Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Csörög a motorom!

A jelenség akkor jelentkezett amikor kis terheléssel 2000 elá esett a fordulat. Ez a tipikus öngyulladásos csörgés mint trabant,wartburgoknál gyakran hallható.

Anno nekem is csinált ilyet a gép, éppen akkor, mikor Opel16VGabi a BC-t kalibrálta.CSak annyi volt a kommentje hozzá, hogy 16db van benne, had csörögjenek.Amúgy utána kezdtem el Shell kúton tankolni.A jelenség azóta sem ismétlődött meg :blink:

Link to comment
Megosztás:

"CSak annyi volt a kommentje hozzá, hogy 16db van benne, had csörögjenek"

Szerintem én nem mondtam ilyet. :blink: Főleg nem öngyulladásos csörgésre, mert annak

semmi köze semmilyen 16hoz. B)

Zsóti!

Szerintem a benya volt szar... azért majd fülelj, hátha télleg gyertyacsere lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

"CSak annyi volt a kommentje hozzá, hogy 16db van benne, had csörögjenek"

Pedig biza' mondtál.Meg azt is, hogy tankoljak máshol.

Mind1, nincs jelentősége.Shell benyával nem csörömpöl.

Egyébként v.mi történ most termosztátcsernél a mocival.Sztem lényegesen alacsonyabb lesz a fogyasztásom.De odáig még van közel 3/4-d tankom, hogy pontos adatot mondjak.

Link to comment
Megosztás:

Pedig biza' mondtál.Meg azt is, hogy tankoljak máshol.

Na látod, azt lehet hogy mondtam hogy tankolj máshol, de szerintem semmilyen 16 darabbal

nem kötöttem össze. :) Se a szelepeknek, se a hidrotőkéknek nincs szerepe az öngyulladásos

égéshez. :)

Szauter!

Az visszamegy a blokkba, nem szabad kikötni.

Link to comment
Megosztás:

Na látod, azt lehet hogy mondtam hogy tankolj máshol, de szerintem semmilyen 16 darabbal

nem kötöttem össze. :) Se a szelepeknek, se a hidrotőkéknek nincs szerepe az öngyulladásos

égéshez.

Attya! :) Ott ültél mellettem, laptoppal a kezedben! :( Mind1, mondtam már.Mióta Shell kúton tankolok, nincs gond vele.Szépen, és stabilan jár a moci.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként megjegyezném, hogy valszeg az én gépsasomban azaz alacsony hőfokon nyitó termosztát lehetett, és az is rossz volt, mert a jelenlegi termosztát lényegesen magasabb hőfokon tartja a hűtővíz hőmérsékletét, aligalig mozdul ki a mutató, és tartósabb várakozásnál is csak nagyon ritkán indul be a venti.Lámpa és tsai.S, a fogyasztásom is betyárjóól alakul.

Link to comment
Megosztás:

Azert gyanakodom a termosztatcsere,mert /a szarvizbe mondtak!/ a termosztatcserehez le kell bontani a vezerlest is?!

Es bizonyara van ott egy simmering...

Vagy nem? :)

A szimeringet nem kell kivenni a termosztátcseréhez, a vezérlést egy-két motortípusnál tényleg le kell bontani, de nem mindnél.

Link to comment
Megosztás:

Na jo!

Viszem a szerelomhoz.

Amugy is! Jobb kanyarnal valami surlodik az elso kereknel... :)

Amugy a fotengely-simmeringet ki lehet cserelni a motor megbontasa

nelkul? Nagy melo? :)

Az elsőnél "csak" a vezérlést kell lebontani.A hátsónál pedig a kuplungot, lend.kerekestől, váltóstól, ilyenek............

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán belevaló a gyertya?Mert ha igen, akkor ciki van............

Gyári. És csak az egyik nem OK. Eddig is így volt. Szerintem nem is jól áll a helyén. Valaki még előttem rosszul tekerhette be. Nem is tűnt fel mostanáig, csak hogy kedden nem indult be(beázás miatt) akkor vettem észre.

Amugy minden oké csak zavar. Lehet ez volt a gond már tavaly is a zöldkártyánál.

