Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nemilyen a csatim

baloldalon van 5db egymás alatt elsö üres utánna a 5 db

jobboldalan csak fölül 1db

Probálgatam de egyszer csak szikrázott és kiment a belsötér világítás rádió bisztosítéga remélem nagyobb kárt nem csináltam:(.

b007.jpg

A 2 közül egyik sem?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült 2rövid szünet 4rövid=24 es

Sebbeség érzékelö

Ez mit takarhat????????És miért csak 4-5 km megtétele után jelentkezik??Mégiscsak az új müszerfal kavart be????

Az lehet. A sebességjeladó (útjeladó) a kilométeróra hátulján van, egy fekete kis dobozka, 2 csavarral rögzítve, egy 3-pólusú szalagkábel megy rá, fém bilinccsel rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy azt felejtettem el visszarakni?????

vagy a jeladó tönkrement???

csak az a kérdés hogy az én autómban egyáltalán van e olyan mivel nem fordulatszámérös müszerfal volt benne most meg fordulatszáméröset raktam bele??

A másik müszeregységé rámegy egyeznek????

Megnéztem a régi egységet megvan a fekete doboz de a folia miatt nemnagyon tudom étcserélni

meglehet ezt valahogy oldani???

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy azt felejtettem el visszarakni?????

vagy a jeladó tönkrement???

csak az a kérdés hogy az én autómban egyáltalán van e olyan mivel nem fordulatszámérös müszerfal volt benne most meg fordulatszáméröset raktam bele??

A másik müszeregységé rámegy egyeznek????

Megnéztem a régi egységet megvan a fekete doboz de a folia miatt nemnagyon tudom étcserélni

meglehet ezt valahogy oldani???

Vannak olyan műszeregységek, amikben nincs benne ez a jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

1997 Opel astra f 1.4 8v

A km óra 100 fölött kb 15 km/h át csal,ezt belehet valahogy állítani??Vagy legalább kicsit csökkenteni??

Az hogy csal felfele 8-10%-ot az természetes sőt szándékos a gyártók részéről. (Igaz ez már 15%)

Gumiméretekkel itt tudsz számolgatni:

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

3%-on belől még jó váltóméretnek

Link to comment
Megosztás:

A km óra 100 fölött kb 15 km/h át csal,ezt belehet valahogy állítani??Vagy legalább kicsit csökkenteni??

Van valami pesti cégecske, akik be tudják lőni pontosra, de amikor én jártam arra (3-4 éve) valami 7-ért csinálták volna meg.

Szokd meg, vagy keress más számozásút. Igaz akkor sem lesz pontos, de kevesebbet csalhat.

És rémlik hogy valaki csinált olyat, hogy menetközben bemérte a sebességét (hosszú egyenes szakasz) gps-el, lehúzta a mutatót és visszadugta a jó helyre.

Link to comment
Megosztás:

csak kicsit visszatérve a gyújtókábel kérdésre:

Egy ismerősön keresztül kaptam egy vadi új champion gykábelt pont olyat mint amivel az elmúlt szűk egy évben közlekedtem.

Beraktam és kiderült, hogy a vadi új is világít a sötétben ahol a hf-hez ér.

Most ez természetes jelenség vagy egyszerűen akkora a feszültség, hogy átüt ezen a nem gyári minőségű szigetelésen?

Lehet nem hiába ilyen drága a gyári?

Megkérdztem opel szalonban is. ott 70eFt-ot mondtak a gyárira persze náluk is csak rendelésre menne. horror árak főleg ha összevetem az auó jelenlegi értékével. :blush:

Lehet beru lesz a vége, de arra is nagyon sok az a 57eFt :lol:

Hát akkor elég gagyi minőségű az a champion kábel... olyat se kell venni...

Müszerfalat cseréltem benne gondolom az nem kavart be.

Nem jó a sebességjeladó, ahogy mondták itt mások is.

Át lehet rakni a komplett sebességmérő órát valszeg az új műszeregységbe :)

Link to comment
Megosztás:

Van valami pesti cégecske, akik be tudják lőni pontosra, de amikor én jártam arra (3-4 éve) valami 7-ért csinálták volna meg.

Szokd meg, vagy keress más számozásút. Igaz akkor sem lesz pontos, de kevesebbet csalhat.

És rémlik hogy valaki csinált olyat, hogy menetközben bemérte a sebességét (hosszú egyenes szakasz) gps-el, lehúzta a mutatót és visszadugta a jó helyre.

erre én is emlékszem, meg valami olyan módszerre is, hogy a mutatót tekergette kézzel, és addig játszott vele, amíg magától már nem akart lentebb menni a pöcöktől.

azt már nem tudom melyik irányba tekergette...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.