Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Söt.. elvileg talán a legegyszerübb, h elviszem vhova, ahol megnézik tech1el,hogy mire panaszkodik :wink: csak háát az is pííínz... ha meg nem tudunk meg belöle semmit,a semmiért drága lehet... :?

Mennyi mostanság egy Tech1es bevizsgálás? Vhol ócsón? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Elaludt a sárga lámpa...!!! :shock: :) :D

Kilomteróra-spirál újra a helyzet magaslatán, vészprogram már a múlté...

Tehát ez volt a gond, kopogásérzékelô eszerint egészséges...

Köszi mindenkinek a segítô szándékot (ha még emlékezenk rá egyáltalán...:)) !

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem itt volt téma a termosztát.

Múlt héten vettem a csergőben ~2k-ért gyárit. Mondjuk az fura volt hogy nem volt hozzá doboz vagy valami de mind1.

Ma ki lett cserélve, hűtővízzel együtt. A tartály belső felén kicsapódott barnás valamire 3 verzió született: olaj, tömítő, rozsda. Első szinte biztosan nem. Remélem a második. Sajnos nem tisztították ki a tartályt. :) Mostanában a műszer a régi termosztáttal csak a kék mező felső részét súrolta. Ezzel egy kisebb próbakör után 91-94 fokon áll. Általában 92-93. Eddig a fűtésemre is azt hittem hogy jó. :D Végülis meleget fújt eddig is, de most... :)

Az apróbb rángatások is mintha enyhülek volna, de még mindig érezni itt-ott. Bár ezt hosszabb út után mondom majd biztosra.

Utólagosan is köszönöm az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanában egy furcsa dolgot vettem észre az olajnyomással kapcsolatba. Hosszabb állas után – általában reggelente- amikor beindítom az autót akkor több másodpercig is eltart mire a visszajelző kialszik mint mikor olajcsere után először indul. (az airbag visszajelzővel egyszerre szokott kialudni).

Utána menet közben semmi rendellenes. Újraindításkor szinte rögtön kialszik.

Volt valakinek hasonló problémája?

Egyébként a motor most lett felújítva és az olaj is lecserélve.

Link to comment
Megosztás:

Nah.. ugydöntöttem, nem szarozok tovább,lecserélem a hütövizcsövet. Kértem köcsön :oops:

Pár részletkérdés..

A csövet egyszerü ava vagy aba. vagy h a kiskukacomba hivják bilincsel fel lehet rakni, vagy vmi extra csoda kütyü kell hozzá?

A hütövíz potlására jo a tesco auchman os forest vagy mi a rézfánkakukkolos márkájú hütötrutyi,vagy inkább vmi "nemesebb" fajtát kellene beletölteni.

Úgytom nem csak hüt a csodalötty....

:shock: öö.. asszem hirtelen ennyi...

Thx

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sima bilincset felrakhatsz nem kritérium. Hűtő folyadékból meg sztem érdemes a picit drágábbat megvenni de a fene sem tudja. Lásd lejebb.....

Mindíg azt nézem,hogy minnél alacsonyabb hőmérséklet legyen ráírva..........de biztosnág kedvéért veszek 1L koncentrátumot is az előre elkészített fagyálló folyadék mellé és ha kell akkor azt töltögetem a géppbe. (nem szokott kelleni)

Olvasd el ezt:

http://totalcar.hu/autosszotar/fagyallo/

Az a legbiztosabb ha kúton megméreted miután feltöltötted a rendszert :wink:

Fagyállónak nem csak az a szerepe,hogy nem fagyjon meg hanem a vízpumpát is keni. Ezért kell nyáron is fagyállónak lennie a hűtőrendszerben.

Link to comment
Megosztás:

Én is gyári hűtőfolyadékot vettem, az az igazi, bár nem olcsó mulatság.

