Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Már csak az a kérdés, hogy mivel és hogyan tisztítsam meg? Csak egyszerűen kiveszem őket, kitisztítom és kész? Be kell esetleg fújni mondjuk WD-40-nel? Tényleg köszi!

Óvatosan, féktisztító, WD-40, ami jól esik. Potit nem kell bántani, azon úgysem tudsz mit csinálni. Bár én lekapnám az egész házat, a kép alapján ráfér az egészre egy alapos tisztítás. (minden csatlakozó/cső le, csavarok ki, nem lehet elrontani)

Link to comment
Megosztás:

Megúszta minden?

Egy himba tört el kettő kipufogószelep láthatóan elgörbült, de a másik kettő is átereszt. Úgy néz ki jobban járunk egy bontott hengerfejel mint ha ezt javitattnánk. Ha már lúd legyen kövér cserélek komplett vezérlést. Ha ezzel kezdtem volna megvételkor most nem lennék szarban. Okuljatok belőle.

Link to comment
Megosztás:

szeretném ha segítenétek nekem!vettem 1 opel gtc t és gyári hibás!senki nem segit nekem!még a szervízben sem foglalkoznak vele:!!!opel dabas oda ne menyetek!fogyasztó védelem azt mondta h forduljak bírósághoz,de sajna annyi pénzem nincs h fizessek ügyvédet!ha valaki tud segíteni irjon keindl22@citromail.hu-ra.előre is köszönöm! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy himba tört el kettő kipufogószelep láthatóan elgörbült, de a másik kettő is átereszt. Úgy néz ki jobban járunk egy bontott hengerfejel mint ha ezt javitattnánk. Ha már lúd legyen kövér cserélek komplett vezérlést. Ha ezzel kezdtem volna megvételkor most nem lennék szarban. Okuljatok belőle.

Ezek szerint nem úsztad meg... :lol: Sajnos, a spórolás mindíg megbosszulja magát..

Link to comment
Megosztás:

szeretném ha segítenétek nekem!vettem 1 opel gtc t és gyári hibás!senki nem segit nekem!még a szervízben sem foglalkoznak vele:!!!opel dabas oda ne menyetek!fogyasztó védelem azt mondta h forduljak bírósághoz,de sajna annyi pénzem nincs h fizessek ügyvédet!ha valaki tud segíteni irjon keindl22@citromail.hu-ra.előre is köszönöm! :lol:

Szerintem ennek nincs más módja, mint a bíróság. Mi lenne ez a gyári hiba?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Emlékeztek, nekem volt vezérmüszij szakadásom. Na szóval Heningnek hála most már itt tartunk.:http://kepfeltoltes.hu/080818/P7300069_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080818/P7300070_www...ltoltes.hu_.jpg a kép ne tévesszen meg senkit, holnap már befele pakolunk. :lol:

De nagyon ráérsz. Még fényképeket is készítesz, ejjjjj. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy himba tört el kettő kipufogószelep láthatóan elgörbült, de a másik kettő is átereszt. Úgy néz ki jobban járunk egy bontott hengerfejel mint ha ezt javitattnánk. Ha már lúd legyen kövér cserélek komplett vezérlést. Ha ezzel kezdtem volna megvételkor most nem lennék szarban. Okuljatok belőle.

A szelepek cseréje, csiszolása, a HF síkolása, szerintem occcobb' mint egy bontott, amit persze ugyan így meg kellene csinálni.

De neken lenni tokmind egy. :lol: :lol:

A szelepeket nem igazán értem mitől kanyarodtak el? Én csak nyolc himbát cseréltem.

(Első körben. Aztán HF, és vez.tengelyt is.) De ennek más oka volt.

Link to comment
Megosztás:

A szelepek cseréje, csiszolása, a HF síkolása, szerintem occcobb' mint egy bontott, amit persze ugyan így meg kellene csinálni.

De neken lenni tokmind egy. :lol: :lol:

A szelepeket nem igazán értem mitől kanyarodtak el? Én csak nyolc himbát cseréltem.

(Első körben. Aztán HF, és vez.tengelyt is.) De ennek más oka volt.

