Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziaztok!

1 hete vettem meg egy 92-es opel astrát 1.6i-s C16NZ-s motorszámú. Elkezdtem lecserélni az ilyenkor szükséges dolgokat rajta(olaj, olajszűrő, szelepfedéltömítés,olajteknőtömítés,gyertyák,légszűrő). Most következne a vezérműszíj, csak nem mertem addig venni míg nemkérdezek meg egy Opelben jártas személyt, hogy milyen márkájú szíjat érdemes venni, és miből áll ennek a típusnak a szíjcseréje(hány feszítőgörgő stb, tehát kb mivel találom majd szembe magam, ha leszedem a burkolatot) És a legfontosabb, hogy mit kell lebontani a motortérben, hogy a legegyszerűbben hozzáférjek és véghezvihessem a cserét. Ha jól láttam akkor a légszűrő házat mindenképp... Házilag próbálnám megoldani, szóval ezért lenne fontos egy tapasztaltabb tanácsa. Rákerestem a témára egyébként itt a fórumon, és eléggé ijesztőnek tűnik, hogy csomó embernek aki lecserélte az addig hibátlan vezérműszíját, valami érdekes hangok jöttek elő utána a motortérből vagy legalábbis majdnem mindenkinél volt valami furcsa zaj. Ezért félek kicsit hozzányúlni én is, mert zajokat nem hallok, de hát frissen vásárolt régi autóról van szó... Előre is köszi a felvilágosítást!

Még egy annyit, hogy a vizpompa levételéhez jó minőségü torx-os kulcskészleted legyen. Mikor az enyámet csinálták, a csavarok fejét elrontották és ezért ki akarták szedni a motort az autóból. Na az elpuskázott és már jól csepegő vizpumpával elmentem másik szerelőhöz, aki a csavarvégekre heggesztett egy 12-es anyát és ugy szedte ki a szétkurt csavarokat

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este leraktam az autót, minden tuti volt. Ma reggel beindítom, és mit hallok, a motor úgy jár mint egy traktor. Na mondom, az este esett, biztos bepárásodott az elosztó. Mivel melóba mentem, úgy gondoltam, hogy majd kiugrom gy pár percre és kitörlöm, ha addig nem hagyja abba. Mivel semmi szerszám nem volt nállam csak az elosztót tudtam kitörölni, de ugyanúgy folytatta tovább. Már arra is gondoltam, hogy valamelyik gyertyakábel lesz a ludas, de egy kábelkészlet( u.gy.) 9500-ba kerül. Tavaly cseréltem elosztófedelet, gyertyákat, rotort. Mi lehet még a baj?

Link to comment
Megosztás:

Az lehet akár hidrotőke, vagy csapágy is... olajszint rendben? olajnyomás lámpa rendben (gyújtás

ráadáskor világít?)?

Mindaz amit felsoroltál rendben van. Viszont megvan a hiba. Szerintem a "jókis" TECSO benzin összemocskolta a gyertyáimat, mert mikor kivettem őket mind tiszta nedves, kormos volt. Megpucoltam mind, utána tök sima lett a motor járása. Azért elmentem vettem újakat, és visszafelé megtankoltam az autót, nem a TECSO-ban. Hazaérekn, várok, hogy lehüljön a motor, kiszedem a gyertyákat, az összes ki van égve szép szürkére. Azért kicseréltem mind. Ezelőtt vagy 3X telitankoltam a fenti kúton, többet nem fogom. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, hogy mennyibe fájna egy motorgenerál. ('92 C14NZ)

Nagyon köszi!

Sokba, nagyon sokba :unsure:

200 legalább, alsó hangon, barátilag. :wacko:

Viszont ha nagyon véres a torka, megoldás lehet a motorcsere, bontóban 40 körül kapsz ilyen

mocit, ami még lehet hogy nagyon jó állapotban is leledzik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat!

a tesóm is mondta, hogy inkább vegyek egy másik motort, de félek, hogy rosszabb állapotban van mint ami van.

a héten léptem át a 200000km-tert és egy kicsit furi hangaja van. amikor nagyobb gázt adok akkor olyan hangot hallok a motortérben, mintha valamilyen kábel nem érintkezne és szikrázna (nem a gyujtó kábel) valami valahol. (remélem, hogy értitek)

köszi mégegyszer a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

Mi lenne ha mindenki az első furcsa hangra motorgenerált szeretne? :wacko:

200000km még meg se kell kottyanjon annak a motornak :unsure:

Meg kell nézni, mi okozza a hangot. Lehet hogy csak szar benyát tankoltál,

és emiatt becsörög.

Ja aszt nem is mondtam, hogy kihagyott egy henger és csilingelő hangja volt a motornak. 2 hete volt olajcsere (opel olaj) a gyertyák szép őzbarnák.

És a "kagyló"-nál szoktam tankolni.

De remélem igazad van.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

...Meg kell nézni, mi okozza a hangot. Lehet hogy csak szar benyát tankoltál,

és emiatt becsörög.

Meg hogy milyen olaj van benne. Lehet, hogy a hidrotőkéket hallod, ahogy tiltakoznak a rossz olaj ellen. Ezügyben olvasgasd egy kicsit az olajos topicot :unsure:

Erre gondoltam, az Opel olajat felejtsd el, min. Valvolin, Castrol GTX, de leginkább Metabond és 10W40 viszkozitással! Esetleg a kilométerekre való tekintettel Metabond C vagy Old adalék.

Az meg, hogy valamelyik henger kihagyott, lehet egy rossz gyújtókbel, az elosztóban a rotor hibája, esetleg a gyújtótrafód gyengélkedik, belül áthúz (mint nálam).

Csilingelő hangot akkor ad egy motor, ha túl kis oktánszámú a benzin, amit tankoltál, vagy az előgyújtás rosszul van beállítva. Próbáld meg az oktánszámdugaszt átállítani 91-es állásba, ha ettől abbahagyja, akkor a benyád lehet a rossz.

Link to comment
Megosztás:

200000km? Az enyimbe 286e km van (C14SE) és most kellett benne hengerfej tömítést cserélni, de azt is csak azért mert a hőgombám besz.rt és mindig felfort a vizem és persze ezt én nem vettem észre mert minden egyszerre ment tönkre gondolok itt a motorhőfok jeladóra, olyan lett a hangja a motornak mint egy traktor! :unsure: De került kb 5000ft-ba itthon meg lehet rajta mindent csinálni, kicseréltük és életre kelt a drága ! CSak azt a hülye kipufogó csonkot nem lehet megcsinálni Ha aláfekszek akkor a jobb oldali leömlö csavar belevan szorulva, -egy másik csonkba bele is tört a csavar- és kifúj a csonk meg a leömlő találkozásánál! Az már egyszer került vagy 26000ft-ba a javítás az kb 1 évig jóvolt aztán megint kifúj! Ötlet? Tudom rendszercsere, de annyi pénzem most nincs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.