Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Most hoztam vissza a kocsimat szervízből. Megtalálták az olajfolyás okát. Egy derékszögű szellőző cső volt elrepedve, ami a motor és a hengerfej között van... Bekarikáznám a képen amit még akkor linkeltem, de nem találom... :huh:

Szerk.: Megtaláltam...

1132594492K_p_002_www_kepfeltoltes_hu__resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ott helyezkedik el az a cső... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most hoztam vissza a kocsimat szervízből. Megtalálták az olajfolyás okát. Egy derékszögű szellőző cső volt elrepedve, ami a motor és a hengerfej között van... Bekarikáznám a képen amit még akkor linkeltem, de nem találom... :lol:

Hol van ott cső? Csak kábelköteget látok bekarikázva :)

A furcsa nekem az, hogy a kartergázkivezetés csöve az a vastag ott baloldalon,

meg van még egy ami a hengerfej tetejétől megyen lefele a blokkhoz.

Tehát értelmezésem szerint akkor az lehet, ami megy le a blokkhoz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hol van ott cső? Csak kábelköteget látok bekarikázva :lol:

A furcsa nekem az, hogy a kartergázkivezetés csöve az a vastag ott baloldalon,

meg van még egy ami a hengerfej tetejétől megyen lefele a blokkhoz.

Tehát értelmezésem szerint akkor az lehet, ami megy le a blokkhoz. :huh:

A kábelköteg alatt látszik egy fekete cső darab és egy bilincs részlet... Az az. Sztem arra gondolsz. Régi kép, akkor készült amikor mutattam hogy hol folyik az olaj, ezen lehetett a legjobban látni azt a csövet. :)

Link to comment
Megosztás:

A kábelköteg alatt látszik egy fekete cső darab és egy bilincs részlet... Az az. Sztem arra gondolsz. Régi kép, akkor készült amikor mutattam hogy hol folyik az olaj, ezen lehetett a legjobban látni azt a csövet. :lol:

Nekem a szürke kadetten "mállott" szét ugyanez a cső. Pedig elvileg olajálló kéne, hogy legyen :huh: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Elszakadt a kuplung bowdenem. kérdések:

1: Hol tudok ilyet venni minél hamarabb? Mennyiért? Esetleg valakinek van-e egy felesleges...

2: Én betudom-e szerelni házilag, az utcán?

3: Ha a 2-es kérdésre igen a válasz mire figyeljek oda? + jó lenne ha valaki nagyvonalakban leírná a lépéseket!

A válaszokat előre is köszi!

Üdv: Pott R

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Elszakadt a kuplung bowdenem. kérdések:

1: Hol tudok ilyet venni minél hamarabb? Mennyiért? Esetleg valakinek van-e egy felesleges...

2: Én betudom-e szerelni házilag, az utcán?

3: Ha a 2-es kérdésre igen a válasz mire figyeljek oda? + jó lenne ha valaki nagyvonalakban leírná a lépéseket!

A válaszokat előre is köszi!

Üdv: Pott R

Most épp Bp-en vagy, vagy Nyíregyen?

Én még nem cseréltem, de nem lehet nagy ördöngősség. A pedálnál akasztod be először, ehhez be kell feküdnöd a műszerfal alá, ami elég kényelmetlen dolog. Aztán a váltónál beakasztod a bowden külső részét a helyére, a menetes szárra pedig rátekered az anyát. Ehhez sztem segítő sem árt, mert a kulpungkart ehhez be kell nyomni. A beállítása benne van asszem az "Így csináld..."-ban, a kormánykeréktől kell bizonyos távolságot mérni a pedálig.

Link to comment
Megosztás:

Most épp Bp-en vagy, vagy Nyíregyen?

Én még nem cseréltem, de nem lehet nagy ördöngősség. A pedálnál akasztod be először, ehhez be kell feküdnöd a műszerfal alá, ami elég kényelmetlen dolog. Aztán a váltónál beakasztod a bowden külső részét a helyére, a menetes szárra pedig rátekered az anyát. Ehhez sztem segítő sem árt, mert a kulpungkart ehhez be kell nyomni. A beállítása benne van asszem az "Így csináld..."-ban, a kormánykeréktől kell bizonyos távolságot mérni a pedálig.

