Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Gondoltam erre is, de ezeken a motorokon nincs semmiféle 'ráncfelvarrás'?

De, abból lett a C20XE. A C20NE tulajdonképpen egy központi injektoros motor, csak hengerenként külön injektorral :mellow: Valószínűleg egy korábbi karbis motorból fejleszthették ki, gondolom környezetvédelmi meg fogyasztáscsökkentő okokból. De hogy egy injektor miért nem volt elég hozzá, mint pl. a C14NZ, vagy C16NZ, C18NZ esetében, azt nemtom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De, abból lett a C20XE. A C20NE tulajdonképpen egy központi injektoros motor, csak hengerenként külön injektorral :mellow: Valószínűleg egy korábbi karbis motorból fejleszthették ki, gondolom környezetvédelmi meg fogyasztáscsökkentő okokból. De hogy egy injektor miért nem volt elég hozzá, mint pl. a C14NZ, vagy C16NZ, C18NZ esetében, azt nemtom :rolleyes:

Hát azért nagyon nem mindegy, hogy 1 vagy 4 vagy még akkor sem, ha egyszerre nyomja a benyát. Ebben az esetben (elvileg) azonos mennyiségű benzin jut minden hengerbe, központisnál közel sem. Nem beszélve az injektorok hengertől való távolságáról, az injektorok porlasztási képességéről, stb...

Link to comment
Megosztás:

A pro-tec-es kérdéshez infó, és kapcsolatfelvétel.

Azért nem kapsz az eddigi helyek nagyrészén, mert valami hülye új szabály miatt csak engedéllyel árulhatják már. Minden olyan terméket ami a motortérben elég, csak ilyen engedély tulajdonosai árulhatják.

Messziről hasonlít ez a jövedéki szabályokhoz.

Nekem pro-tec helyett a tv shop-os csodaszert ajánlották (azt is "pult alól"). Azt mondta az eladó, hogy ő is olyat fog rakni a pdtdi-be. Válaszoltam neki, hogy akkor megvárom a tapasztalatait előbb. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De, abból lett a C20XE.

Valóban abból lett, de a C20XE nem a C20NE utódja igazából. A történet itt kétfelé ágazik, mert a C20NE utódjául először az X20XEV-t szánták, de továbbfejlesztették egy olyan irányba is, ami végül az X20SE-hez vezetett. Utóbbit tudtommal csak Omegában használták, az X20XEV meg végül a C20XE-t váltotta le, úgyhogy a C20NE végül elélt egészen '96-ig, legalábbis Caliban biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Valóban abból lett, de a C20XE nem a C20NE utódja igazából. A történet itt kétfelé ágazik, mert a C20NE utódjául először az X20XEV-t szánták, de továbbfejlesztették egy olyan irányba is, ami végül az X20SE-hez vezetett. Utóbbit tudtommal csak Omegában használták, az X20XEV meg végül a C20XE-t váltotta le, úgyhogy a C20NE végül elélt egészen '96-ig, legalábbis Caliban biztosan.

Köszi a pontosítást. Ezt valahol (talán a Magazin oldalon) régebben olvastam, hogy a C20NE-ből lett az XE, de ilyen részletek nem rémlettek, amiket írtál.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

egy gyors kérdésem lenne:

Az alapjátati motor kiszerelve kézzel mozdítható vagy olyan kialakítású hogy nem? Ha nem akkor hogyan lehet meggyőződni róla -kiszerelt állapotban- hogy nincs megszorulva?

Ja és köszönöm a segítséget protec kérdésben!

Elvileg igen, de én azért nem ajánlom. Könnyen tönkremehet. Ha kiveszed és rádugod a csatit és egy pillanatra beindítod a motort, akkor meg kell mozdítania, kifelé. Ha ledugózod a járatot a házban akkor meg befelé. Elvileg. De kétszemélyes a dolog.

Én szoktam belefújni WD40-et tisztításképp, kicsit old is, ken is. De ha már ott vagy a kúpról és a járatból pucold ki a kokszot.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de szerencsére nem nekem kell.

Egy kollegám testvére pucolta mert ingadozott az alapjárat mikor gurult. Álló helyzetben állítólag nem. Leszedte a levegőcsövet onnan nyúlkált bele fülpiszkával és takarította ki a pillangószelepet és környékét és leszedte az alapjárati motort és állítólag benzinbe áztatta. Nem tudom pontosan mit csinált mert nem közvetlen jutott hozzám az infó.

A lényeg hogy most összerakta, beindítja és 5ezren pörög a motor.

Azt mondta kézbe véve az alapjárati motort nem tudja mozdítani a pöcköt, áll mint a cövek.

