Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Idővel mindenképp lesz rajta beégett lerakódás, de pl ha folyamatosan kis fordulaton hajtod,

vagy rossz minőségű olajat teszel bele, illetve rossz a hidrotőke, akkor előbb előfordul.

Nem hiszem hogy 1-2 hónap alatt sokat romlana a helyzet :huh:

Ezt a kialakult helyzetet már nem lehet orvosolni Metabod vagy Spuri vagy más motortisztító adalékkal?

Link to comment
Megosztás:

így van :)

azért csak ésszel :huh:

mostanába ritkán adom neki, de az baj ah 2be még áll a kis 1.4es :)

eccer fordult elő az is csak, és kicsit vizes volt az ut is :lol:

beszéltünk arrol, hogy nem jo a tök üres rednszer... mert elmegy a torlónyomás, és ezzel együtt a nyomaték is..

értem az elvet, de akkor miért lehet kapni oylan középső csövet, amiben nincs benne a dob?? pl ebay en is...

a középdob, nem csak a hang csillapítása miat van??

ha jol emlékszem, akkor az egy olyan dob, amin "át lehet látni " egy perforált cső van benne, és a cső külső és a dob belső fala közt van pár lemez, és ilyen kamrákbol áll végülis...a dob és a cső közti rész...

Link to comment
Megosztás:

olvasgattam, és arrol a bizonyos torlónyomásrol olvastam, szoval kell középső dob, fojtás miatt.

aalcsony fordulaton elég élettelen nekem, és már el is volt rohadva a középső dob csöve, a kanyarba hátul, és akkor gabi mondta is hogy akkor a dob belseje is jo szar lehet már...

lassan ideje akkor uj középsődobot nézni...

Link to comment
Megosztás:

nem perforált cső van a gyáriban, csak terelőlemezek.

Csőváz!

Nekem 1.6 SI-ben a középső dobban csak egy perforált cső megy keresztül. A csövön van egy szúnyogháló lyukaihoz hasonló méretű lyukakkal rendelkező drótháló, majd valamikor ki volt tömve kőzetgyapottal (ami azóta kiégett belőle). Mindezt onnan tudom, hogy azt hittem, az összecsúszott lamellák miatt állt meg az autó, és szétvágtam a dobot. Természetesen kiderült, hogy a katalizátorom törött darabokra és a kerámia tömítette el a csövet.

Így jártam. Legalább ezt is tudom! :huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem mindkettő lamellás volt.

bár mire kivettük, a lamelláknak a helye volt csak :lol:

nekem hátul lamellás van, vagyis volt, mert annakis csak a nyoma van már... de hogy középen milyen lehet...

a lamellásat értem hogy folyt, de ez a perforrált csöves??

hangtompító hatása az oké, de a folytást azt nem tom :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.