Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

na itt már felvetődik a motor csere is! Mibe van annak az átírási költsége? Meg gondolom szigorított vizsga meg engedélyek meg miegymás!

Úgy tudom, 10% teljesítménynövekedés felett már mérnökkel terveztetni kell a dolgot, utána tudod műszakira és zöldkártyára vinni, és ha minden ok, akkor kapsz forgalmit hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Azt viszont nemrég hallottam, hogy 200 köbcentit felfele lehet menni úgy, hogy csak az új forgalmit kell kifizetni amibe az új motorszámot írják! Ez igaz??? Vagy csak át akartak verni?!

Kategóriák vannak, és környezetvédelmi besorolások.Nekem már nincs fentebb, csak az 1.5D.Olyan meg Astrában nem volt.

Link to comment
Megosztás:

A javítás/karbantartással egyetértek, a fogyasztással nem. Olajfogyasztás terén a C20NE átlagosnak mondható, és 16V-nél is csak az Ecotec motoroknál (X20XEV) hallottam ennek az ellenkezőjéről, de benzinből mindenképp a 16V eszik kevesebbet. Calibra gyári fogyasztási adatok város/90kmh/120kmh:

C20NE: 11.1 / 6.1 / 7.5

C20XE: 10.4 / 5.7 / 7.2

A kézikönyv szerint mindkét motortípusnál máshogy alakulnak a fogyasztási adatok Astra F-nél (erről volt szó, ugye?). Sajnos nincs meg minden adatom, illetve egyes adatok a régi rendszer, mások az új szerint vannak, karosszéria, tömeg és váltó alapján csoportosítva. Így nem tudom összehasonlítani.

Link to comment
Megosztás:

C20NE: 11.1 / 6.1 / 7.5

C20XE: 10.4 / 5.7 / 7.2

Hát nem tudom. Nem kétlem hogy ez van leírva, de egy 5.7 még egy 1.4 8v-től is elég jó teljesítmény.

Az is roppant furcsa hogy 5.x-et meg 15.x-et is fogyasztottál. (ebben sem kételkedem) Nekem ha nem hajtom vagy csak keveset akkor 6.8, többnyire saját stílusomban 7.0-7.2, ha meg taposom akkor 7.5. Mérési pontatlanságnak meg 1-2 decit veszek.

De egyszer lehet megpróbálom hogy ráállok a 90-re. Ha 6-ot enne a teletankkal 800km-t jelentene. :unsure: A mostani 600-650-hez képest elég bíztató.

Link to comment
Megosztás:

na itt már felvetődik a motor csere is! Mibe van annak az átírási költsége? Meg gondolom szigorított vizsga meg engedélyek meg miegymás!

Lehet szabálytalakodni is, az jóval olcsóbb, de járulékos problémákat is felvet és még akkor is ki kell cserélni a fél autót.

Nem igazán lehet (esetleg speciális esetekben) az autócserénél gazdaságosabban kijönni, ha nagy az eltérés (10-15ló) a mostani teljesítmény és a várt közt.

Link to comment
Megosztás:

Azt viszont nemrég hallottam, hogy 200 köbcentit felfele lehet menni úgy, hogy csak az új forgalmit kell kifizetni amibe az új motorszámot írják! Ez igaz??? Vagy csak át akartak verni?!

nem

meg még ezer dolog miatt bukhat meg a dolog. Pl hogy most már csak minimum X-es motort rakhatsz,

a környezetvédelmi normák miatt. és ha 10% felett van erőben az eltérés, akkor terveztetni kell, ami

milliós tétel, csak ezen dokumentációk alapján lehet átépítési engedélyt kérelmezni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ide irok a szelep csattogásról, mert láttam megzavartam a delejezésről szóló csevegéseteket. :unsure:

Szóval levettük a szelepház fedelet, és már ekkor elcsodálkoztunk: a 2. henger kipuf.szelepének a "nyomóelem" nevű

alkatrésze (képen a 13-as tétel, kis pogácsa, tetején egy bemarással amibe a szelephimba ül bele, alatta pedig a szelepszár van) kiesett a helyéről.

Szerencsére nem okozott nagyobb bajt megtaláltuk az aktuális szelep mellett.

