Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Azért azt a tömítés cserét megvárnám... mert lehet hogy a víz beszivárgása okoz valami gondot.

Akkor addig nem gyújtom fel :D . Kérdeztem a szerelőt,megvárhatom-e,amíg leveszik a hengerfejet,mert marha kíváncsi vagyok,hogy látszik-e a tömítésen valami. Azt mondta,ha ráérek,akkor persze :D . Remélem hétvégére nem kell otthagynom.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan kell pucolni és mivel a lambda szondát? A lambda szonda az a bigyó ami a kipufogó toroknál van beletekerve a csöbe és egy kábel jön ki a tetején? A szonda hibájától túlszivathatja magát a kocsi? Mert nekem amikor épp nem akar beindulni, vagy csak úgy magától leáll, akkor ha levesszük az injektor műanyag fedelét és húzunk a gázkaron, hogy az a zárólemez elforduljon az injektorba, hát áll benne a benzin... látni rendesen, hogy ott lötyög benne... ez lehet a szonda miatt? Miután kivillogtattam a 45-ös hibakódot, újraindítottam a kocsit, azóta nem világít a sárga diagnosztika lámpa! Bár a hangja és a teljesítménye most sem tökéletes és szerintem bármikor leállhat... :D

Link to comment
Megosztás:

Hogyan kell pucolni és mivel a lambda szondát? A lambda szonda az a bigyó ami a kipufogó toroknál van beletekerve a csöbe és egy kábel jön ki a tetején? A szonda hibájától túlszivathatja magát a kocsi? Mert nekem amikor épp nem akar beindulni, vagy csak úgy magától leáll, akkor ha levesszük az injektor műanyag fedelét és húzunk a gázkaron, hogy az a zárólemez elforduljon az injektorba, hát áll benne a benzin... látni rendesen, hogy ott lötyög benne... ez lehet a szonda miatt? Miután kivillogtattam a 45-ös hibakódot, újraindítottam a kocsit, azóta nem világít a sárga diagnosztika lámpa! Bár a hangja és a teljesítménye most sem tökéletes és szerintem bármikor leállhat... :D

Akkor sztem ott nem a lambda a hibás, az már azért jelez, mert az egész motor telemegy benzinnel. Meg kéne nézni az injektor és a benzinnyomásszabályzó környékét, valahol folyik ott a benzin.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan kell pucolni és mivel a lambda szondát? A lambda szonda az a bigyó ami a kipufogó toroknál van beletekerve a csöbe és egy kábel jön ki a tetején? A szonda hibájától túlszivathatja magát a kocsi? Mert nekem amikor épp nem akar beindulni, vagy csak úgy magától leáll, akkor ha levesszük az injektor műanyag fedelét és húzunk a gázkaron, hogy az a zárólemez elforduljon az injektorba, hát áll benne a benzin... látni rendesen, hogy ott lötyög benne... ez lehet a szonda miatt? Miután kivillogtattam a 45-ös hibakódot, újraindítottam a kocsit, azóta nem világít a sárga diagnosztika lámpa! Bár a hangja és a teljesítménye most sem tökéletes és szerintem bármikor leállhat... :D

O-gyürüt cserélnikell az injektorban, mert nemfogja meg a nyomást valószinű és telefolyik benzinnel.

Nekem mikor átengedett én is így jártam, ki írta 45 hibát, de én kiszedtem a szondát jól kifuvattam fék-

tisztítóvak utána ongyujtóval ki égettem, utána már jólett.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nézd meg az enyémet majd!Ha egyszer eléri,beton 92fok!

Nekem is ilyen. Ha eléri, beton 95 fok. Hosszu lejtő motorféknél viszamegy 92-93 ig, de lejjebb nem. Emelkedőn talán 96-97. De amugy satbil 95, és nem mocorog. Azt sem veszem észre a mutatón, mikor nyit a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

O-gyürüt cserélnikell az injektorban, mert nemfogja meg a nyomást valószinű és telefolyik benzinnel.

Nekem mikor átengedett én is így jártam, ki írta 45 hibát, de én kiszedtem a szondát jól kifuvattam fék-

tisztítóvak utána ongyujtóval ki égettem, utána már jólett.

De ennek mi értelme? A benzin úgyis elpárolog, utána meg van olyan meleg (sőt sokkal nagyobb, mint az öngyújtónál), hogy kiég az magától.

Link to comment
Megosztás:

Nem szabad! Csak a szerencsédnek köszönheted, hogy nem ment tönkre a szonda.

Az lehet,hogy szerencse volt, 3 hónapos, kárlenne érte.

De a sok benyától teljesen elvolt rakódva legbelül, pedig csak tisztabenzint kapott. igaz sokat.

Ha nem is égeti ki de rendesen kikell fuvatni levegővel a szondát.

Én sem pucoltam egyből, hiba törlése. és utána mentem vele 20-20 km, de nem égette ki, visszajött mindig a hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.