Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy '97 évjaratú isuzu motoros f astrám.0,9 a turbóm nyomása és szeretné bele nagyobbat.csak sajnos nem tudom,hogy milyen turbók lennének esetleg kompatibilisek hozzá?

segítségeteket előrre is köszönöm!

Minek?

Link to comment
Megosztás:

Csak nekem sikerült időben elkapni a hibát, és csak a befecskendezőig tudta felszívni az aktívszén granulátumot...

jó móka volt kitakarítani.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy X-es motornál hol találom meg ezt a szénszűrőt, illetve, hogy tudom legegyszerűbben ellenőrizni, hogy még jó-e? Ha jól értem, akkor ha ez bevégezte, a tank nem is szellőzik, és majd szépen összeszívja az AC pumpa?

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy X-es motornál hol találom meg ezt a szénszűrőt, illetve, hogy tudom legegyszerűbben ellenőrizni, hogy még jó-e? Ha jól értem, akkor ha ez bevégezte, a tank nem is szellőzik, és majd szépen összeszívja az AC pumpa?

Lekapod a jobb kerék feletti dobbetétet és az A oszlopnál meg fogod látni. Szerintem ha van benne aktívszén, akkor még jó. Szétszedni nem lehet. Ahhoz, hogy ne tudjon szellőzni a tank teljesen el kellene dugulni a csőnek ami hátramegy.

Link to comment
Megosztás:

Na végre kész az autó jó két hetes műtéten volt. Végül teljesen ki kellett szedni a motrot belőle. Oda voltak a hajtó csapágyak, öt szelep el volt görbülve (4 kipufogó 1 szívó) három szelepvezetö darabokban jött szét. Továbbá nyalta a vezérműszíjat=adagolófelújítás+34e. Ehhez jön a többi apróság tömítések, köszörülés, síkolás, .... Öszzesen 140e lett munkadíjjal együtt. Ebből a munkadíj hatvan. Szerintem nem vészes. Eredmény: nagyon erős motor gyorsul mint állat úgyhogy meg vagyok elégedve ahogy egy ilyen helyzetben lehet ilyenről beszélni (Olajcsere+ szelepszárszimering cserének indult) ennyit dióhéjban :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Na végre kész az autó jó két hetes műtéten volt. Végül teljesen ki kellett szedni a motrot belőle. Oda voltak a hajtó csapágyak, öt szelep el volt görbülve (4 kipufogó 1 szívó) három szelepvezetö darabokban jött szét. Továbbá nyalta a vezérműszíjat=adagolófelújítás+34e. Ehhez jön a többi apróság tömítések, köszörülés, síkolás, .... Öszzesen 140e lett munkadíjjal együtt. Ebből a munkadíj hatvan. Szerintem nem vészes. Eredmény: nagyon erős motor gyorsul mint állat úgyhogy meg vagyok elégedve ahogy egy ilyen helyzetben lehet ilyenről beszélni (Olajcsere+ szelepszárszimering cserének indult) ennyit dióhéjban :sowwy:

Akkor sajna kifogtál egy vezérműszíjszakadt példányt. Ha a dugattyúk nem sérültek, így már jó lesz a gép :lol:

Link to comment
Megosztás:

...van motor problémám is,

mégpedig,hogy nagy sebességről nullára (vagy 10-20-30 km/h-ra)

fékezéskor egyszerűen leáll. 90 km/h-->lakott terület-->körforgalom.

Hidegen ,melegen is.

Az utóbbi 2 hétben már 3-szor eljátszotta.

Ez mitől lehet?

köszi.

Megint előjött a problem. :sowwy:

Ugyanabban a kereszteződésben 2 nap alatt 2x. (tudom,ne menjek arra :lol: )

Ahogy észrevettem a féknek nincs köze hozzá,éppen kuplungal gurultam amikor leállt.

Alapjáratit kitakarítottam a múltkor.

Alapjárat normális szerintem.Járó motornál minden csövet megmozgattam a motortérben de semmi reakció.

Link to comment
Megosztás:

Lekapod a jobb kerék feletti dobbetétet és az A oszlopnál meg fogod látni. Szerintem ha van benne aktívszén, akkor még jó.

Köszi, megkeresem. :sowwy:

Ahhoz, hogy ne tudjon szellőzni a tank teljesen el kellene dugulni a csőnek ami hátramegy.

Nem a szűrő és a szívócsonk közötti rész tud eldugulni? Mert hogy a szűrőből szívja ki a szenet. De az előre tudja csak eldugítani. Lehet, hogy valamit félreértettem.

Link to comment
Megosztás:

Akkor beszerzek egy másikat,köszi.

