Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha már gyertya a téma, én is leírnám tapasztalataimat, hátha tudtok meríteni belőle. Amikor megvettem a kocsit, ránéztem a gyertyákra. Gyári gyertya volt benne makulátlan állapotban, valószínűleg nem sokkal előtte cserélhették. Aztán lementem kb. 30 ezer km-t és valahogy kezdett nemtetszeni a motor járása. Amíg be nem melegedett úgy járt, mint egy diesel, a gyertyákra pedig vastag szürke réteg volt ráégve. Hirtelen felindulásból vettem bele Brisk 3 pólusút (LR17TC) kb. 800 Ft/db áron. Hidegindításkor jött a kellemes meglepetés, olyan szépen és egyenletesen járt a motor, mint üzemmelegen :unsure: . Kb. 3-4 hónapig tartott az öröm, mert ez az állapot jelentősen leromlott, előjöttek a régi tünetek :wacko: . Most ott tartok, hogy veszek bele gyári gyertyát.

Link to comment
Megosztás:

nincs azzal semmi gond, ha 4 jegyűeket villog.

olvasd ki őket, jegyezd meg, írd ide be, és amit tudunk, segítünk. :unsure:

Sziasztok,

sikerült megcsípni a hibakódot, 0325... ( 10 villanás... szünet...3 villanás... szünet...2 villanás...szünet...5 villanás...szünet )

Ha jól néztem ki a kis táblázatomból, ez az ún. Knock Sensor, másnéven kopogásérzékelő (?).

Javítsatok ki, ha tévedek !

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy - elsősorban - jó-e a diagnózisom, másrészt mennyi idővel / pénzzel / bosszúsággal jár ennek a kis résznek a cseréje ?

Mondjuk elég idegesítő, hogy 2-3-400 km-enként kigyullad a kis lámpion a műszerfalon...

Köszi a segítségeket,

üdv

Link to comment
Megosztás:

Ez a kopogásszenzor a szívósor alatt van becsavarva (kis kerek bumszli kétvezetékes csatival) a blokkba.

Először is nézd meg a csatiját, nincs-e szétcsúszva, eltörve. Aztán fújd be kontaktspray-vel mindkét felét,

és próbáld meg úgy is, előjön-e a hiba. Ha igen, akkor csere, bontóban párezerért utánadvágják.

Nem szokott ez tönkremenni, így nyugodtan vehetsz bele bontottat. Pont ebből adódik az is, hogy lehet

nem oldja meg a csere, akkor viszont a blokkban van valami bibi... nem csörög/zakatol a motorod kicsit?

milyen benyát használsz?

Link to comment
Megosztás:

Ez a kopogásszenzor a szívósor alatt van becsavarva (kis kerek bumszli kétvezetékes csatival) a blokkba.

Először is nézd meg a csatiját, nincs-e szétcsúszva, eltörve. Aztán fújd be kontaktspray-vel mindkét felét,

és próbáld meg úgy is, előjön-e a hiba. Ha igen, akkor csere, bontóban párezerért utánadvágják.

Nem szokott ez tönkremenni, így nyugodtan vehetsz bele bontottat. Pont ebből adódik az is, hogy lehet

nem oldja meg a csere, akkor viszont a blokkban van valami bibi... nem csörög/zakatol a motorod kicsit?

milyen benyát használsz?

Hello,

Köszi a gyors hozzászólást.

Csörgést / zakatolást, ami a motorból jönne, azt én nem hallok, annyi lehet a gond, hogy hiányzik egy gumitömítés valahonnan a motorból ( valószínű a műanyag takaró alól ), és az zakatol egy kicsit, az hallhatóan... Régen nem hallottam ennyire, de akkor szinte sohasem gyulladt ki a kis sárga lámpám...

a burkolat zörgése okozhat ilyen hibakódot ?

Köszi és üdv

tankoln mindig 95öst, és ( majdnem ) mindig a shellnél, tescon soha !

Link to comment
Megosztás:

Nem túlzás az kicsit azért? Még ha nem is nagy tétel. Látszik valami elhasználódás ennyi idő után?

Végülis... Trabantnál szinte minden egyes téli indításnál cserélni kellett... egyiket a másikra. :lol A drótkefe alapfelszereltség volt. De azért a húszezret azok a gyertyák is bírták, és semmi gond nem volt velük.

Link to comment
Megosztás:

Végülis... Trabantnál szinte minden egyes téli indításnál cserélni kellett... egyiket a másikra. :lol A drótkefe alapfelszereltség volt. De azért a húszezret azok a gyertyák is bírták, és semmi gond nem volt velük.

Plusz egy zokni, amivel benzint lehetett meríteni a tankból, hogy a karbi torokba folyass, mert a nagy

hidegben így pöccre indult :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én nem úgy oldottam meg. Anyunak a varrógépéhez volt egy műszerész olajjal teli kis akármi. Sose használta, hát lenyúltam, teleraktam benzinnel, és ott figyelt mindíg az akkumulátor tövében. Télen pedig légszűrőről gumicső lehúz, benzinspricc bele, és tratatatatata... köh-köh, egy gyertya beköp. :unsure:

De az biztos, hogy hidegben sokkal könnyebb volt indítani, mint a karbis egyhatos Mantát.

Link to comment
Megosztás:

Ha emlékeim nem csalnak, a gyertyákat 30e.km-ként cserélni kell......

A 90-es évek első felében az Opel a 8 szelepes Astra F-eknél 30 ezer km/2 évet jelölt meg csereintervallumként, a 16 szelepeseknél pedig 60 ezer km/4 évet. Korábban írtam már itt a fórumon, hogy Nekem egy későbbi, 2001-es évjáratú 8 szelepes Classicom van, amelynél a szervízfüzet szerint 60 ezer km/4 évet kellene gyertyákat cserélni. Megállapítottuk, hogy ezt az időbeli kitolást is valószínűleg az íróasztal mögül hozták. Az ajánlott intervallumokat a többiek már leírták. Engem most jobban aggaszt, ha a Kínában gyártott GM gyertyák valóban rossz minőségűek.