Most épp Budapesten vagyok.

Én is reméltem, hogy nem nagy ördöngősség, de na... nehogy elb@sszak valamit.

Bár minden további nélkül nekiállok én a költség-csökkentés és vontatás miatt.

Mi ez a kormánykerék-pedál távolság?

Link to comment
Megosztás:

Most épp Budapesten vagyok.

Én is reméltem, hogy nem nagy ördöngősség, de na... nehogy elb@sszak valamit.

Bár minden további nélkül nekiállok én a költség-csökkentés és vontatás miatt.

Mi ez a kormánykerék-pedál távolság?

Pedáltol a kormánykerékig felengedett pedállal, majd teljesen kinyomott pedállal. A két érték közötti külömbség 125-132 mm legyen. A váltónál levő műanyag anyával tudod állítani.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny sem mossa minden héten. Nem is ez a lényeg. Egy koszos, poros motortérben ha valami megindul szivárogni, nem biztos, hogy egyből látszik, és lehet nem is egyértelmű, hogy honnan. :lol:

ja és ilyen neki:

9.jpg

A motortérbe a szigetelést (ami a tüzfalnál látszik)hol szerezted be?

ÉN is beleraknám

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Pedáltol a kormánykerékig felengedett pedállal, majd teljesen kinyomott pedállal. A két érték közötti külömbség 125-132 mm legyen. A váltónál levő műanyag anyával tudod állítani.

Köszönöm. Közben megtaláltam én is az Így csináld-ban.

Sajnos elég rossz minőségben van meg nekem, de többnyire ki tudok belőle menni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Közben megtaláltam én is az Így csináld-ban.

Sajnos elég rossz minőségben van meg nekem, de többnyire ki tudok belőle menni

Ez leegyszerűsítve úgy hangzik, hogy megméred a teljesen kinyomott pedállal a távolságot a kormánykerékig, kivonsz belőle 130mm-t, és annyira állítod be a felengedett állapotot a motortérben levő anyával. :huh:

Ha Pesten vagy, sztem a Csergőből szerezd be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez leegyszerűsítve úgy hangzik, hogy megméred a teljesen kinyomott pedállal a távolságot a kormánykerékig, kivonsz belőle 130mm-t, és annyira állítod be a felengedett állapotot a motortérben levő anyával. :huh:

Ha Pesten vagy, sztem a Csergőből szerezd be :lol:

Szerintetek a 2700Ft reális ár a bovdenért?

Link to comment
Megosztás:

Még valami:

Nemsoká meg lesz bontva a mocim. Régebben vettem egy termosztátot hirtelen felindulásból, de kiderült, hogy csak a hőfok kijelző volt rossz, a lényeg, hogy most kicseréljük-e?

Ami benne van kifgástalanul működik most, de használtan vettem a gépet, nem tudom mikor cserélték. Az új meg nem eredeti, valami Francia gyártmány, 2400 Ft volt.

Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Múlt 7en araszoltam 1 esben majd egy órát, meg meg állva, hát a lábam majd görcsöt kapott!

Lehet ezzel valamit kezdeni?

A vádliban fellépő lábgörcsöt vérkeringési vagy anyagcserezavar, ásványianyag- vagy vitaminhiány (magnézium-, kálcium vagy káliumhiány) okozhatja, de lehet a lábak túlterheltségének vagy ideggyulladásnak a következménye is. Sokszor a hibás testtartás vagy a nem megfelelő cipő viselése az oka. Ha mozgás hatására alakul ki egy idő után (pl. dinamikus kuplongozás az Astrában huzamos időn át), akkor többféle oka lehet: a legvalószínűbb viszont a rossz vérkeringés, amely sok mozgással, a dohányzás mellőzésével javítható. Pihentetni mindenképp célszerű, tehát ne vezess!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.