Mikor megvettem az enyémet, ez körben szét volt szakadva, és valami ragasztóval próbálták megcsinálni. Elég ronda volt, meg el is engedte pár helyen, úgyhogy inkább vettem egy újat rá. Olyan 8000 körül lehetett. Inkább bontóból kellett volna vennem... Amúgy én is ki akartam megint pucolni az alapjáratit, de teljesen tiszta. Nekem is leáll néha, ha 90-ről lassítok :sowwy: . Viszont nálam az alapjárati miatt lehet, néha hallom nyöszörögni.

Link to comment
Megosztás:

Mikor megvettem az enyémet, ez körben szét volt szakadva, és valami ragasztóval próbálták megcsinálni. Elég ronda volt, meg el is engedte pár helyen, úgyhogy inkább vettem egy újat rá. Olyan 8000 körül lehetett. Inkább bontóból kellett volna vennem... Amúgy én is ki akartam megint pucolni az alapjáratit, de teljesen tiszta. Nekem is leáll néha, ha 90-ről lassítok :sowwy: . Viszont nálam az alapjárati miatt lehet, néha hallom nyöszörögni.

Most 5700 volt,

Láttam a vaterán 4000-ért bontottat,akkor kezdett gyanus lenni,hogy nem lesz olcsó.:lol:

Levettem megint az alapjáratit is,de nekem sem kellett takarítani.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak az alapjárati motort kell ilyenkor megpucolni, hanem a levegőjáratait is a folytószelepházban.

És érdemes a folytószelepet is, de rendesen :lol:

Ha a folytószelep az, amit a gázbowden mozgat, akkor azt februárban néztem, és ragyogó tiszta volt. A levegőjáratokat valóban ki kellene, viszont az én esetemben attól még nem múlik el az alapjárati nyöszörgése :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

Akkor sajna kifogtál egy vezérműszíjszakadt példányt. Ha a dugattyúk nem sérültek, így már jó lesz a gép :sowwy:

Így van mikor szétszedtük mi is láttuk, de külsőleg semmi jele nem volt, hogy ekkora a baj. A dugattyúk nem sérültek a henger fala is jó. Hát így jártam.

Link to comment
Megosztás:

Még ehhez az aktívszenes tankszellőztetéshez: régebben nekem is elég gyakran rángatott a motor, néha le is állt. Akkor kitakarítottuk az AGR szelepet és az alapjárati motort, aztán szerelőm elkezdte mustrálni a szénszűrőtől jövő fekete, kemény szívószál vékonyságú műanyag csövet, ami a szelepdekli előtt elhelyezkedő "izébe" csatlakozik. No ez a műanyag cső egy ponton hozzáért a forró hengerfejhez és ott összeolvadt. Azt a részt kicseréltük, akkor megszűnt a rángatás. Mondjuk lehet az AGR vagy az alapjárati motor volt a ludas, utólag már nehéz megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Még ehhez az aktívszenes tankszellőztetéshez: régebben nekem is elég gyakran rángatott a motor, néha le is állt. Akkor kitakarítottuk az AGR szelepet és az alapjárati motort, aztán szerelőm elkezdte mustrálni a szénszűrőtől jövő fekete, kemény szívószál vékonyságú műanyag csövet, ami a szelepdekli előtt elhelyezkedő "izébe" csatlakozik. No ez a műanyag cső egy ponton hozzáért a forró hengerfejhez és ott összeolvadt. Azt a részt kicseréltük, akkor megszűnt a rángatás. Mondjuk lehet az AGR vagy az alapjárati motor volt a ludas, utólag már nehéz megmondani.

Amit te mondasz, az nem a szénszűrő csöve, az egy vákumcső, és a szekunderlevegőt szabályozza. A "izé" pedig (a szenkunderlevegő szivattyúja) a kipufogócsonkra van ültetve. De ez szerintem max. hidegen okozhatna rángatást, mert csak addig van szerepe a szekunderlevegőnek. Ha egyáltalán okoz rángatást.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje üzemmeleg motornál ütemes nyöszörgést hallok a generátor környékéről... :sowwy: Szerelőnél egyelőre nem voltam. Így látatlanban van valami tipp, mi okozhatja? Ékszíj? Vagy a csapágy haldoklik? Vagy lehet, hogy nem is a generátort hallom?

Link to comment
Megosztás:

üdv

Megtudná nekem mondani valaki hogy az F Astra 1.7 D vezérműszíj burkolata kompatibilis e a Kadett 1.7 D vezérműszíj burkolatával érthetőbben a Kadeté 2 részes az Astra burkolata hány részből ál és hogy rá lehet e tenni a Kadetra?

köszi a gyors választ

Link to comment
Megosztás:

üdv

Megtudná nekem mondani valaki hogy az F Astra 1.7 D vezérműszíj burkolata kompatibilis e a Kadett 1.7 D vezérműszíj burkolatával érthetőbben a Kadeté 2 részes az Astra burkolata hány részből ál és hogy rá lehet e tenni a Kadetra?

köszi a gyors választ

Ha mindkettő 17DR akkor szerintem megegyezik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.