Link to comment
Megosztás:

Végülis... Trabantnál szinte minden egyes téli indításnál cserélni kellett... egyiket a másikra. :lol A drótkefe alapfelszereltség volt. De azért a húszezret azok a gyertyák is bírták, és semmi gond nem volt velük.

Az én Trabim 10 perc alatt háromszor is beköpte,ha olyan napja volt...persze a gyertyakulcs és tucat gyertya mindig ott figyelt készenlétben...20-30 másodperc alatt újra úton voltam,mint a forma 1-ben.... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd! Amikor az enyémet műszakira készítettem fel, akkor vettem két felnikupakot, mert kettő randa IFA-s volt. Feltettem őket, és néztem, hogy valami nem stimmel. Aztán rájöttem, hogy a kisiparos a Trabijel negatívját nyomatta bele! Szóval elől még Trabant volt, de hátul már Opel! :wacko: Viszont legalább a csúnya IFA-s kupakot eldobhattam! :unsure:

Aztán azt hiszem, itt be is zárul az élménybeszámoló, mert ez se nem Astra F, se nem motor! :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

olvasgatva a fórumot, különös tekintettel a Protec-es részekre szöget ütött a fejembe valami. 1.6 16v x16xel motoros astram van, és megfigyeltem, ha üresben vagyok, és adok egy gyors gázfröccsöt, a fordulatszám akkor kezd emelkedni, amikor a gázt már szinte el is vettem. Tehát egy kicsit késve reagál, ez lehet, hogy normális, nem tudom.

a másik dolog, hogy pl 20-30-ra lassítva, vissza kettő, adom a gázt, és ilyenkor bizony néha-néha berángat, de úgy elég rendesen. mint amikor a tanuló tanul vezetni, és néha kockás a benzin :unsure:

hozzászólásaitokból gondolom, egy proteces tisztítást javasoltok, az autóval eddig 22 ezer kilometert mentem, miota az enyém, tisztítva még nem volt ilyen módon.

benzinszűrőm viszont még új :wacko: kb 2 ezer km van benne. protec után gondolom az csere.

igaz ?

most olvastam, hogy a protecnek van olajteljesítmény-javító szere is. az én astram elég szépen eszegeti az olajat, mi a véleményetek erről a szerről ? bár én igazából nem szívesen öntök gyári olajhoz "csodaadalékokat".

Köszönöm és üdv

Link to comment
Megosztás:

Protec: Hasznos, jó rendszer tisztító (üzemanyag terén)

használata után szűrő csere. :unsure:

"későn" reagáló gáz: Lehet a protec javítani fog rajta.

amúgy meg az ecotec-nek tudtommal van egy hangyányi késleltetése. Nem másodpercekre gondolok, csak annyira, hogy alig, de észre lehet venni, mert "kivár" az ECU, hogy tényleg padlót akarsz-e. Ezt ne vedd 100%-nak, de lehet így van. (Na ezzel most sokat segítettem)

Amúgy gyertyák mikor voltak cserélve?

Protec és olaj: Hát nem tudom, proteces olajadalékról én még nem hallottam, ettől még létezhet. Inkább Metabondost ajánlanék, ennek kitárgyalása már megtörtént a "Motorolaj, avagy ki, miért....." c. topikban. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Protec: Hasznos, jó rendszer tisztító (üzemanyag terén)

használata után szűrő csere. :unsure:

"későn" reagáló gáz: Lehet a protec javítani fog rajta.

amúgy meg az ecotec-nek tudtommal van egy hangyányi késleltetése. Nem másodpercekre gondolok, csak annyira, hogy alig, de észre lehet venni, mert "kivár" az ECU, hogy tényleg padlót akarsz-e. Ezt ne vedd 100%-nak, de lehet így van. (Na ezzel most sokat segítettem)

Amúgy gyertyák mikor voltak cserélve?

Protec és olaj: Hát nem tudom, proteces olajadalékról én még nem hallottam, ettől még létezhet. Inkább Metabondost ajánlanék, ennek kitárgyalása már megtörtént a "Motorolaj, avagy ki, miért....." c. topikban. :wacko:

köszönöm, utána fogok olvasni !

a gyertyák 1 évesek, 22ezer km, márkát sajnos nem tudok mondani. a késleltetés tényleg nem sok, 0,1-0,2 mp. Én is a vezérlésre gondoltam...

köszönöm mégegyszer !

üdv

Link to comment
Megosztás:

Gyertyából gyárit, ha nem az lenne benne... Olajból meg remélem nem opel olaj, vagy hasonló

gagyi van benne. Ez a motor eszi az olajat már sok km-es korában, ez tény. ezt adalékkal nem

tudod megállítani, max egy hangyányit javítani rajta (ehhez pl Metabond C-t ajánlok).

A protec jó dolog, ajánlani tudom. utána feltétlen kell a szűrőcsere.

A késleltetés meg hozzá tartozik ehhez a motorhoz, főleg részterhelésről teljes terhelésre

váltás után. Kicsit lehet javítani rajta, ha le van zárva az AGR szelep.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki belinkelne nekem egy képet az F Astra diag csatijáról, hogy melyik lábakat kell összezárni, ha a hibakódot szeretném kiolvasni?

Már 2 órája keresem de nem találtam semmit, csak a hibakódok jelentését!

Tehát csak az érdekelne hogy melyik 2 lábat kell összezárni, a kiolvasás menetét ismerem!

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.