Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok...

Egy kis infóra lenne szükségem. Az én autómon amikor megvettem már sportlégszűrő volt, de az már elég elhasználódott és pöppet lyukas volt tehát kukára itéltetett. Az a légszűrő úgy volt rajta hogy az eredeti légszűrőházhoz elvezető gumicső volt rajta a légszűrő nyíláson és a gumicső végén volt a sportlégszűrő. De mivel a gumi is el volt már revülve, ezért gondoltam hogy simán ráteszem a légszűrő nyílásra. Viszont több autón is láttam már hogy a sportlégszűrőt nem közvetlenül arra a csokra rakják hanem mindenféle csövekkel elvezetik az autó elejéhez. Annak a csőnek van valami szerepe, vagy csak annyi hogy az autó elején frissebb, hidegebb levegőt kap a motor? Mert ha van szerepe, akkor én is veszek rá csövet.

Jelenleg így néz ki a mutatvány ( tudom, tudom... koszos mint állat de most nem az a lényeg. :( )

1080349909K_p_021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor elméletben nem befolyásolja a teljesítményt az hogy azon a csövön "lóg" a légszűrő vagy közvetlen rá van rakva... Köszönöm a választ. :(

Befolyásolja annyiban, hogy így meleg levegőt szív a motorról, amitől gyengébb lehet, mint egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Sőt gyengébb is, miuatán a meleg levegőnek kisebb az oxigéntartalma adott térfogatra vetítve, mint a hidegnek, úgyhogy ez nem változna számottevően akkor sem, ha a direktszűrőt egy cső segítségével a motortér elejébe helyezné. Az igazi az lenne, ha a szűrőt az autón kívül lehetne elhelyezni a légáram és a hideg levegő útjában, viszont védve a szennyeződésektől.

Link to comment
Megosztás:

gabi szerint akkor ér valamit, ha el van különitve a motortérből a légszűrő, gondolom a meleg levegő ne érje nagyon.

olvasgattam, és ott is oylanokat irtak, hogy igazábol hideg mocinál lehet érezni a hatásást kisebb motorokon, ahhoz hogy hatása legyen komolyabb épités kell....

hang hatása az mondjuk biztos van...

de összevetve, hamarabb kimegy tőle a moci, mert akár hogy is vigyázol annyira nem szűri a levegőt, mint a gyári...

szoval jo kérédés érdemes e vagy sem, kinek mi és hogy tetszik téma :(

"szerintem"

Link to comment
Megosztás:

Sőt gyengébb is, miuatán a meleg levegőnek kisebb az oxigéntartalma adott térfogatra vetítve, mint a hidegnek, úgyhogy ez nem változna számottevően akkor sem, ha a direktszűrőt egy cső segítségével a motortér elejébe helyezné. Az igazi az lenne, ha a szűrőt az autón kívül lehetne elhelyezni a légáram és a hideg levegő útjában, viszont védve a szennyeződésektől.

anno ladákba láttam oylat, hogymocitető megnyit, és mögötte alatta a légszűrő, és az egy krómozott fémlappal takarva votl a megnyitott mocitető felől... gondolom a közvetlen beverődő kosztol megvédte a légszűrőt, de hogy levegőt mennyire kapott jol, de eléképzelhető hogy jol, mert szivja az elég rendesen, és a hideglevegő közvetlenül ott süvít el :(

egy ducaton néztem meg mennyire szivja a levegőt, lebontott légszűrővel, közvetlenül a csőre tettem a kezem, hát igencsak ugykellett kirángatni a kezem a csőből :cry:

igen erősen szivja a levegőt még alapjáraton is :P

Link to comment
Megosztás:

Már elhatároztam közben, lesz az enyémen is ilyen rezonátor cső, be fogom vinni előre a légszűrőt oda ahol az eredeti volt, és a sárvédőkre előre vágatok majd kopoltyút, amin majd a hideg friss levegő fog bemenni. Csinálok majd neki egy frankó "tokot" és valamennyire el lesz különítve a motortér melegétől. :(

Link to comment
Megosztás:

szerintem ilyen alubol készült, direkt hő visszaverésére( mint pl a kipufnál is) készült lemezt hasznélj, csak jol csináld meg mert az naon tud rezegni csörögni!!!!

Jaja, valami fényes falú lemez kell majd ami visszaveri a hőt... Egyenlőre még nem agyalok rajta. úgyis ott dől el a helyszinen hogy milyen lesz. :(

Link to comment
Megosztás:

nekem az asztal alatt van neon, a bill megvilágításához.

én oda tettem be, mert egíyrészta fényde is nagyobb lett, és az asztal lapja is kevésbé melegedik fel, mint előtte.

fényes, és ilyen dudros vagy milyen a felülete

én egy 1000W os kültéri reflektorbol szedtem ki, szoval biztos birja a hőt:)

Link to comment
Megosztás:

hm ez homlokegyenest ellentmond az alkalmazás lényegének, miszerint azért kell hogy könyebben kap levegőt, nincsen akkora ellenállás, könyeben szivja a levegőt.

régeben errol irtak, hogy nem lett erősebb az autó, hanem dinamikusabban lehetett vele autozni, de gyengébb teljesítményről nem irtak....

én sajnos még nem tudok erről konkrét véleményt mondani, mert nekem nincs benne ilyen cucc.....

Link to comment
Megosztás:

hm ez homlokegyenest ellentmond az alkalmazás lényegének, miszerint azért kell hogy könyebben kap levegőt, nincsen akkora ellenállás, könyeben szivja a levegőt.

régeben errol irtak, hogy nem lett erősebb az autó, hanem dinamikusabban lehetett vele autozni, de gyengébb teljesítményről nem irtak....

én sajnos még nem tudok erről konkrét véleményt mondani, mert nekem nincs benne ilyen cucc.....

Én viszont huzamosabb ideig teszteltem (1-2 év), legalább 4-5 különböző helyen volt a direktem, de ezek közül is a legrosszabb a képen látható megoldás volt.

Ha mindenképpen azt akarjátok használni, akkor pakoljátok le a rezonátordoboz helyére, ott elég jól el van szigetelve csak alulról kap levegőt. Viszont a vizet is könnyen összeszedi esőben. Teljesen elázik, de szárazon nincs jobb hely annál szerintem.

De akkor is a gyári doboz a legjobb kibelezve. És a hanghoz sem kell a direkt. :( Nekem a kipufom mellett lehetett hallani bizonyos tartományokban, pedig az sem egy halk darab.

Direkttel elveszik a nagyobb sebességnél fellépő torlónyomás pozitív hatása is. Én 100 körül felett már ezt is éreztem. Mindez persze a fogyasztást is befolyásolja.

Aztán meg ki lehet dobni a gyári kacskaringós gumicsövet is, nekem az is érezhető volt.

Meg le kell dugózni az össze vákuumcsövet. Mindezektől persze nem lesz igazán erősebb az autó de sokkal közvetlenebb lesz.

Link to comment
Megosztás:

na most ezt a vákumcső dolgot tisztázzuk már

előbbiekben kitárgyaltuk azt hogy azoknak szép tiszta állapotot kell elérni, mert attol mehet rosszabban az autó

de most te azt mondod hogy legugóztad őket:S

vagy ezek melyik vákumcsövek????

és a kibelezést hogy értetted?

nicns benne szűrőd vagy mifene?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.