Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ezaz, hogy még a 90-et se éri el. :huh:

Ja, hogy álló helyzetben...

nekem is volt hasonló problémám a hőfokkal csak nekem felment ugyan a kék fölé csak 50 km megtétele után sem akart feljebb menni az első vonalnál feljebb.

Psze hideg is volt,de én 2 dolgot csináltam, a termosztáton ha jóltudom ottvan a hőmérő gomba ugye réz érintkezővel nekem az nagyon elvolt oxidálódva megpucoltam + a hűtőt a régi szokások szerint félig letakartam egy kartonlappal. Psze ha a termosztát is rossz ez melett akkor az csere vagy nemtudom:)

De én ezt a 2 dolgot megcsináltam és nekem utána rendesen mutatta a hőfokot és fel is melegedett üzemire.

Link to comment
Megosztás:

Még nemfigyeltem... Új a gép (legalábbis nekem :lol: )

Alapjáraton elvileg túl kellene melegednie, úgyhogy egy idő után be kell kapcsolnia a hűtőventilátornak.

Ha nem kapcsol be, akkor valószínűleg a termosztát a ludas. Ha bekapcsol, és a műszer mégis alacsony hőfokot mutat, akkor a jeladó a rossz. Ha jól tudom olyan 96fok körül kellene bekapcsolnia. Bár ebben nem vagyok biztos. :huh:

Link to comment
Megosztás:

De akkor az eredeti kérdéshez visszakanyarodva végülis igaz az hogy 90 fok körül kéne lennie a vízhőfoknak Opeleknél? Tehát az semmiféleképpen nem jó, ha a 90 és a kék csík közötti vonalnál áll meg a mutató üzemin?

Szerintem 90-93 (-95) között lenne az ideális :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mit javasoltok:

C16NZ teljes hengerfej felújítás most vagy 1-2 hónap múlva SE hengerfejre átalakítani?

Előbb utóbb szeretnék SE hengerfejet, de most még gyűjtenem kell hozzá, de azt is fel akarom majd újítattni.

Nyíregyházán tud valaki megbízható mestert?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mit javasoltok:

C16NZ teljes hengerfej felújítás most vagy 1-2 hónap múlva SE hengerfejre átalakítani?

Előbb utóbb szeretnék SE hengerfejet, de most még gyűjtenem kell hozzá, de azt is fel akarom majd újítattni.

Nyíregyházán tud valaki megbízható mestert?

Misiék nem vállalnak ilyesmit?

Vitted az autót?

Mi van/volt vele?

Mesélj!

Link to comment
Megosztás:

Mit javasoltok:

C16NZ teljes hengerfej felújítás most vagy 1-2 hónap múlva SE hengerfejre átalakítani?

Előbb utóbb szeretnék SE hengerfejet, de most még gyűjtenem kell hozzá, de azt is fel akarom majd újítattni.

Nyíregyházán tud valaki megbízható mestert?

Ha nem kehes nagyon, akkor várd meg az 1-2 hónapot. Viszont a régi fejet meg felújítottan nagyobb eséllyel és drágábban tudod majd eladni. (bár nem keresnek túl sokan ilyet)

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy lehet kiszűrni ha a mutató a rossz?

nekem rossz volt a mutató osztása, nem belevaló volt az óra.

Úgy csináltam. álló helyben melegítettem, figyeld mikor nyit a termosztát, fogod a kunkori csövet ami a hűtőre megy, mikor meleg, akkor nyitott a termosztát. ha folyamatosan langyosodik, akkor nyitva van, nem zárt le, ha hirtelen lesz forró akkor vszínű h jól működik.

A víz forráspontja is elég állandó, 100 fok körül a légköri nyomáson, a hűtőben nagyobb a nyomás ezért 110 fokon sem forr föl.

Nekem a ventilátor mindig bekapcsolt, nem hagyta mutató szerint 90 fokig melegedni. lehúzod a ventillátort és hagyod még kicsit melegedni. megállítod a motort, ÓVATOSAN letekered a kiegyenlítő tartály tetjét és lám forr a víz!

Így kiderül, ha nem jó a mutató (vagy a jeladó).

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mit javasoltok:

C16NZ teljes hengerfej felújítás most vagy 1-2 hónap múlva SE hengerfejre átalakítani?

Előbb utóbb szeretnék SE hengerfejet, de most még gyűjtenem kell hozzá, de azt is fel akarom majd újítattni.

Nyíregyházán tud valaki megbízható mestert?

Ha Misiék nem váltak be, akkor Nyírkércsen létezik egy Csorba József nevezetű autószerelő.

Őt is sokan dícsérik felénk.

ESetleg egy próba...

Link to comment
Megosztás:

Misiék nem vállalnak ilyesmit?

Vitted az autót?

Mi van/volt vele?

Mesélj!

Beszéltem vele, nyilván nem elég csak kicserélni azt a szelepet, valószínűleg a szelepfészket is marni kell, azt ők nem tudják megcsinálni, vinnie kéne tovább, én meg nem nagyon tudom most nélkülözni a járművet több napra.

Még utánajár kinél érdemes csináltatni a felújítást itt Nyíregyen, nagyin rendes srác.

Most dilemmázok, mert ha már el kell vinni akkor lehet jó lenne egy teljes felújítás, de szeretnék majd később egy SE átalakítást is, és akkor meg fölösleges most erre a HFre költeni.

Lehet úgy csinálom, h megveszek mindent az új HFet felújíttatom, apránként megveszem az alkatrészeket, kiviszem Misihez, ő meg felpattintja!

Nem tudom még mi legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem kehes nagyon, akkor várd meg az 1-2 hónapot. Viszont a régi fejet meg felújítottan nagyobb eséllyel és drágábban tudod majd eladni. (bár nem keresnek túl sokan ilyet)

Annyival drágábban el lehet adni, h megtérüljön a felújítás költsége?