Vagy megszorult az alapjárati nyitott helyzetben vagy a pillangónál nem zár de lehet csak nem dugott vissza valami csövet. Gondolom valahol levegőt kap.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de szerencsére nem nekem kell.

Egy kollegám testvére pucolta mert ingadozott az alapjárat mikor gurult. Álló helyzetben állítólag nem. Leszedte a levegőcsövet onnan nyúlkált bele fülpiszkával és takarította ki a pillangószelepet és környékét és leszedte az alapjárati motort és állítólag benzinbe áztatta. Nem tudom pontosan mit csinált mert nem közvetlen jutott hozzám az infó.

A lényeg hogy most összerakta, beindítja és 5ezren pörög a motor.

Azt mondta kézbe véve az alapjárati motort nem tudja mozdítani a pöcköt, áll mint a cövek.

Vagy megszorult az alapjárati nyitott helyzetben vagy a pillangónál nem zár de lehet csak nem dugott vissza valami csövet. Gondolom valahol levegőt kap.

Közben eszembe jutott hogy volt nekem is ilyen beragadós problémám, akkor ezt írtam:

"Ha már alapjárati motor. Tegnap szétszedtem az enyémet. Szerintem ebből a motorból még nem nagyon volt kiszedve. Bár nagyon nem lepődtem meg nagyon mert a pillangószelepen is van rendesen lerakódás, itt viszont fémes részt nem is igazán láttam csak a kokszos lerakódást. Úgyahogy sikerült kitisztítanom mind a furatot mind a tengely végét, majd visszaraktam, és nem akart elindulni az autó. Nem kapott levegőt. ohmy.gif Kicsit megijedtem hogy elromlott, pedig vigyáztam rá rendesen. Aztán fújtam bele egy kis WD-40-et és kiszerelet állapotban megnéztem hogy működik-e. Akkor szerencsére hátrahúzta a tengelyt, és visszarakva is működött.

Igazából nem tudom hogy valami beragadt-e, amit a WD-40 oldott, vagy csak a kiszerelt állapot kellett, hogy legyen elég ideje beállítódni.

A lényeg hogy most már jó."

Akkor tudom, hogy tocsogott a WD40-ben. :rolleyes: A fenti eljárással meghatározható a hiba, de a pillangószelep zárást lehet látni a rudazaton is.

Link to comment
Megosztás:

...Egy kollegám testvére pucolta mert ingadozott az alapjárat mikor gurult. Álló helyzetben állítólag nem.

Ezt én is tapasztaltam, már akartam is kérdezni, hogy ez természetes dolog-e? Ha gurulok az autóval, üresben, fék nélkül akkor nekem is olyan 1200-1500 körül tartja a fordulatszámot, amint a sebesség nullára csökken, visszaáll a 800 körüli alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is tapasztaltam, már akartam is kérdezni, hogy ez természetes dolog-e? Ha gurulok az autóval, üresben, fék nélkül akkor nekem is olyan 1200-1500 körül tartja a fordulatszámot, amint a sebesség nullára csökken, visszaáll a 800 körüli alapjárat.

Állítólag normális, nekem is csinálja...

Link to comment
Megosztás:

Állítólag normális, nekem is csinálja...

Mondjuk van benne némi logika, ha mondjuk hirtelen el kell indulnod gurulásból (mondjuk a lámpa zöldre vált) hamarabb pörög fel, mintha alapjáratról kellene neki, ill. ha kettesbe teszed, talán le se fulladna gázadás nélkül se... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motor tengelyét nem kéne erőltetni, mert könnyen tönkre lehet tenni a motort.

Amúgy egy csigaáttétellel nyomja ki a tengelyt, úgyhogy ha becsavart állapotban van, nem is kell

mozdulnia.

A magasabb alapjárat gurulás közben azért van, hogy mindenképpen legyen fékrásegítő vákum (&szervokormány).

Link to comment
Megosztás:

A magasabb alapjárat gurulás közben azért van, hogy mindenképpen legyen fékrásegítő vákum (&szervokormány).

Igen, valam iilyesmit mondtak, de az mitől van hogy néha , ingadozik olyan 1200-1700 közöt?

Ha megállok és visszaesik a fordulatszám normálra akkor utánna rendben.

Link to comment
Megosztás:

vagy 1000 dologtól. leginkább fals levegő után kéne kutatni

:rolleyes: minden átnézve, és csak 2 hetente jön elő, annyira nem zavaró, legalábbis én már megszoktam, megállok olyankor fél percre aztán ok, mehetünk tovább :mellow:

Amikor a szerelőnél voltam vele soha nem jött elő :9 /Murphy/, csak gondoltam, hátha másnak is előjött ez és tudott vele kezdeni valamit.

