Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Tehát csak annyi, hogy előbb bemelegedjen a motor. Szóval nincs nagy szerepe. Nyáron meg érdemes kiiktatni ezt?

Nem. Ez fogyasztásspórolás szempontjából van, egész télen hasznos lehet.

(melegebb levegőnek nagyobb a térfogata, azaz azonos térfogatú levegőben kevesebb

oxigén van, amihez kevesebb üzemanyag is kell)

Link to comment
Megosztás:

Én viszont huzamosabb ideig teszteltem (1-2 év), legalább 4-5 különböző helyen volt a direktem, de ezek közül is a legrosszabb a képen látható megoldás volt.

Szerinted télen ellenjavalt a direkt szűrő? (mondjuk az olaj dermedtsége miatt több szutyok átengedése stb...) Most, hogy olvasgattam az ezzel kapcsolatos véleményeket kissé lelombozott, hogy mennyire sokan nem javasolják.

Bár az én 92pacimmal a negatívumot csak nyáron a dögmelegben éreztem, egyébként nekm úgytűnik rugalmasabb lett az ótó (meglehet csak érzéki csalódás).

Link to comment
Megosztás:

Opel16V-től kérdezném, hogy versenyzős berkekben nem is használnak direkt szűrőket?

Néhány helyen használnak, mint pl én is. De azok kissé jobban elő vannak készítve, nekem pl

szinte teljesen le van választva a motortértől, a hűtőmaszkról kapja a levegőt, és van egy

beömlő a mocitetőn is. De sokféle megoldás létezik a jó beépítésre, egyéb variációkra (pl

4 pillangós sorokon inkább egy hosszúkás oválszűrő szokott lenni). Vagy sokan egyáltalán

nem használnak szűrőt, tütéken szívja a sor a levegőt.

Az viszont biztos nem hasznos, ha belógatod csak simán a motortérbe, még ha van is rajta egy

szép fényes terelőlemez, akkor sem.

Link to comment
Megosztás:

Néhány helyen használnak, mint pl én is. De azok kissé jobban elő vannak készítve, nekem pl

szinte teljesen le van választva a motortértől, a hűtőmaszkról kapja a levegőt, és van egy

beömlő a mocitetőn is. De sokféle megoldás létezik a jó beépítésre, egyéb variációkra (pl

4 pillangós sorokon inkább egy hosszúkás oválszűrő szokott lenni). Vagy sokan egyáltalán

nem használnak szűrőt, tütéken szívja a sor a levegőt.

Az viszont biztos nem hasznos, ha belógatod csak simán a motortérbe, még ha van is rajta egy

szép fényes terelőlemez, akkor sem.

Meg tegyük hozzá, hogy a versenygépeken a motor hosszútávú működőképessége nem szempont, vagy legalábbis másodlagos, viszont ha valaki utcai használat mellett hosszú távon, 100ezer kmeken keresztül használni szeretné az autót, akkor nem mindegy, mennyi koszt ereszt át.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted télen ellenjavalt a direkt szűrő? (mondjuk az olaj dermedtsége miatt több szutyok átengedése stb...)

Ha nem jól van applikálva, akkor télen-nyáron csak a hátrányait élvezheted :huh:

Amúgy az olaj dermedtsége nem hiszem hogy gondot jelentene, hiszen a textilszűrő

réteg van vele "átitatva", így véleményem szerint nem lesz kisebb a szűrőképessége.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy egy kuplungszerkezet+kinyomócsapágy cseréje mennyit kóstál. ('94.12. havi astra 1.6i 75LE)

Az anyagot én venném, csak a szakszerű-munkadíj hozzávetőleges ára érdekelne.

Előre is köszi

Üdv:PottR

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy egy kuplungszerkezet+kinyomócsapágy cseréje mennyit kóstál. ('94.12. havi astra 1.6i 75LE)

Az anyagot én venném, csak a szakszerű-munkadíj hozzávetőleges ára érdekelne.

Előre is köszi

Üdv:PottR

Komplett kinyomószerkezet (csapággyal) az enyémnél a múlt nyáron Bárdinál nem egészen 30 ezer volt (japán gyártmány / én választottam mert bízok a japán minőségben). A szerelést a szomszédomban levő -mindenevő- szerelő 15 ezerért végezte. Kb 2-3 órás művelet volt. Különben nem érdemes az anyagot külön megvenni (nekem) mert a szerelő ugyanannyiért adja, neki meg a Bárdi a telefonos rendeléstől számított 1 órán belül kihozza. A szerelő megkapja azt az árrést amit nekem a boltban felszámolnának. Ráadásul, mint a példa is bizonyította, a Bárdi elszúrta a specifikációt és nem a bele illő tipust hozta ki. A cserét ingyen és azonnal elvégezték, azt is kihozták. Ha nekem kellett volna futkosnom a hibás darabbal, el autózgathattam volna 2 órát, az üzemanyagról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Komplett kinyomószerkezet (csapággyal) az enyémnél a múlt nyáron Bárdinál nem egészen 30 ezer volt (japán gyártmány / én választottam mert bízok a japán minőségben). A szerelést a szomszédomban levő -mindenevő- szerelő 15 ezerért végezte. Kb 2-3 órás művelet volt. Különben nem érdemes az anyagot külön megvenni (nekem) mert a szerelő ugyanannyiért adja, neki meg a Bárdi a telefonos rendeléstől számított 1 órán belül kihozza. A szerelő megkapja azt az árrést amit nekem a boltban felszámolnának. Ráadásul, mint a példa is bizonyította, a Bárdi elszúrta a specifikációt és nem a bele illő tipust hozta ki. A cserét ingyen és azonnal elvégezték, azt is kihozták. Ha nekem kellett volna futkosnom a hibás darabbal, el autózgathattam volna 2 órát, az üzemanyagról nem is beszélve.

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én 18ezerért tudok venni kuplungszettet kinyomócsapággyal, és az autószerelő ismerősöm 15ezerért rakja be.

SZóval a kettő összesen 31ezer körül alakul.Akkor ez jó, nem?

És bowdent érdemes cserélni? Vagy ha nem muszáj, akkor nem?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én 18ezerért tudok venni kuplungszettet kinyomócsapággyal, és az autószerelő ismerősöm 15ezerért rakja be.

SZóval a kettő összesen 31ezer körül alakul.Akkor ez jó, nem?

És bowdent érdemes cserélni? Vagy ha nem muszáj, akkor nem?

CSak számolni nem tudok... :huh:

33... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerinted télen ellenjavalt a direkt szűrő? (mondjuk az olaj dermedtsége miatt több szutyok átengedése stb...) Most, hogy olvasgattam az ezzel kapcsolatos véleményeket kissé lelombozott, hogy mennyire sokan nem javasolják.

Bár az én 92pacimmal a negatívumot csak nyáron a dögmelegben éreztem, egyébként nekm úgytűnik rugalmasabb lett az ótó (meglehet csak érzéki csalódás).

Többiek leírtak mindent. Én csak annyit tennék hozzá, hogy 1 próba nem próba. :huh: Cserélgesd hosszútávon ide-oda és ha tényleg úgyérzed hogy jobb, akkor használd. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.