Link to comment
Megosztás:

Annyival drágábban el lehet adni, h megtérüljön a felújítás költsége?

Attól függ hogy nézed. Egy rossz állapotban lévőt lehet hogy el sem tudsz adni, ebben az esetben az 0-t ér. Ha úgy viszik el hogy mindenképp fel kell újíttatni, akkor szerintem 5ezer körül lehet az ára. (mint mondtam nem egy keresett fej, lehet inkább bontóban vesz egy olyat ami még használható, és olcsóbban fog kijönni)

Viszont ha van egy felújítottad azt elvihetik akár 20-25-ért is, pl olyan aki hasonló cipőben jár mint most te. Nem kell szórakoznia a felújítással nem fog állnia az autó, hanem hf le hf fel. Egyszerűbb kicsit olcsóbb és gyorsabb. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ hogy nézed. Egy rossz állapotban lévőt lehet hogy el sem tudsz adni, ebben az esetben az 0-t ér. Ha úgy viszik el hogy mindenképp fel kell újíttatni, akkor szerintem 5ezer körül lehet az ára. (mint mondtam nem egy keresett fej, lehet inkább bontóban vesz egy olyat ami még használható, és olcsóbban fog kijönni)

Viszont ha van egy felújítottad azt elvihetik akár 20-25-ért is, pl olyan aki hasonló cipőben jár mint most te. Nem kell szórakoznia a felújítással nem fog állnia az autó, hanem hf le hf fel. Egyszerűbb kicsit olcsóbb és gyorsabb. Szerintem.

Jó-jó de vajon mennyien keresnek 1,6 8v hengerfejet? 30-ért komplett c20ne-t kapsz, kábelköteggel :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó de vajon mennyien keresnek 1,6 8v hengerfejet? 30-ért komplett c20ne-t kapsz, kábelköteggel :huh:

Ezt mondtam, hogy nem keresett igazán, de akinek olyan kell annak olyan kell. Az én nz fejemet is elvitték jó áron, mert jó állapotban volt. (talán 20-ért, de nem vagyok benne biztos) A bontóban meg kitudja milyet talál, és ott sem adják sokkal olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

De akkor az eredeti kérdéshez visszakanyarodva végülis igaz az hogy 90 fok körül kéne lennie a vízhőfoknak Opeleknél? Tehát az semmiféleképpen nem jó, ha a 90 és a kék csík közötti vonalnál áll meg a mutató üzemin?

Igen, 90-95 körül kell lennie az üzemi hőmérsékletnek. 96-nál kapcsol a venti.

Termosztát hibát úgy lehet kiszűrni, hogy városban araszolva vagy alapjáraton állva

felmegy a víz üzemi hőfokra, de normál menetben leesik újra. Vagy fogni kell melegedés

közben a kimenő vízcsövet, ha melegszik folyamatosan, rossz a termosztát.

Műszer vagy jeladó hiba, ha bekapcsol a venti, mikor a műszer még kevesebb mint

95 fokot mutat :huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem tuti rossz a termosztátom, de a napokban elvileg ígéretet kaptam a javításra egy kollégátol.

kint lakott területtől távol, betakarva alig ment kék fől talán 4mm-t a mutató, de már igy is sokkal jobb volt a fűtés, aztán meg kellett állni, és hoppegyből fentebb ment vagy 80 fokra :huh:

rem hamar megoldódik már ez a csere dolog...

Link to comment
Megosztás:

De akkor az eredeti kérdéshez visszakanyarodva végülis igaz az hogy 90 fok körül kéne lennie a vízhőfoknak Opeleknél? Tehát az semmiféleképpen nem jó, ha a 90 és a kék csík közötti vonalnál áll meg a mutató üzemin?

Névlegesen 92foknál kell nyitnia a termosztátnak. Ha jó a termosz, és mégse mutat rendesen az óra, akkor lehet, hogy nem az autódba való a műszerfal. Ugyanis 2féle létezik: van, amelyiknél a kék feletti első osztás a 90-es, ilyen való tudtommal a C14NZ motorhoz, ill. van olyan, aminél a második osztás a 90-es.

Link to comment
Megosztás:

akkor nem jol tudod

kék feletti nekem legalábbis az 14nzbe nem 90

Akkor lehet ez is évjáratfüggő. Az enyémben most olyan van, aminek a második osztása a 90-es, meg ilyen volt az a nem fordszámmérős is, amivel az autót vettem (bár erről tudom, hogy nem eredeti), de csak az első osztásig megy fel a mutató a termosz nyitásakor. A termosztátom és a hőfokjeladó is vadiúj, tehát nem azok okozzák. Most szereztem olyan fordszámmérőst, aminek az első osztása a 90, ha elkészülök a világítás buherálásával, akkor berakom az autóba, és kiderül.

Nézegettem pl. hasznaltauto.hu-n, az 1.4-esekben szinte csak olyat láttam, aminek az első osztása a 90.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet ez is évjáratfüggő. Az enyémben most olyan van, aminek a második osztása a 90-es, meg ilyen volt az a nem fordszámmérős is, amivel az autót vettem (bár erről tudom, hogy nem eredeti), de csak az első osztásig megy fel a mutató a termosz nyitásakor. A termosztátom és a hőfokjeladó is vadiúj, tehát nem azok okozzák. Most szereztem olyan fordszámmérőst, aminek az első osztása a 90, ha elkészülök a világítás buherálásával, akkor berakom az autóba, és kiderül.

Nézegettem pl. hasznaltauto.hu-n, az 1.4-esekben szinte csak olyat láttam, aminek az első osztása a 90.

ha hazajön az oto megnézemmár :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.