Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hétvégén akkor neki is esek a tisztításnak. Viszont észre vettem hogy csak hideg motrornál csinálja és hogy az alapjárat nem ingadozik egy cseppet se. Ez változtat valamit az álláspontodon? Volna még 1 kérdésem. Ha öszekötöm az 5ös-6os lábakat a diagnosztikai csatlakozón akkor nem kellene villognia legaláb a 12-es kódnak?(16 pines csatim van)

Fejből nem tudom melyiket kell összekötni, de ha összekötötted a megfelelőket és ráadod a gyújtást, akkor kellene villogni. Ha nem, akkor passz. :D

Link to comment
Megosztás:

Kettőt és könnyebbet. :D Szerintem idén nem is volt hozzátöltve, meg lehet hogy már 2-3 éves az egész. Tudom cserélni kellene. :D

Csak azért kérdem, mert múltkor az egyik autóból Tinnyén le lett engedve valami tecsó-ósan-cora sárga genya

az egyik autóból, és simán megmarrta a betont :D Az általam használt Prevent és Prelix cuccok még nem csináltak ilyet :D

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdem, mert múltkor az egyik autóból Tinnyén le lett engedve valami tecsó-ósan-cora sárga genya

az egyik autóból, és simán megmarrta a betont :D Az általam használt Prevent és Prelix cuccok még nem csináltak ilyet :D

Tescóból nem veszek autóhoz dolgokat, max. ablakmosót. :D

Egyébként hova lehet legálisan önteni a használt fagyállót?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg bő vízzel való hígítás után a közműcsatorna rendszerbe a vízügyi hivatal tájékoztatásával, beleegyezésével kiengedhető vagy vannak olyan cégek akik fagyálló regenerálással foglalkoznak ők átveszik.

http://regeneralas.uw.hu/

Jó tudni. :D Szolnokra azért nem furikázok le egy fél liter fagyállóval. Egyelőre marad a műanyagfalkonban. :D

Link to comment
Megosztás:

Itt nézd meg. Meg azt is lesd meg, hogy azokban a lyukakban, amit össze kell kötni, megvannak-e egyáltalán a fém érintkezők?

Ha gyújtás ráadásakor sem ég, akkor nem tudja kiolvasni sem.

Egyik havernál volt, hogy a szerelő szimplán kiszedte az izzót a műszerfalból,

hogy ne világítson a motorhibajelző. Nem is vittünk többet oda semmit :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14SE moci páronként történő injektorvezérlésére lenne valakinek ötlete hgyan lehet megoldani, hogy mindig csak a megfelelő henger spricceljen?

Ahogy néztem párba kezeli csak 1-4 és 3-2 hengerekbe egyszerre történik a befecsi.

Gyanítom ezzel lehetne naftát sprólni, ha a kellő időben menne csak a spricc.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Nos,beraktam az új rotort és elosztófedelet,de nem mondanám,hogy jobb lett.Néha továbbra is kihagy egy henger :D .Még egy kábel cserére beruházok jövő hónapban.Bár kivettem a gyertyákat,3 egyforma volt,de a 4-es hengerén kis fehér csillag alakú lerakódás van,olyan hópehely alakú.Gondolom akkor ez a henger hagy ki időnként.Meg pont ennél vettem észre,hogy a leömlő tömítése már nem az igazi,ki-ki fúj.Érdemes-e ennél kábelt cserélni,vagy a leömlő tömítést kellene cseréltetni? Bár a csavarokat már megette a rozsda,ezért az nem lenne egyszerű.Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

C14SE moci páronként történő injektorvezérlésére lenne valakinek ötlete hgyan lehet megoldani, hogy mindig csak a megfelelő henger spricceljen?

Ahogy néztem párba kezeli csak 1-4 és 3-2 hengerekbe egyszerre történik a befecsi.

Gyanítom ezzel lehetne naftát sprólni, ha a kellő időben menne csak a spricc.

Ha megvan a megoldás el ne felejts szólni. :D

Én gyanítom, hogy a gyári ECU nem bír lekezelni 4-et, ha alapból kettőre van beállítva. És mivel nem konstans a különbség közöttük, ezért valami egyszerű átkötés sem lehet elegendő. Valami külön elektronika kell. Léteznek ehhez aftermarket megoldások, de nem az olcsó kategória. :D Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nos,beraktam az új rotort és elosztófedelet,de nem mondanám,hogy jobb lett.Néha továbbra is kihagy egy henger :D .Még egy kábel cserére beruházok jövő hónapban.Bár kivettem a gyertyákat,3 egyforma volt,de a 4-es hengerén kis fehér csillag alakú lerakódás van,olyan hópehely alakú.Gondolom akkor ez a henger hagy ki időnként.Meg pont ennél vettem észre,hogy a leömlő tömítése már nem az igazi,ki-ki fúj.Érdemes-e ennél kábelt cserélni,vagy a leömlő tömítést kellene cseréltetni? Bár a csavarokat már megette a rozsda,ezért az nem lenne egyszerű.Szerintetek?

Ha a tömítésnél kifúj, akkor azt mindenképpen kellene. Kábelt, ha csak hidegen csinálja a kihagyást még talán nem annyira sürgős. Úgyis melegebb idők jönnek. Ha a gyertyák is régiek, akkor azokat is.

