Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nézd meg sötétben, valószínű áthúz valahol a szikra, akkor azt rögtön kiszúrod! Nézegesd meg a gyújtókábeleket, pipákat, lehet már nem szigetelnek! Víz nem érhette mostanában az elosztót?

Köszi a választ! :) Víz nem érte,az biztos,de a kábelek már lehet,hogy megértek a cserére.Majd kipróbálom azt az okosságot,amikor az akksi negatívjára kell kötni egy drótot és végighúzni a kábelek mellett (ha jól emékszem).

Link to comment
Megosztás:

Ha az olajszint a nívópálca felső jelénél magasabban van, az a gyújtógyertya elolajosodásához vezethet.

Ha a menetes rész olajos, az jó eséllyel nem az égőtér felől jutott oda, hanem kívülről, úgyhogy én is inkább a szelepfedél környékére gyanakodnék. Lehet, hogy csak akkor lett olajos, amikor kivetted a motorból: az olaj nem is a menetben volt, az csak akkor lett olajos, mikor kiemelted onnan az "üregből", ahová be van csavarva. Oda pedig leginkább a szelepfedéltömítés szivárgása esetén juthat olaj. Nem látszik, hol ereszt a tömítés?

Link to comment
Megosztás:

Igen az autot rövid távon használom, reggel 5km és utána este 5km.Az olajcsere már tervbe van. Metabondot szeretnék,ha kapok valahol, mert miskolcon nem nagyon lehet venni. Köszi a segitséget!!!

Csőváz!

Nem tudom, hogy van-e Miskolchoz közelebb, de Ózdon biztosan van egy Metabond raktár, ahol tudsz vásárolni. Az is igaz, hogy postán is kiszállítják. Ha rendelkezel vendégazonosítóval, akkor a www.metabond.hu oldalon saját magad is megrendelheted amire szükséged van.

Link to comment
Megosztás:

Csőváz!

Nem tudom, hogy van-e Miskolchoz közelebb, de Ózdon biztosan van egy Metabond raktár, ahol tudsz vásárolni. Az is igaz, hogy postán is kiszállítják. Ha rendelkezel vendégazonosítóval, akkor a www.metabond.hu oldalon saját magad is megrendelheted amire szükséged van.

novyy kartárs úgy tudom, Miskolcon el tud látni Metabond termékkel :)

Link to comment
Megosztás:

no, megnéztem közelebbről

a hf tömítés lesz az, jobboldalt olajos :)

viszont a gyertyák környéke tiszta, csak ugye a menet ...

én vagyok a hozzá nem értő vagy tényleg van összefüggés a kettő között? :)

Nem az elosztó alatt/környékén olajos? mert akkor esetleg megúszod egy töm. gyűrű cserével. Kb 4-500 pénz.

Link to comment
Megosztás:

Szakadt kartelcsőnek milyen mellékhatásai lehetnek?

A karteRgáz visszavezető csőre gondolsz?

Olajfogyasztás szempontjából minimális a különbség, hogy a szívórendszerbe vagy a külvilágba löki az anyagot.

Azonban innen is tud levegőt szívni, ami semmiképpen nem jó, még akkor sem ha az ott lévő olajréteg megköti a kosz egy részét.

Ha pici a szakadás tekerd be szigetelőszalaggal, és ugyanolyan jó lesz, ha nagyobb a sérülés akkor cseréld ki, de addig is próbáld leszigetelni.

Link to comment
Megosztás:

Már megvettem az újat...sztem ki is cserélem mindjárt...

A kérdés az, hogy ez magyarázhatja e az olajfogyásomat.

Az öreg akitől vettem büszke volt rá, hogy hiába ecotec ebből még neki nem hiányzott olaj...aztán egyszer csak elkezdett fogyni belőle.Máshol nem látok erre utaló nyomokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.