Ja főleg olyankor jön elő amikor hidegmotorral indulva egyfolytában olyan 10- 15 km-t megyek, úgy hogy egyszer sem kell 0-ára megállnom.

Link to comment
Megosztás:

...A magasabb alapjárat gurulás közben azért van, hogy mindenképpen legyen fékrásegítő vákum (&szervokormány).

Mondjuk ez még logikusabban hangzik :mellow:

Nem lehet, hogy azért ingadozik, mert (pl. nálam) a MAP szenzor érzékeli, mennyi vákuum lehet a rendszerben, és ha szükséges, kicsit felpörgeti a motort? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
...Az előtt ugyanis van egy szelep, ami "nem engedi ki a vákumot" belőle. :D

Azaz nem engedi be a levegőt :unsure:

Ma voltam szerelőnél a műszaki miatt, és ott állt éppen egy ugyanilyen színű, korú, motorú Astra, mint az enyém, csak Caravan kivitelben. Azt mondta a srác, elszakadt a vezérműszíj, ezért a szelepek és a dugattyúk találkoztak. Azt hittem, ennél a motornál ez nem fordulhat elő :mellow:

Azt vettem észre egy ideje az enyémen, hogy főleg hidegen alapjáraton a kipuffból hallható némi buffogó hang :rolleyes: Erre azt mondta a srác, hogy valszeg valamelyik szelep nem zár rendesen. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szerelőnél a műszaki miatt, és ott állt éppen egy ugyanilyen színű, korú, motorú Astra, mint az enyém, csak Caravan kivitelben. Azt mondta a srác, elszakadt a vezérműszíj, ezért a szelepek és a dugattyúk találkoztak. Azt hittem, ennél a motornál ez nem fordulhat elő :mellow:

Azt vettem észre egy ideje az enyémen, hogy főleg hidegen alapjáraton a kipuffból hallható némi buffogó hang :rolleyes: Erre azt mondta a srác, hogy valszeg valamelyik szelep nem zár rendesen. Szerintetek?

Veszteségmérés.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na ujra itt.

Ezt az magas alapjáratot az enyém is csinálja néha, felmegy 1500-1700 környékére majd egy kis idő után visszaáll normálisra. Viszont azt vettem észre hogy ha nem megy a km ora(el volt törve a spirál 2 honapig ugy jártam) akkor nem jelentkezik ez a hiba, sőtt inkább az volt hogy mikor váltottam akkor nagyon leesett az alapjárat 500 környékére. Az alapjárati moci ki lett pucolva.

Link to comment
Megosztás:

Na ujra itt.

Ezt az magas alapjáratot az enyém is csinálja néha, felmegy 1500-1700 környékére majd egy kis idő után visszaáll normálisra. Viszont azt vettem észre hogy ha nem megy a km ora(el volt törve a spirál 2 honapig ugy jártam) akkor nem jelentkezik ez a hiba, sőtt inkább az volt hogy mikor váltottam akkor nagyon leesett az alapjárat 500 környékére. Az alapjárati moci ki lett pucolva.

Ebből is látszik, hogy ez nem hiba, az ECU szándékosan tartja magasabban a fordulatszámot, amíg az autó mozog.

Link to comment
Megosztás:

Ebből is látszik, hogy ez nem hiba, az ECU szándékosan tartja magasabban a fordulatszámot, amíg az autó mozog.

De ennyire??? van hogy egy perc is kell neki,(és áll a kocsi) és csak akkor áll vissza ha resetelem a motort(leállitom és ujra inditom) Bár annyira nem zavaró ritkán csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelben gazdag fórumtársaim! <_<

Véleményeket kérek a következő témában. Jelenleg van egy tinlyeg tökéletes műszaki állapotú 98-as F Astrám, 1,4. Tehát nem eszik sokat! :-) (közel 300Ft-os benzinnél ez nem hátrány!!!) Ezt az 1,4-es motort akarom kicserélni nagyobb lökettérfogatúra, ugyanilyen F Astrás, benzines motorra.

Olyan hozzászólásokat várok, amiben a műszaki kivitelezhetőségre, vagy épp lehetetlenségre, esetleg megbízható motor beszerzési helyre utal.

Előre is köszönöm a fáradozását a hozzászólónak! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez már sokszor ki lett tárgyalva... lehet átalakítani, viszont nem tudod lepapírozni. Tehát kpm fejbelő,

ha ellenőriznek az úton, és vizsgáztatni sem lehet.

A technikai oldalon a konfigodra max 1.6 motort tudsz rátenni. Ennél nagyobb motorhoz már ki kell

cserélni szinte komplett az autót (hűtő, váltó, féltengelyek, gólyalábak, stb).

Szerintem add el, és vegyél egy erősebb autót! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.