hengerűrtartalmára utalnak. Az utána következő betűk pedig a gyújtás és befecskendezés tipusára utalnak.

Ha otthon leszek akkor megnézem, mert benne van egy könyvemben.

az első karakter a környezetvédelmi besorolás...

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baj…

F Astra, benzines, X16XL2002; 135000 km

A negyedik hengerben állandóan kormos, olajos a gyertya, nem is megy az a henger.

AGR szeleppel kezdődött, kiiktatva. Több szerelőnél volt. Rövid időre mindig megszűnt a hiba, aztán kezdődött megint. Több computer teszten is volt, semmit sem mutatott ki.

A motor hibajelző nem gyullad ki, akkor sem, ha nem megy a 4. henger. Gyertyák, kábel, stb. cserélve lett. Jelenleg úgy használom, hogy a 4-es hengerben gyertyát cserélek, és kb. 50-60 km-ig működik minden henger, aztán megint csere a 4.-ben...

méretnék a hegereken kompressziót, hogy megtudjuk, nem-e felejtettek le 200e km-t :blush:

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baj…

F Astra, benzines, X16XL2002; 135000 km

A negyedik hengerben állandóan kormos, olajos a gyertya, nem is megy az a henger.

AGR szeleppel kezdődött, kiiktatva. Több szerelőnél volt. Rövid időre mindig megszűnt a hiba, aztán kezdődött megint. Több computer teszten is volt, semmit sem mutatott ki.

A motor hibajelző nem gyullad ki, akkor sem, ha nem megy a 4. henger. Gyertyák, kábel, stb. cserélve lett. Jelenleg úgy használom, hogy a 4-es hengerben gyertyát cserélek, és kb. 50-60 km-ig működik minden henger, aztán megint csere a 4.-ben...

Gyujtástrafó lett cserélve?

Link to comment
Megosztás:

gyújtástrafó még nem lett cserélve, mert állítólag kimérték és jó volt.

1997-es évjárat, 5 éve van nálam évi 5-6000 km használtam, nagyjából jó lehet a 130000 km

Én próba képpen kicserélném egy bontott másikra és átnézném a DIS csatlakozóit az ECU-ig,plusz ha minden kötél szakad ECU-t is cserélnék.

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baj…

F Astra, benzines, X16XL2002; 135000 km

A negyedik hengerben állandóan kormos, olajos a gyertya, nem is megy az a henger.

AGR szeleppel kezdődött, kiiktatva. Több szerelőnél volt. Rövid időre mindig megszűnt a hiba, aztán kezdődött megint. Több computer teszten is volt, semmit sem mutatott ki.

A motor hibajelző nem gyullad ki, akkor sem, ha nem megy a 4. henger. Gyertyák, kábel, stb. cserélve lett. Jelenleg úgy használom, hogy a 4-es hengerben gyertyát cserélek, és kb. 50-60 km-ig működik minden henger, aztán megint csere a 4.-ben...

az első amire gondolnék az a gyertyakábel... nem tudom milyenre lett cserélve, de lehet hogy nem odavaló az, vagy valami

gagyi utángyártott. az még megér egy kört.

A következő tipp az ahhoz a hengerhez tartozó injektorfej hibája, lehet hogy folyamatosan "pisil". Ezt elég nehéz ellenőrizni,

legkönnyebben úgy tudod, ha két hengerét megcseréled.

A harmadik tipp, ha az első kettő nem jönne be, hogy tényleg sűrítési végnyomást és résveszteséget kell mérni annál a

hengernél, mert lehet hogy törött a dugattyú, vagy valamelyik szelepnek van baja.

DIS-t kizárnám, mert ha az lenne szar, kettő henger nem menne (párhuzamosan van kötve kettő-kettő).

Link to comment
Megosztás:

Én próba képpen kicserélném egy bontott másikra és átnézném a DIS csatlakozóit az ECU-ig,plusz ha minden kötél szakad ECU-t is cserélnék.

DIS az a fekete gyújtótrafó, amiből a gyertyakábelek kijönnek. Én ugyan nem sok esélyét látom, hogy az lenne a hibás, mert a DIS párosával adja a szikrát, azaz annak a hibája esetén 2 henger lenne rossz, esetleg az lehet, hogy a gyújtókábel csatlakozója hibás benne a 4-esre menő kábelnél. Egy próbát megér végülis.

Én is azt mondanám, hogy méress kompressziót (vagy méginkább résveszteséget), abból kiderül, hogy nem mechanikai eredetű-e a hiba.

ECU a motorvezérlő computer, az anyósülés lábterének oldalsó burkolata alatt található.

Ehh, Gabi megelőzött :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.