Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. Az történt, hogy életembe először vettem autópálya "matricát". Gondoltam asszonynak megmutatom mit bír a 15 éves benzintyúkom :lol: és 170 km/h -nál leállt a motor. Félreálltam az M7-esen, és eltűnt a vezérműszíjj. Szerintetek egy komplett motorfelújítás mennyibe kerülhet? Mi szükséges ilyenkor a motor megcsináltatásához, mennyire ehete meg a motort? AMikor ez történt, egyböl benyomtam a kuplungot. Egy ismerős ezeket tenné bele, valaki tudna árakat írni, hozzávetőlegesen mennyibe kerülnek ezek?

Új szelepek

Szelepvezetők

Szelepszárszimeringek

Síkbahúzás,

Hengerfej tömítés

Vezérműszíjj

Vízpumpa

Feszítőgörgő

Szelepfejtömítés

(vajon 8 hidrotőke mennyibe kerülhet az 1,4-es mocimba)?

Üdv!

Isten hozott a klubban testvér! :lol: Mármint a vezszijszakadásos klubban! Én 2 hete jártam ugyanigy, sajna lett kár a motorban is. Eltört egy himba, elgörbült 2 szelep. Vettem egy bontott hengerfejet 15 ezerért azt csak sikba kellett köszörülni 2500ft. A többi ugy van ahogy leírtad. Tömitések, vizpumpa....stb. A hidrotőkék nem károsodtak. Összesen 50 ezer csak az anyag. De meg kell nézni/ nézetni mert én is ugy olvastam hogy ez a motor ÁLTALÁBAN nem károsodik. Hátha szerencséd van. Én ugyanis nem kuplungoltam, hanem még inditóztam amikor félreálltam , lehet ez tette be a kaput. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ezt Dabason intézték el neked, akkor ott egy kókler társaság lehet! Nem ártana egy levelet a GM -nek írni, hogy Dabas is fogja fel, honnan fúj a szél!

helo!már gondolkozom a dolgon!mert a klimát ki se kellet volna cserélni az autóban,met semmi baja nem volt!csak jobban oda kellet volna figyelni!már nagyon sokat vesztett a kocsi az árábol!

Link to comment
Megosztás:

Rian!

Azért az asszony sikerült lenyűgözni?

....150....160....figyedmá mindjárt megvan....170.....azannya...csettt!...íííííí..vanya..vanya...vanya...ba@a meg...

Aztán majd jön a levél.: BRFK...a következő felvételen... Opel Astra...170km/Ó.....majd tisztán kivehető az Őn arca amint a motort fűrkészi aggódó arcal. A háromszöget miért nem rakta ki?! :lol:

Bocs de nem bírtam kihagyni. Amúgy mi Újság a kocsival?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az történt, hogy életembe először vettem autópálya "matricát". Gondoltam asszonynak megmutatom mit bír a 15 éves benzintyúkom :lol: és 170 km/h -nál leállt a motor. Félreálltam az M7-esen, és eltűnt a vezérműszíjj. Szerintetek egy komplett motorfelújítás mennyibe kerülhet? Mi szükséges ilyenkor a motor megcsináltatásához, mennyire ehete meg a motort? AMikor ez történt, egyböl benyomtam a kuplungot. Egy ismerős ezeket tenné bele, valaki tudna árakat írni, hozzávetőlegesen mennyibe kerülnek ezek?

Új szelepek

Szelepvezetők

Szelepszárszimeringek

Síkbahúzás,

Hengerfej tömítés

Vezérműszíjj

Vízpumpa

Feszítőgörgő

Szelepfejtömítés

(vajon 8 hidrotőke mennyibe kerülhet az 1,4-es mocimba)?

Üdv!

Nekem a legutolsó szíjszakadás márciusban volt az autópályán 140-nél. A váli völgyi pihenő előtt Pest felé.

Én nem tudtam, hogy a szíj szakadt el, próbáltam betolni, meg húzogattuk is egy másik kocsival. De csak nem indult be....

Aztán a pihenőnél le lehet menni ott egy faluba, a nevét már elfelejtettem. Kerestünk szerelőt és a kocsi ottmaradt az udvarán.

A lényeg, az hogy 1 hengerben kellett cserélni himbát, szelepet meg nem tudom mit. 35.000 Ft volt összesen. (8 szelepes motor)

a másik része a dolognak, hogy ott az udvarán másnapra lelopták az alufelniket a kocsiról a vadi új gumikkal. Ezt volt húzós pótolni.

Kocsi a hasán feküdt. Az , hogy ki lehetett mai napig nem derült ki, sajnos.

a.

Link to comment
Megosztás:

....a másik része a dolognak, hogy ott az udvarán másnapra lelopták az alufelniket a kocsiról a vadi új gumikkal. Ezt volt húzós pótolni.

