Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kinek volt már diagnosztikai mérése 93 évjárat C16NZ vagy 14NZ

Mert nekem a haver nem tudott kommunikációt létrehozni vele, pedig minden opelt mér neki.

De szerintem csak 96 utániakat.

Néztem a neten 2 fajta müszert ODB2 10 átalakítóval, meg ODB1-t és ezt a válasz küldték vissza.

üdv!

ehhez inkább az euroscan lenne jó,viszont fölösleges lessz szerintem bármi is!ugyanis az a tipus még villogókódos!ki lehet villogtatni a hibáit!

interfész legjobb esetben is max a vízhőmérsékletet fogja látni!

opelek 1997-től diagnosztikázhatóak!

vagy a gyári tech1 interfész az,ami többet tudna,de az nagyon húzós dolog!mondjuk nekem incs is,de vaterán legutóbb 600e-ért láttam!

a villogtatásról van infóm a honlapon!

ALDL interfészesa tiéd.

A-Bpontokat kell összekötni az ALDL csatin és villogja is a check lámpával a betárolt hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

A lemezkannába a hőmérsékletváltozás miatt meglepő mennyiségű víz tud összegyűlni. Általában senki nem nézi meg, hogy milyen állapotú a kanna belseje. Ez tapasztalat. Mindenki csodálkozott, hogy miért dugul el a hajó benzincsőve. Hát a rengeteg dzsuvától, ami a kannákból került a tankba. Egyébként benzinszűrő cserénél rendszeresen van víz a szűrőben (nem a Dunából).

Piros müanyag kannára is igaz ez? :)

Link to comment
Megosztás:

Egy hete megvolt az alapjárati pucolás,ma lezártam az AGR-t.Alapjárat még mindig fura,le nem fullad,de eléggé berázza néha a kocsit.Még az elosztóba kellene belenéznem,mintha néha kihagyna az egyik henger,a kipuffnál is hallani ahogy "buffog".Ha odateszem a kezem,néha nem kifúj,hanem be akarja szívni a kezem :) .

Link to comment
Megosztás:

...a kipuffnál is hallani ahogy "buffog".Ha odateszem a kezem,néha nem kifúj,hanem be akarja szívni a kezem :) .

Ilyet az enyém is csinál, főleg hidegen, pedig új az elosztófedelem, szerelő srác azt mondta, szerinte valamelyik szelep nem zár rendesen.

Lehet meg kéne próbálnod egy piros Protecet kijáratni vele.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet az enyém is csinál, főleg hidegen, pedig új az elosztófedelem, szerelő srác azt mondta, szerinte valamelyik szelep nem zár rendesen.

Lehet meg kéne próbálnod egy piros Protecet kijáratni vele.

THX! A szelepre is gondoltam,de remélem nem az lesz. Nemrég kapott egy üveg Catacleant.Amúgy megy rendesen,teljesítményre nincs panasz :) .Lehet még gyertyakábel is,majd a héten megpróbálok rá fényt deríteni.

Link to comment
Megosztás:

az a puffogó hang lehet a tűzgyűrű is, legalábbis nekem Gabi azt mondta, igaz az enyém még fiatal viszonylag.

tűzkarika, de annak csak annyi a szerepe a puffogásban, hogy az gyújtja a kikerülő elégetlen keveréket,

ami a rossz szelepzárás miatt vagy a rossz gyújtás miatt kerül a kipufogóba :)

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem termosztátot, mert szombatra jó időt jósolnak. csak 1500 volt, töm gyűrűstől. :D Igen nagyot néztem, mert legalább egy ezressel többre számítottam. :) Jah Quinton Hazel márkájú.

Drukkolunk hogy jó idő legyen. :D

De ha kicseréled, miről fogsz ide irni? :D :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.