Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

FPepe!

Neki már C14SE mocija van, esetleg egy X14XE átalakítás jöhetne szóba...16 szelep és 90 paci alapból....kérdés lehet-e C14SE motorblokra X14XE hengerfejet rakni? :wacko:

Ja, az más :lol:

Csak az 1.6-osnak tudtam utánanézni, a C16NZ és az X16SZ, X16XEL furat/löket mérete egyforma... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

C14SE-t lehetne fejlesztgetni, mint Tsz kartárs. De nem olcsó dolog ugye.

C14SE-t NEM LEHET C16SE-vé alakítani, erről szerintem szakadj le :unsure:

Oké C16SE kilőve! És mennyiért lehetne felturbózni! Azt már olvastam hogy sportvezérműtengely meg chip. De max mennyire lehet úgy hogy még megbíható is legyen? De a leírtakból eddig úgy néz ki hogy nagyobb kaliberű F Astra olcsóbb lenne! De ő már annyira a szívemhez nőtt, hogy nem szeretnék megválni tőle! :wacko:

Mondjukvegyük azt hogy vezérmű tengely csere meg chip meg kipuff rendszer gyertya meg légszűrő! Ezekkel mennyi lőerő szerezhető a 82 LE-hez? Ésmibe fájna? Köszi a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Oké C16SE kilőve! És mennyiért lehetne felturbózni! Azt már olvastam hogy sportvezérműtengely meg chip. De max mennyire lehet úgy hogy még megbíható is legyen? De a leírtakból eddig úgy néz ki hogy nagyobb kaliberű F Astra olcsóbb lenne! De ő már annyira a szívemhez nőtt, hogy nem szeretnék megválni tőle! :unsure:

Mondjukvegyük azt hogy vezérmű tengely csere meg chip meg kipuff rendszer gyertya meg légszűrő! Ezekkel mennyi lőerő szerezhető a 82 LE-hez? Ésmibe fájna? Köszi a válaszokat előre is!

Tápiószecső ezt az utat járta végig, plusz egy-két finomság. Tőle érdeklődj, sokat tudna mesélni. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Mondjukvegyük azt hogy vezérmű tengely csere meg chip meg kipuff rendszer gyertya meg légszűrő! Ezekkel mennyi lőerő szerezhető a 82 LE-hez? Ésmibe fájna? Köszi a válaszokat előre is!

Gyertya légszűrő felejtve. Megspóroltam neked egy csomó pénzt. :unsure:

Tengely 50-70-ig, gyárit nem érdemes köszörülni mert túl kicsi lesz az alapköre. Persze ha használtan találsz jót, akkor lehet kevesebb, de szerintem ritka ehhez, mint a fehér holló.

Programozás 50-60. Egyenprogramot belerakni hülyeség.

Kipuf 60-100.(kat nélkül) Úgyse lesz jó. :wacko:

Az a baj, hogy ha ennyit hajlandó vagy rááldozni akkor hülyeség kihagyni a hengerfejet, ami megint plusz 40-50.

Erre még rájön a szerelési díj, tömítések, csavarok, stb. (30-40).

Aztán még össze szokott jönni pár apróság amire nem is gondol előre az ember, arra érdemes úgy 20-at félretenni, max. megmarad.

Ebből sokmindentól függően megvan a 100-110 ló.

Zöldkártyát felejtheted, műszaki is kérdéses.

De gondolom még nincs futóműved és féked. Ez olyan 100 és 50.

Nem számoltam az utánajárást. elég sok időt, benzint, telefont igényel.

Amit ráköltöttél abból már egy rosszabb állapotú gsi simán vehettél volna, ha eladod a mostanit akkor egy jobb állapotút, és megspóroltál egy csomó pénzt. Erősebb lesz és 'szabályosabb'.

Link to comment
Megosztás:

Ez elég sok pénz ahhoz hogy csak 20-30 LE-t kap az ember! Akkor szerintem marad a GSI! Nem gondoltam volna hogy pár LE ennyi zseton! Teljesen jó ez a Fórum Köszi a segítséget!

Te legalább meghllgatod, amit mondunk.Sokan sértődötten távoznak, mert nem azt hallják, amit hallani akartak volna......

Sok sikert! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Azért olyan radikálisan nem változik a dolog! :unsure: Egy V6 v. LET esetén talán...........