Holnap álló helyzetben kipróbálom a kocsit, hogy mit mutat a mutató meg hogy, de mivel egy hangyányit van feljebb csak a mutató az a nagyon minimális eltérés betutható a régi termosztát piciny fáradásának, de szerintem az is jó volt és az új is az. Mikor cseréltük akkor a mutató kicsivel volt 90 felett és márt kapcsolt a venti, szal szerintem akkor volt 100 körül, szal úgy egy jó 10-el kevesebbet mutat most szerintem a cucc. Majd holnap megnézem mégegyszer biztos ami biztos.

Amúgy melyik szokott általában behalni a műszer vagy a vízhőfokjeladó ?

thx

knight

Link to comment
Megosztás:

Én is igytudtam.. kenés.. korozio..stb.. mennyi az a drágább?

Egy liter koncentrátum 9xx, nekem 3 lityi kellett könyv szerint... annyit is vettem de mivel úgy jó 1.5 lityi maradt benne a régiből és mivel utána is nyomtam mind a 3-at ezért most jó szibéria kompatibils kocsim van: -50 simán... :) (kicsit több, mint 1 lityi víz ment csak utána bele)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a termosztát ami az estek tulnyomó részében elhalálozik utána a jeladó és a műszer (de sztem az utobbi 2-re nem jellemző nagyon meghibásodás)

Laci.: próbáld meg omv kútnál ott még mindíg volt mérőkéje a kutasoknak. Jah és kuton fagyállót ne vegyél............

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a termosztát ami az estek tulnyomó részében elhalálozik utána a jeladó és a műszer (de sztem az utobbi 2-re nem jellemző nagyon meghibásodás)

Laci.: próbáld meg omv kútnál ott még mindíg volt mérőkéje a kutasoknak. Jah és kuton fagyállót ne vegyél............

Hát nekem ez esetben szerintem mégis sajna behalt v.melyik a kettő közül :)

OMW-ről hallottam én is jókat, mentem is, de rossz volt a mérőjük... v.hol Hatvan után volt észak fele az ominózus kút...

Mind1, mosmár úgyis lecsréltem: így vagyok nyugodt.

Link to comment
Megosztás:

Én is gyárit szerettem volna,amiben szilikát adalék van, de azt mondták a boltban,hogy már csak egy fajta van és az nem szilikát tartalmú.Így agip került bele.

Nem is tudtam, hogy többféle van... annyit láttam a dobozon, hogy Opel Antifreeze, meg hogy Longlife.

Link to comment
Megosztás:

Egy liter koncentrátum 9xx, nekem 3 lityi kellett könyv szerint... annyit is vettem de mivel úgy jó 1.5 lityi maradt benne a régiből és mivel utána is nyomtam mind a 3-at ezért most jó szibéria kompatibils kocsim van: -50 simán... :) (kicsit több, mint 1 lityi víz ment csak utána bele)

Ez azért felesleges, a -35 is szerintem erős egy kicsit, én -25-ig szoktam beállítani, annál hidegebb úgysem lesz.

A pontos méréshez pedig érdemes 2-3-4 kutat is meglátogatni és átlagot számolni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem direkt lett ennyi : az Így csináld szerint a -40 hez egy 1.4 es esetén ami 5.7 literes 3L koncentrátum és 2.7L víz kell.

Viszont azt nem gondoltam, hogy 1.5 maradt benne a régiből csak a víz töltése után derült ki. Amúgy az is -38-as volt... szal így most -40 nél biztos jobb... max majd megméretem.

Engedjek le belőle ? Olyan nagyon nem hinném, hogy sűrű mert a koncentrátum sem tűnt annak, nomeg kapott azért vizet is... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Miért baj az ha nagy mínuszt bír a folyadék? Nekem már mutatott a kocsi hőmérője -22-t így a -25-öt én egy kicsit kevésnek tartom. Szerintem inkább egy kicsit rá kell hagyni és akkor bele van kalkulálva a mérőműszer pontatlansága is, és nem kell x helyre elmenni méregetni.

A mostani vizemről még nem tudom mennyi, de szerintem ez is erősen mínuszos lesz. Pár nap múlva megméretem. (most keveredik :) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.