Kocsi a hasán feküdt. Az , hogy ki lehetett mai napig nem derült ki, sajnos.

Lehet a csávó a ludas. Hasonlóan járt egy ismerősöm -aztán a szomszéd fazon hívta fel a figyelmét, hogy a szerelő kapkodta le éjszaka a cuccost róla nem sokkal utána, hogy elmentek szállást keresni másnapig.

Link to comment
Megosztás:

Rian!

Azért az asszony sikerült lenyűgözni?

....150....160....figyedmá mindjárt megvan....170.....azannya...csettt!...íííííí..vanya..vanya...vanya...ba@a meg...

Aztán majd jön a levél.: BRFK...a következő felvételen... Opel Astra...170km/Ó.....majd tisztán kivehető az Őn arca amint a motort fűrkészi aggódó arcal. A háromszöget miért nem rakta ki?! :lol:

Bocs de nem bírtam kihagyni. Amúgy mi Újság a kocsival?

Azért ilyen tempónál bármilyen gyorsan nyomja ki a kuplungot, a motor nagy pofont kap. Amugy a trafi ugy 150-160 közötti képet csinál ennél a temponál. Ennyit csal az óra felfelé. Ha szerendés, akkor talán a dugók nem kaptak nagyot.

Tényleg sok a szíjszakadás mostanában. Három igy hirtelen, az már tul sok.

Link to comment
Megosztás:

Sztem lennénk többen is. :lol:

Nekem is elszakadt 2X is. Igaz az még a dizil kadétommal volt, jóóóóó régen. :lol:

szevasztok. nekem is volt egy szijszakadásom. még tavaly, csak a sogorom vectra-jával. mert nekem még nem volt meg az astra-ám. szerencsére azon nem éri el a dugo a szelepet, igy komoly baja nem lett. :lol: pedig fostam rendesen.
Link to comment
Megosztás:

Tényleg elgondolkodtató ez a sok szíjszakadás..

Én 90 ezret mentem az astrámmal, és cseréltettem. Megúsztam.

A szíjon semmi kopás, semmi anomália, csak a görgők morognak..

Aztán, csere után 3 nappal összetörték.

Most már lassan kész lesz talán a kocsi.:-)

A kocsiból csak a régi vezérműszíjat látom most a polcon..

Link to comment
Megosztás:

Tényleg elgondolkodtató ez a sok szíjszakadás..

Én 90 ezret mentem az astrámmal, és cseréltettem. Megúsztam.

A szíjon semmi kopás, semmi anomália, csak a görgők morognak..

Aztán, csere után 3 nappal összetörték.

Most már lassan kész lesz talán a kocsi.:-)

A kocsiból csak a régi vezérműszíjat látom most a polcon..

Isuzunál pedig 120 ezernél kell szíjat cserélni, ha jól csalódom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel én kezdtem azt a Vezszijszakadásos-klubbos poént, ezért önhatalmulag kinevezem magam elnöknek. Tagdij nincs, de belépéskor fel kell mutatni az elszakadt szijat+egy görbült szelepet. Kipufogó előnyben. 100 fö az induló taglétszám esetleg igény szerint lehet bőviteni. Aki be akar lépni igyekezzen mert most nincs pótfelvételi! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel én kezdtem azt a Vezszijszakadásos-klubbos poént, ezért önhatalmulag kinevezem magam elnöknek. Tagdij nincs, de belépéskor fel kell mutatni az elszakadt szijat+egy görbült szelepet. Kipufogó előnyben. 100 fö az induló taglétszám esetleg igény szerint lehet bőviteni. Aki be akar lépni igyekezzen mert most nincs pótfelvételi! :lol: :lol: :lol:

asszem én voltam itt korábban szakadással. :D

és tessék a szíj

Link to comment
Megosztás:

Mivel én kezdtem azt a Vezszijszakadásos-klubbos poént, ezért önhatalmulag kinevezem magam elnöknek. Tagdij nincs, de belépéskor fel kell mutatni az elszakadt szijat+egy görbült szelepet. Kipufogó előnyben. 100 fö az induló taglétszám esetleg igény szerint lehet bőviteni. Aki be akar lépni igyekezzen mert most nincs pótfelvételi! :lol: :lol: :lol:

Se pártba, sem ilyen klubba nem lépek bele! :D

Link to comment
Megosztás:

Tanulj az én hibámból, elkutyáltam a vezszijcserét , elszakadt 50 ezer volt csak az anyagköltség ha már bontottunk cseréltünk mindent. Ha időben cseréltem volna most gazdagabb lennék 25-30 ezer forintal. :lol: Nem tudom minek örülök. :lol:

1,6-tól felfelé nem kócolja össze a szelepeket.

Max. ott marad az út szélén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.