Nem mondtam hogy radikálisan, de szerintem érezhetően, főleg ha nem egy tipp-topp gsi-t fog ki az ember aminek nem is olyan kicsi az esélye.

Hosszabb távon 1-2 literes fogyasztástöbblet is meg tudja viselni a pénztárcát, és hallottam már tizenliterekről is itt. Aztán meg a benzin is csak drágul, így a különbség mégnagyobb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam hogy radikálisan, de szerintem érezhetően, főleg ha nem egy tipp-topp gsi-t fog ki az ember aminek nem is olyan kicsi az esélye.

Hosszabb távon 1-2 literes fogyasztástöbblet is meg tudja viselni a pénztárcát, és hallottam már tizenliterekről is itt. Aztán meg a benzin is csak drágul, így a különbség mégnagyobb lesz.

Igazad van........De aki fogyasztásra autózik, az ne vegyen GSi-t.Pl. a Veki is kapásból 1.5L-rel többet eszik az Astránál, lévén mégis csak 137LE-s, és 1410kg üresen.A súlyadója alig változott, a kötelezője pedig 20ft-tal olcsóbban jön ki, mint az Astráé volt.Az az 1.5L pedig belefér, mert van tartalék a sejhajom alatt, és biztonságban is vagyok.

A GSi-nek sem kell állandóan verni, és egy jól belőtt XE hosszútávon lazán beéri 6-6.5L benyával, normál használat mellett, és max. 8.5L-rel városban.Ha tolod neki, értelemszerűen mehet akár 11-12L-re is.

Link to comment
Megosztás:

Érvek és ellen érvek! :unsure: Meggondolandó a dolog! Azért az SI is megugrik ha kell, csak nekem az nem tetszik, hogy magasabb tartományban kezd el húzni úgy kb 3500-nál! Erre még aludni kell! Át kell gondolni! :wacko:

Nekem si állapotban pont az alja tetszett. Előzésnél egy pillanat alatt a másik mellett voltam, csak utána sokáig ott is maradtam. :lol:

Lehetőségként ottvan a 8v-s gsi is. Kicsit gyengébb kicsit olcsóbb.

XE-knél a vételkor ajánlott vezérléscsere például még jelentős tétel. (50-100) Aztán ha csattognak a hidotőkék, tönkremegy a légtömegmérő...

De ár-érték arányban még így is jobban jön ki.

Link to comment
Megosztás:

Én, ha az enyémbe nagyobb motort szeretnék, vagy egy nagyobb köbcentis autót, valószínűleg a C20NE mellett döntenék. Kiforrott, egyszerűbb technika, jóval olcsóbb javítani és karbantartani, mint az XE-t, kisebb a fogyasztása (benzinből és olajból is), és a 8-szelepesekre jellemző módon alulról kezd húzni, nem kell nagyon pörgetni, hogy gyorsuljon. Sztem :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Jelentkezzen akinek fogyasztott már ennyit gsi-je! De komolyan. Nem közel ehhez, nem BC szerint, hanem telitankos méréssel.

Amúgy nekem a 7 is sok már. 2-3 lityivel szivesen furikáznék. :wacko:

Nekem ugyan C20NE-m van, de aszongyák az már gyári állapotban is iszákosabb mint a C20XE, egyszer mégis sikerült 5.83l/100km-es fogyasztást kicsalnom belőle, igaz ehhez az kellett hogy soha sehol nem mentem 90-es tempó fölé, és legkésőbb 2500-nál elváltottam. Mondjuk nem minden fenékig tejfel, ugyanezzel az autóval összejött már a 15,43l/100km is... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

...olcsóbb javítani és karbantartani, mint az XE-t, kisebb a fogyasztása (benzinből és olajból is)...

A javítás/karbantartással egyetértek, a fogyasztással nem. Olajfogyasztás terén a C20NE átlagosnak mondható, és 16V-nél is csak az Ecotec motoroknál (X20XEV) hallottam ennek az ellenkezőjéről, de benzinből mindenképp a 16V eszik kevesebbet. Calibra gyári fogyasztási adatok város/90kmh/120kmh:

C20NE: 11.1 / 6.1 / 7.5

C20XE: 10.4 / 5.7 / 7.2

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.