Link to comment
Megosztás:

Nos,beraktam az új rotort és elosztófedelet,de nem mondanám,hogy jobb lett.Néha továbbra is kihagy egy henger :D .Még egy kábel cserére beruházok jövő hónapban.Bár kivettem a gyertyákat,3 egyforma volt,de a 4-es hengerén kis fehér csillag alakú lerakódás van,olyan hópehely alakú.Gondolom akkor ez a henger hagy ki időnként.Meg pont ennél vettem észre,hogy a leömlő tömítése már nem az igazi,ki-ki fúj.Érdemes-e ennél kábelt cserélni,vagy a leömlő tömítést kellene cseréltetni? Bár a csavarokat már megette a rozsda,ezért az nem lenne egyszerű.Szerintetek?

Kábeleket meg kéne mérni. Ha túl nagy az eltérés a mérés szerint annál a kábelnél, ahol kihagy a gyújtás,

akkor egyértelműen csere. Ebből csak gyárit, mert minden mással már itt szívtak páran.

Tömítés nem okozhatja a problémád.

Link to comment
Megosztás:

C14SE moci páronként történő injektorvezérlésére lenne valakinek ötlete hgyan lehet megoldani, hogy mindig csak a megfelelő henger spricceljen?

Ahogy néztem párba kezeli csak 1-4 és 3-2 hengerekbe egyszerre történik a befecsi.

Gyanítom ezzel lehetne naftát sprólni, ha a kellő időben menne csak a spricc.

A másik injektor által bespriccelt benya nem vész el, az a következő szívási ütemben a hengerbe kerül.

(a porlasztási hatékonyság így csökken, de a kialakuló torlónyomás miatt nem csapódik ki a benya így sem)

Tehát nem lenne igazán érzékelhető változás a fogyasztásban, ha külön vennéd egy teljesen más motorvezérlő

komputerrel (ami nem olcsó játék).

Link to comment
Megosztás:

A másik injektor által bespriccelt benya nem vész el, az a következő szívási ütemben a hengerbe kerül.

(a porlasztási hatékonyság így csökken, de a kialakuló torlónyomás miatt nem csapódik ki a benya így sem)

Tehát nem lenne igazán érzékelhető változás a fogyasztásban, ha külön vennéd egy teljesen más motorvezérlő

komputerrel (ami nem olcsó játék).

Igen de gpndolom a hő miatti párolgás, meg a porlasztás is szar stb...

Mondjuk ki van kapva a kis púp a szívó szelepek elől. Meg nem kéne 2x spriccelni egy injektornak.

Én olyan megoldásra gondoltam, hogy a főtengely pozíció érzékelő jeleit számolva lehetne eldönteni mikor melyiknek kell spriccelnie, és hol az egyikre, hol a másikra küldeni az impulzust...

Link to comment
Megosztás:

Igen de gpndolom a hő miatti párolgás, meg a porlasztás is szar stb...

Mondjuk ki van kapva a kis púp a szívó szelepek elől. Meg nem kéne 2x spriccelni egy injektornak.

Én olyan megoldásra gondoltam, hogy a főtengely pozíció érzékelő jeleit számolva lehetne eldönteni mikor melyiknek kell spriccelnie, és hol az egyikre, hol a másikra küldeni az impulzust...

Nem olyan rossz megoldás, mint amilyennek látszik... egyszerűen csak a porlasztási hatékonyság csökken így.

Ha elvennéd a vezérlést az injektoroktól ahogy mondod, akkor be sem indulna a motorod, ugyanis fele annyi

benyát kapna, mint amennyi kellene neki.

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan rossz megoldás, mint amilyennek látszik... egyszerűen csak a porlasztási hatékonyság csökken így.

Ha elvennéd a vezérlést az injektoroktól ahogy mondod, akkor be sem indulna a motorod, ugyanis fele annyi

benyát kapna, mint amennyi kellene neki.

Nyílván kéne állítai az epromon. De városba szerintem nem kéne ilyen jó időben 9 körül fogyasztania.

Mondjuk országúton nem rossz 90-110 körül 6,5liter, 120-140 körül 7,5-8,5liter. Azért egy 1,5-ös 8v mocitól ez sem nagyon rossz.

Link to comment
Megosztás:

Nyílván kéne állítai az epromon. De városba szerintem nem kéne ilyen jó időben 9 körül fogyasztania.

Mondjuk országúton nem rossz 90-110 körül 6,5liter, 120-140 körül 7,5-8,5liter. Azért egy 1,5-ös 8v mocitól ez sem nagyon rossz.

1.4-es, és sztem se rossz, van aki városban egy 14NZ-vel is többet tud megitatni.

Link to comment
Megosztás:

1,5 :D

ezt én is furcsáltam

egyébként ez a befecskendezősdi furcsa dolog..

arra mennek minnél jobban keveredjen el a levegővela benzin

nos a szívócsőben biztos szépen elkeveredik, de mi van a szelepek környékén pl??

és ez a páronkénti vezérlés, meg nagy fordulatszámon lehet nem is számít annyira, mert elég kevés idő telik el két szívás ütem között, igy lecsapódni sincs ideje...

hidegindításkor meg adja bőven a naftát amugy is :D

Link to comment
Megosztás:

nos a szívócsőben biztos szépen elkeveredik, de mi van a szelepek környékén pl??

az injektorok a szelepek közelében vannak, és azokra néznek :D

a szívási ütem után egy kis torlónyomás alakul ki a szelep előtti részen, ami megtartja a benzingőzt

a levegőben, nem csapódik ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.