Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hát sajnos nem, mert most jön ugyebár a tél:S

aztán én nem is melózok, csak gyakra jártam, és ma reggel 8tol este fél6 ig egyfolytába megállás nélkül kereket cseréltem:S

és kaptam kemény 600Ft ot nah ebből nem lesz még uj termosztát sem:S

Link to comment
Megosztás:

hát sajnos nem, mert most jön ugyebár a tél:S

aztán én nem is melózok, csak gyakra jártam, és ma reggel 8tol este fél6 ig egyfolytába megállás nélkül kereket cseréltem:S

és kaptam kemény 600Ft ot nah ebből nem lesz még uj termosztát sem:S

:( :P

Link to comment
Megosztás:

almásládát :(

tudod amit egy magára valamit is adó fiatal tesz a csomagtartóba :D:D:D:D:D:D:D

egyébként tényleg csinálni akartam egy mélynyomóládát, mert eddig is volt, csak eladtam, mert kellett másra a lé

most tervezgettem egy uj ládát, hogy csinálok, de pénzem is elfogyott, meg a joidő is lemult :cry:

nem kell azt hinni hogy olyan vagyok, aki inkább nemcserél olajat de vesz alupedált ;)

én mindent magam csinálok, ami átalakítás van a kocsiba

alupedált is szeretnék, mert az ugy jo :P de nem fogok se piacon 2ezerért venni tescosat!! meg 10 ezrekért sparcosat se

van ######a teraplemez, meg sima alulemez is 3mmes

majd abbol kreálok valami szíípet

Link to comment
Megosztás:

hát jaja egyedül, meg a vezérlésbe nem akarok belefogni, hiába mndja mindneki azt hogy alol meg felül is van egy jel, de azt se tudom hol, milyen szoval gríz ez igy

de a termosztátot csak ki kéne cserélni, mert ma direkt huzattam de nagyon nem melegedik, szoval tutis rossza termosztát, ja és még a kéket se hagyja el, de már melegszik még a hűtő is, szoval nem csak a kis körben megy a vizem:S

Link to comment
Megosztás:

hát jaja egyedül, meg a vezérlésbe nem akarok belefogni, hiába mndja mindneki azt hogy alol meg felül is van egy jel, de azt se tudom hol, milyen szoval gríz ez igy

de a termosztátot csak ki kéne cserélni, mert ma direkt huzattam de nagyon nem melegedik, szoval tutis rossza termosztát, ja és még a kéket se hagyja el, de már melegszik még a hűtő is, szoval nem csak a kis körben megy a vizem:S

A vezérmű kerekén van egy sugárirányú beütött jel, azt a borítás tetelyén levő kivágáshoz állítod. Ekkor a főtengely jele (nyíl alakú) közel függőleges lesz, rámutat az olajszivattyún levő jelre.

Mit irogatok én itt. Töltsd le Mackósajt oldaláról a javítási könyvet.

Link to comment
Megosztás:

én beállítottam jelre mindent, visszaraktam ahogy meg van írva, oszt mégse lett jó

meg ha már leszeded, akkor illik cserélni is a szíjat meg a vízpumpát (mondjuk attól függ, mióta van benne a mostani)

hát igen ha eltekergeted nem lesz jó a vezérlés. Mivel négyütemű ugye a főtengelyen a jel stimmel minden fordulatnál egyszer de csak minden mádosiknál passzol a vezérléshez.

anno lada motor összerakásnál tököltem vele eleget mire kisakkoztam hogyan is lesz jó. Hoszú agyalás után összeraktam és jó is lett. Ott az volt a gond, hogy motorgenerálnál szét lett döntve minden, de itt ha mindent úgy hagysz ahogy szétszedéskor volt és nem tekrgetsz el semmit akkor jelre állítva stimmelnie kell.

Link to comment
Megosztás:

én beállítottam jelre mindent, visszaraktam ahogy meg van írva, oszt mégse lett jó

meg ha már leszeded, akkor illik cserélni is a szíjat meg a vízpumpát (mondjuk attól függ, mióta van benne a mostani)

Na igen, tartani kell a jeleket. Ha meg cseréled a szíjat, akkor a feszítőt, meg a vízpumpát is kell. Mikor már össze van rakva, akkor inkább 2x ellenőrizni mielőtt ráindítassz, mert komoly bajok lehetnek belőle, ha elrakod a vezérlést. Én a nyáron cserltem a cuccot, ám most leszedtem a szíjat, mert fagyállót cseréltem (-16, meg öreg is volt már). Kb 3-4 óra alatt végeztem, úgy, hogy vissza kellett bontanom, mert a termosztátnál folyt az új fagyálló. Szal nem nagy ördöngősség. De ha nem vagy biztos benne, hogy meg tudod csinálni, akkor inkább hagydd arra, aki képes rá.

Link to comment
Megosztás:

én is ezen agyalok, hogy ha nem tekergetem el, és ovatosan huzom le az ékszijat 3ezer km, akkor nem lenne neki szabad hogy elmozduljon, de mi van ah mégis? :(

egyébként a vizpumpát miért kell jelre forgatni???

előbb valaki azt irta

és a főtengely jelével mi van? arrol szo se esett :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.