Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

de bazz RED pont úgy beszélsz mint 1 user. Sztem sok helyen csepeghet karter, ha megvan repedve pl, kartertömítés és innen felfele menet jópár helyen...

16szelepes Gabi előre lát6tólag leszel otthon este?

Le kell engedni minden olajat a gépből, akkor nem fog csöpögni :)

Randizgatunk, randizgatunk ? 8)

Link to comment
Megosztás:

de bazz RED pont úgy beszélsz mint 1 user.

Én: ".....és van valami egyéb baja az autonak?"

Telefon tulvége: "A hátso ivek rozsdásodnak, és hiányzik az egyik ködlámpa.....ja és mostanában elkezdett csöpögni az olaj, valszeg tömítéseket kell cserélni"

ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Én: ".....és van valami egyéb baja az autonak?"

Telefon tulvége: "A hátso ivek rozsdásodnak, és hiányzik az egyik ködlámpa.....ja és mostanában elkezdett csöpögni az olaj, valszeg tömítéseket kell cserélni"

ennyi.

Királlyyy :) :D :lol: :lol: :lol:

Mármint az, hogy már telcsizel is :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívtam az Opel Csergőt érdeklődtem,hogy mennyi a hidrótőke a C20XE-hez majd mondtak egy bődületes árat és megkérdeztem a tagot,hogy az ecotec motor tőkéi ami az X20XE-hez van az jó-e hozzá és azt mondta,hogy az én motorom kódja szerint már jó hozzá az ecotec :wink: Kérdeztem biztos? mondta igen. Pedig 92-es a motor......

Picit tanácstalan vagyok.................

:shock:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet. Gondolom, ha gyujtás lenne, akkor nem csak alapjáraton hallanám. De ki tudja... . Holnap megyek új szerelőhöz... majd megirom mások okulására, hogy mit is találtunk...

Jah hogy csak alapjáraton. Akkor figyelmetlenül olvastam :)

Nekem alapjáraton semmi kopogás-csörgés nem volt, csak ha nyomtam a gázt, vagy pl dombon felfelé, tehát amikor terhelve volt. Azért érdemes megnézni az előgyujtást egy strobi lámpával. Ki tudja...

Link to comment
Megosztás:

16 darad, be akkor 2 szetted kell vennet... :roll: :) :D

Redi!

Ez pont Te kérdezed? Mást ilyenkor már elküldesz a halál f@szára... :lol:

Amúgy folyhat a hengerfejnél, az olajhűtőnél, a szelepfedélnél, az olajszűrőnél....meg még 1001 helyen... :roll:

Amúgy nagy valószínúséggel elég tömítést cserélni, csak nem mindegy hogy hol és melyiket... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel -12 fokban elég nehezen akart a kicsikém beindulni, elég sokat kellett neki könyörögni, mire végre hajlandó volt működni.

Az első tekerésnél szinte semmi nem volt, a másodiknál már ígért is valamit, de nem akart menni.

Többszöri próbálkozás után aztán nagy nehezen beindult, de ekkor a gázpedált is kellett nyomványolni egy darabig (5-8 sec), hogy a fordulatszám meglegyen. (szerencsétlen katalizátor szerintem anyázott rendesen)

Elmentem 3 km-t utána megálltam kb 15 perc múlva visszaültem és akkor már pöccre indult.

Mi lehet a gáz? A hideg?

Eddig még sosem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akksi...

Nekem eddig akármilyen hidegben pöccre indult...

Sőőőt még pöccebre mint amikor meleg van... nyáron ezért cseréltem akksit... mert mikor nagyon megsütötte a nap, akkor azt nem szerette...

De aztán nem sokat segített a dolog (meg kiderült, hogy a régi akksi is tök jó) de arra kíváncsi vagyok, hogy az új gyertyákkal milyen lesz nyáron...

Link to comment
Megosztás:

Hőfokjeladót kizárnám.

Inkább szerintem a benyából kapott valami vizesebb adagot.

Ha nem lesz rendszeres ez a dolog, akkor szerintem csak ennyi

volt. Mennyi van a benyaszűrőben? Érdemes lenne bele Protec-et

rakni (fél tankba), kijárni, még egy tank sima benyát kijárni, aztán

cserélni utána a benyaszűrőt.

Meg ebben a nagy hidegben javallom a 98-ast, jobban virgonckodik

tőle a moci, főleg némely 16 szelepesek szeretik (nagy a sűrítési arány).

Link to comment
Megosztás:

Mennyi van a benyaszűrőben? Érdemes lenne bele Protec-et

rakni (fél tankba), kijárni, még egy tank sima benyát kijárni, aztán

cserélni utána a benyaszűrőt.

Meg ebben a nagy hidegben javallom a 98-ast, jobban virgonckodik

tőle a moci, főleg némely 16 szelepesek szeretik (nagy a sűrítési arány).

A szűrőben kb 5-6 ezer van.

Ez a protec mi is pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.