Visszaraktuk a helyére aztán kész, bár én erősködtem az öregnek (mármint a szomszédnak) ha már igy szétbombáztuk, mert ugye a vezérműtengelyt is le kellett szedni, cseréljük ki a hydrótőkéket az a biztos, ki tudja legközelebb ha kiesik az a kis pogácsa nem okoz-e nagyobb galibát.

Most olcsón megúszta, de lehet hogy eccer ez még sokba fog neki kerülni.

Gondolom ha az onnan ki tud esni, annak valami oka van.

kép:

http://www.keptar.net/images/9932szelep01.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ide irok a szelep csattogásról, mert láttam megzavartam a delejezésről szóló csevegéseteket. :unsure:

Szóval levettük a szelepház fedelet, és már ekkor elcsodálkoztunk: a 2. henger kipuf.szelepének a "nyomóelem" nevű

alkatrésze (képen a 13-as tétel, kis pogácsa, tetején egy bemarással amibe a szelephimba ül bele, alatta pedig a szelepszár van) kiesett a helyéről.

Szerencsére nem okozott nagyobb bajt megtaláltuk az aktuális szelep mellett.

Visszaraktuk a helyére aztán kész, bár én erősködtem az öregnek (mármint a szomszédnak) ha már igy szétbombáztuk, mert ugye a vezérműtengelyt is le kellett szedni, cseréljük ki a hydrótőkéket az a biztos, ki tudja legközelebb ha kiesik az a kis pogácsa nem okoz-e nagyobb galibát.

Most olcsón megúszta, de lehet hogy eccer ez még sokba fog neki kerülni.

Gondolom ha az onnan ki tud esni, annak valami oka van.

kép:

http://www.keptar.net/images/9932szelep01.JPG

Bizony, lehet hogy nem ártott volna kicserélni a hidrotőkét.

Link to comment
Megosztás:

Bátor :lol:

Én csak elvittem volna kipuffoshoz, és kétezeré cseréltettem volna vele :lol:

Hát akkor vagy aknád nincs vagy elég besz@ri vagy,vagy esetleg nagyon lusta,már ne is haragudj mester! :unsure:

Kb 2 perc kicserélni aknából,10perc ha rá is gyujtok közben! :wacko:

wzsolt_1.6_16V:

Nyugodtan használhatsz vágót és kalapácsot,ha nincs elrohadva le fog jönni,de ha elég ügyes a kezed kisflexel is le lehet szedni.

Nem kell betojni egy kipufftól.

Nekem mindig eltört,mert a mélygarázsba való letolatáskor leért a középdob alja.Kicseréltem az összes kipuftartógumit(kb 1000Ft a 3db)és azóta nem ér le és nem töri a tüzkarikát sem el.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor vagy aknád nincs vagy elég besz@ri vagy,vagy esetleg nagyon lusta,már ne is haragudj mester! :unsure:

Kb 2 perc kicserélni aknából,10perc ha rá is gyujtok közben! :wacko:

ja, mint a fenti példa is mutatja... :lol:

nekem elég más szopacs is van, az ilyet inkább másra bízom... ez a hosszú élet titka :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mostanában furcsa ciripelést hallok a vezérműszíj környékéről.

Ez olyan hang mint mikor egy csapágy szárazon kezd futni.

Létezik, hogy a feszítő kezd elfáradni?

A vízpumpát azért nem gyanusítom mert nem ereszt sehol.

Ennek apropóján kérdezném, hogy mennyibe kerülhet egy vezérműszíj+feszítő+vízpumpa csere manapság.

C16NZ.

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mostanában furcsa ciripelést hallok a vezérműszíj környékéről.

Ez olyan hang mint mikor egy csapágy szárazon kezd futni.

Létezik, hogy a feszítő kezd elfáradni?

A vízpumpát azért nem gyanusítom mert nem ereszt sehol.

Ennek apropóján kérdezném, hogy mennyibe kerülhet egy vezérműszíj+feszítő+vízpumpa csere manapság.

C16NZ.

Laci

Vezérműszíj - 6599, vízpumpa 24.990, ezek múlt heti gyári árak, nekem most cserélték.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.