A hf javítása belekerülne cirka 30-40 ezerbe. A bontott hf 15, a sikolás 2500, a szimeringeket mi is ki tudjuk cserélni, a szelepeket is be tudjuk csiszolni.

Amikor én is öszetörtem a dizil kadettemben a vezérlést, nekem is csak a himbák törtek. Ez valószínűleg az égéstér kialakítása miatt van. A dizilnek gyakorlatilag sík a dugó teteje, míg a benzinesnek nem.

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan, féktisztító, WD-40, ami jól esik. Potit nem kell bántani, azon úgysem tudsz mit csinálni. Bár én lekapnám az egész házat, a kép alapján ráfér az egészre egy alapos tisztítás. (minden csatlakozó/cső le, csavarok ki, nem lehet elrontani)

Köszi! Hát akkor reggel generátor javítás és azt hiszem adott a holnapi meló. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hf javítása belekerülne cirka 30-40 ezerbe. A bontott hf 15, a sikolás 2500, a szimeringeket mi is ki tudjuk cserélni, a szelepeket is be tudjuk csiszolni.

Amikor én is öszetörtem a dizil kadettemben a vezérlést, nekem is csak a himbák törtek. Ez valószínűleg az égéstér kialakítása miatt van. A dizilnek gyakorlatilag sík a dugó teteje, míg a benzinesnek nem.

Mi történt a HF-el. Mert egy egyszerü síkolás és nyomatás nem kerülhet ennyibe. 2005 nyarán 22.000,- forintba volt a nyomatás, szelepvezető ellenőrzés, csere, csizolás, szimering csere.

A hegesztést occccón csinálták.

Persze, gömbölű dugóval könnyű.

Link to comment
Megosztás:

Egy himba tört el kettő kipufogószelep láthatóan elgörbült, de a másik kettő is átereszt. Úgy néz ki jobban járunk egy bontott hengerfejel mint ha ezt javitattnánk. Ha már lúd legyen kövér cserélek komplett vezérlést. Ha ezzel kezdtem volna megvételkor most nem lennék szarban. Okuljatok belőle.

No ezzel az asszonyt meggyőzted! (a vezszíj csere szükségességéről....) No ha nálunk az asszony beleszólna , harakirit követnék el! :lol:

Link to comment
Megosztás:

No ezzel az asszonyt meggyőzted! (a vezszíj csere szükségességéről....) No ha nálunk az asszony beleszólna , harakirit követnék el! :lol:

Én sem félek ám tőle! Pszzzt.. halkabban, itt áll a hátam mögött. :lol:

Olyan vagyok mint a rendőr a vasgolyóval, vagy elvesztem, vagy elrontom! Ha van köztetek rendőr, akkor bocsesz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy himba tört el kettő kipufogószelep láthatóan elgörbült, de a másik kettő is átereszt. Úgy néz ki jobban járunk egy bontott hengerfejel mint ha ezt javitattnánk. Ha már lúd legyen kövér cserélek komplett vezérlést. Ha ezzel kezdtem volna megvételkor most nem lennék szarban. Okuljatok belőle.

Tényleg, akkor már csinálhatnál belőle C14SE-t is akár :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az mennyivel másabb?

Legfőképpen +20LE-vel. Konkrétan: más a hengerfej (de azt úgyis másikat akarsz venni), kell hozzá a szívósor az injektorokkal (4db, hengerenként van), kábelköteg a vezérlőcompival, 3bar-os AC-pumpa. Sztem nem sokba kerülne, ennek a cuccait meg el tudnád adni, egy Caravannak egyébként is kevés az a 60 paci... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Legfőképpen +20LE-vel. Konkrétan: más a hengerfej (de azt úgyis másikat akarsz venni), kell hozzá a szívósor az injektorokkal (4db, hengerenként van), kábelköteg a vezérlőcompival, 3bar-os AC-pumpa. Sztem nem sokba kerülne, ennek a cuccait meg el tudnád adni, egy Caravannak egyébként is kevés az a 60 paci... :lol:

Kösz igy is mintha a fogamat húznák( iskolakezdés, mindjárt jön a Miki stb. stb.) miért nem kell mindjárt az egész protkóm? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.