Link to comment
Megosztás:

Mit lehet akkor tenni? Ha az egyik gyertyát nem lehet teljesen betekerni csak félig? Azon kívül hogy leveszem a hengerfejet?

Esetleg menetfúrás. Ha szerencséd van áthajtva rajta a menetfúrót jó lehet. Ha végleg meghalt a menet akkor lehet helicoil menetjavító készlettel javítani.

Anno wartburgnál egy öreg szaki úgy fúrta a menetet, hogy nem szedte le a hengerfejet hanem beletömött egy rongyot a gyertyafuraton keresztül, kifúrta a menetet és amikor kihúzta a rongyot minden forgács kijött vele. Igaz ott jobban hozzáférhető volt a gyertyafurat.

Ha van kedved és merszed kísérletezni itt is kipróbálható. Lényeg, hogy forgasd úgy a motort, hogy a szelepek zárva legyenek (sűrítési ütem) és félúton vagy inkább feljebb legyen a dugattyú aztán jöhet a rongy (nem szöszölő,szakadó...).

Az ötletért felelősséget nem vállalok :)

Link to comment
Megosztás:

És hogy veszem ki utána a ronygyot?

Egy kis dróttal benyúl beakaszt és húz.

De mondom én sem biztos, hogy megcsinálnám. Igaz egy hengerfejlebontás helyett elgondolkodnék. A rossz, hogy itt elég macera hozzáférni és mélyen van ugye a gyertya helye is így ha kihúzza az ember a rongyot még akkor is könnyen visszapotyoghat a forgács. Szóval nagyon óvatosan ha belevágsz. Lehet nem árt ha kihúzás közben egy porszívóval a már kijött forgácsot rögtön felszívni.

Aztán ha mégis marad bent forgács még mindíg le lehet bontani a hengerfejet. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis dróttal benyúl beakaszt és húz.

De mondom én sem biztos, hogy megcsinálnám. Igaz egy hengerfejlebontás helyett elgondolkodnék. A rossz, hogy itt elég macera hozzáférni és mélyen van ugye a gyertya helye is így ha kihúzza az ember a rongyot még akkor is könnyen visszapotyoghat a forgács. Szóval nagyon óvatosan ha belevágsz. Lehet nem árt ha kihúzás közben egy porszívóval a már kijött forgácsot rögtön felszívni.

Aztán ha mégis marad bent forgács még mindíg le lehet bontani a hengerfejet. :)

Szerintem a porszívóra rakott szűkítőre már simán rászigszalagozhatsz egy darab átlátszó "benzincsövet", ami már simán belefér a gyertyafuratba, és egy kicsit megszippanthatod megdolgozás után, meg még látod is, ha jön ki valami.

Karesz

Link to comment
Megosztás:

kérdezni szeretném hogy érdemes-e direktszűrőt rakni a gépbe,sokan mondják hogy bekoszolja a motort,

egyébként volt már rajta de az egyik haverom lebeszélt aztán visszaraktam a gyárit.

mik a tapasztalataitok, vajon tényleg koszolja a motort vagy nagy részben függ milyen a szűrő????

Link to comment
Megosztás:

kérdezni szeretném hogy érdemes-e direktszűrőt rakni a gépbe,sokan mondják hogy bekoszolja a motort,

egyébként volt már rajta de az egyik haverom lebeszélt aztán visszaraktam a gyárit.

mik a tapasztalataitok, vajon tényleg koszolja a motort vagy nagy részben függ milyen a szűrő????

Szerintem felesleges. Egyrészt mert a gyári levegőszűrő ugyanaz megy 1.4-1.8-ig (lehet més 2.0hoz is) így mondhatjuk hogy az 1.4-hez bőven túlméretezett tehát a jobb áteresztőképességre hivatkoza csere kilőve.

Koszolni meg akkor koszol ha olyan sportszűrő amit tisztítani és olajozni kell. Ha ennél elmarad a karbantartás (tisztít,olajoz) akkor bizony "átporzik" azaz nem szűr rendesen. Míg a papír szűrő nem engedi át a port inkább eltömődik és ha sokáig nem cseréled max lefolytja kicsit a motort, de kárt nem okoz.

Szóval szerintem felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.